15.01.22, 18:56fot. pixabay.com

Laicyzacja Polski wzbudza entuzjazm na lewicy - w tle pandemia, gnoza i okultyzm

Wszystko wskazuje na to, że pandemia zgodnie z planem przyspieszyła proces laicyzacji w Polsce – proces wykorzeniania Polaków z katolicyzmu, by nową tożsamość Polaków skonstruować z różnych patologicznych zabobonów głoszonych przez siły antykatolickie.

Najnowsze sukcesy laicyzacji w Polsce są powodem ogromnego entuzjazmu na lewicy. Nie można się dziwić ekscytacji lewicy — religia jest jedną z tych naturalnych wspólnot, które były barierą dla ekspansji dla lewicowej tyrani. Dziś ta bariera znika — między innymi w wyniku laicyzacji ludzie popadają w demoralizacje, co uniemożliwia im tworzenie wspólnoty, i osamotnieni nie są zdolni bronić swojej wolności przed lewicą.

Na łamach wydanej przez wydawnictwo Monument pracy „Bóg wygnany. Ateizm i jego współczesna oblicza” ksiądz profesor Andrzej Zwoliński stwierdził, że zagubienie ludzi we współczesnym świecie wynika z postępującego braku „podstawowej wiedzy teologicznej i znajomości kultury chrześcijańskiej. Ludzie znudzeni […] poszukują sensacji, ciekawostek i osobliwości”. Zagubionym ludziom brakuje im kontaktu z prawdziwą wiarą, co prowadzi ludzi do opowiadania się za szkodliwymi teoriami.

Patologie zagubienia współczesnych ludzi wzmaga postawa wielu hierarchów, którzy w duchu antykatolickiego modernizmu, naśladują proces zniszczenia wspólnot protestanckich, wykorzeniają katolicyzm z Kościoła i akceptują demoralizację. Taki pozbawiony katolickich treści posobór (dostosowujący się do współczesnej demoralizacji i zła) skłania ludzi mających potrzeby religijne do migracji do różnych protestanckich sekt dających im fałszywy substytut wiar.

Dodatkowo pozbawieni przez hierarchów możliwości poznania wiary ludzie konstruują swoje wierzenia z różnych elementów (co wyklucza możliwość tworzenia naturalnej wspólnoty niezbędnej dla rozwoju życia społecznego). Jest to zresztą dowód na to, że wielu zagubionych ludzi nie zatraciło potrzeby wiary, tylko z winy hierarchów nie miało możliwości poznania prawdziwej wiary – katolicyzmu.

Proces laicyzacji rozpoczął wieki temu proces niszczenia katolicyzmu. W XIII wieku szerzyła się patologia nominalizmu – „teorii negującej między innymi możliwość rozumowego poznania rzeczywistości”. Przedstawiciele nominalizmu nawiązywali do nominalizmu stoików. Równocześnie szerzyły się herezje katarów i albigensów. Tożsamość ideową zachodu niszczyły też idee z żydowskiej kabalistyki.

W konsekwencji „kultura pozbawiona racjonalnej filozofii świętego Tomasza stała się podłożem dla rozwoju różnego typu orientacji ezoteryczno magicznych”. Renesans „upowszechnił w obrębie kultury europejskiej alchemię, magię, kabałę […]. W XVI wieku nastąpiło odrodzenie platonizmu, który stał się podstawą nowej gnozy. Prąd ten reprezentował Giordano Bruno”.

Kolejnym etapem destrukcji duchowych fundamentów zachodu po renesansie stała się reformacja, która negowała katolicką rolę rozumu w kwestiach wiary, sensu moralności (bo według protestantów czyny ludzkie nie miały mieć wpływu na zbawienie), i relatywizowała prawdy wiary.

Dziś irracjonalizm, odrzucenie rozum (wynikające z odrzucenia katolicyzmu, który podkreślał rolę rozumu w poznaniu Boga i jego dzieła, co umożliwiło tylko w świecie katolickim rozwój nauki) sprawia, że duchowość gnozy obecna jest w wielu dziedzinach – przykładem jest popularność medycyny okultystycznej i oparcie psychologii na różnych ezoterycznych i okultystycznych prądach.

Współczesna gnoza występuje w szatach naukowości i nowoczesności. „Nowoczesny gnostyk chętnie [i fałszywie] odwołuje się do nauki, […] posiada dyplom uniwersytecki. […] używa naukowej terminologii, [...], wykorzystuje wszelkie nowinki […] techniki, by ze swą doktryną dotrzeć do najszerszych grup społecznych, powołując się na autorytet nauki, [czym] pogłębia intelektualne i kulturowe zagubienie współczesnego człowieka”. Zagubieni w wyniku wykorzenienia z wiary ludzie stają się łatwo ofiarą takich działań – szczególnie to widać np. w Rosji i innych krajach powstałych na gruzach ZSRR, gdzie ezoteryzm i okultyzm są nachalnie promowane przez media.

Gnoza popularna jest nie tylko w Rosji, ale i w Polsce. Pleni się na uniwersytetach i wśród inteligencji. Szerzy się irracjonalizm występujący w kostiumie naukowości (najnowszym tego przykładem jest terror sekty covidian narzucającej terrorem swoje zabobony pod fałszywym hasłem naukowości).

Szerzący się pseudonaukowy irracjonalizm sprawia, że „wiele dziedzin nauki odchodzi dziś radykalnie od poszukiwania prawdy i kieruje się w stronę nienaukowej nauki” – między innymi psycholodzy szerzą okultystyczne zabobony. W konsekwencji zdemoralizowani naukowcy wspierają wyzysk większości społeczeństwa przez nielicznych możnych tego świata.

Szkodliwe społecznie skutki laicyzacji dobitnie wskazują jak wiara katolicka (w swej prawdziwej formie jest potrzebna do życia społecznego). Bez wiary katolickiej, którą odebrało nam wielu hierarchów niszczących Kościół od wewnątrz, staliśmy się bezbronni – lewica odbiera nam wolność i wpędza nas w nędzę.


Jan Bodakowski

Komentarze

Filip2022.01.16 16:24
Kończy się era PiS w Polsce? Koalicja Jarosława Kaczyńskiego notuje najniższe od miesięcy poparcie wyborców i niebezpiecznie zbliża się do... oddania władzy opozycji. A cóż to się wydarzyło na naszym podwóreczku politycznym? Małe trzęsienie ziemi, niezrozumienie obywateli, gospodarczy kryzys, inflacja i drożyzna? Rządzący myśleli, że gdy naobiecują Polakom pieniędzy, Polacy znów w to uwierzą i będą wychwalać ich pod niebiosa. Nie wychwalają, jest wręcz przeciwnie. Poparcie dla PiS systematycznie spada i dziś osiągnęło wynik tak niski, że Jarosław Kaczyński może dostać palpitacji serca. Nie będzie już więcej rządzenia? Skończy się (nie)dobra zmiana? Do władzy dojdzie opozycja? Albo PiS coś zrobi, albo czeka ich sromotna porażka.
Kto inny jak nie mój ulubiony nierób2022.01.16 15:19
Jakoś w Irlandii nie widać tego o czym piszesz. Natomiast ponad 3000 stronicowy raport opisuje zbrodnie popełnione przez KK w Irlandii. Umberto Eco napisał prawdę, wszystkie kraje, które pogoniły te pijawki mają się lepiej. Cytat z książki: Cmentarz w Pradze: "Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej pasożytniczej hołoty." To ta hołota doprowadziła do tego, że Polska zniknęła z map Świata na ponad 120 lat.
sprawdż ile jest tam samobójstw ,depresji2022.01.16 17:33
nik
A katotalibskiej Polsce nie ma?2022.01.16 20:46
Jeszcze więcej. W laickich Czechach dzietność większa niż katotalibskiej Polsce. KK nie daje żadnej wartości dodanej, tylko drenuje. Tylko to potrafi, straszyć i łupić.
Iza2022.01.16 13:14
Bodakowski, prosta rada- pijesz, nie pisz.
Anonim2022.01.15 20:49
To jest bełkot intelektualny, pomieszanie z poplątaniem. Nikt tak nie potrafi wygonić ludzi z kościoła jak prawicowe rządy i hipokryzja tych rządzących. Wystarczy rozwód Kurskiego i cud narodzin, aby wiedzieć że kościół to szopka dla obłąkanych ludzi.
Anonim2022.01.15 20:15
Laicyzacji w Polsce nie było za czasów rządów lewicy i PO. Wszystko zaczęło się od rządów PiS i dualu z Kościołem. Taka prawda.
matis892022.01.15 22:51
Tyle że to jedna partia POPIS z lewackimi przybudówkami PSL, SLD, Hołownią, Wiosną. To jedna partia służaca tym samym obcym panom, masonerii.
Jan2022.01.15 20:12
Panie Janie. Prawda jest zdecydowanie prostsza, by nie rzec, trywialna. Laicyzacja jest naturalnym i oczywistym procesem, w którym ludzie uświadamiają sobie, że bóg jest im potrzebny mniej więcej tak, jak delfinom potrzebne są skarpetki. Rozum wyklucza religię.
weekend2022.01.15 20:09
Super! Jest weekend, jest Bodakowski, jest beka.
matis892022.01.15 20:09
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
matis892022.01.15 20:08
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
x2022.01.15 19:53
Laicyzacja Polski to sukces polityki PiS i Episkopatu. Lewica w Polsce raczej nigdy nie była laicka.
Agnostyk2022.01.15 19:51
A mówi sie, że trwoga to do Boga a przyszła pandemia, wywróciła życie ludzi do góry nogami i jakoś nikt nie szuka pomocy i wsparcia w kościele. Dlaczego? Bo jak niby bajeczki o pieke, niebie i innych bzdetach miałyby pomóc rozwiązać problemy współczesnych ludzi? Religia to przeżytek i nikomu do niczego nie jest potrzebna.
Albert2022.01.15 19:37
" Bez wiary katolickiej, którą odebrało nam wielu hierarchów niszczących Kościół od wewnątrz, staliśmy się bezbronni – lewica odbiera nam wolność i wpędza nas w nędzę." - czyli Bodakowski potwierdzasz swoimi własnymi słowami, że stanowicie całkowicie nieudolną, bezmyślną, bezwolną biomasę, niezdolną do działania jeśli nie stoi nad wami ktoś z batem. I ty się dziwisz jeszcze, że światem rządzi lewactwo. A kto ma rządzić, jak od katoprawactwa nawet żwirek w kuwecie kaczego kota jest bardziej rozgarnięty?
Janošik2022.01.15 19:29
Tylko przeczytałem tytuł, wiedziałem, że to Jasio Bodakowski.
BodakowskiDzieliZwierzętaNaSzatańskieIOwsiki2022.01.15 19:21
Twoja nędza, bezrobotny bezdomny bezżenny Bodakowski, jest wyłącznie skutkiem odmóżdżającego zboczenia ekstremalnym sprawiczeniem. Bytujesz pod mostem i spożywasz własne owsiki raz na tydzień, bo nigdzie nie chcą ciebie widzieć jako towarzysza prawicowych uniesień. Po prostu normalni ludzie mają to wyczucie marginesu, poza który nie wyciągną ręki do czubka groźnego dla własnego zdrowia psychicznego.
Hehehhe2022.01.15 19:19
Nikt tak nie doprowadził do laicyzacja młodzieży jak Czarnek ,kurator Nowak,Jedraszewski itd. Dzięki nim więcej młodzieży odwróciło się od religii niż przez lata rządzenia lewaków i PO. Rydzyk nawet podziękował Czarkowi za to, uznając go za najlepszego ministra:))))) Brawo i tak trzymać.
Anonim2022.01.15 19:36
Dewiacje zawsze beda dla mnie dewiacjami i zdania nie zmienie, ale teraz z przymusu juz nawet wole dewiacje niz pisowskie wariacje. PIS siegnal dna. Tyle co nakradli, zniszczyli, zadluzyli zliczyc sie nie da, Ich miejsce jest w Norymberdze. Nie w sejmie. Laicyzacja to skutek antypisizacji. PIS=kosciol, do tego Kaczynski juz dawno doprowadzil. Wszystkie uczynki PISu ida na konto kosciola, co posrednio potwierdza takze narracja frondy ktora nie chce ukryc swoich sympatii politycznych.
Odpow.2022.01.15 20:10
Taa. PiS ukradł mafiom vatowskim i zajumał np. moje OFE.
Pet2022.01.15 22:20
Masz zupełną rację. PISiory zarypali resztę z OFE, VAT uszczelniło PO.
Anonim2022.01.15 19:14
Pandemia czy "walka z pandemią"? Na początku był widoczny wzrost pobozności a relacje miedzyludzkie zyskiwały na wartosci. Byla wielka samodyscyplina... No ale jak sie wybralo na minista zdrowia Antychrysta Szumowskiego ktory dopuszczal sie najgroszych i najbardziej upodlajacych restrykcji to wszystko z czasem szlag trafil. Sa granice ktorych nie powinno sie przekraczac a tu nie bylo litosci. Podobnie Niedzielski - obiecywal pod koniec roku spojny plan dzialania, Opozycja chwalila to. I co sie stalo? Odpowiedz mamy w mailach. Pisowska mafia tylko ogladala sie co zrobi Merkel. A skoro ona robila kolejne blokady to PIS na kolanach musial kopiowac berlinskiego pana........... Takich oprawcow i zlodziejow jak PISiory dawno nie bylo. To sa Antychrysty wycierajace sobie morde Bogiem i Ojczyzną. Kiedys na lewicy mowiono ze Kosciol rzadzi PISem. Dzis sie mowi ze PIS rzadzi kosciolem. KK przyzwalal na wszystkie pisowskie przestepstwa i ponosi moralna odpowiedzialnosc za zlo ktorej tolerowal przez ostatnie 2 lata, niejako pod wlasnym szyldem.
Anonim2022.01.15 19:12
Media PiS.....https://www.tysol.pl/a75743-Statystyki-Kosciola-katolickiego-po-pandemii-ISKK-opublikowal-dane
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.15 19:08
nie szanuje kościoła ani klechów! nawet szczycę się tym że jestem niewierzący i nie uległem bajeczkom pedofilnych kłamców i oszustów w koloratkach
koko2022.01.15 19:39
wspolczuje tobie twojej tepoty ,przyjdzie taki czas ze bedziec nadaremnie szukac tego klechy jak nazwalec, bez pojedniania pojdziec tam gdzie ida wszyscy ktorzy nie wierza w BOGA .
co to za słowo »pojdziec«?2022.01.15 19:50
Przetłumacz to z wolskiego na polski.