18.10.21, 18:29screenshot youtube-TVP INFO

„Le Figaro”: Do Polski i Węgier dołączają inne kraje ws. polityki migracyjnej

Jak pisze na łamach francuskiego dziennika „Le Figaro” analityk Instytutu Thomasa More'a Jean-Thomas Lesueur, dotychczasową politykę migracyjną porzucają już nie tylko Węgry i Polska, ani nawet Europa Środkowo-Wschodnia, ale dołączają do nich również Grecja i Dania - w sumie prawie połowa państw członkowskich UE, które domagają się Komisji Europejskiej wprowadzenie odpowiednich zmian w politce migracyjnej Wspólnoty.

Ministrowie spraw wewnętrznych 12 państw członkowskich - Austrii, Bułgarii, Cypru, Danii, Estonii, Grecji, Węgier, Litwy, Łotwy, Polski, Czech i Słowacji - wystosowali 7 października pismo skierowane do wiceprzewodniczącego KE Margaritisa Schinasa oraz komisarz UE ds. wewnętrznych Ylvy Johansson w tej sprawie. Wezwali oni Komisję Europejską do zmiany „strategii na rzecz silniejszej i bardziej odpornej strefy Schengen” – czytamy na łamach „Le Figaro” w artykule Lesueura, który został dzisiaj opublikowany.

- Przypominając "zagrożenia i ataki hybrydowe", których doświadczyły ich kraje, sygnatariusze dają lekcję stosunków międzynarodowych (szefowej KE) Ursuli von der Leyen (...). Turcja wczoraj, dziś Białoruś: wrogie i destrukcyjne mocarstwa wykorzystują imigrację jako broń destabilizacji i zastraszania Europejczyków - podkreśla w tekście Lesueur.

Co więcej, analityk krytykuje komisarz Johansson i oskarżając ją o uniemożliwianie sprawnego działania agencji Frontex. Johansson oskarża bowiem Frontex o uczestnictwo lub popieranie działa, w ramach których migranci są wydalani bez możliwości złożenia wniosku o azyl w UE.

- Według Johansson „imigracja jest częścią tego, co sprawia, że nasz kontynent prosperuje”. Prawdopodobnie może ona nawet marzyć o tym, żeby Frontex został przekształcony w pozarządową superorganizację, a do jego zadań należałoby monitorowanie granic oraz „sprowadzanie z powrotem do Europy migrantów na prowizorycznych łodziach” – czytamy dalej.

Lesueur bardzo krytycznie odnosi się także do wypowiedzi francuskiego sekretarza stanu ds. europejskich Clementa Beaune’a, według którego polityka migracyjna „może być tylko europejska”.

W opinii francuskiego analityka działania 12 krajów w sprawie zmiany polityki migracyjnej w Unii Europejskiej, w tym Polski i Węgier, które już na poziomie krajowym te sprawy rozwiązują same oraz ustalenie nowego porządku prawnego w Europie na wzór polskiego Trybunału Konstytucyjnego, dają „zbawienną jasność”, która może zdecydowanie zmniejszyć zagrożenie destabilizacją w wymiarze lokalnym oraz politycznym.

 

mp/niezalezna.pl, pap

Komentarze

Jurek2021.10.19 9:23
Panie Premierze, My Naród Polski mówimy- ANI KROKU W TYŁ.
Krystian2021.10.19 8:55
Wspólny kandydat opozycji na premiera Węgier Péter Márki-Zay konkretnie: - „Wsadzę za kraty tych którzy kradli z państwowych funduszy i zlikwiduję przepisy dzięki którym wzmacniał się Orban”. - Brawo, najwyższy czas zjednoczyć się, obalić tego DYKTATORA ORBANA pachołka PUTINA, oszusta i złodzieja. Powodzenia i wygranej w wyborach.
Anonim2021.10.19 7:53
Polska według politycznych planów Niemiec miała być kolonią i rezerwuarem taniej siły roboczej. Nadzorcą i namiestnikiem Niemiec miał być Donald Tusk, toteż starał się gorliwie spełniać ich oczekiwania. Czuwał on, aby interes niemiecki był zagwarantowany, polska gospodarka się nie rozwijała a tubylcom opłacało się jeździć na zbór szparagów i truskawek do Niemiec oraz podcierać tyłki ich starym i zniedołężniałym emerytom. Tusk do pewnego czasu realizował ten plan i za zasługi Niemcy dekorowali go, a nawet uczynili królem Europy, wbrew stanowisku Polski. Teraz jednak za wszelką cenę pragną jego powrotu do władzy w Polsce i robią co mogą, aby tak się stało, wspierając go propagandowo i finansowo
Anita2021.10.19 6:40
Polacy jak i rzad PiS powinni uzyc media spolecznosciowe : Facebook, Twitter, etc, rozne forum intenetowe i komorki zeby rozeslac wiadomosci (i sms-y) po polsku, angielsku, arabsku o tym ze granice dla uchodzcow z Bliskiego Wschodu na kraje Polski, Litwy i Estoni sa zamkniete. Na granicy Polskiej z Bialorusia sa zaporowe ogrodzenia i pol armi wojskowej polskiej na granicy polskiej odsylajacej uchodzcow spowrotem do Bialorusi. Poinformowac ludzi na Bliskim Wschodzie ze sa oklamywani przez przemytnikow Bialoruskich ktorzy wyludzaja tylko od nich $$$ a nic za to nie robia. Na granicy polskiej przejscia dla emigrantow nie ma. W Litwie i Estoni tez nie sa mile widziani ani wpuszczani. Powinni sie przeszeregowac i wybrac inna droge do Niemiec. Przez Polske przejscia nie ma. Mur jest budowany na granicy Polskiej. Na Facebooku pokazac zdjecie ilustrujace zapory na granicy polskiej.
Aldona2021.10.18 23:23
DZIWIĘ SIĘ ,ŻE Francja nie przyłączyła się do tego apelu trwa tam od wielu lat stan wojenny a nierobów importowanych z Afryca aż ciemno na ulicach , które wieczorami plona wraz z samochodami , domami i innymi palnymi obiektami. Czasami słychać serie z broni automatycznej.
Skrzypek na dachu2021.10.18 22:58
Brawo Polska . Brawo Madziary .
Wojtek2021.10.18 21:30
Unia musi być bardziej mobilna i szybsza w swoim działaniu bo inaczej ruskim imigrantom nie da rady.
Anonim2021.10.18 20:49
Wiadomo, które kraje miały kolnie i wiadomo jakie kraje okradały. Teraz pora za te złodziejstwa i niegodziwości zapłacić, odsyłać emigrantów do dawnych oprawców, jakie to proste - prawda.
man.of.Stagira2021.10.18 20:40
W opinii francuskiego analityka działania 12 krajów w sprawie zmiany polityki migracyjnej w Unii Europejskiej, w tym Polski i Węgier, które już na poziomie krajowym te sprawy rozwiązują same oraz ustalenie nowego porządku prawnego w Europie na wzór polskiego Trybunału Konstytucyjnego, dają „zbawienną jasność”, która może zdecydowanie zmniejszyć zagrożenie destabilizacją w wymiarze lokalnym oraz politycznym. // I o to chodzi, o to chodzi! Tak trzymać! Kurs na 'zbawienną jasność' ...
Spierdalaj szumowino żydowska!2021.10.18 20:43
Eat shit & die!
"...Szumowino..."??? Aj, waj!2021.10.18 23:14
Z tego wniosek że znów piszesz sam o sobie?! Nieprawdaż Lechu??? Przewietrz się! Całkiem ci się mózg gotuje!... Nadajesz 24/h...!
gumowa kaczka2021.10.18 20:26
po wyborach na Węgrzech to będzie już archiwalne zdjęcie,pachole Putina i kukiełka konusa
Spierdalaj URBAN szumowino żydowska!2021.10.18 20:43
Eat shit & die!
harry2021.10.18 19:06
Lewacko-tęczowe mrzonki o hurtowym sprowadzaniu islamistów do Europy w celu wykorzystania ich w ideologicznym unicestwieniu klasycznej cywilizacji europejskiej z wolna spływają do rynsztoka. Oczywiście jedynie w Europie Środkowo-Wschodniej. Zachód już na zawsze pozostanie z balastem skutków paranoicznej wizji lewackiego multi-kulti w Europie. Rządy tych obłąkańczych niby-państw już dziś mają problemy z zabezpieczeniem potrzeb swoich obywateli ponieważ ogromne środki kierowane są na socjal dla wyznawców zdegenerowanej ideologii islamskiej skupionej głównie na płodzeniu kolejnych pokoleń i szukaniu coraz to nowych sposobów skracania o głowę kolejnych przerażonych niewiernych. Z ostatnich dni choćby uliczny łucznik-morderca w Norwegii czy nożownik-zabójca brytyjskiego parlamentarzysty. Wcześniejszych multi-kulturowych 'dokonań" członków sprowadzonych tu islamskich hord nie wspominam, liczba ich niewinnych ofiar na ulicach miast Europy idzie już w tysiące. Słowem, obłąkane plany lewactwa z wolna spływają do rynsztoka, normalni ludzie otrząsają się z odrętwienia i wyrażają wolę życia w bezpieczeństwie. Coś bardzo się zmienia i są to zmiany już nieodwracalne. A Polska jest w tym na pozycji "a nie mówiliśmy..."
Anonim2021.10.18 21:02
Wszystkie lewackie pomysły kończą się tak samo - tysiącami, milionami trupów.
Zawi2021.10.18 18:38
Nie wiem jaka jest "polityka migracyjna: Węgier, ale Polski jest dość jasna - wpuściliśmy do UE najwięcej emigrantów z zewnątrz pośród wszystkich członków Unii, ponad 2 mln rocznie. Francja, czy Niemcy to przy nas ksenofoby