04.09.14, 10:31Lewackie państwo w Wenezueli kpi z Boga! (fot. media)

Lewackie państwo w Wenezueli kpi z Boga!

Za zgodą prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro, na jednym z partyjnych zjazdów wenezuelskich socjalistów wygłoszono parodię Modlitwy Pańskiej. Zamiast Boga występuje w niej były prezydent Wenezueli, Hugo Chavez.

Oto tekst wygłoszonej na partyjnym zjeździe „modlitwy”:

„Chavezie nasz, któryś jest w niebie, na ziemi, w morzu i w nas, delegatach, święć się imię twoje. Przyjdź dziedzictwo twoje, by przynieść je ludziom tu i w innych miejscach. Daj nam dziś twojego światła, abyś prowadził nas każdego dnia. I nie wódź nas na pokuszenie kapitalizmu, ale nas zbaw ode zła oligarchii i przestępstwa przemytu, bo nasza jest ojczyzna, pokój i życie na wieczność, amen. Niech żyje Chavez!”

Nie wiadomo, czy sam Hugo Chavez poparłby tę bezbożną prowokację wobec chrześcijan. Chociaż nie unikał konfliktów z Kościołem katolickim, był katolikiem. Inaczej ma się sprawa z nowym prezydentem Wenezueli, Nicolasem Maduro. Jego ojcem był Żyd, matką - katoliczka. Jak twierdzi, został wychowany w duchu "socjalistycznym". Uważa się go często za zwolennika zmarłego przed trzema laty "mistrza duchowego" z Indii Sai Baby, oskarżanego o liczne nadużycia i oszustwa. Watykański egzorcysta o ogromnym autorytecie ks. Gabriele Amorth nazwał go wprost "pierworodnym synem szatana". 

pac/katholisches.info

Komentarze

anonim2014.09.4 10:38
To niech ktorys z bardziej wierzacych czytelnikow Frondy, zwroci sie do Pana Boga, zeby im tam z tej Wenezueli Sodome i Gomore zrobil
anonim2014.09.4 11:26
Były Prezydent Chile? Chyba Wenezueli jak już. Prezydent też kwestia kontrowersyjna.
anonim2014.09.4 11:44
Chavez w niebie? A skąd ta pewność_
anonim2014.09.4 14:54
@Czestochowki... Twoje, nazwijmy to, refleksje, to rzeczywiście rymy częstochowskie ! Pożal się Boże. Nie każdy musi być orłem intelektu, ale po co się z taką determinacją pchać ze swoimi spostrzeżeniami :( na Frondę ?
anonim2014.09.4 16:12
A cóż to Wenezuela?? :DD
anonim2014.09.4 16:13
Polacy! "Zmiażdżyć" ich dziś na boisku! :DD
anonim2014.09.4 17:52
Wenezuela, kraj z największymi na świecie zasobami ropy naftowej i bardzo niewydolną gospodarką. Tam nawet przez pewien czas brakowało papieru toaletowego na pólkach sklepowych :)
anonim2014.09.5 5:12
Lewackie państwo w Wenezueli kpi z Boga! *** 1. Nie lewackie, a tylko lewicowe w swojej ideologii. 2. Nie nazwałabym tego kpiną - po prostu ateiści czują potrzebę wypełnienia pustki, jaka postała po wyrugowaniu Boga. 3. Należy mieć też na uwadze, że ten przywódca był prawdziwie przez ludzi, tzw. szaraczków kochany. Pokładano w nim olbrzymie nadzieje.
anonim2014.09.5 5:16
CzęstochowskiPoeta napisał: " Prawie jak kult Rydzola." Różnica jest zasadnicza. O. Rydzyk buduje dzieła, które będą służyły sferze ducha, a zarazem odbudowywały zniszczone przez komunę morale polskiego społeczeństwa. Przy tym, nawet najbardziej zagorzali sympatycy zakonnika - jak by nie patrzeć - Boga w o.Rydzyku nie widzą, co najwyżej gliniane naczynie, którym nasz Pan się posługuje.
anonim2014.09.5 5:20
"Watykański egzorcysta o ogromnym autorytecie ks. Gabriele Amorth nazwał go wprost "pierworodnym synem szatana". " W tej wypowiedzi użyto metafory - kto mądry zrozumie. Bowiem jak mówi nauczanie Kk, ale i na tej samej zasadzie wierzą inne odłamy chrześcijaństwa - diabeł jest bytem niematerialnym i jako taki, nie ma możliwości spłodzić człowieka.
anonim2014.09.5 15:20
Pajac z Wenezueli, skończy jak Chavez.