10.03.13, 15:56

Lewica nie chce pomagać homoseksualistom spoza lobby gejowskiego

Prof. Krystyna Pawłowicz powiedziała ostatnio, że po debacie sejmowej na temat związków partnerskich zgłosili się do niej przedstawiciele Stowarzyszenia POMOC 2002 z Radomia, które pomaga osobom homoseksualnym w wychodzeniu z tej skłonności, by opowiedzieć o dramatach, jakie często dotykają takie osoby. I właśnie zainspirowana tymi problemami posłanka zadała minsitrowi zdrowia proste pytanie o to, czy jego resort pomaga jakoś takim osobom i czy wspiera terapie osób homoseksualnych.

I jak się można było domyślać po takiej wypowiedzi rozpętała się burza. Andrzej Rozenek domagał się wyrzucenia profesor z uczelni, argumentując, że w szkołach nie mogą uczyć „psychopaci”, dziennikarze jak na zawołanie zaczęli zaś wyśmiewać postulat. A przecież nie ma w nim nic zaskakującego. Wiadomo, i nie jest to wymysł prof. Pawłowicz, że na świecie są homoseksualiści, którzy nie są zachwyceni i źle się czują ze swoją skłonnością. I to właśnie o pomocy im (a istnieją terapie, które nawet jeśli nie dokonają reorientacji – choć i to się zdarza – to przynajmniej nauczą taką osobę życie w czystości) mówiła prof. Pawłowicz.

Ale los takich osób (wbrew pozorom licznych) homolobbystów nie obchodzi, i nie obchodzi również państwa. Oni mają radzić sobie sami, zachwycać się aktami, które ruinują im zdrowie, bowiem władza i homolobbyści wolą wyrzucać pieniądze na promowanie homolobby, niż na pomoc osobom, które takiej pomocy potrzebują. Oni, jako że nie pasują do ideologii gejowskiej, są uznawani za nieistniejących...

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze

anonim2013.03.10 16:13
Homolobby należy zwalczać wszystkimi możliwymi metodami.Należy edukować ludzi kto za tym stoi i jaki ma interes by niszczyć podstawowy fundament każdego narodu jakim jest rodzina.Jeśli przyjżeć się organizacjom lobbującym za tą inicjatywą są to organizacje finansowane przez światowe żydostwo.
anonim2013.03.10 16:18
@ rozum. Jestem przeciwnego zdania. Proszę pisać takie artykuły 1:! :)
anonim2013.03.10 16:30
To twoja matka była złodziejką? to wiele wyjaśnia ...
anonim2013.03.10 17:23
Proszę Admina o usunięcie wszystkich wpisów rozuma. To nie cenzura odmiennych opinii, to ochrona uczestników portalu przed chamstwem, prostactwem i prowokacją.
anonim2013.03.10 17:27
Gej to nie orientacja seksualna tylko polityczna. Reprezentuja ja bydlacy,ktorzy na cudzych lbach chca dojsc do wladzy oraz idioci,ktorzy im wierza. Jest oczywiste,ze jak sie bedzie skutecznie leczyc homoseksualistow,to nie bedzie mial kto glosowac na jaskiniowych dzikusow z lewicy. Proste? Proste!
anonim2013.03.10 17:29
drogi rozumie. Niektórym sie wydaje, że jak kupę potrafią zrobić to są człowiekiem. Ty do nich mnależysz.
anonim2013.03.10 18:03
"Wmawianie komuś fałszywej tożsamości - niezgodnej z jego tożsamością psychoseksualną, byłoby terapią w stylu praktyk dokotora Mengele." Powyższa radosna twórczość jest sprzeczna z wiedzą medyczną. Po raz setny z kolei ICD-10 w sekcji F.66 zawiera zaburzenie F66.1: Orientacja seksualna niezgodna z ego (egodystoniczna). "Tożsamość płciowa czy też preferencja seksualna (heteroseksualna, homoseksualna, biseksualna lub przedpokwitaniowa) nie budzą wątpliwości, ale jednostka chciałaby aby było inaczej i z powodu współistniejących zaburzeń psychologicznych i behawioralnych szuka terapii, która pozwoliłaby na zmianę. Oznacza to, że osoba, która czuje się nieszczęśliwa ze swym homoseksualizmem lub biseksualizmem ma prawo do terapii mającej na celu zmianę orientacji. Możliwość ta dotyczy także osób heteroseksualnych, które czują się nieszczęśliwe ze swym heteroseksualizmem i pragną stać się homoseksualne lub biseksualne. Nie zanotowano jednak dotąd ani jednego przypadku osoby heteroseksualnej pragnącej podjąć terapię w celu zmiany orientacji."
anonim2013.03.10 18:39
@MDJ Ta organizacja psychologów, nie ma monopolu na wiedzę medyczna, a orientacja seksualna niezgodna z ego, klasyfikacji chorób póki co trzyma się twardo. Co do samego APA. Nie interesuje mnie stanowisko organizacji, która po pierwsze swoje stanowisko ustanawia na drodze głosowania, a po drugie jest zdominowana przez działaczy gejowskich (http://www.lifesitenews.com/news/former-president-of-apa-says-organization-controlled-by-gay-rights-movement/), po trzecie stanowisko z 1998 roku w kwestii nieletnich na zawsze podważyło jej wiarygodność i gdyby nie reakcja społeczeństwa zapewne pozostałoby w niezmienionej formie po dzień dzisiejszy. Ponadto terapie są różne i to jak ona wygląda zależy już od samego terapeuty i naprawdę ciężko przyjąć stanowisko że każda z nich jest niebezpieczna i skazana na niepowodzenie. Co najważniejsze setki ludzi korzystało z tej terapii i jakoś nie widać by przyniosło to masowe szkody. Rzeczywistość najlepiej broni się sama. Rozumiem że nie wszystko pasuje Wam do ideologii, ale jednak są ludzie którzy z Waszą tęczową wersją rzeczywistości nic wspólnego mieć nie chcą i jeżeli domagacie się żeby ludzie żyli i dali żyć innym to dajcie dobry przykład i najpierw zacznijcie od siebie. BTW Dobrze że alkoholikom i narkomanom prawa do terapii nikt nie odmawia.
anonim2013.03.10 18:54
pseudo"rozum" jak wypowiedź zostanie skasowana to ja to zrobię a nie Redaktor TT. Brak Ci ROZUMU to nie afiszuj się nickiem -rozum-. bo hańbisz to słowo!!!!!!
anonim2013.03.10 19:12
rozum Ci odebralo że tak bredzisz ???
anonim2013.03.10 19:17
Co to za idiokracja wyrasta w tej ukochanej Polsce tematy to tylko: homisie , matk, madz,i homisie albo idiotyczne informacje na temat konklawe llub ataki na katolików i patriotów jedno bagno a gospodarka pikuje. i cisza.....
anonim2013.03.10 19:27
"Po pierwsze nie można od resortu zdrowia domagać się wspierania terapii, które nie są w żaden sposób poparte naukowymi badaniami. Tak jak Ministerstwo Zdrowia nie powinno promować homeopatii, tak nie powinno wspierać "terapii reparatywnych"." Po części mogę się zgodzić tutaj zgodzić, jednak dodam od siebie że nie powinny istnieć nie tylko żadne refundacje i wspieranie za mityczne publiczne pieniądze (odsyłam do słynnego cytatu z Margaret Thatcher), ale nawet resort zdrowia, który to człowiekowi w potrzebie jest nie tylko niepotrzebny, ale niekiedy nawet zbędny.
anonim2013.03.10 19:37
@T. Terlikowski... Panie Tomku kasuj Pan szyderców i się nie przejmuj ich jazgotem. Jest Pan wojownikiem Chrystusa o Prawdę, i tylko tym się trzeba przejmować.
anonim2013.03.10 19:43
"Przypomniało mi się, że autor naigrywał się z transseksualistów, np. z Grodzkiej twierdząc, że płci nie da się mienić, a tutaj sugeruje homoseksualistom terapię orientacji seksualnej. Jakieś zagubienie w tych jego postawach widać - doprawdy. " Jedno z drugim kompletnie niezwiązane. Co do płci to może jak technika się rozwinie, to będzie można mówić o zmianie płci. Jednak póki co hormonów "zmienione" organizmy nie produkują (trzeba je przyjmować przez cały życie), narządy płciowe wciąż są atrapami niespełniających żadnych biologicznych funkcji, a przeszczepów mózgu (którego budowa różni się w zależności od płci) jak nie były przeprowadzana tak nie ma ich dalej. Więc jak sam widzisz, na dzień dzisiejszy zmiana płci możliwa nie jest. Orientacja seksualna to nie jest sfera tak bardzo złożona, niektórzy nawet kwestionują istnienie czegoś takiego, zwłaszcza ci którzy specjalizują się w naukach przyrodniczych. "Praca nad samoakceptacją siebie lub ze strony rodziny, to także godna uwagi terapia. Czy absolutnie wydaje ci się zła? " Zła jeżeli odgórnie jest narzucana wbrew woli samego zainteresowanego, co miało miejsce całkiem niedawno w Niemczech. Na koniec powtórzę raz jeszcze. Chwała Bogu że do alkoholizmu czy uzależnienia od hazardu nikt ideologii nie dorobił. Dzięki temu wielu ludzi ma jeszcze szanse na normalne życie. " Nie, oznacza to, że osoba, która czuje się nieszczęśliwa ze swoją orientacją ma prawo do terapii mającej na celu pomóc jej w pozbyć się tego poczucia nieszczęścia, ale niekoniecznie poprzez "zmianę orientacji". Najsensowniejsze tutaj byłoby pozbycie się owych "współistniejących zaburzeń psychologicznych i behawioralnych"." To co wrzuciłem jest cytatem, to napisał to człowiek który jednak zna się na rzeczy, ale dobra nazywaj to sobie jak chcesz.
anonim2013.03.10 20:44
Wszystko fajnie, tylko dobrze by tak jeszcze było jakbyś wyjaśnił kto w Twoich rozważaniach kryje się pod słowem "autor". Natomiast o moje sumienie się nie martw, proponuje się raczej zatroszczyć o tych, którzy chcą takich terapii odmawiać, albo narzucać takie których poszkodowany nie chce.
anonim2013.03.10 21:15
Autor artykułu niech wypowiada się sam za siebie, jednak wątpię czy tą Twoją uwagę przeczyta nie mówiąc już o odpowiedzi. Chociaż tak na dłuższą metę ta syzyfowa praca na dłuższą metę robi się całkiem zabawna:)
anonim2013.03.10 21:51
W komentarzu pod artykułem: Śmiercionośny seks gejowski napisałem: Mariamagdalena, kom. z Mar 5, 2013, 10:49 rano, "chciałabym uprzejmie zwrócic uwagę, że człowiek w wolnym społeczeństwie ma prawo "szkodzić" sobie samemu. Mam prawo się objadać syfami, palić papierosy, pić wódkę i uprawiać niezdrowy seks. I panu dopsowanemu nic do tego!" Chciałbym uprzejmie zwrócić uwagę na to, że nie mam ochoty z własnych podatków płacić za astronomicznie kosztowne leczenie sodomitów! Otwórzcie sobie na to własną kasę, a wara wam od moich pieniędzy! Palacze i pijacy płacą za swoją głupotę w akcyzie. A wy? Giniecie z własnej chorej woli. I niech mi Bóg wybaczy: jakoś mi was nie żal. Żal mi dzieci chorych na raka, które umierają, bo nie ma środków na ich leczenie! A ich gros idzie na ratowanie takich jak wy! Mamy do wyboru: ratowanie umierającego z własnej winy dewianta, albo niewinne dziecko. Wybór jest prosty! Pani prof. Pawłowicz nie ma racji! Należy ich zostawić samych sobie. Przyczyną ich chorób jest patologiczna rozwiązłość. Mamy wszyscy płacić za jej skutki?!
anonim2013.03.10 22:08
Na przykładzie MDJ w sposób zaiste doskonały widać, że do sodomitów nie dotrze żadna argumentacja! Nigdy jeszcze, nawet w jakimś nano rozmiarze nie przyznał racji swoim oponentom! Prędzej czy później dopadnie Cię jakaś dżuma czy cholera, ale nawet czołgając się w niemocy, będziesz miał tylko jedno w oczach, poza śmiercią. Jesteś niegłupi, a jednocześnie bodaj - (poza Piogalem) - najgłupszy z tutejszych komentatorów. Bo jak nazwać kompletną niezdolność do przyznawania drugiemu choćby najmniejszej racji?! Choćby cień refleksji, zastanowienia... No to giń. Twoja wola! Nie wątpię, żMariamagdalena, kom. z Mar 5, 2013, 10:49 rano, "chciałabym uprzejmie zwrócic uwagę, że człowiek w wolnym społeczeństwie ma prawo "szkodzić" sobie samemu. Mam prawo się objadać syfami, palić papierosy, pić wódkę i uprawiać niezdrowy seks. I panu dopsowanemu nic do tego!" Chciałbym uprzejmie zwrócić uwagę na to, że nie mam ochoty z własnych podatków płacić za astronomicznie kosztowne leczenie sodomitów! Otwórzcie sobie na to własną kasę, a wara wam od moich pieniędzy! Palacze i pijacy płacą za swoją głupotę w akcyzie. A wy? Giniecie z własnej chorej woli. I niech mi Bóg wybaczy: jakoś mi was nie żal. Żal mi dzieci chorych na raka, które umierają, bo nie ma środków na ich leczenie! A ich gros idzie na ratowanie takich jak wy! Mamy do wyboru: ratowanie umierającego z własnej winy dewianta, albo niewinne dziecko. Wybór jest prosty! Nie wątpię, że do Ciebie będzie należało ostatnie słowo. Nie musisz pisać, wiemy.
anonim2013.03.10 22:12
Przepraszam, coś kliknąłem nie tak. Kończę: Nie wątpię, że do MDJ będzie należało ostatnie słowo. Wiadomo jakie, wszyscy wiedzą, więc szkoda czasu na pisanie.
anonim2013.03.10 22:33
A ciekawe czy Pan, który się zgłosił sam jest homoseksualistą? Z tekstu wynika, że raczej nie. Dlaczego do Pani Pawłowicz nie zgłosił się żaden homoseksualista, który potrzebuje takiej pomocy, ktoś wyjaśni?
anonim2013.03.10 22:57
Acha jeszcze jedno @MDJ Zobacz co mówią psychologowie z Kanady: http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/598734_351292618309474_89425254_n.jpg
anonim2013.03.11 8:05
Jeżeli jakiś homoseksualista ma problem ze swoją orientacją to najczęściej dlatego, że ktoś mu cały czas powtarza, że jest z nim coś nie tak. A to matka się wyrzeka, a to ksiądz z ambony wyklnie. Ludzie są w stanie poświęcić wiele, nawet własne szczęście, w walce o akceptację i miłość innych.
anonim2013.03.11 9:53
@Smerf Kanada to dziwny kraj .Tam wszyscy są "poprawni politycznie" szczególnie pani premier prowincji Ontario ,lesbijka -Kathleen Wynne . Mnie nie interesuje Kanada .Mnie ciekawi zdanie polskich psychiatrów ,nie psychologów,którychwypowiedzi nie pokazuje się publicznie, a ujadanie lewaków jest mało istotne .Oni są od pyskowania. Zbok ,który nie chce sie leczyć -cały czas idzie w zaparte. PS. Czy mówi tobie coś nazwisko naukowca psychologa celebryty- Andrzeja Samsona ?????!!!!.
anonim2013.03.11 10:28
MDJ ma całkowitą rację. Homoseksualizm jest orientacją psychoseksualną. Nie da się jej zmienić, tak jak nie da się zmienić koloru oczu. Orientacja psychoseksualna nie tyczy się wyłącznie preferencji seksualnych ale całej osobowości, którą determinuje. Czym innym jest skłonność homoseksualna ( Patrz Kinsey i jego skala). Terapie 'zmiany oreintacji' są śmieszne. Nie da się wmówić czegoś, co jest sprzeczne z naturą danej osoby. Przyniesie to więcej krzywdy niż pożytku, więc od naukowej strony nie ma to sensu. A jeżeli ktoś tak bardzo lęka się ognia piekielnego i chce rujnować sobie zdrowie życiem w całkowitej czystości to proszę bardzo, ale nie podciągajmy tego pod pseudonaukowe bujdy o cudownych terapiach. Czy będąc hetero można stać się homo? Artykuł jest tendencyjny i niepoprawny merytorycznie.
anonim2013.03.11 10:29
Ponadto Polska nie jest państwem wyznaniowym, więc nie ma obowiązku finansowania katolickich fanaberii.
anonim2013.03.11 10:30
Artykuł jest niepoprawny merytorycznie, MDJ ma rację.
anonim2013.03.11 11:47
A w szczególności ,gdy lewicowe bojówki chcą "leczyć" z homofobii . Warto także zwrócić uwagę ,że sufiksy -fobia - filia używane są także w kontekście technicznym ,nie nacechowanym emocjonalnie w naukach przyrodniczych np. hydrofobia , hydrofilia . W psychologii chyba jakoś przyjęło się ,że sufiks -fobia jest wartościujący i zawiera sugestię ,że jest to irracjonalne , przesadne etc. Ciekawe jest także lewackie wykorzystanie np. terminu homofobia właśnie (o spodziewana ironio ) służy do wykluczania , naznaczania ,stygmatyzowania etc. przez stwierdzenia typu : "ty homofobie .... "
anonim2013.03.11 12:16
Ciekawa byłaby statystyka zboków chorujących na parafilię?.i
anonim2013.03.11 12:36
Poza tym jest dość duży bałagan pojęciowy . Miejmy nadzieję ,że w psychologii terminy pedofilia (w powszechnym rozumieniu jako opaczny popęd ) i np. bibliofilia ( zamiłowanie do książek ) są diametralnie różnie oceniane .
anonim2013.03.11 12:43
no popatrz, Pani Pawłowicz i Pan Terlikowski przypomnieli sobie, że istnieją homoseksualiści, którzy nie chcą odczuwać tych skłonności. Dobrze, że w ogóle. I tak uważam, że ta pani nienawidzi takich osób. Nie chciałbym spotkac jej w życiu. Nie wiem, jak pan Terlikowski, ale myślę, że jak 99% społeczeństwa nie wie, co znaczy byc homoseksualnym i nie ulegac tej skłonności. Nie macie pojęcia, jakie to trudne, jak boli. W dodatku nie otrzymasz od nikogo słów pociechy, ale wręcz wrogości. Możesz liczyc co najwyżej na odsunięcie się znajomych i to tylko dlatego, że to odczuwasz...
anonim2013.03.11 12:50
@ taki_facet Czy w waszym środowisku nie ma psychologów lub grup wsparcia abyście mogli się wspomóc w trudnych chwilach??. To przeciez nic trudnego!.Wiele jest wzorców z innych cierpiących środowisk . A może wam sie tylko nie chce z pobudek egoistycznych?!.
anonim2013.03.11 15:28
Także miejmy nadzieję ,że WHO nie wpisze na listę chorób , zaburzeń psychicznych etc. homofobii .
anonim2013.03.11 15:29
Co właściwie byłoby tylko prostą logiczną konsekwencją tej lewackiej kampanii .
anonim2013.03.11 16:47
Limo to tęczowa bańka na oku po bokserskim urazie. Jak widac niektórym rzeczywiście trzeba nabic pare baniek aby wróciło im ludzkie poczucie humoru. Ci rozesmiani debile niech przypomną sobie rechot Szczuki z Madzi Buczek .Omalże na kolanch jjej nie przepraszała. U nas kabaretów wiecej jak wojska w Portugalii .Tylko z ich repertuarem coraz gorzej.Najlepiej wychodzą im dowcipy poniżej pasa lub poniżej godności człowieka i jego wiary-Tylko po co Dla paru ich pięciu minut.-Żenada
anonim2013.03.11 18:51
Ależ oczywiście że pedofilia to orientacja seksualna xD Uznawana za nieprawidłową, ale orientacja seksualna xD w czym problem?