29.01.19, 14:37zdj. screen Youtube

Lis w amoku po 'taśmach Kaczyńskiego' . Od wschodu po bantustan...

Jeżeli jeszcze nie wyrobili sobie Państwo opinii na temat "taśm Jarosława Kaczyńskiego", proszę się nie martwić. Redaktor naczelny "Newsweeka", Tomasz Lis zawsze gotowy, aby nieść społeczeństwu "kaganek oświaty". 

Dziennikarz opublikował serię wściekłych tłitów, w których wyjaśnia, co właściwie mamy myśleć o dzisiejszej publikacji "Gazety Wyborczej". Pierwszy z brzegu sugeruje, że wszyscy ci, którzy uważają, że na taśmach nic takiego nie ma, to... "ludzie Wschodu".

„Jeżeli uważasz, że na tych nagraniach nic nadzwyczajnego nie ma, to znaczy, że nie musisz jechać na Wschód. Już tam jesteś i masz go w sobie”- pisze Lis. Innym razem stwierdza, że nagrania z prezesem PiS dowodzą, że żyjemy w "bantustanie".

"Standardy Bantustanu i republiki bananowej, państwo jako dominium partii, Polska jako folwark, lider partii rządzącej jako właściciel państwa i dysponent państwowych spółek, szefowie banków na telefon - to przecież detale. Nic się nie stało, Polacy"- pisze dziennikarz. 

Przy tej okazji naczelny "Newsweeka" kreśli nam portret przebiegłego Kaczyńskiego i nieskazitelnego Tuska... 

"Pod jednym względem Kaczyński ma wielki talent - gdyby na tych nagraniach był Tusk, gdyby Tusk mianował sobie szefa banku, dawał mu polecenia udzielenia sobie kredytu, oszukiwałbym kontrahenta, a Polskę traktowałby jak folwark, to za tydzien zniknąłby z polityki na wieki wieków"- czytamy na Twitterze. 

"Poza tym, że runął mit skromnego, poświęconego Polsce Kaczyńskiego, wygląda na to, że abnegat jest oszustem, upaństwowiony bank to jego skarbonka, a partia oddana prawu i sprawiedliwości to prywatny biznesie traktujący Polskę jak folwark, to na tych nagraniach nic nie ma"-atakuje Tomasz Lis. 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.01.30 12:40
tomcio nawet sie nie zajaknol na temat czy te podsluchy byly legalne czy nielegalne bo u sowy i tej innej knajpie i wogole wszystkie inne podsluchy byly nielegalnymi podsluchami a tam gdzie ktos z pis jest nagrany to prawda objawiona i nie ma o czym dyskutowac
Michał Pasierb2019.01.29 21:49
To ja już wolę mieć w sobie ten nieszczęsny Wschód, niż taki Zachód jaki ma pan Lis et consortes...I nie muszę się nigdzie wybierać - to też jest pewna pociecha..
Ika2019.01.29 21:26
Chodzi lisek koło drogi, nie ma ręki, ani nogi... mózgu też nie ma
JR2019.01.29 17:25
Panie Nowak rzygać się jak się czyta te pańskie brednie.
Maria Błaszczyk2019.01.29 21:59
O, a ja bardzo lubię czytać komentarze Piotra Nowaka.
KONIEC PiS2019.01.29 16:45
prawactwo: nic się nie stało :) Aniołki Glapińskiego prawacki mord na prezydencie Adamowiczu im większy pisi hejt na WOŚP i Owsiaka tym większa szczodrość Polaków taśmy Kaczyńskiego misio w pudle :D
anonim2019.01.29 17:01
"prawacki mord na prezydencie Adamowiczu" Ty tak na poważnie czy jaja sobie robisz?
Maria Błaszczyk2019.01.29 21:57
Tak się składa, że zginął człowiek o poglądach liberalnych. Ceniący solidaryzm, otwartość, życzliwość. Był solą w oku miłosciwie nam panujących. Został, tak sie składa, zabity przez człowieka, o którym służba więzienna zawiadamiała policję jako o politycznym ekstermiście. Człowiek ów, jak zapisano w notatce przekazanej policji przed jego wyjściem z więzienia mówił: "chciałbym, by Jarosław Kaczyński został dyktatorem". Trudno nie widzieć związku między tymi faktami....
Wojtek Polak2019.01.30 9:36
Marysia i Piotruś wy z tej nienawiści do wszystkiego co nie zlewaczałe w końcu naprawdę zapadniecie na jakąś poważną chorobę. nienawiść to nie jest uczucie warte pielęgnowania z nienawiścią można walczyć i wygrać wierzę że wam się uda
kik2019.01.29 16:32
widzicie im juz tak w głowach się pokręciło ze zło jest dla nich dobrem a dobro złem dlatego napisali tak nie inaczej bo w uczciwym postępowaniu widzieli zło
Niwykontent2019.01.29 15:58
Szukaj dalej lisku...
Jazzz2019.01.29 15:42
Inna taśma. "Panie prezydencie niech pan nas ratuje" - woła Lis do ... prezydenta Wałęsy. To jest dopiero człowiek Wschodu.
bisset2019.01.29 15:38
Sytuacja typu wszystko legalne ale jednak nie powinno tak być. Niby nie są zabronione powiązania rodzinne ale nie wygląda to dobrze. Szkoda, że do polityki garną się przede wszystkim ludzie, którzy nie mają nic do zaoferowania na rynku.
rebeliant2019.01.29 15:18
Nawet jeśli to prawda o Kaczyńskim, to ja się pytam, gdzie tu ta afera ?! Dla lisa i innych mniejszości antypolskich afery nie ma, gdy Polacy są okradani, a ich forsa ląduje za granicą, ale gdy nacięty zostanie zagraniczny cwaniaczek, to oj jak boli oj jak boli. Austria niech odda kasę za współudział w okupacji hitlerowskiej i za zabór. Jeśli to prawda, że Kaczyński skubnął jakiegoś cwaniaczka z wyższych sfer, to i bardzo dobrze !!!
Skorpion2019.01.29 15:41
Pani dr.Ogórek w swojej książce opisuje gdzie kto i gdzie wywoził polskie dobra kulturalne. Do Austrii hitlerowscy złodzieje wywieźli ich wiele. Niech zdrajcy poskarżą się w Brukseli.
Piotr Nowak2019.01.29 15:41
No no "Cwaniaczka z wyższych sfer" czyli zięcia swojego kuzyna rodzonego. Czyli rodzinę. Faktycznie "bardzo dobrze" A jak godnie i honorowo! To hej!
kalif2019.01.29 15:17
Dzisiejsze taśmy pokazują moralne i dziennikarskie bankructwo Lisa i jego akolitów, którzy stali się jedynie janczarami PO w wojnie polsko-polskiej"
Stachu2019.01.29 15:12
A tobie yenn Fronda płaci wierszówkę, czy za każdy artykuł musisz się z nimi wykłócać w sądzie?
Jahu2019.01.29 14:53
Ja cię nie mogę:) Lis wściekły bo boooooooooooomba miała zwiększyć sprzedaż książki a tu ni hu hu...
Piotr Nowak 2019.01.29 14:52
Oczywiście że ma racje. Ale najbardziej mnie smieszy że to wszystko było w rodzinie. Pis tak "stawia na rodzinę" No to Jarosław Kłamczyński postanowił nie zapłacić "Birgfellnerowi, który jest biznesmenem z Austrii, ale prywatnie to mąż córki innego kuzyna Kaczyńskiego - Jana Marii Tomaszewskiego (dziś doradcy prezesa TVP). Córka Tomaszewskiego, czyli Karolina Tomaszewska, jest żoną Birgfellnera, a - zawodowo - jest z kolei asystentką europosłów PiS (Zbigniewa Kuźmiuka i Jadwigi Wiśniewskiej - jest ich akredytowaną asystentką w Parlamencie Europejskim)." hahaha
Skorpion2019.01.29 15:14
A ty Nowak a świstaki siedzą i zawijają. Już masz ujemny ujemny bilans polubień a to dopiero początek.
Piotr Nowak2019.01.29 15:21
Liczę na takich jak ty mój pajęczaczku. Im więcej tym lepiej. A potem Frondzia wam pomnoży razy dwa i może w końcu dobiję do tysiąca. Buziaczki Koniec rozmowy na czacie Wpisz wiadomość...
Stefek2019.01.29 14:48
Lis to bydle jakich nawet w Polsce jest niewielu. Thusk uczciwy , a te 250 mld wyprowadzone za granice to nic takiego , Smoleńsk i późniejsi weekendowi samobójcy to nic takiego , rozgrabienie Polski i sprzedanie jej Niemcom to nic takiego , ambergoldy i inne to nic takiego i wiele innych łajdactw PO i Thuska to nic takiego. A jak uczciwy człowiek nie dał nabrać się oszustowi z Austrii , to łajdakiem jest ten uczciwy nie ten z Austrii , według kanalii Lisa.
Zamek2019.01.29 15:08
Ma pan rację. Bez wielkiego wysiłku można by dopisać tu więcej tych którzy zasłużyli sobie na miano drani i łobuzów. Przez osiem lat PO z ich idolami na czele demolowała i niszczyła wszystko co polskie. Kierwiński nie wytłumaczył się do tej pory z pracy we francuskiej firmie Airbus.. A o mały włos nie został kupiony śmigłowcowy złom za horrendalną sumę. Gawłowski swoją karierę utopił się w melioracjach , Adamowicz z jego kontami i mieszkaniami , Amber Gold , układ gdański ,warszawskie prywatyzacje. Kilkadziesiąt afer. To osiągnięcia poprzedniej władzy. A Lis to taka mała postać na usługach tych co płacą. Człowieczek do wynajęcia. Będzie się jeszcze produkował bo idą wybory. Oni wiedzą ,że jak przegrają to już nigdy się nie podniosą. A przegrają na pewno.