01.06.20, 09:45Fot. Rafał M. Socha via Wikipedia, CC 3.0

LOT wznowił rejsy krajowe. Oto lista połączeń

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz państwowych, w dniu dzisiejszym zostają wznowione wybrane połączenia krajowe PLL LOT. Według zapowiedzi będą to kursy:

  • Warszawa – Gdańsk (trzy razy dziennie)
  • Warszawa – Kraków/ Poznań/ Rzeszów/ Szczecin/ Wrocław/ Zielona Góra (dwa razy dziennie)
  • Kraków – Gdańsk (raz dziennie)

Pierwszym wznowionym kursem jest dzisiejszy, trwający już lot z Warszawy do Szczecina, który wystartował o siódmej oraz lot Warszawa – Kraków.

Jak zapewniają władze LOT – u zachowywane będą wszelkie obowiązujące procedury bezpieczeństwa w związku z trwająca nadal epidemią koronawirusa. Załoga samolotu zostanie wyposażona w rękawiczki i maseczki, a pasażerów będzie obowiązywać dystans przestrzenny. Michał Fijoł, wiceprezes LOT zapewnił, że w samolotach będą stosowane najwyższej jakości filtry HEPA, które skutecznie usuwają bakterie i wirusy. Ze względów zdrowotnych pasażerowie zachęcani są do dokonywania odprawy online oraz załatwiania wszelkich formalności drogą internetową.

W związku ze wznowieniem kursów LOT wprowadził również atrakcyjną politykę cenową. Są to np. tańsze przeloty czy bezpłatna wymiana biletu za niezrealizowane kursy między 15 marca a 15 czerwca. Połączenia są dostosowane pod kątem klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Zgodnie z zapowiedziami od 15 czerwca lista lotów krajowych zostanie zwiększona. Decyzja będzie uzależniona od potrzeb klientów oraz rozwoju sytuacji.

ks/lot.com.pl,TVP info,PAP

Komentarze

katolicka kretynizacja polski2020.06.1 9:58
Wznowili rejsy lotnicze żeby PiSdzielscy politycy nie musieli się tułać w korkach autami...