06.04.20, 11:20Fot. KPRM via Flickr, CC 0

Łukasz Szumowski: Gdyby nie restrykcje, zakażonych byłoby 4 razy więcej!

Jest 107 pacjentów na respiratorach i tych respiratorów mamy ok. 1,5 tys. w szpitalach zakaźnych i szpitalach jednoimiennych” informował dziś w Sejmie minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Obecnie w Polsce wykryto 4201 przypadków zakażenia koronawirusem. Jak podał Szumowski:

Gdybyśmy nie wprowadzili restrykcji dotyczących przemieszczania się i izolacji to predykcje mówią o 16,5 tys. osób zakażonych”.

Minister zdrowia poinformował też, że do tej pory wykonano już ponad 85 tys. testów. Dodał:

To jest ponad 2,2 tys. na milion mieszkańców i na 4000 zakażonych, plasuje nas to w czołówce peletonu krajów, które były na tym etapie epidemii”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Krystyna2020.04.6 15:42
Panie Ministrze, przykro mi, ale niestety z każdym dniem, z każdą kolejną Pana wypowiedzią nt. "epidemii" mam coraz mniejsze zaufanie do Pana. Dlaczego? Nie wiem - chyba instynktownie? Bo ktoś kto stale podkreśla że będzie mówił tylko prawdę, a jednocześnie "manipuluje" danymi - manipuluje także odbiorcami informacji! I czyni to z "kamienną twarzą"! PS. Chciałabym, aby odpowiedział Pan na podstawowe pytanie: "ile osób w marcu 2019 roku zmarło w Polsce ogółem, w tym ile zmarło na zapalenie płuc, a ile na grypę? Ile osób ogółem zmarło w marcu 2020 roku, w tym ile zmarło na zapalenie płuc, ile na grypę, a ile na KORONAwirusa?
J.P🧶2020.04.6 15:07
Gdyby ten rząd był mądry, zacząłby każdego wyposażac w maseczke i plyny dezynfekcyjne. Ale łatwiej zamknąć lasy. Pytałem dziś na Orlenie o obiecany płyn tak uroczyście zapowiadany przez premiera. - Nie ma! Ale trzeba dzwonić, może będzie. Tu jest pies pogrzebany. Druga sprawa, rząd nie ufa obywatelom tak jak to jest w Skandynawii. Jesteśmy w czarnej doopie 👌
Sex portal2020.04.6 14:57
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
PrawyCzłowiek 2020.04.6 14:07
Szkoły jako pierwszy zamknął prezydent lewak Jaśkowiak. PiS zrobiło to tydzień później i tydzień za późno! U nas nie robi się dużo testów, dlatego jest mało chorych. Poza tym chorych jest 5x więcej, bo tak jest wszędzie, tylko, że są bezobjawowi. Nieudolność tego rządu przekracza wszelkie granice, masek nie ma, testów nie ma, jest za to propaganda!
maksym2020.04.6 13:58
Szwecja może sobie pozwolić na liberalny sposób walki z epidemią, bo 1/ nie ma zdradzieckiej, antypaństwowej opozycji; 2/ Szwedzi nie potrzebują rygorów, bo są zdyscyplinowani w odróżnieniu od Polaków. Jestem zdecydowanie za szwedzkim modelem, ale jest to w Polsce niemożliwe, to czysta abstrakcja, gdy mamy opozycję nazywającą siebie totalną. Każdy przyjęty model dla takiej oszalałej z nienawiści opozycji jest zły.
Myśl2020.04.6 13:55
Mam jednak dziwne przeczucie, że ktoś nam kradnie Polskę. Jak do nas dotrze, jaki jest tego mechanizm, będzie po nas. A może jednak zastosować sposób szwedzki. Na Świecie corocznie umiera na grypę od 250 tyś do 650 tyś ludzi. I nikt nie tworzy takich zabezpieczeń. Nikt nie ogłasza pandemii. Teraz mamy może 30tyś i wyłączyli cały Świat. Muszą mieć niezły ubaw, że ludzie to łyknęli. Pozdrawiam i poddaje przemyśleniom. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Polak2020.04.6 14:33
Popieram , ale to chyba nasz głos : wołającego na pustyni !!! Smutne
Marcel2020.04.6 13:46
Panie Szumowski, trzymam za Pana mocno kciuki. Zdrowia życzę przede wszystkim !
Polak2020.04.6 13:23
Oczywiście gdyby Szumowski nie opowiadał jeszcze 9 marca bajeczek jakoby to pandemia miała ominąć Polskę, bylibyśmy lepiej przygotowani. A gdyby nie pisowskie rozkradanie Polski szpitale nie musiałyby w tej chwili żebrać o dosłownie wszystko.
Arek2020.04.6 12:57
Dzięki Bogu , ż mamy takiego ministra zdrowia, co by to było gdyby ministrem zostalGrodzki, albo Kopacz.
Polak2020.04.6 13:23
Byłoby lepiej - nie opowiadano by w marcu bajeczek jak to epidemia ominie Polskę, a PiS nie rozkradałby kraju.
Polak2020.04.6 12:49
Koniec z tym zamordyzmem .(absurdalne ograniczenia - np mąż z żoną 2 metry dystansu i z dzieckiem 16 lat , do lasu nie wolno itd itd ) Ale głupi ciemny lud mówi więcej więcej !! (tak jak Izraelici jak szli do wolności -to tęsknili za niewolą aby tylko było co zjeść a że w niewoli to nie szkodzi )Bóg powiedział że w takim razie to pokolenie nie osiągnie wolności i nie wejdzie do ziemi obiecanej !!! JA POWIEM PAS -W WYBORACH !!! (chociaż to była moja opcja -ale przegięli )
Jan Radziszewski2020.04.6 12:48
Kościoły muszą zostać otwarte. Chrystus nigdy nie zalecał aby podawać sobie ręce na mszy, tym bardziej, że niektórzy robią to przesadnie i skupiają się na człowieku zamiast Bogu. Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie -Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen.
Sauron2020.04.6 12:07
A gdyby rządziła opozycja to byłoby 100 razy więcej zarażonych !1!1one!
anonim2020.04.6 11:58
- ilu będzie zarażonych w Polsce? - zarażonych będzie 9 tysięcy. - ale na pewno równe 9000? - na pewno - skąd pan wie? - tyle mamy testów
bezlitosny internauta2020.04.6 16:11
Dobre!
anonim2020.04.6 11:54
Trzeba przyznać. Szybkie zamknięcie szkół itd było dobrym posunięciem. Gdybyśmy jeszcze nie mieli przygłupów którzy koniecznie muszą grillowac albo popierrdalac do kościoła, to byłoby całkiem jak w niebusiu ;)
Przeciw kretynom2020.04.6 12:06
W kościele może być 5 osób więc trzeba powiedzieć, że gdybyś nie wpie*** pasztetowej i za nią nie łaził po sklepach byłoby jeszcze lepiej.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.6 11:42
Gdyby nie modlitwy, zakażonych byłoby 10 razy więcej!
Von Smollhausen2020.04.6 13:34
No to trzeba budować pomniki - tym zasłużonym - tym którzy wprowadzili restrykcje. No i oczywiście - NOWY KOŚCIÓŁ!!! i podwojenie dotacji z budżetu państwa.
jula2020.04.6 11:40
Wirus przenosi się z człowieka na człowieka, więc żadne człowieki nie powinny być w bezpośredniej bliskości. Zona 2 m. Proste jak obsługa gwoździa.
Polak2020.04.6 12:52
Ostatnio "naukowcy' powiedzieli że minimum to 6 m. Brnijmy w tym absurdzie dalej !!!! Szczyt zachorowań wg Szumowskiego to maj /czerwiec -i siedzimy w 4 ścianach-to dopiero prozdrowotne