06.12.17, 20:10Zdj. screen Youtube/Radio Maryja, screen TVP Info

Macierewicz wygrał w sądzie z Dukaczewskim

Minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz ostatecznie wygrał w sądzie z byłym szefem WSI, gen. Markiem Dukaczewskim. Wyrok sądu kończy sprawę ciągnącą się od kilku lat.

Uprawomocnił się wyrok Sądu Okręgowego w sprawie z powództwa obecnego szefa MON przeciwko byłemu szefowi WSI. Dukaczewski nie złożył apelacji.

Warszawski Sąd Okręgowy 25 września tego roku pozbawił wykonalności tytuł egzekucyjny pozwalający byłemu dowódcy WSI na ściągnięcie od Macierewicza kwoty rzędu  102 828 zł przeznaczonej na zamieszczenie przez niego przeprosin w dziennikach i w „Rzeczpospolita” i „Gazeta Wyborcza”. Sąd nakazuje również, aby Dukaczewski zwrócił szefowi MON kwotę 9,815 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania w sprawie. 

W 2006 r. Antoni Macierewicz, który był wówczas wiceministrem obrony narodowej i jednocześnie szef Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI mówił o nieprawidłowościach w służbach wojskowych, zarzucając gen. Markowi Dukaczewskiemu "współodpowiedzialność za nieprawidłowości o charakterze przestępczym w WSI".  

Dukaczewski pozwał Macierewicza o zniesławienie, wytaczając proces cywilny i karny.

yenn/TVP Info, Fronda.pl