18.11.13, 14:02Jacek Poniedziałek (fot, Paweł Wodzyński/Agencja BEW)

Mądrości Jacka Poniedziałka!

Zamiast komentarza czy polemiki, wystarczą cytaty z felietonu Pana Poniedziałka. Tak się składa, że dziś poniedziałek, więc tym bardziej zasadne uraczyć naszych czytelników naprawdę uroczymi myślami pana Poniedziłka.

O Jarosławie Kaczyńskim:

"Kiedy Jarosław Kaczyński na początku lat dziewięćdziesiątych organizował marsze przeciwników ówczesnego prezydenta Wałęsy, który w odpowiedzi na zarzuty tego pierwszego, że nie pali się do dekomunizacji wywalił go z funkcji szefa swojego gabinetu, nikomu chyba do głowy nie przyszło, że ta głęboka frustracja jednego człowieka będzie miała tak przerażające skutki. Że doprowadzi nas kiedyś do wrzenia przypominającego chwilę tuż przed jakimś wielkim wybuchem, przesileniem, rewolucją, wojną prawie".

O spalonej tęczy:

Spalenie "Tęczy" i następujące po nim pełne radosnej satysfakcji komentarze prawicowych oszołomów, posłów i publicystów, zwiastować może przejście do nowej fazy wojny polsko-polskiej. Do fazy bezpośredniej, siłowej konfrontacji. Ziemkiewiczowi przy okazji przypomniało się, że "Palma" Rajkowskiej przy rondzie de Gaulle'a też jest antypolska i wszawa, bo przecież nawiązuje do historii Alei Jerozolimskich, a one prowadziły do żydowskiej osady Nowa Jerozolima. Poza tym jest obiektem obcym, bo drzewo to nie występuje w Polsce. Obiektem, podobnie jak "Tęcza", pięknym, a jak wiadomo piękno i radość są wrogami polskości numer jeden. Piękno to gejowskie i antypolskie pojęcie. Polacy najlepiej czują się w brzydocie, brudzie, szarości, liszajach, zaciekach i błocie. I choć owi "mityczni" Polacy nigdzie nie byli i niczego nie widzieli, uwielbiają najgłośniej krzyczeć, że wszystko, co polskie jest najlepsze, najpiękniejsze, najwspanialsze, bo nasze!

O polskiej sztuce i kulturze:

Każdy może myśleć, co chce. Ale wara, wara od wolności wymiany myśli, wara od artystów, od galerii, teatrów, filharmonii, oper i kin. Wara od naszej kultury - apeluje aktor. Naszej wspólnej, nie waszej czy naszej, ale tej, do której każdy ma dostęp, i z którą każdy może podjąć dialog bez konieczności rzucania w nią kostką brukową. Która przynosi nam prawdziwą chlubę i jest naszym najlepszym ambasadorem, wizytówką na świecie. Każdy może uprawiać sztukę, o ile czuje wole bożą i dysponuje jakimś talentem. Każdy może być odbiorcą takiej sztuki, jakiej potrzebuje. Jak coś się komuś nie podoba, to może wyjść, często również oddać bilet, a na ulicy odwrócić wzrok i nie patrzeć na to, co tak cieszy i zachwyca innych, a jego oburza. I iść tam, gdzie pokazują sztukę "narodowo, ideowo i moralnie czystą", bardziej "aryjską", bardziej "najszą", swojską, baśniową, ludową, czy jaką tam chcecie.

philo/NaTemat.pl

Komentarze

anonim2013.11.18 14:18
TEN DEPRAWATOR ILUZJONISTA ZYDOWSKI SUBTELNIE NAS OPLUWA..TEN KRAJ W KTORYM ZYJE NAZYWA SIE POLSKA I JEST OJCZYZNA POLAKOW A NIE PLEMIENIA Z AZJI MNIEJSZEJ . MY USTALAMY REGOLY GRY WE WSZYSTKICH PLASZCZYZNACH.ALE ON I JEGO ZIOMKOWIE STARAJA SIE NAM WMOWIC ZE TO NIEETYCZNE ARYJSKIE I POLSKIE PRZEDE WSZYSTKIM. ALE PYTAM SIE JAKIE MA BYC? ZYDOWSKIE ZAWSZONE ZLODZIEJSKIE DONOSICIELSKIE ? PANIE PONIEDZIALEK DZISIAJ NIE JEST PIATEK DZIEN SZABASU ? W POTACZNEJ MOWIE TEN DELIKWENT JEST PO PROSTU ZWYKLYM CWELEM KTORY JEST ZBOCZENCEM A NIE ARTYSTA CZY TEZ AKTORZYNA. TAKIEMU NIE PODAJE SIE REKI ANI NIE SIADA SIE DO JEDNEGO STOLU. AMEN
anonim2013.11.18 14:26
"Polacy nigdzie nie byli i niczego nie widzieli, uwielbiają najgłośniej krzyczeć, że wszystko, co polskie jest najlepsze, najpiękniejsze, najwspanialsze, bo nasze!" Autor powyższego będący zapewne kosmopolitą (patriota ew. ten co czuje się Polakiem o rodakach by się w tak sposób nie wypowiedział) powinien udać się do Arabii Saudyjskiej lub Iranu i tam jako obywatel świata dzielić się swoimi przekonaniami i mądrościami.
anonim2013.11.18 14:32
poniedziałek wyciera sobie gębe Polską na wszystkie możliwe przypadki to żałosne jak człowiek znany z tego że jest znany (a gł. jego "zasługą" jest to że jest pederastą i z tego jest de facto najbardziej znany) poucza wszystkich co jest piękne a co wrogie i jeszcze te "aryjskie" kwiatki doprawdy żałosne
anonim2013.11.18 14:36
Co do sztuki Poniedziałek ma rację, ale okrasza ją bredniami o aryjskości.
anonim2013.11.18 15:40
w poniedziałek Poniedziałek , w środę Środa - naprawdę nie macie już o czym pisać ?
anonim2013.11.18 15:41
Jacek Poniedziałek - to łon jest artysta? Ajuści - ten jego język! Toć to żywcem wzięty z teczki Władysława Gomułki, tow. "Wiesława". Nieszczęsny z niego człowiek. Niech mu Bozia da rozum.
anonim2013.11.18 15:44
Anarchista homoseksualny, niedouczony dyletant, patrzący na świat przez prymat swojego zboczenia. A jeśli chodzi o sztukę to niech sobie uprawia kicz ile wlezie ale za własne pieniądze.
anonim2013.11.18 17:06
Po co robicie zboczeńcowi promocję?
anonim2013.11.18 17:27
@tesserakt, czy pół twojej firmy to debie? Z czego się śmiali? Twoja firma to "dom nad kukułczym gniazdem"?
anonim2013.11.18 17:51
jesli Poniedzialek mowi o aryjczykach i faszystach,to przeciez sam siebie krytykuje, bo te cechy to przeciez kwintesencja lewicy,jaki debil hahahah:DDD
anonim2013.11.18 18:19
Pan POniedzialek powinien sie leczyc. Do takich ludzi powinno sie zywic uczucie glebokiego wspolczucia i zalu...
anonim2013.11.18 18:20
"Polacy najlepiej czują się w ... liszajach, zaciekach i błocie." - kurcze, to coś nowego..., jakiś gejowski stereotyp o Polakach..., ciekawe skąd to wytrzasnął...???
anonim2013.11.18 19:05
Co za debil.
anonim2013.11.18 19:13
Skoro w Polsce tak brzydko, brudno itp.itd., trzeba skazać go na banicję.
anonim2013.11.18 20:07
Lewica o obliczu Lenina, Stalina, Honeckera, Jaruzelskiego WYMORDOWAŁA 200 000 000 istnień ludzkich.
anonim2013.11.18 20:28
Jaaasne - pedalstwo jest za to kulturalne, piękne, subtelne, mądre, czyste, europejskie, wykształcone, utalentowane etc,etc.... Takie pierdy to niech sobie w darkroomie opowiada, jakiemuś naiwnemu.
anonim2013.11.18 23:05
DO TESSARAKT: PRYZNAJE IZ ZROBILEM BLAD. JESTEM TEZ ZASKOCZONY IZ TWOI SIE SMIEJA Z POLSKOSCI. JESTEM BYLYM ZOLNIERZEM DESANTU MORSKIEGO. JAKO MLODEKO CZLOWIEKA UCZONO TEGO CO BYS NAZWAL MORDOWANIEM LUB NAWET CZYMS GORSZYM. WPAJANO NAM IZ TO BEDZIE DLA DOBRA OJCZYZNY. I GDY TAK OPSERWUJE POCZYNANIA PEWNYCH GRUP KRYTYKUJACYCH HISTORIE MOJEGO NARODU,WYSMIEWANIA SIE Z POLSKOSCI ECT SADZE ZE CI CO MNIE SZKOLILI MIELI W ZUPELNOSCI RACJE. AMEN
anonim2013.11.18 23:09
DO ASGARD 1981: TRZYMAM SIE UCIEKAJACEGO POCIAGU DO KOLUSZEK.
anonim2013.11.19 5:31
Osqared: Historia głupcze, Historia!!!!!
anonim2013.11.19 7:23
Ręce opadaja jak się czyta taki lewacki bełkot. Kiedy nareszcie lewactwo wbije sobie do swych pustych łbów prostą prawdę: Artysta owszem, może sobie tworzyć co mu tam w duszy gra ale za SWOJE pieniądze. A jeżeli wyciąga łapska po publiczne, czyli też MOJE to ja nie życzę sobie aby obrażał religie którą wyznaję. Ni życzę sobie aby obrażałpaństwo w którym żyję (vide niejaki Wojewódzki). Zrozumiano ???
anonim2013.11.19 11:15
Lewak i homoseksualista. Nie ma lepszego połączenia. Efekt: żałosny. Pseudointelektualny bełkot - to stwierdzenie idealnie pasujące do takich postaci. W "Krytyce Politycznej" jest takich ludków kilkanaście osobników. Naszczęście z racji preferencji seksualnych nie zdołają się rozmnażać. Zatem - wymrą.