20.07.19, 09:35zdj. screen Youtube

'Mam znajomych, którzy czekają, aż Kaczyński umrze'. 'Złote myśli' Gretkowskiej w 'GW'

"Prawicowych gadzinówek nie biorę do ręki. Nie dokładam się w żaden sposób do tego parszywego interesu"-mówi Manuela Gretkowska w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Tego typu "złote myśli" to jedne z łagodniejszych wynurzeń w długiej rozmowie. Pisarka i zaciekła feministka przekonuje, że ma znajomych, którzy rano po przebudzeniu sprawdzają w internecie, czy prezes PiS, Jarosław Kaczyński, jeszcze żyje. 

Redaktor Grzegorz Wysocki pyta Gretkowską m.in. o skandaliczną wypowiedź na temat 500 Plus i "dawaniu d*** każdemu". 

"500 plus (i więcej) istnieje od dawna w wielu krajach Unii, ale przy wprowadzaniu socjalnej pomocy nie trzeba jednocześnie niszczyć demokracji i prawa. Opublikowałeś niedawno smutno-przejmujący esej o tym, jak rozmawiasz z rodziną z różnych części Polski głosującą na PiS. Twoich wujów zachwyca wszystko, co się teraz dzieje w Polsce. Logikę i argumenty zastępują im emocje podgrzane propagandą. I ciągle powtarzają: „Obrażacie nas, nie obrażajcie nas...”-przekonuje pisarka. 

"Dorzuć tu jeszcze obrazę uczuć religijnych, bo przecież oni wszyscy są wierzący. Niedługo dojdzie do tego, że obrażając takiego nadgorliwego katolika, obrazisz Jezusa, którego reprezentuje i który w nim mieszka. Ale już nazwanie kogoś „lewacką k****” nie jest obrzucaniem błotem, tylko określeniem zawodowo-światopoglądowym, które należałoby wpisywać wrogom do dowodu osobistego, nie?"-dodaje. Odnosząc się do przyniesionego przez dziennikarza numeru tygodnika "Sieci", w którym znajduje się kilka tekstów na temat Gretkowskiej, feministka twierdzi, że mamy do czynienia z klasycznym "napuszczaniem chama na inteligenta" (cóż za wysokie mniemanie o sobie!)

"W połowie lat 70. Kołakowski opisał w ten sposób PRL-owski real, do tego dodał jeszcze szczucie na Żydów, których nie ma, i narodowy samozachwyt. Dla PiS każdy, kto jest przeciwko nim i umie to wyartykułować, uznawany jest za elity III RP. Tak, są elitami dzięki talentowi i własnym osiągnięciom, np. Janda czy Stuhrowie, których zohydza propaganda"-stwierdziła Manuela Gretkowska, "Propagandą" szczególnie "brzydzi się" zwłaszcza Krystyna Janda, która potrafi atakować PiS najbardziej prymitywnymi fejkami z internetu... 

"Jestem wroginią pisowskiego narodu, ale nigdy ludzi"-deklaruje Gretkowska, która niedawno w obrzydliwy sposób obraziła Polaków, pisząc o wspomnianym już "dawaniu d*** każdemu". W wywiadzie nie zabrakło również starego, dobrego, choć już ciut nudnawego "argumentum ad hitlerum". Przy okazji pisarka postanowiła drwić z Powstania Warszawskiego i tych, którzy chcą na swój sposób uczcić tę rocznicę. 

"Niedługo 1 sierpnia i faszystowskie bojówki muszą znaleźć wroga, żeby wyć w tunelach warszawskich ulic. Wiesz, ile procent miało NSDAP, gdy wygrało wybory, po których Hitler już nie oddał władzy? 37. Tyle co PiS w 2015 r.(...) Analogie nie dowodzą, znajdują podobieństwa. Hitler też doszedł do władzy w legalnych wyborach, a potem wprowadził takie ustawy, że już mógł robić, co chciał. Prezydent mu przeszkadzał, więc po jego śmierci urząd zlikwidowano. Nikt nie zastąpi Kaczyńskiemu prezydenta dublera, czyli bliźniaka z pierwszej kadencji PiS. Łatwiej się pozbyć problemów i specustawą zlikwidować prezydenta w następnej kadencji. Wszystkie decyzje będą należały do Kaczyńskiego"-dowodzi. Nad Hitlerem Manuela Gretkowska zatrzymuje się zresztą na dłużej. 

"W początkowej fazie Hitler również wykorzystał chrześcijaństwo. Wprowadził swoją „dobra zmianę”, nazywając ją „chrześcijaństwem pozytywnym”. Gloryfikacja tego, co religijnie, sprzyjała jego władzy i potępiała sprzeciw. U nas to też łatwe. Katolicyzm sięga intelektualnie do najbliższej kapliczki. Polska nadal jest krajem pogańskim przykrytym cieniutką warstwą chrześcijaństwa obrzędowego"-przekonuje, zapominając najwyraźniej, ilu katolickich duchownych zginęło w obozach zagłady.  

W wywiadzie Gretkowska dzieli się również dość ciekawym wyznaniem. 

"Mam znajomych, którzy po przebudzeniu biegną do internetu sprawdzić, czy prezes jeszcze żyje. Ale Nowogrodzka to nie Wilczy Szaniec. Wataha znajdzie sobie innego przywódcę". 

Feministka wspomina również, że jest za podziałem Polski. 

" Sensowna decentralizacja jest możliwa. Mamy rozbiorową przeszłość, jednak z powodu dziejowych traum nie możemy w XXI w. nadal się torturować. Po co zmuszać mieszkańców Podkarpacia czy Podhala, by żyli inaczej, skoro nie mają ochoty? I oni niech nie zmuszają nas do tego, byśmy ciupagą ustalali normy w rodzinie. (...)Miasta powinny się rządzić według norm i aspiracji ich mieszkańców, a regiony po swojemu. I tyle. Chcesz nowoczesną oświatę i prawa obywatelskie? Nie będziesz musiał emigrować, wystarczy, że przeprowadzisz się do Poznania"-przekonuje. 

yenn/Wyborcza.pl, Fronda.pl

Komentarze

anonim2020.04.5 10:30
.czeka na korone bez wirusa
Ktoś taki sobie2019.07.22 5:11
Nie lubię pani Gretkowskiej ,ale nigdy przez myśl mi nie przyszło,żeby czekać na jej śmierć ,czy na śmierć kogokolwiek kogo nie lubię .
KATON STARSZY2019.07.21 20:11
Głupi babsztylu-PIS ma kim zastąpić Kaczyńskiego,są równie zdolni tylko bardziej radykalni.Wy nie jesteście inteligencją,wy jesteście dziećmi tow. szmaciaków,UB,SB-ków,podpier....czy na wszelkiej niwie działalności kulturalnej ,politycznej i gospodarczej
Thomas2019.07.21 15:00
Niepotrzebnie poświęca się takiej osobie miejsce na fronda.pl. Brak reakcji,to najlepsza reakcja na takie popłuczyny.
AB2019.07.21 14:47
Rynsztok, który uważa się za elitę.
Jana2019.07.21 10:56
Znajomi,a cóż to za ciołki?
Hanna2019.07.20 22:07
Ona już umarła psychicznie. Życie z taką nienawiścią do człowieka, którego się nawet nie zna musi być horrorem. Bardzo tej kobiecie współczuję.A co gwarantuje , że dożyje pani do jutra. Co za pycha. Zgroza!!!
Robert2019.07.20 18:53
Gretkowska. Poświęcę się dla normalnych ludzi i cię wyrucham. Daj namiary gdzie i kiedy.
MJ2019.07.20 17:15
Cóż za mizeria lewackiego intelektu. jedyny sposób obrony Gretkowskiej to odwoływanie sie do "negatywnych" przykładów, oczywiście według lewactwa po prawej stronie. Takim ulubionym przykładem jest p p Pawłowicz. Żaden lewacki prymityw nie dorównuje jej intelektem, ale zgodnie z michnikowszczyzną , jak jeden lewak krzyknął, że p p to obciach, to wszyscy to podchwycili i ha ha ha. Tylko nigdy p p nie lała z ust takiego prymitywizmu, jak ta lewaczka chcąca uchodzić za pisarkę. Niestety kłamstwa lewactwa już przestały ludzi interesować na całym świecie, stąd wybór PIS, Trumpa. Jeszcze bastiony lewactwa są największe w Europie z przodującą Francją a za nią WB, Szwecja i Niemcy, Hiszpania, Holandia . Zadaniem Polski jest wykorzystać taką sytuację. i mocno wyrobćc sobie pozycję. Co prawda nie tak dobrze, jak bym chciał, ale to się dzieje. I chwała Panu.
krzysztof2019.07.20 16:29
Kiedy widzę kogoś trzymającego w ręce antypolską i antychrześcijańską ,,Gazetę Wyborczą", to wiem, że nie chcę mieć z nim nic wspólnego.
JONASIK2019.07.20 18:38
Dlatego, że ten ktoś potrafi czytać? A ty ciągle dukasz?
52019.07.20 16:15
nie przepadam za pisem , ale twoje zdanie to chamskie to ze nienawidzic kk zawsze wraca to tego ktory sieje nienawidz , postaram sie zebym nie mial ksiazek nagranych na czytaku , nie zaslugujesz wole miec monike J ktora pisala ksiazki.ze nie podajesz reki pisowcom ,pokazujesz pogarde rozmawiam z kazdym nie mam uprzedzen ty widze ze masz , zal mi cie opamietaj sie
POstkomuna kąsa2019.07.20 15:58
I to coś było sekretarką autora Nieludzkiej ziemi J. Czapskiego....
Mirek2019.07.20 15:22
Ci tzw artyści to ludzie którzy nie mogą znaleźć sobie miejsca w normalnej rzeczywistości . Za rządów PO - PSL dobrze im się działo bo wystarczyło napisać byle jakiego śmiecia wydrukować i kasa szła do kieszeni . Wystarczyło pluć na katolików , wyśmiewać się z historii polskiej , z tradycji a przy tym popierać PO i Tuska aby być dobrze opłacanym . Ale najlepszy interes robiło się na tym jak Polacy szkodzili Żydom podczas wojny . Można było nawet dostać Oscara . Niestety rząd PiS za szmirę płacił nie będzie . Tak samo jak nie będzie płacił za pokazywanie gołej du....y na scenie teatralnej . Główny problem polega na tym że ci tzw artyści tak naprawdę nie są żadnymi artystami . To jest III lub IV garnitur ludzi udających artystów . Niewykształcone to , niedouczone i miele jęzorem co mu czy jej ślina na język przyniesie . I za co im płacić !!! .
vert2019.07.20 16:21
Czy to czasem nie monologuje jej vagina - bo tam chyba znajduje się tej wielkiej literatki centralny ośrodek nerwowy?
Mirek Pała2020.11.4 16:24
A ja tam życzę kaczorowi żeby już odszedł, nie z polityki.
dfrec2019.07.20 14:55
Doprawdy zabawne jest bardzo, jak zdecydowana większość komentarzy potwierdza opinie pani Manueli.
Han2019.07.20 14:29
Ta pseudo pisarka ma też pseudo rozum którym kompletnie nie umie sie posługiwać.Wystarczy przeczytać wypowiedzi tej gnidy, a każdy zobaczy że sama przeczy temu co mówi.Żal mi takich niedorozwojów umysłowych.
RadosnyPogrzebPląsającyKonduktUchchanaStypa2019.07.20 13:40
Coś jest na rzeczy, bo wszyscy w Polsce mówią otwarcie o potrzebie odłączenia Breżniewa z Żoliborza od aparatury podtrzymującej czynności życiowe. Sakewycz ma nawet już nawet w szufladzie projekt dyplomu i medalu Denat Roku. Przypnie go Breżniewowi z Żoliborza do trumiennej klapy.
ZiZi2019.07.20 12:10
Ona ma faceta?
Alojzy Cedzidło2019.07.20 14:49
Tak , ma . Nazywa się pan Wibrator .- Językowski .
WidaćŻeśPolak2020.02.20 8:03
Też taki masz, wkłada Ci go czarny co niedziele i jeszcze mu za to płacisz.
Rafał2019.07.20 11:49
Logika żeńska, czyli feminizm stosowany (po nowopolsku) "Lubię barbarzyński seks - wyznaje - największym przyjacielem kobiety jest penis… w wiecznym dialogu” Zakłada więc… Partię Kobiet o jednym fallusie i o dwóch łechtaczkach Ta druga prawdopodobnie nabrzmiewa na ich korze mózgowo-emocjonalnej
sylwe2019.07.20 11:42
Gretkowska, jaka ty jesteś głupia ,nic dziwnego ,że masz takich znajomych.
Bruno2019.07.20 11:32
Tej Pani zlasował się mózg.
Henryk M2019.07.20 11:20
Dziwię się że takie światłe światowe postępowe persony typu w/w jeszcze się tu męczą.O ile wiem to granicę otwarte,wolno osiedlać się w całej postępowej unii.Ich poświęcenie w nawracaniu nas ma wyraz heroicznej walki.Po co.Wyjechać zostać uchodźcą jak już w historii bywało.Ale wiedzą że tam byliby nikim i niczym a tu mienią się "inteligencją"Nikt by ich nie cytował w gazetach nie przeprowadzałby wywiadów i trzeba by ciężko pracować na kawałek chleba.
Fronda2019.07.20 11:07
Manuela Gretkowska masakruje GW
Jahu2019.07.20 10:53
"Jestem wroginią pisowskiego narodu," 😵😵😵 a cóż to za lewackie myśli uczone?😀 a raczej potworki słowne. swoimi wynurzeniami przedstawiła nam w pigułce czym jest lewactwo..👎 wystarczy poczytać by omijać z daleka.
Alojzy Cedzidło2019.07.20 10:46
Ja zaś nie klnę na panią Gretkowską .Chorych się nie kopie . Dziwi mnie tylko to zachowanie grona feministek i tych co upubliczniają jej pokaz ,,kultury" Schodzą razem z nią na dno kultury . Ale nie są samotni . pełno tam na tym ,,dnie " i naszych frondowych ,,pisarzy "
Cogito ergo sum2019.07.20 10:42
Pryszcz na pupie polskiej literatury.
12342019.07.20 10:35
UWAGA BARDZO MOCNY MATERIAŁ!!!! Dyrektorka podstawówki z Torunia broni Banderowcy i oskarża rodziców Polskiego dziecka przed sądem.https://youtu.be/lqAWLqKIbkw
Jola2019.07.20 15:45
Hitlera też niektórzy bronią.
michu2019.07.20 20:10
Jaruzelskiego też ;)
andrzejhahn32019.07.20 10:28
Największy prymitywizm to życzyć komuś śmierci, to iście szatanski myślenie uchrońnas Boże od takiego życia które niesie śmierć duchową i cielesną.
Jezus2019.07.20 10:34
To ciekawe, bo od was kato-taliby słyszę że mam już zdychać, średnio 4 razy w tygodniu... Hipokryto :P
stahu2019.07.20 11:09
To zabier... łapy od dzieci to będziesz żył
andrzejhahn32019.07.20 14:26
Ty! Nowak a czemu prowokujesz ludzi na frondzie? Śmierci życzą ci trolle udając katolików tak jak ty udajesz porządnego gościa hahaha🤣 Obszczymurku😂weź syna na spacer i umyj podłogę zonie
FU2020.02.20 7:59
Szatańskie myślenie mają Twoi pasterze którzy myślą tylko o naszych dzieciach i pieniądzach. Kato fanatycy gorsi o faszystow - Ci mieli honor, Wy nie macie go za GROSZ ! A teraz WAL się dalej bez mózgowcu.
Reytan2019.07.20 10:26
Michnik wykorzystuje glupie stare baby,wiec widocznie innych zabraklo.
poznaniak2019.07.20 10:25
A jakie ma mieć wynurzenia dla gównianej gazety? szambo szambo
polak2019.07.20 10:20
Jak kaczyński zakończy swój nędzny żywot to w Polsce w tym dniu odbędzie się prawdziwy karnawał radości! ten z Rio de Janeiro to będzie pikuś...
Drynda2019.07.20 11:32
Tak sądzisz , UBeku ?
UmiemSamodzielnieMyśleć2020.02.20 7:54
Tak, tak uważa a sądzi sędzia. I ja też tak uważam.. skoro się wyzywamy.. Biedny Polski katoliku bez rozumu...Dzisiaj 20 luty a Ty już bez kasy buhahahaha
Alojzy Cedzidło2019.07.20 14:43
Gdyby to było nie tak zaś dawno ,pewno byście załatwili Kaczyńskiemu jakiś wypadeczek za skutkiem śmiertelnym . A może jakiego samobója . A może ten przypadek z ks. Popiełuszką by się powtórzył Sadząc po tych Waszych komentarzach, ,pani Gretkowska wyzwoliła w Was stare tęsknoty .
Arthur von Kinsky2019.07.20 21:16
Ten karnawał odbędzie się pewnie w Twoim łbie... już pierwsza mucha Ci tam usiadła... pewnie podniecają ją padlino-fekaliowe zapachy Twojej wyobraźni...
Mejer2019.07.20 10:20
Lewackie pato-myślenie :D
JONASIK2019.07.20 10:17
Powiedziała dokładnie tak: "- Mam znajomych, którzy po przebudzeniu biegną do internetu sprawdzić, czy prezes jeszcze żyje. Wierzą, że gdy odejdzie, będzie lepiej. Nie sądzę, Nowogrodzka to nie Wilczy Szaniec. Wataha znajdzie sobie innego przywódcę - mówi Manuela Gretkowska, pisarka." Czyli bardziej chodzi o watahę, niż prezesa. Niestety ma rację, problem to nie jeden zły człowiek, problem jest z tym, że mamy w Polsce z 30% złego, ogłupionego, przekupnego, populistycznego, nacjonalistycznego, nienawistnego społeczeństwa. Jak to się stało? Gdzie autorytety? Gdzie Kościół?
stahu2019.07.20 11:05
Za Michalkiewiczem...mamy w Polce 25-30% sprzedajnego bydła dla którego Polska ojczyzna , są nie istotnymi wartościami i obciążeniem - w ich nowoczesnym światopoglądzie niewolnika zombi - wtłaczanym Soroszową NWO pralką! Oni najchętniej nad sobą widzą niemiecki czy każdy inny rząd ...byle nie Polski . To jest WOJNA duchowa na śmierć i życie jeńcy nie są brani!
Joanna d'Arc2019.07.20 12:37
Od lat żyję w bogatej Bawarii i tak ogłupionego poprawmością polityczną społeczeństwa, jak tu, nie spotkałam, przykład: dlaczego godzinie się na masową, nielegalną imigracje? No, może za dużo tych uchodźców! A. Merkel jest wyraźnie chora! To jej prywatna sprawa!
AB2019.07.21 14:58
Problemem Polski jest ok. 30% targowiczan i lewaków - sprzedajnych i głupich jak nogi stołowe. A że najgłośniejsze to, co wewnątrz puste - wg starego przysłowia - to wrzeszczą i hałasują, bo tylko to potrafią.
hassan2019.07.20 10:15
gertka w mediach robi se psychoterapie z pewnoscia nie zdaje sobie z tego sprawy
zdumiony głupotą2019.07.20 10:10
śmieć jak gretkowska może wydawać swój głupawy bełkot jedynie w michnikowym bądź lisim szambie. Ale - kto to czyta?
Urszula2019.07.20 10:00
Się porobiło :D http://wyborcza.pl/10,152484,25010935,zamieszanie-w-sejmie-zdezorientowany-prezes-pis-radosc-opozycji.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.2.maly
Zael2019.07.20 9:58
"Jestem wroginią pisowskiego narodu, ale nigdy ludzi" - wroginia....stopień debilizmu lewackich wojowników zwiększa się w postępie geometrycznym.
Urszula2019.07.20 10:09
Dlaczego debilizmu. Język polski jest językiem opornym na nowe słowa. Jeśli przyjmują się i wchodzą do słownictwa jakiekolwiek to wyłącznie obce. I mamy weekendy, fast coś tam i inne niepolskie terminy. A nie można by tak zadbać o rozszerzenie polskiego słownictwa właśnie tworząc takie jakie utworzyła pani Gretkowska? Polskie słowo "wróg" nie ma rodzaju żeńskiego. No więc powstał bo przecież nie wróżka od wróg. Całkiem zgrabny twór, na wzór bóg - bogini.
ZiZi2019.07.20 12:17
Wrogini to tak po feministycznemu, bo wróg to rodzaj męski. Przecież musi być poprawność a że nie ma w słowniku to już ona się tym zajmie. Ma łeb, ....... jak sklep.
woj 20002019.07.20 9:57
Zepsute, głupie dziewuszysko z malutkim talencikiem. Pan Bóg ukarał, rozum odebrał!
anonim2020.02.20 7:52
Który Bóg bo jest ich ponad 5 tysięcy ?... BTW. Ten Twój Bóg już dawno odebrał Ci rozum.
ubawiony2019.07.20 9:55
Po co przedrukowywać te twory chorej wyobraźni? Ta pani myśli że jest wielka skandalistką, tymczasem to co obsesyjnie w kółko powtarza jest nudne i przewidywalne. Przecież to jak bełkot nawalonego pijaczka.
Harry Potter2019.07.20 9:52
JA CZEKAM NA TO ALE Z CIEKAWOŚCIĄ. Zawsze gdy władza była scentralizowana i w jednych rękach, to po śmierci despoty jego podwładni się zagryzali o stołki. To samo będzie w Polsce.
stahu2019.07.20 10:44
dlatego mądry ojciec za życia dzieli spadek i władze Płynnie odchodzi na bok, dając rozwinąć skrzydła spadkobiercom !
michu2019.07.20 9:51
Co na jej wynurzenia przeciwnicy 'mowy nienawiści" tak wrażliwi na hejt, obrażanie innych i życzenie im najgorszego???
polak2019.07.20 12:10
będę szczęśliwy jak przeczytam z internecie ,,że kończy życie ta ""mądra""inaczej gretkowska --będę bardzo szczęśliwy ---życzę jej krótkiego życia
Stara Reperecka 2019.07.21 11:03
Złożeczenie jest grzechem śmiertelnym.
polak2019.07.21 11:35
skąd wiesz --znawco religii
Stop lewactwu2019.07.20 9:49
Pani Manuelo , czy sądzi Pani , że są ludzie , którzy czekają z kolei na pani odejście w niebyt ?
rabe2019.07.20 11:17
Stop lewactwu a popiera komunistów, dziwne.
anonim2019.07.20 9:45
Nie znam osobiście pani Gretkowskiej, ale również czekam na taki dzień niecierpliwie. Chyba mi wolno?
pisie kłamczuchy2019.07.20 10:30
Ciekawe że wynurzenia Pawłowicz nigdy nie były skandaliczne?
Foster2019.07.20 11:23
Tak jak pani myśli większość porządnych ludzi.
PIOTR 2019.07.20 16:49
TO TE PORZĄDNE Z POD LATARNI ?
krzysztof2019.07.20 16:45
Nie życz drugiemu co tobie niemiłe. Myślę, że właśnie uruchomiłeś ciąg wydarzeń kreujących rzeczywistość, w której nie będziesz już tak bezpieczny, jak dotąd. Niedługo się przekonasz. Karma wraca.