22.07.21, 08:04Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Marek Ast: KE rzuca koło ratunkowe Tuskowi

Dwa najważniejsze w ostatnim czasie tematy w Polsce to przejęcie władzy w Platformie Obywatelskiej przez Donalda Tuska i kolejna próba wywarcia presji na polskim rządzie przez Komisję Europejską. Poseł Marek Ast nie ma wątpliwości, że wydarzenia te się łączą.

W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” poseł Marek Ast komentował ultimatum, jakie Komisja Europejska postawiła Polsce ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

- „Z rozstrzygnięcia TSUE wynika jedno, że rząd powinien przedstawić ewentualne propozycje zmian w systemie wymiaru sprawiedliwości - w tym zakresie, którego wyrok Trybunału w Luksemburgu dotyczy. Natomiast zabezpieczenie - w moim przekonaniu - było wydane do chwili opublikowania ostatecznego wyroku. Wyrok jest, więc nie rozumiem, z jakich powodów Polska miałaby wykonać postanowienia tymczasowe”

- podkreślił polityk.

Pytany o cel tych działań poseł wskazał na „kolejny element nacisku nie tyle prawnego, ile raczej politycznego”.

- „Myślę, że to jest koło ratunkowe rzucone Donaldowi Tuskowi i totalnej opozycji w Polsce. Innymi słowy, te siły, które dzisiaj rządzą w Europie - wśród nich w ramach Europejskiej Partii Ludowej jest PSL, jak również Platforma - starają się, jak mogą, aby zaszkodzić polskiemu rządowi i Zjednoczonej Prawicy”

- ocenił.

kak/PAP

Komentarze

tusek sieje tylko zamęt!2021.07.27 19:45
Sieje zamęt i niezgodę, przyprawia o mdłości.
Prawda2021.07.22 14:56
Niemcy prowadza polityke z 1939 roku ----aby zniszczyć Narod Polski ==
XYZ2021.07.22 10:45
Pewnie zapomniał też o konflikcie z Czechami.Jak tam Sasin już doprowadził do uległości Czechów czy będziemy płacić.Zapewne nie mają się czym pochwalić.
Józef2021.07.22 9:51
Nikt nie może bardziej zaszkodzić rządowi jak sam PiS, banda dyplomatołków i pieniaczy.
prosty2021.07.22 9:12
Donald Tusk prowadzi rozpoznanie walką i to jego główne zadanie. W nadarzającej się sytuacji Niemcy wysuną kogoś innego - Trzaskowski może? Tusk się wypalił i ma za duży elektorat negatywny, Trzaskowski to Warszawka i sukces w kampanii prezydenckiej. W tej sytuacji warto byłoby mniej koncentrować się na zwalczaniu Tuska, a zastanowić się nad potencjałem osobowym w opozycji.
niewierzący ateusz2021.07.22 8:55
tonący brzytwy się chwyta , a tusk to brzytwa rzucona na ratunek tonącej platformie :)
Ks.Pierdziulec2021.07.22 8:46
Fronda to kapitalny,katolicki portal społecznościowy,ja w ramach pokuty calecam wiernym czytanie Frondy aby wyrośli na prawych inteligentnych Polaków.alleluja i do przodu.
robaczek2021.07.22 8:37
pierd...... cie trzy po trzy................................ SWOJE NIEUDACZNICTWO TERAZ NA TUSKA ZWALACIE!!! ??? ................................................ NI CNIE POTAFICIE DOBRZE ZROBIC POWIATOWE DZIADKI .............................. I NIKT SIE Z WAMI NIE LICZY
ateusz2021.07.22 8:16
"siły, które dzisiaj rządzą w Europie (...) starają się, jak mogą, aby zaszkodzić polskiemu rządowi i Zjednoczonej Prawicy” Syndrom oblężonej twierdzy, skąd my to znamy? :D
ryszard.2021.07.22 8:14
Nie rzuca mu żadnego "koła" bo to jego wrzucili jako fortpocztę faszyzmu finansowego szerzonego przez unijnych najemników.