26.10.18, 15:24

Marszałek Kuchciński wspiera IV Dzień Patrioty: dziękuję za upowszechnianie patriotyczno-chrześcijańskich tradycji!

 

Odtrutka na tęczowy piątek! W Krakowie odbędzie się dzisiaj święto książki, myśli i patriotyzmu. Wypowiedzi m.in.: Andrzej Nowak i Antoni Macierewicz.

 

Od wielu dni słychać w mass mediach, że 26 października w Polsce ma być tzw. tęczowym piątkiem, a więc dniem, kiedy dzieciom na siłę będzie wpajana ideologia gender, kiedy w szkołach wykładać będą ludzie o różnych dewiacjach seksualnych. Fakt, że coś takiego ma miejsce w Polsce w 2018 roku jest oburzający! Na szczęście w tym samym dniu odbywa się jeszcze inna inicjatywa, zgoła odmienna, bo przepełniona polskością, tradycją i wiarą. Jest to IV Dzień Patrioty, który odbędzie się dzisiaj (26 października) w godz. 17.00 – 22.30 w Auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy ul. św. Siostry Faustyny 3 w Krakowie-Łagiewnikach!

 

Podczas tego festiwalu polskości wykłady wygłoszą m.in. prof. Andrzej Nowak, poseł Antoni Macierewicz, poseł Janusz Szewczak, szef gabinetu Prezydenta RP prof. Krzysztof Szczerski, konsul prof. Adrienne Körmendy, Halina Łabonarska i Jolanta Sosnowska!

 

Z wielkim entuzjazmem o tej inicjatywie wypowiedział się Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, zachęcając do udziału w tym wydarzeniu: „Jest to wspaniałe święto książki, intelektualnej myśli i patriotyzmu. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród mieszkańców Krakowa, lecz także mieszkańców z innych, często odległych stron Polski. Interesujące wykłady prowadzenie przez uznanych profesorów oraz ludzi kultury i sztuki, a także ciekawe dyskusje i bogata oferta wydawnicza spowodowały, że Dzień Patrioty jest wydarzeniem oczekiwanym, mającym już swoich wiernych odbiorców. Dziękuję za upowszechnianie polskiej historii, a także patriotyczno-chrześcijańskich tradycji, za podejmowanie ważnych i ambitnych projektów służących popularyzacji wartościowej literatury.”

 

Zapraszamy zatem wszystkich, aby spotkać się dzisiaj o godz. 17 w Krakowie w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, co będzie myślą przewodnią IV Dnia Patrioty. Będzie też okazja kupić piękne książki po niecodziennie niskich cenach oraz zdobyć wiele unikatowych autografów.

Więcej szczegółów na https://bialykruk.pl/wydarzenia/zapraszamy-na-iv-dzien-patrioty-beda-min-nowak-macierewicz-szczerski-szewczak-labonarska-sosnowska-i-krmendy