12.02.20, 12:45

Marszałek Sejmu zapowiada publikację list poparcia do KRS

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zapowiedziała publikację list poparcia do KRS. "Po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku sądu dot. ujawnienia list poparcia dla kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa, Kancelaria Sejmu rozpocznie procedurę ujawniania tych danych" - powiedziała dziś Witek.

Sprawa ma charakter formalny, bo list są już znane. We wtorek ujawnił je portal wPolityce.pl, podając ponad 360 nazwisk sędziów, którzy podpisali listy.

Wcześniej Naczelny Sąd Administracyjny polecił Kancelarii Sejmu ujawnić listy; nie zrobiono tego, wskazując na kwestię ochrony danych osobowych i stanowisko generalnego inspektora ochrony danych osobowych.

bsw/rmf24.pl

Komentarze

maria2020.03.4 14:51
Piotr Wiesław Jakubiak • 26475 • 1390 "Sytuacja jest taka, że targowica nie uznaje Trybunału Konstytucyjnego, nie uznaje Krajowej Rady Sądownictwa, nie uznaje Prezydenta, co najważniejsze nie uznaje Sejmu Rzeczypospolitej. Powinna być wyprowadzona w kajdanach przez żandarmerię wojskową już dawno, jak Antoni Macierewicz robił z pomniejszymi agentami. Takie Gierdorfy są tysiąc razy niebezpieczniejsze, bo już likwidują państwo polskie na naszych oczach, a Kaczyński udaje, że nic nie widzi. " Brawo! i to jest cała prawda.
XYZ2020.02.12 16:05
Będzie to trwało miesiącami.
robaczek 2.02020.02.12 15:13
HAHHAHAHAHHAHA!! i znowu nieudacznikom z PIS cos nie wychodzi;] przed wszystkim klekaja!!! ale wstali z tych kolan!!!!!! ja pitooollllleeeeeeee!!!!!! wstali i padli na ryj!!! brawo wy!! swietnie was reprezentuja!!! znakomicie!! no ale trzeba przyznac ze trzymaja wasz poziom ;] PIS = bolszewicy EU tylko Polski szkoda
Antychryst2020.02.12 15:00
Już udało się spreparować co trzeba wiec można publikować. 6 latek nawet wie co chodzi....
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.12 14:13
"Kancelaria Sejmu rozpocznie procedurę ujawniania tych danych" Boże, jak trzeba mieć zryty beret, aby coś tak prostego jak pokazanie list, nazywać "procedurą ujawniania" i nie zrobić tego od razu tylko ją "rozpoczynać" Może Pani Marszałek rozpocznie procedurę myślenia? Już czas.
Lennon2020.02.12 13:58
Będzie się zbierać do ujawniania. Najpierw ubierze skarpetki i majty. Potem buty i spódnicę. Coś na górę nie, nie pasuje - zmieni no tak, makijaż potrzebny (co widać ze zdjęcia powyżej). Pomaluje się pójdzie publikować, ale pewnie wywróci się w progu i połamie, bo tak Kaczka chciała. Amen.
man.of.Stagira2020.02.12 13:52
Platforma zasłynęła TYM, że uznała iż według Immanuela Kanta; -a- źródłem moralności ludzkości są podmioty empiryczne m e t r y k a l n e -czym zdradziła niską jakość swojego wykształcenia filozoficznego i nieznajomość filozofii moralnej Immanuela Kanta - b- prawo moralne i prawo stanowione mają jedno źródło -czym ujawniła całkowitą nieznajomość filozofii politycznej Immanuela Kanta Słynne; 'Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne w Gersdorf' – pod którym to hasłem Platforma Obywatelska oraz KO, OTUA oraz KOD i RP przeszłi do historii humanistyki polskiej i zapisali się w dziejach narodu i wymiaru sprawiedliwości Rzeczypospolitej. POKO obnażyło, wraz z SLD poziom wykształcenia filozoficznego i etycznego ‘elit’ spod znaku GW, celebrytów i ‘profesorów’ nie wyłączając takich „tuzów” jak prof.Bartoś czy prof.Hartmann. OSKARŻACIE o ‘zryte berety’ ludzi religijnych ALE spójrzcie jaka s t e r y l i z a c j a intelektualna Waszej generacji dokonuje się w Was! SPÓJRZCIE jak wysterylizowani intelektualnie są Wasi Sędziowie sądów powszechnych których Mistrzyni w przebraniu Carla Schmidta głosi, że ‘prawo moralne jest w Gersdorf’. Prawdziwie, wysterylizowany z wiedzy o filozofii Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego RP SPÓJRZCIE jak wysterylizowani intelektualnie są Wasi Profesorowie uczelni akademickich których Patronka przebrana za Arystotelesa, Wanda Nowicka wygłasza zdanie języka potocznego a następnie cyt: „mam doktorat z filozofii i mogę t o (co wcześniej powiedziałam na temat pewnej idei politycznej – przyp. m.o.S) Panu u d o w o d n i ć” Prawdziwie, wysterylizowana z obcowania z logiką adeptka kursu filozofii z Doktoratem polskiej Uczelni. SPÓJRZCIE jak wysterylizowani intelektualnie są Wasi Literaci laureaci nagród Nobla których pokraczna podróbka w przebraniu ‘Feminitywu’ wygłasza zdanie cyt.: „ Nigdy nie p o t r a f i ę tego zrozumieć” nie mając bynajmniej na myśli twierdzenia o punkcie stałym Banacha. Prawdziwie, wysterylizowana z wyczucia polszczyzny tryumfatorka odwołanego Nobla z literatury za Rok 2018. Swoją drogą, przyznać Odwołanego (!) Nobla, to dopiero sterylizacja intelektualna Akademii. Wy, Drodzy Moi przeciwnicy Kościoła Rzymskiego – jesteście sterylizowani intelektualnie oraz f a n a t y c z n i zawsze Ot, co… .
anonim2020.02.12 13:42
Dzizus! Łaskawa nasza Pani. Taka być dobra dla ciemny Polak? Łał! Takie nasze ludzkie Pany. Opublikują. Już tam wszystko co można było sfałszować to sfałszowali. Czas ciemnemu ludowi rzucić ochłap. Żyjcie i brawo bijcie.... Qwa szczyt bezczelności, level PiSS
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.12 13:41
Presja wobec PiSdzielcy przynosi dobre rezultaty :) Z PiSdzielcami trzeba krótko za mordę! :)
maria2020.03.4 14:37
Polak ateista czytaj ze zrozumieniem.