23.01.19, 18:00

Matka Kurka: Czy Pawła Adamowicza zabiła mafia?

,,Jeśli Adamowicza nie zabił zwykły psychopata, to mogli to zrobić tylko poważni fachowcy, do których łatwo dojść zadając naprowadzające pytania'' - pisze bloger Piotr Wielgucki (Matka Kurka) na łamach portalu Kontrowersje.net. Autor wskazuje, że jeszcze niedawno uważał na 95 proc., że w śmierci Adamowicza nie ma nic zagadkowego. Teraz ta pewność to już tylko 50 procent.

 

,,„Mała Sycylia” to termin, który do obiegu medialnego wprowadził Sylwester Latkowski i o dziwo akurat za to niewielu nazwało go „oszołomem”, bo trafił w sedno. W takim razie po A, trzeba powiedzieć B, żeby być konsekwentnym. Mafia to jest styk polityki, biznesu i instytucji państwowych. Mafia ma swoich ludzi wszędzie, w przypadku Gdańska mówimy o ratuszu, komendzie policji, służbie więziennej, urzędzie skarbowym, a nawet szpitalach i straży pożarnej. Tak działa mafia'' - wskazuje.
W ocenie autora metody, jakimi posługuje się przy zamachach mafia, są trzy.

,,W pierwszym przypadku każdy ma wiedzieć kto zabił i dlaczego. Tak się dzieje, gdy komunikat od mafii ma pójść do wszystkich. W drugim przypadku nikt ma nic nie wiedzieć i tak się zazwyczaj czyści własne szeregi. Trzeci przypadek to mieszanka dwóch poprzednich. Część ma być jawna, część zagadką, której rozwiązanie zna wąskie grono beneficjentów i dyscyplinowanych. Jeśli zakładać, że Adamowicza nie zabił przypadkowy psychopata, ale „Mała Sycylia”, to mamy do czynienia z trzecią metodą zabójstwa'' - ocenił.

Według Matki Kurki psychopata idealnie nadaje się do realizacji takiej zbrodni.

,,Aby dokonać zabójstwa mieszanego potrzebny jest wykonawca. Psychopata odpowiednio pokierowany nadaje się doskonale. Wprawdzie nad psychopatą nikt nie będzie miał pełnej kontroli, ale to prócz wady ma swoje zalety. Chory psychicznie może wszystkim dookoła opowiadać, że chce zabić, od kolegów z celi, przez kolegów na wolności, aż po rozmowy domowe. I tak to wyglądało w przypadku Stefana W. Deklaracja wariata zawsze są traktowane tak, jak się wariata traktuje – z olbrzymim dystansem'' - pisze autor.

,,Opowieści wariata nie mają znaczenia i co najważniejsze nie stanowią żadnego zagrożenia dla ujawnienia planu zleceniodawców. Czego oczekiwać od chorego na schizofrenię jeśli nie opowiadania głupot? Nawet jeśli matka pójdzie z tym na policję, a policja odbije piłeczkę do służby więziennej, to również nic się nie dzieje. Wystarczy, że żołnierz mafii odwiedzi komendanta jednej i drugiej placówki i tylko głupi w tym miejscu pomyśli, że żołnierz opowie komendantom, do czego psychopata jest potrzebny. Żołnierz tego nie wie i komendanci też się nie dowiedzą prawdy. Oni usłyszą, że Stefan ma być wolny, bo musi odebrać towar albo… ma być wolny i tyle. Gdyby Stefanowi całkiem odbiło i opowiedziałby komukolwiek, że zabić kazał mu jakiś poważny gdański „przedsiębiorca” albo inna szanowana grupa osób, to szaleństwo Stefana robi za całe alibi. Ludzie, przecież to wariat!'' - dodaje.

Jak pisze, mafia potrzebowałaby jeszcze kilku punktów zaczepienia. I można sądzić, że tutaj są one widoczne.

,,Kto jeszcze nie musi i nie powinien nic wiedzieć? Frajerzy przede wszystkim, czyli w opisywanym zadaniu firma ochroniarska. Mafia potrzebuje tylko i wyłącznie jakiegoś Ziutka, który skleci ekipę rencistów i dzieci, żeby amatorzy nie przeszkadzali w robocie. Zatrudnienie odpowiedniej firmy przez ratusz to dla mafii pestka i powszechny chleb „przetargowy”. Wybór frajerskiej firmy zapewnia pełną swobodę zabójcy, bo który psychopata nie poradzi sobie z nożem w przedszkolu? Czy tak się stało?

Dokładnie tak i trudno się spodziewać, aby dzieci poniżej 18 lat i reszta studentów, zorientowała się w tak szokującej dla nich sytuacji. Gołym okiem było widać, że żadne z tych dzieci w ogóle się nie zorientowało w tym, co się dzieje. Z bohaterstwem i refleksem obsługi technicznej sceny to też przesada. Stefan zrobił co chciał, powiedział co chciał i dopiero potem podeszli do niego technicy, przed którymi Stefan grzecznie położył się na glebę. Do realizacji potrzebny jest jedynie szef biznesu „ochroniarskiego”, który może zarejestrować działalność na poddaszu i tak było. Przydałby się jeszcze jeden typ na bramce przy scenie, który ma umożliwić wejście na scenę psychopacie.

Idealny do takiej roboty jest na przykład były policjant, ale… jemu również nikt nie mówi prawdy, z niego się robi frajera i sprzedaje bajeczkę. Puścisz Stefana na scenę, on tam zrobi szopkę, że niby atakuje Adamowicza, takie zlecenie pod reżim Kaczora, będzie śmiesznie. Ochroniarz taką bajeczkę łyknie i się z odpowiedzialności wykpi, jednak gdy się sprawy skomplikują, to pozostanie frajerem na zawsze. Cały projekt sprowadza się do wyboru psychopaty, nad którym jako tako da się panować oraz do zapewnienia mu pełnej ochrony i komfortowych warunków przy robocie. Wszystko zostało spełnione, o reszcie absolutnie nikt nie musi wiedzieć'' - napisał publicysta.

Matka Kurka uważa, że wybór noża jako narzędzia zbrodni jest też znamienny. ,,Warto tylko dodać, że nóż zamiast karabinu to też element metody. Snajper, czy inny rewolwerowiec zawsze naprowadza na służby specjalne, zwykły nożownik trafia idealnie w potrzeby „mordercy wyhodowanego przez nienawiść”''.

Wreszcie autor sądzi, że pozostawienie przy życiu świadków nie musi uchodzić wcale za błąd. ,, Pierwszy świadek jest wariatem i o nim powiedzieliśmy wszystko. Drugi to jednocześnie były policjant i przestępca, który doskonale wie, co się robi z policjantami w więzieniu i z kapusiami na wolności. Pozostaje mu zamknąć dziób i wypełniać rolę frajera lub udawać Stefana, ewentualnie zostać „Masą”'' - napisał.

Czy ostatecznie można więc sądzić, że śmierć Adamowicza to efekt porachunków mafijnych?

,,Zyskali ci, których Adamowicz nie posłuchał, chociaż go prosili, aby dał sobie spokój z kandydowaniem. Zyskali ci, którzy mieli nadzieję na nowe interesy z nowym człowiekiem w ratuszu. Stracili wszyscy związani układami i biznesami z Adamowiczem, co wskazuje na wojnę pomiędzy mafiami i wysyła informację kto jest silniejszy. Po takim numerze, najsilniejsza jest ta mafia, która ten numer wykonała, absolutny pokaz potęgi wymierzony w stronę konkurencji i pozostałych leszczy. Co ciekawe ułożony z Adamowiczem był Tusk, głównie przez Amber Gold i w tak zwanym międzyczasie w „Małej Sycylii” sąd uniewinnił „prezesa” tej „firmy”. Tak bym to widział, gdybym miał napisać analizę „Kto zabił Adamowicza i dlaczego mafia?”, ale to tylko gadanie wariata na portalu kontrowersje'' - napisał.

Komentarze

Janodboga2019.02.5 12:18
Przecież wiadomo jest że PiS to mafia, po co ten bełkot. Macocha Kur*a kala gniazdo z którego czerpie ruble.
gosia2019.01.24 16:04
polecam niepoprawni.pl . poza tym też tak uważam zwłaszcza po przeczytaniu niebezpiecznych związków. Miał siedzieć mógł sypać, więc..... w niepoprawnych jeszcze lepsza analiza
Reytan2019.01.24 14:25
Adamowicz zdradzil PO,i grozil sypaniem. i dlatego musial zginac z rekli mafii.
Daria_Danilczyk2019.01.24 14:13
Kiedy spotykam gówno na chodniku to je omijam, nie fotografuję, nie opisuję, nie wącham, nie liżę, nie analizuję i staram się mieć z nim do czynienia jak najmniej.
blumkwist2019.01.24 11:19
A po co to mafii? A bo to źle im było za Adamowicza?...20 lat rządził i było oka, a tu nagle coś im nie pasuje? Miało by to sens jedynie jako próba wywołania zadymy na skale kraju, która mogła by wynieść swojaka na prezydencki stolec...i generalnie dla pogonienia PIS-u...a to może być na rękę FSB i BDN. Mafie są powiązane ze służbami, więc to było by możliwe... Albo to dzieło wyjątkowo zaradnego i ogarniętego świra, który ma świetne rozeznanie w realiach kraju i sposobach zabezpieczania takich imprez...
retro2019.01.24 9:34
zabójca miał nieskrępowany dostęp do prezydenta, żadnej ochrony, strażników miejskich też nie było a jest ich w Gdańsku 246, jak zabijał prezydenta inni na scenie stali . . wygląda na to że Adamowicz był wystawiony. Karetki tez nie było, ratownika też nie było. Widzieliście jak go reanimowali ? jak przy zawale serca, makabryczny błąd !(?) Następnego dnia (!) sąd okręgowy w Gdańsku oddala oskarżenie szefa Amber Gold w zakresie przestępstwa karno skarbowego.Uniewinniony. Informacja dotarła do wszystkich, do których miała dotrzeć.
Profesor Doktor Wiktor Wektor2019.01.24 9:25
Panie Wielgucki, potwierdzone info. Zamachu dokonał sam Owsiak na zlecenie Jana Pawła 2, napisz pan to na tym swoim profiliku na twitterze. Takie pan tam głupoty pierdzielisz że i to będzie pasować.
Marek2019.01.24 8:29
Uważacie, że PiS to mafia, która zabiła Adamowicza? Czego wy nie wymyślicie...
zabiła mafia? 2019.01.24 6:45
„Czy Pawła Adamowicza zabiła mafia?” Czy Matka Kurka zwariował? Jak można PiS nazywać mafią?
Jan Radziszewski2019.01.24 6:34
@Azazel - co Diabeł o tym imieniu cię kręci a więc żyd satanista na forum się wymądrza !!! Co liczysz jak pijacy po secie że tam w piekle jest radośnie i wesoło bo są dziewczynki cichodajki a i towarzystwo doborowe światowe bo i żyd Niemiecki Adolf Hitler-Rotszyld czy inne żydy Radzieckie jak Bolszewik Włodzimierz Ilicz Lenin czy bardziej znany Kagan Bek Jude Stalin z Kaganem Kaganowiczem i nie zapominajmy o bankierach żydach z Nev Yorku
Azazel2019.01.24 9:07
Jasiu, wróć do leków. Debilizmy, jakie tu wypisujesz, kwalifikują cie do leczenia w zakładzie zamkniętym. I to długiego.
Jan Radziszewski2019.01.24 2:25
@Rozum + jak rozumiem rozumnie tzn świadomie chcesz być z Donaldem Tuskiem i jego ferajną z PO w piekle tzn w jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15) w tzw ciemnościach zewnętrznych razem z demonami piekielnymi /Ap 22,15/ które cię natychmiast będą wpychać do głębin gdy dopłyniesz do brzegu tegoż jeziora Cha cha cha!!! . Dlatego Biblia - Pismo św. ostrzega przed tym wiecznym miejscem grozy, „Nie ma pokoju dla bezbożnych” (Iz. 48,22); „Tutaj wszelkiego rodzaju męki i na zawsze” „Tutaj jedynie chaos i strach wieczny mieszkają” +„Pójdę, by nigdy nie wrócić, do kraju pełnego ciemności, do ziemi czarnej jak noc, do cienia chaosu i śmierci, gdzie świecą jedynie mroki” +T ( Job. 10,21-22) „Robak ich nie zgaśnie i nie zgaśnie ich ogień” (Iz. 66,24) „Ześlę w ich ciało ogień i robactwo i jęczeć będą z bólu i na wieki” (Jdt. 16,17); „Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone.” (Mt. 7,19) „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!” (Mt. 25,41) „I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy i na wieki” (Ap. 20,10); „Dym ich katuszy na wieki wieków się wnosi” (Ap. 14,11); „Będzie płacz i zgrzytanie zębów” (Mt. 8,12); Nie myślą, że w tym miejscu: „Każdy będzie ogniem posolony.” (Mk. 9,47) oraz „robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie” (Mk. 9,46) Dlatego św. Paweł ostrzega wierzących „Kto bowiem popełnia bezprawie, poniesie skutki popełnionego bezprawia; a /u Niego/ nie ma względu na osoby.” (Kol. 3,25) Dla potępionych nie ma już żadnej nadziei, jest bowiem dla nich za późno na nawrócenie się, wyrok wieczny zapadł i trwa jako wieczne odrzucenie, od uszczęśliwiającej obecności Boga na zawsze. Jest się straconym na zawsze dla Boga. + tak więc zdrowy jakoby psychicznie jak twierdzisz tam jak się znajdziesz od razu zwariujesz tzn rozum stracisz tj tak jak Rosyjscy uczeni co na Syberii dowiercili się do piekła na 14,5 km pod ziemią wtedy dopiero będzie Cha cha Cha !
Jan Radziszewski2019.01.24 2:09
jak można pochować wroga Boga w Kościele a tym bardziej w Bazylice - Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata wtorek, 15 stycznia 2019 15 i 16 I (po północy) 2018 Pewne upomnienie dla S. i M. Krajskich i innych/ - Tak dziecko, to kolejna inscenizacja. Prezydent Adamowicz nie został zabity. Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata czwartek, 17 stycznia 2019 16 I dokończenie - Zmyłka złego, 17 I 2019 Jeszcze o inscenizacji śmierci Adamowicza i rzeczach związanych. Chandra. Pan "Lecz tego nie robią. Trumna ma być zamknięta aby społeczeństwo przyzwyczaiło się do kłamstwa i wiele nie żądało. Lecz czas jest krótki. Krótki dla tych, którzy walczą z Bogiem. A Adamowicz walczył z Bogiem. Ja każdemu chcę podać rękę. Lecz musi uznać swe winy i przyjąć pokutę. - To wygląda jednak, Panie Jezu, na walkę agentur. Oto tzw. stronnictwo pruskie uruchomiło swoją agenturę, aby wracać do władzy kontra PiS. Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata niedziela, 20 stycznia 2019 18- 21 ( po północy) I 2019 Tak dziecko, to był mord satanistyczny [ śmierć dziewczynek w Koszalinie], który niewinną krwią miał podlać operację fałszywej flagi, fikcyjny zamach na prezydenta Gdańska – Adamowicza Piątek, 18 stycznia - Podtrzymujesz swoje zdanie w sprawie dziewczynek z Koszalina? (: smutny uśmiech Pana Jezusa). - Tak Panie Jezu. Podtrzymuję. - Tak dziecko, to był mord satanistyczny, który niewinną krwią miał podlać operację fałszywej flagi, fikcyjny zamach na prezydenta Gdańska – Adamowicza. - Dziękuję, Panie Jezu. Myśmy nie zasłużyli na Twoje Słowa. - Nie obrażaj się na społeczeństwo, dziecko. - Tak Panie. - To kolejni polscy męczennicy. Wstawiają się za wami a ich modlitwa ma szczególną rangę. Biada zabójcom. Po trzykroć biada.
Rozum 2019.01.23 22:59
O Kurka! Jak zwykle narkotyczny odlot Matki!
Martinique2019.01.23 22:38
Matka kur*a -
Martinique2019.01.23 22:37
Matka Kur*a....co bierzesz, ze takie kocopoly piszesz?
ewa2019.01.23 20:26
Rodzinka prawdopodobnie niczego nie odda,sprawa przeciw panu Adamowiczowi ma być umorzona.
Jack Em2019.01.23 20:06
Adamowicz był skończony mógł kapować , nie był już przydatny bo wszyscy go obserwowali a pchał się na stołekkoryto przydatny mafii czyli POPSLSLDitp syf ... Ciekawe czy rodzinka odda lewą kasę czy Adamowicz zabrał ją do grobu ?
Paweł2019.01.23 19:54
Wypuścili Kurkę z psychiatryka i hasa :)
mija2019.01.23 19:34
nie jest to wcale z
Jarek2019.01.23 19:27
Matka Kurka na ministra! Wywalam tego nieudacznika Ziobrę!
WieR2019.01.23 19:18
Ten zamach to mogła być fałszywa flaga https://www.youtube.com/watch?v=4sTEketOCCw&feature=youtu.be&t=829
Jan2019.01.23 19:14
Kombinujcie,kombinujcie byle tylko nie było ani grama winy ze strony PiS. Podoba mi się ta narracja przed wyborami.
Alojzy Cedzidło 2019.01.23 21:17
No to jedż Pan , panie Janie z grubej rury l tak szczszrze , faktami po tym PiS e. Niech wiedza ,że totalni to nie takie frajery i swój rozum mają
Auferetur Inferunt Insaniam2019.01.23 19:13
Mafia Kurka ma rację!
donek2019.01.23 19:07
Chyba każdy o tym pomyślał tylko nie chciał mówić na żałobę...
Maria Błaszczyk2019.01.23 18:58
Jaki, kulson, psychopata??? "Psychopatia" (obecnie używa się terminu "osobowość dyssocjalna) nie jest chorobą. Ten człowiek jest chory. Nie ma powodów, by podejrzewać go akurat o psychopatię. O czym pan Wielgucki w ogóle bredzi?
Gwizda2019.01.23 20:40
Pisze bardzo przytomnie. A ty się czepiasz słówek. Lewicowiec - osoba ufna, naiwna i niewnikająca w szczegóły. Na myśl o intrydze, o wyrachowanym i nieszczerym działaniu dostaje spazmów i mówi o "spiskach". Łatwy cel dla zdecydowanych na wszystko polityków, propagandystów i mafiozów, jak w tym przypadku.
Maria Błaszczyk2019.01.23 21:08
Jakich słówek się czepiam? Albo człowiek jest chory - co zdaje się sugerować pan Kurka. Albo jest psychopatą. I tak, mam problem w uwierzenie w spisek w tej historii (w ogóle mam, co zresztą nie wynika z naiwności - wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że rzadko nie znajdzie się ktoś, kto spisku nie wyda - czasem z uczciwości, częściej dla pieniędzy, wskutek konfliktu w gronie spiskowców albo i przypadkiem, po pijaku czy kochance/kochankowi). Ten człowiek na mnie, osobie jednak to i owo o schizofrenii wiedzącej, zrobił wrażenie naprawdę chorego. Dodatkowo, co przekonuje mnie już zupełnie - historię choroby potwierdza super dzielna matka sprawcy, historię ciągnącą się od dzieciństwa. Nic, zupełnie nic nie wskazuje na psychopatię. Dopiero co broniłęś zdementowanej skądinąd informacji, ze człowiek ów próbował wtargnąć do Pałacu Namiestnikowskiego. Jaki to sens miałoby w kontekście tej teorii spiskowej? (gdyby rzeczywiście to zrobił i funkcjonariusz takiej czy innej służby by go zatrzymał - to przecież człowiek ów byłby w szpitalu zapewne i cały wielki spisek poszedłby się kochać).... Chyba sam się z sobą nie zgadzasz...
Skorpion2019.01.24 5:32
Panie Zerro ta baba to ma jakieś lewackie pomylenie z poplątaniem .Nie warto jej odpowiedać. Nasłana z PO.
Maria Błaszczyk2019.01.25 14:56
Panie Skorpion, wypraszam sobie. Sam pan pisze "lewackie" - to jakie PO? PO to partia prawicowa, neoliberalna i betonowo konserwatywna pod względem obyczajowym, zasłużona dla kościoła katolickiego i wspierania naziolstwa w Polsce. Absolutnie z nią nie mam nic wspólnego (a lewica nikogo nie nasyła, bo ledwo dyszy, biedaczka - więc ja tu tak z własnej inicjatywy)...
anonim2019.01.28 16:27
ale donosiłaś do fb jak było coś z czym się nie zgadzałaś
Artemida2019.01.23 18:58
Adamowicz żyje !! jak Kulczyk !! To wszystko sfingowane ! Kamery nie pokazywały przemawiającego i zaatakowanego tylko jakiś rozmyty obraz. Potem S.W po rzekomym ataku z czystym nożem.Lekarz z sali,który chciał pomóc został odepchnięty..a "ratowaniem" zajęli się specjalnie tam czekający "ratownicy"..i ci ratownicy zamiast jechać do szpitala (1km) to uciskali świeże rany żeby co ? wypompować całą krew ??? Na tym wszystkim teraz żeruje PO a przedtem pluli na Adamowicza...Taka prawda
lolek kremówka2019.01.23 18:57
Matka kur_a żyje? Nie padła na wieść o tym, że ludzie w dwa dni 16 000 000 PLN zebrali???
Jack Em2019.01.23 20:08
Co nas obchodzi twoja matka ... niech se żyje !
esterka2019.01.24 2:41
Zbierajta dalej na głupka w czerwonych gaciach, który z was jaja sobie robi.
Alojzy Cedzidło 2019.01.23 18:47
Hmmmmm ..Fajny scenariusz do filmu senzacyjnego .Na ile oparty o fakty , nie wiem , bo i skad . Ale to tak jak z powieścią J. Verne .. 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi" Podobno powieśc ta była inspir acją do budowy łodzi podwodnej z atomowym napędem . Ale mi się marzy ... Rozwalić mafię gdańska ..ha ha ha ha ha .. Trzeba by zacząć od ,,,,,,....
gośka2019.01.23 18:37
wątpię...mafia działa po cichu
Ksiądz Robak2019.01.23 20:50
Przecież córko moja, to było po cichu, nikt nic nie ie i pojąć nie chce. Nawet córka się uśmiechała. Nie wiem z jakiej przyczyny. To ze odbyło się na scenie to o to chodzi.
Azazel2019.01.23 18:36
Pawła Adamowicza niewątpliwie zabiła mafia: kursko-sakiewiczowo-karnowska, a Wielgucki jest jej członkiem-korespondentem.
Vistula2019.01.23 18:49
Nie sadz bo bedziesz sadzony. No i kaszanka ci stygnie.
Azazel2019.01.24 9:02
Można mnie sądzić do woli. Ja też mogę.
Krzysztof 2019.01.23 19:15
Twój komentarz ma się jak pięść do nosa.Stosunki w małej Sycylii to nie piaskownica z której nie wyrosłeś.
Azazel2019.01.24 9:04
Niewiele wiesz o mafii. Zwłaszcza tej polskiej, bo ci propaganda wodę z mózgu zrobiła. Lepiej być w piaskownicy, niż w szambie z Wielguckim et consortes.
Jan2019.01.23 18:32
Mam nadzieję, że hersztem tej mafii nie był Matka Kurka. Jednak na tym etapie śledztwa trzeba brać pod uwagę wszystkie tropy.
Wojtek2019.01.23 18:28
Kurek jak zwykle "ma" rację :D. Że przypomnę tylko jego przekonanie o zamachu na prezydenta poprzez przebicie opony jego limuzyny.
Tomek2019.01.23 18:19
Może za wcześnie na takie komentarze o podłocie opozycji totalnej i owsiakowni lansującej podłotę Adamowicza. Ale fakt faktem pozostaje: Adamowicz był sądzony za mowę nienawiści oraz napaść.
Brokrak2019.01.23 18:10
Kto lansuje "podłotę", jest albo jemu równy, albo o wiele gorszy. A jeśli dodatkowo inspiruje???
Toro2019.01.23 18:44
Kto to powiedział ? "Apeluję do Pawła Adamowicza, aby podporządkował się sugestiom PO i nie kandydował na prezydenta Gdańska, to nie służy porozumieniu" "Wystarczyły trzy zdania, by w Gdańsku – gdzie 18 lat temu narodziła się Platforma Obywatelska – pojawiły się pęknięcia grożące zawaleniem formacji Grzegorza Schetyny" Adamowicz zakpił z z Platformy Opryszków "A co to jest Platforma Obywatelska? Na mnie będą głosowali zarówno członkowie, jak i wyborcy PO" Dalej "Adamowicz nie zostawił suchej nitki na synu Wałęsy!" Wniosek jest prosty: Gdańscy Masoni dostali bardzo konkretną lekcję od służb. Grzecznie ustawili się teraz we właściwym szeregu. „Wielu osobom w Gdańsku, w świecie biznesu, w spółkach miejskich zależy na tym, żeby prezydentem nadal był Adamowicz, żeby nic się nie zmieniło. On jest otoczony ludźmi, którzy mu przytakują, którzy mówią, że jest najlepszy, najmądrzejszy. (…) Oni wszyscy są zależni od tego, żeby on trwał na urzędzie, więc wmawiają mu, że jest mężem opatrznościowym, który musi wygrać i wszystkich uratować. On nie ocenia rzeczywistości realnie”