02.12.19, 16:15

Matka Kurka: Hołownia jest nikim dla nikogo i niczego nie osiągnie

Jedno uważam za najcenniejsze. Nie udaje się z Polski zrobić Ukrainy. W Polsce kandydat w gatunku Zełeńskiego nie ma najmniejszych szans, choćby się legitymował akredytacją TVN-u. I ze spokojem i z rozbawieniem patrzę na celebryckie wygłupy Hołowni i nic poza tym w tym nie widzę. On jest nikim dla nikogo i jeśli cokolwiek wygra, to wypromowanie swojego niszowego nazwiska - pisze Piotr Wielgucki (Matka Kurka) na łamach Kontrowersji.net.

 

Czy przypadkiem nie jest tak, że pysznie sobie kroczę przed upadkiem, bo w polityce może się wszystko wydarzyć? Nie wolno nikogo deprecjonować, lekceważyć i skazywać z góry na porażkę? Od wszystkich reguł istnieją wyjątki i dlatego z czystym sumieniem mogę publicznie oświadczyć, że szybciej mi kaktus w kształcie dmuchawca urośnie na dłoni, niż Hołownia okaże się „czarnym koniem” wyborów prezydenckich. Z pełną bezczelnością, ale i też przekonaniem twierdzę, że to jest dowcip, nic nie znaczący wygłup polityczny skierowany przez nikogo do nikogo, jeśli mówimy o kontekście politycznym.

Jakie atuty ma Hołownia? Nie mam żadnych. Ktoś powie, że jest celebrytą i to wystarczy, proszę wybaczyć brutalność riposty, jednak powiem krótko – dupa nie celebryta. We wszystkich radiowych konkursach i telewizyjnych sms-ach, nie ma Hołowni. Nie ma go też na topie list przebojów, nie występuje w kabaretach Polsatu, nie robi happeningów i nawet nie produkuje koszulek z własnym logo. Hołownia był pięciominutową gwiazdą TVN, która miała pokazać nowoczesnego katolika i z każdą taką akcją wiąże się ten sam finał. W końcu ludzie mają dość „filozofowania” i przełączają kanał. Hołownia marudzi, całe życie marudzi, a kanał TVN Religia, gdzie był dyrektorem, od czterech lat nie istnieje. Komu potrzebna jest taka kandydatura? Nikomu i to dosłownie nikomu poza samym Hołownią.

Najpierw Karnowscy, potem mniej znani komentatorzy politycznej rzeczywistości nazwali Hołownię drugim Kukizem, ale to porównanie jest absurdalne. Mamy zupełnie inne warunki polityczne, inny zestaw kandydatów i inne nastawienie wyborców. Kandydował będzie Andrzej Duda, najpewniej Kidawa-Błońska, ktoś, jeszcze lub kilku „ktosiów” z Lewicy, do tego Kosiniak-Kamysz z PSL-Kukiz i jeszcze jakiś oryginał z „Konfederacji”. Dziś można powiedzieć jedno, że jeśli ktoś ma szansę wygrać w I turze, to tylko Andrzej Duda. Cała reszta będzie dzielić się łupami. Co najmniej troje kandydatów będzie musiało pomiędzy sobą podzielić procenty na poziomie zauważalnym dla wyborców. Jest to oczywiście Kidawa-Błońska lub Jaśkowiak, w co nie wierzę, później kandydat „Lewicy” i Kosiniak-Kamysz.

Każdy z tych kandydatów jest wyrazisty dla określonej grupy wyborców. Delegat z POKO będzie największym antypisem i „nadzieją” na odbicie PiS prezydenta. Lewicowy wybraniec zapewni atrakcje „nowoczesnym” i antykościelnym wegetarianom. Kosiniak-Kamysz będzie robił za kandydata środka. W takim układzie Hołownia zostanie jak Himilsbach z angielskim, który jak wiadomo był mądrzejszy i nie dał się wkręcić. Nudny, za przeproszeniem, maminsynek, panienka, pięknoduch, żaden antysystem, tłusty pseudo celebrycki kot, do tego mało znany i rozpoznawalny jak na to środowisko. Nikt poważny za nim nie pójdzie, łącznie z TVN, który rzekomo ma Hołownię promować. Wszystko o TVN da się powiedzieć, ale nie to, że są politycznymi idiotami.

W pierwszej turze będzie trochę wolnej amerykanki, ale pod pełną kontrolą, po prostu trzeba sprawdzić, który kandydat ma największe szanse, aby pokonać Andrzeja Dudę. W tym aspekcie Hołownia ma jakąś tam minimalną misję, jednak wszystko sprowadza się do przekazania 1-2% głosów antypisowskiemu liderowi. Kampania ma swoje prawa i tutaj nic się nie zmieni, główna oś medialnego przekazu będzie taka sama – PiS kontra reszta świata. Oznacza to tyle, że TVN zajmie się pompowaniem POKO i po trosze „Lewicy”, bez atakowania całej reszty, w tym Hołowni. Innymi słowy, poszła w eter 1547 „sensacja” o żywotności motyla, której za trzy dni nikt nie będzie traktował z powagą.

Pomijając wszystkie inne argumenty i oceny, jedno uważam za najcenniejsze. Nie udaje się z Polski zrobić Ukrainy. W Polsce kandydat w gatunku Zełeńskiego nie ma najmniejszych szans, choćby się legitymował akredytacją TVN-u. I ze spokojem i z rozbawieniem patrzę na celebryckie wygłupy Hołowni i nic poza tym w tym nie widzę. On jest nikim dla nikogo i jeśli cokolwiek wygra, to wypromowanie swojego niszowego nazwiska, o co w moim przekonaniu gra.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze

!!!2019.12.6 13:20
Bardzo chrześcijańska postawa - powiedzieć, że ktoś "jest nikim dla nikogo i niczego nie osiągnie". Ludzie, ogarnijcie się! Takie słowa to zwykłe kłamstwa szatana. Jak w ogóle można coś takiego powiedzieć?!
Dziwne to2019.12.3 12:59
Jeśli piekło istnieje to wierzę, że dla pana Wielguskiego już szykuje się kociołek zaraz obok Juliusa Streichera. Nie ma to jak Polak-katolik wytykający wiarę innemu katolikowi. Ej, panie Matka Kurka! Z papieżem żeś pan ustalał co to znaczy wierzyć i być katolikiem?
Druh Ryszard 2019.12.3 12:30
Czy akredytacja TVN-u , jest dobrą legitymacją w świat najwyższej polityki ? Uważam - przynajmniej dla mnie - że jest balastem i skrywanym obciążeniem. Nie wiem jaki interes mają media - od lewa do prawa - aby robić jakiemuś - mało komu znanemu jegomościowi, taką piękną pijarowską robotę ? A cóż tan pan, poza tym, że był - jak czytam - pięciominutową gwiazdeczką TVN-u uczynił, ażeby w ogóle kandydować na urząd prezydenta wszystkich Polaków ? Widzowie TVN- u może tak uważają, ale ich cokolwiek chyba jest za mało, ażeby "przepchnąć" taką kandydaturę
1234562019.12.3 10:05
Zamiast na prezydenta,niech spróbuje trzeci raz na Dominikanina.
1234562019.12.3 10:02
W języku polskim jest nielogiczne podwójne przeczenie.
Observer2019.12.2 22:59
Jak chcecie zobaczyć najskuteczniejszą antyreklamę KK, czytajcie Frondę. Pomieszanie z poplątaniem. Kolejnym przykładem jest robienie darmowej reklamy nienawistnikowi Wielguckiemu. Po co? Dla Wielguckiego Hołownia jest nikim. Po co więc traci czas na pisanie o nim. Pomija przy tym, że Hołownia ma taką erudycję i wiedzę religijną, o jakiej Wielgucki może pomarzyć. Wielgucki sytuuje go jedynie w Mam Talent i to wszystko tłumaczy.
Iza2019.12.2 22:38
Matka Kurka jest znany jedynie z nienawiści do wielkiego Polaka, dobroczyńcy Jurka Owsiaka, karmi się hejtem, zniesławieniem wielkiego człowieka. Wielgucki nic nie osiągnął, jego blog cytuje jedynie Fronda. Artysta marny, bloger jeszcze gorszy. Hołownia jest miły, grzeczny, szanuje ludzi. Mam nadzieję, że zdobędzie 5-7% głosów, a w drugiej turze przekaże swoje głosy pani Kidawie i dzięki temu obalony zostanie najgorszy prezydent Duda. Na Hołownię będzie głosowała młodzież 18-24 lata, bo jest znany, lubiany i jest katolikiem, który odważnie krytykuje biskupów, katolikiem, który chce łączyć, a nie obrażać.
oficer LWP2019.12.2 20:33
jeden z pierwszych masońsko-żydowskich kandydatów a będzie ich kilkoro
Andrzej2019.12.2 20:29
Matka k to używając języka klasyka okrągłe zero. Ale co ma fronda z tego że go codziennie przytacza?
jimi2019.12.2 19:34
Nawet jeżeli HOŁOWNIA wg niektórych jest NIKIM to przy Kidawie Błońskiej bliźniaczce Pani Kopacz politycznej oczywiście jest niesamowitym odkryciem człowiekiem nieskompromitowanym wystarczy że ktoś wyciągnie poranne wywiady Programu 3 polskiego radia główne tezy z wszystkich rozmów NIE WOLNO NAM NIE MOŻEMY UNIA NIE POZWALA MUSIMY SŁUCHAĆ TRZEBA SIĘ BAĆ - jeżeli Ona jest lepsza od HOŁOWNI to chyba czegoś nie wiem o tym człowieku ale gdyby obok Hołowni postawiono kozę też byłaby lepsza od KODAWY B. Przecież polityk to powinien byc człowiek który ma jakiś plan na Polskę a tu NIGDY ani słowem od lat ta kobieta nie wspomniala co ona od Polski oczekuje poza wypłatą honorami darmowymi obiadami i występami w tv i radio.To jest KOBIETA NIKT przy której Hołownia to sympatyczny facet z okienka z LEGENDĄ której Kidawa nie ma i mieć nie będzie bo jak ją LEGENDOWAĆ no jak.
Polak Ateista Dumny Gej2019.12.2 19:24
Przy Hołowni to raczej obleśny pasztet co się zwie "matka kurka" jest nikim
***2019.12.2 20:39
Musiałeś się... wypróżnić?
ten 2019.12.2 19:10
Moja koleżanka z pracy była na spotkaniu autorskim z Hołownią, jakąś tam książke wydał. Opowiadała że chwilami wydawało się jej że słyszy historie rodem z hary potera, które miały się niby tyczyc kościoła katolickiego, któremu zresztą zawsze na koniec wątku dawał porządnego kopa, parę osób nawet wyszło. Ale najlepsze było po spotkaniu - sprzedawał swe książki z autografem, a gdyby ktoś zapomniał gotówki, to luz nie ma problemu, gdyż kaznodzieja TVN miał terminal kart płatniczych na baterie.... :)))) do kasy ma łeb, ale chrzczeni scyzorykiem tak mają
Sebastian Lorenc2019.12.2 18:16
Wielgucki ma ogromne kompleksy. Ten tytuł jest tego dowodem. Tylko, że to on niczego nie osiągnie, dla nielicznych będzie znany jako nienawistnik, który żywi się nienawiścią do Owsiaka i jako podnóżek Partii i Prezesa, który napisze wszystko, zeszmaci się i straci twarz, żeby tylko podlizać się rządzącym. A Hołownia, ani mnie ziębi, ani grzeje, niech mu się wiedzie.
Bonifacy prosto z tacy2019.12.2 19:12
To jednak cię grzeje towarzyszko panienka
Lennon2019.12.2 18:14
A śledź śledzi śledzia. Nie znam Hołowni. Ale nie jest ciężko być lepszym od długopisa. Tylko czy zaczadzony religią Naród ogarnie? Wątpię. Oni wciąż czekają na stosy.
Beno2019.12.2 17:49
Nie obchodzi mnie Hołownia, ale tytuł tego artykułu jest bardzo głupi. Matka Kurka już wie, że ten człowiek niczego nie osiągnie. P. Bóg go kocha, a że o nim piszą i o nim się mówi, to znaczy, że już jest znany i już dużo osiągnął i chyba więcej niż jakaś tam matka "kwoka".
JS2019.12.2 17:34
Nie można go jednak lekceważyć bo on uważa siebie za katolika, chrześcijanina postępowego i wielu chodzącym do kościoła ludzi jego poglądy mogą się podobać. Będzie więc głosił swoje wolnościowe poglądy jako człowiek wierzący, będzie stwarzał wizje wielkiego prezydenta wszystkich Polaków oczywiście o wiele lepszego od Andrzeja Dudy. Na koniec jak osiągnie 10% poparcia wezwie swoich zwolenników do poparcia Sofii Loren z KO, Kidawy-Błońskiej i tak zgaśnie jego postać. Patrząc na jego twarz. nigdy nie zaufał bym takiemu człowiekowi. Widać w niej chciwość, podstęp, agresję, nie widzę w nim szlachetnego oblicza, dobroci. Pozdr.
katolik2019.12.4 0:05
Lubie pana komentarze, ale tutaj bladzi pan, Holownia nie uważa siebie za człowieka wierzącego, katolika, chrześcijanina postepowego - on katolika od poczatku UDAJE. Czy slyszal pan o marszu neomarksistow przez instytucje? Neomarksisci, postkomunisci zinfiltrowali uniwersytety, media, sądownictwo oraz... Kosciol. Jednym z nich jest Szymon Holownia - obłudnik, lewicowy manipulant, cwaniak, pajac w jednym - ale nigdy nie katolik. On wszedł do Kosciola po to, by go niszczyc i wciąż to czyni, promując m.in. ideologie LGBT. Pozdr.
Andej2019.12.2 17:25
Partia Tefałen wie co robi. Jeśli wypromuje i wygra, to może liczyć na potężną kasę. Jeśli Hołownia przegra, to i tak będą mieć doskonałą reklamę. Kasa włożona w Hołownię zwróci im się z nawiązką. A o kasę przecież chodzi.
endek2019.12.2 17:23
Czy przypadkiem nie jest tak, że pysznie sobie kroczę przed upadkiem...tak Panie kurvka, dokładnie.
JS2019.12.2 17:20
Dostanie pieniądze za przeszkadzanie w wyborze Andrzeja Dudy na kolejną kadencję. To taki Żełeński w polskim wydaniu. Ludzie, którzy chcieliby na prezydenta człowieka, który nie wiele wie o polityce i nie ma w niej żadnego doświadczenia, jest konferansjerem na zabawie dla gawiedzi, są pozbawieni zdrowego rozsądku. Pozdr.
Polak2019.12.2 17:16
Dlatego też Wielgucki skamle w panice :)
72019.12.2 17:00
Zaczyna się plucie.To są wzorowi katolicy.Jad i szambo jak ten kurka
XXX2019.12.2 17:42
słuchamy co ta sprzedajna mać frasyniuk krzyczy i się uczymy...
Anna2019.12.2 16:50
Rozbijanie prawicy... Kończę wobec tego współpracę z fundacją Kasisi, bo nie mam teraz pewności gdzie idą moje pieniążki.
Andrzej2019.12.2 20:31
Ależ prymitywna prowokacja...Anno wstyd ( jak wiesz co to słowo znaczy)
janek2019.12.2 23:44
Anno a ile dotąd wpłaciłaś? Twój katolicyzm aż bije w oczy
robaczek2019.12.2 16:43
hahahha zaczyna sie szczucie na Holownie!! dalej chrzescijanie!!!! pokazcie jakie zaklamane z was warchoły!! ;] brawo patuski!! ;]
Tasman2019.12.2 16:40
Wielgucki na prezydenta !!! To jest dopiero ktoś... Szkoda, że dla samego siebie. Czytałem ostatnio jego cukierkową recenzję książki "Bartek", której to sam jest autorem. Mówię Wam, pierwsza liga prozy polskiej.
ubawiony kretynami2019.12.2 16:28
Opozycja coraz bardziej głupieje. A poza tym to w ogóle kto to jest ten pan Głownia co to Ukraińca udaje?
J232020.03.25 12:19
Brawo! Taka jest prawda o opozycji. To są antypolscy POlitycy.
Sutener z Krakowa Marian B.2019.12.2 16:22
Matka Kurva, tępaku, to my go nasłaliśmy, żeby namieszał !!! Jak nie zamkniesz ryja, to ci matole kontrolę NIK na całą rodzinę naśle!!!!!!!!!
Osa2019.12.2 17:47
Tylko sutener z suteryny może mieć takie głupie i w dodatku wulgarne pomysły, a w ogóle rozumu mniej niż zero.
Mercedes Bęc2019.12.2 18:19
PANIE ADMIN! POBUDKA. Zbanujesz Pan wreszcie tego chama Sutenera z Krakowa czy dalej pozwolisz Pan by ten portal zanurzał się w szambie lewackich, chamskich komentarzy.
Suweren2019.12.2 21:27
Co ty za kit ludziom wciskasz? Pokazać ci jak prawilnie płyną pomyje?
2019.12.2 16:19
Poprawcie mnie jeśli się mylę. "jest nikim dla nikogo" - czyli jest "kimś dla wszystkich"? :)
znajomy2019.12.2 16:39
dokładnie to samo pomyślałem...
XXX2019.12.2 17:41
jest nikim ten celebryta i tyle...
No.1, The Larch2019.12.2 17:20
Kurak zaplątał się we własną retorykę.
JONASIK2019.12.2 17:24
Sprawa nie jest niestety taka prosta. Na logikę masz rację, ale język polski (podobnie jest w innych językach słowiańskich) ma śmieszną specyfikę. Podwójna negacja (podwójne przeczenie) nie jest potwierdzeniem, ale dodatkowym podkreśleniem negacji. Np.: nic nie robić, nikt nie pójdzie na wybory, nigdy nie byłem w Toruniu, nikt nic nie wie itp
ten 2019.12.2 19:15
nie, on jest nikim nawet dla widza TVN, a dla TVN widz to nikt/nic, albo baran, jak mawiał Lis Tomasz, a dokładniej - "jak będzie nuda, to barany wezmą i przełączą"
Polak2019.12.3 7:50
dobrze udaje katolika, i sponsorzy liczą że rozwali wiarę od środka, pomysł niezły, sponsorzy także godni. Iście szatański plan