18.01.20, 14:00Screenshot Youtube - prezydent.pl

Matka Kurka: Jest pięknie, po polsku, z pełną szarżą na wroga

Zaledwie wczoraj popełniłem felieton, który już dziś nabrał pełnej mocy sprawczej. Nie był to jakiś wielki wyczyn, ustawienie tematu „kasty” jako osi prezydenckiej kampanii wyborczej nie grzeszy szczególną oryginalnością, ale stało się faktem. Przemówienie Andrzeja Dudy w Zwoleniu zrobiło prawdziwą furorę i spodobało się najbardziej wymagającemu elektoratowi, o co tak łatwo nie jest. Bardzo długo wielu zawiedzionych wyborców pamiętało o wetach „sądowniczych” i krzyczało, że nigdy więcej „ten zdrajca” głosu nie dostanie. Opadły emocje, a raczej przyszły nowe i wszystko zaczęło się zmieniać na korzyść Andrzeja Dudy – pisze Matka Kurka w najnowszym tekście opublikowanym na Kontrowersje.net

Jest pięknie, po polsku, romantycznie i z pełną szarżą na wroga. Przy takim obrocie spraw można się mnie czepiać za kilka innych felietonów, w których nawoływałem do spokoju. Cóż, można się czepiać, nie pierwszy to raz, z tym, że widzimy dokładnie takie zachowanie polskich władz, jakiego sobie życzyłem. Moja ulubiona definicja polityki to zimna kalkulacja sterująca emocjami i z takim postępowaniem sztabu prezydenckiego i polityków PiS mamy do czynienia. W całości podtrzymuję opinię, że bezsensowne krzyczenie „ani kroku w tył”, jest bezsensownym krzyczeniem. Nie wyklucza to jednak sensownego krzyczenia w tym samym tonie, o ile okoliczności sprzyjają i zimna kalkulacja na to wskazuje. Sztaby wyborcze mają tę przewagę nad publicystami, że widzą o tym, czego publicyści mogą się jedynie domyślać.

Na przestrzeni kilku dni widzieliśmy ostre wystąpienie deputowanych PiS w Parlamencie Europejskim, mocne przemówienie Jarosława Kaczyńskiego i bardzo mocne przemówienie Andrzeja Dudy. Nawet nie trzeba się domyślać, widać gołym okiem, że rząd i obóz prezydencki przyjęli strategię ostrego kursu i podgrzewania emocji. Jak to się ma do apeli o rozsądne i wyważone działanie? Idealnie, jeśli tylko ta strategia jest wynikiem zważenia racji, czy iść na przeczekanie, czy też ostro skontrować, co przyniesie większe korzyści. Wszystko wskazuje, że tak się właśnie stało, ale podjęcie podobnej decyzji wymaga obszernej wiedzy. Nie wierzę, że w ważnym dla Polski i dla samego prezydenta Andrzeja Dudy momencie, ktoś spontanicznie krzyknął szable do boju lance w dłoń. Za takimi działaniami muszą iść przesłanki, choćby takie, że większość Polaków chce tej bitwy o Polskę. Niemniej ważne są możliwe zachowanie wroga i tutaj też potrzeba działań „wywiadowczych”.

Wierzę, że rząd ma rozpoznane nastroje w KE i całej UE, szczególnie w tym zakresie, jak daleko oni się mogą posunąć, jak również w jakim tempie, co ma ogromne znaczenie. Z ostatniego orzeczenia TSUE wynika, że spuszczają z tonu i w bełkotliwej sentencji przyznają Polsce prawo do samostanowienia o własnym wymiarze sprawiedliwości. Dodatkowo tempo wniesienia skargi jest zwyczajne, KE nie zdecydowała się na procedurę przyśpieszoną. Na podstawie takich sygnałów publicysta jest w stanie odgadnąć, że wielkiej determinacji w UE do obrony polskiej kasty nie ma, jednak coś muszą robić, bo tego oczekuje od nich marksizm, gra o przyszły budżet i najgorszy polski sort. Domysły to jednak za mało, aby podejmować tak kluczowe decyzje i stąd moje przekonanie, że polskie władze mają znaczenie szerszą i bardziej precyzyjną wiedzę.

Żartów nie ma, druga kadencja Andrzeja Dudy jest warunkiem koniecznym do prowadzenia dalszej batalii, nie tylko o sądownictwo, ale o jeszcze poważniejsze sprawy, w tym najważniejszą sprawę polską. Byłoby kompletnym szaleństwem rzucanie się bez żadnego planu na potężne siły wroga, wewnętrzne i zewnętrzne. Bogu dziękować nic na to nie wskazuje, że kontrofensywa w wykonaniu wszystkich ośrodków władzy jest przypadkiem. Postawiono na zwarcie i to nie jest ani błąd, ani brak rozwagi, po prostu strategia, która ma swoje mocne strony. Polexit kompletnie się zgrał, zwłaszcza po wyborach w Wielkiej Brytanii. Idiotyczne spektakle urządzane przez Grodzkiego i głosowanie przeciw Polsce w Parlamencie Europejskim budzi niesmak zdecydowanej większości Polaków.

Wreszcie sama kasta jest najsłabszym punktem w menu „opozycji”, ponieważ kasty Polacy nie cierpią, szczególnie po tym, jak zdjęła maski. Słaby punkt? Widzę dwa, pierwszy to brak odwrotu, jak się powiedziało tak mocne A, to trzeba iść do samego końca B. Drugi to niepełna wiedza na temat zachowań UE i kasty, ale w tym przypadku nigdy pełnej wiedzy mieć nie będziemy. Widzę, że klamka zapadła i na razie wszystko idzie w dobrym kierunku, a jak nie zabraknie konsekwencji i zimnej kalkulacji, to na tych emocjach uda się zbudować zwycięstwo.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze

jozef2020.01.20 7:37
Kongresmeni wzywają Andrzeja Dudę do zawetowania "ustawy kagańcowej". "Jesteśmy poważnie zaniepokojeni" Dwóch kongresmenów z USA napisało list otwarty do Andrzeja Dudy. Wyrażają w nim "poważne zaniepokojenie" reformami sądownictwa w Polsce i apelują do prezydenta Polski, aby nie podpisywał ustawy dyscyplinującej sędziów.
wPISdu2020.01.20 6:44
Pa Pa Unio Europejska..
o tak!!!2020.01.19 15:31
Dudzie od kilku miesięcy tak wierze ,jak temu ambasadorowi Weissowi. Słowa ,słowa ,słowa ,a działanie bardzo ciężko określić ,że zgodne z polską racją stanu. Tak delikatnie napisałem se... .
ja2020.01.19 12:24
Oczywiście że poprzemy Dudę, ale gdyby nie spieprzył za pierwszą ustawą o sądach to już by było po krzyku.
Maria2020.01.19 11:39
Dziękuję Panie Prezydencie za zajęcie jasnego i jednoznacznego stanowiska! Ma Pan mój głos. Obcy i ich polscy poplecznicy niech rządzą u siebie, tu jest nasza Polska za którą nasi ojcowie i dziadowie przelewali krew.
Maria2020.01.19 11:37
No, wreszcie usłyszeliśmy konkrety z usta naszego Prezydenta RP, teraz konkrety należy przemienić w czyny i ani korku w tył, robić swoje. Nie może być w sądach żadna "nadzwyczajna kasta" sądy mają służyć Narodowi, sprawiedliwie orzekać a nie po znajomości, za kopertę i po telefonach. Polska nie może sobie pozwolić na anarchię w sądach i Targowicę, chaos w naszym kraju wszczynany na zamówienie UE, to byłby skandal. Brawo Panie Prezydencie RP, wreszcie usłyszeliśmy stanowczy głos naszego Prezydenta Polski.
Maria2020.01.19 11:31
Piękne PRZEMÓWIENIE, polski głos!!!!
Maria2020.01.19 11:30
Wyobrażacie sobie Panią "od kultury", nie znającą się na niczym, czyli końskie zęby: Kidawę - Błońska jako Prezydenta????Przecież byłby to zupełny upadek Polski i ewidentna Kara Boża!Wszystkie te Hołownie itp. to również żenada! Przecież Oni maja pustkę w głowie.Taki Putin czy Merkel wyprowadzili by ich szybko w pole ze stratą dla Polski!
Saki Faki2020.01.19 11:16
Nie piękne i polskie, tylko wstrętne, bolszewickie wynajdywanie wrogów ludu wśród kolejnych grup obywateli i podpuszczanie ciemnego motłochu :-)
Kamil Tr.2020.01.19 21:41
Ej, sraki siaki ! Lechu K! Rozumiem, że ty jesteś z tego motłochu! Masz wiedzę z pierwszej reki ! Motłoch i umiesz pisać ?? Aj, waj !
Agnieszka2020.01.18 23:21
Pan Matka Kurka jest oderwany od rzeczywistości albo już na pewno od zawiedzionego pisowskiego elektoratu. Masz pan nas chyba za durniów skoro sądzisz, że jedno przemówienie, nawet najlepsze wystarczy do naprawienia czynów i odzyskania zaufania zwiedzionego wielokrotnie przez lata, gdy jednocześnie zawala się i wciąż chwieje w innych kwestiach np. zasadniczych dla polskiej niepodległości. Masz pan nas za durniów panie matka Kurka i to przykre. No ale dzięki tobie dowiedziałam się, że Duda miał jakieś dobre przemówienie, bo już od dawna jak on otwiera buzię to ja, która na niego głosowałam, przełączam telewizor na inny kanał, żeby się nie denerwować słuchaniem pięknych i pustych, nadmuchanych słówek bez pokrycia. No to już wiem, że coś dobrego podobno powiedział, ale nijak nie przekonuje mnie to nawet do tego, żeby się przełamywać i mordować poznawaniem treści tego przemówienia a co dopiero, żeby znów zaufać i na niego czy kogokolwiek głosować po tym jak miedzy innymi on - jako pierwszy - d.. wyborczą mi skopał podlizując się przeciwnikom i wrogom, niszcząc wszelkie nadzieje na zmiany na lepsze.
anonim2020.01.18 22:10
Krzysztof Bosak kandydatem Konfederacji na urząd Prezydenta RP! | Pierwsze przemówienie youtube.com/watch?v=-M3bLQ_eHTM Krzysztof Bosak wygrał prawybory w Konfederacji - komentarz dr Wojciecha Golonki youtube.com/watch?v=nRcX_AAZiy0
Walter2020.01.18 16:07
Andrzej Duda siedmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Mam nadzieję, że wygra kandydatka opozycji, będzie nią Małgorzata Kidawa-Błońska. Jest prawnuczką Prezydenta Wojciechowskiego i wnuczką Ministra Grabskiego. Jeśli wygra wybory, to będzie kontynuowała tradycję rodzinną. Jej ewentualne zwycięstwo będzie oznaczało koniec absolutnych rządów Jarosława Kaczyńskiego.
Krzysztof 2020.01.18 15:55
Czyli MK potwierdza że PiS i katolicy musza mieć wroga. Kogo Jezus uznawał za wroga,kto pamieta z Biblii?
Warszawa2020.01.18 15:52
Czekam teraz na kolejne mocne przemówienie, tym razem vice prezydenta USA Mike Penca...w Yad Vaschem. Świat usłyszy jak to było z początkiem II Wojny Światowej, kto zaczął i jaka była rola Armii Krajowej. Putin będzie musiał przełknąć tą żabę. Poznamy lojalność amerykańskiego sojusznika.
Newsroom2020.01.18 15:47
To było piękne przemówienie na które całe prawie społeczeństwo czekało ! Totalnej opozycji pozostał tylko ostatni bastion do obrony, to sądownictwo i będzie to koniec post komuszej III RP ! Główny strateg "Zjednoczonej Prawicy" pan prezes Jarosław Kaczyński, wraz z prezydentem Andrzejem Dudą, oraz premierem Mateuszem Morawieckim - powoli lecz bardzo skutecznie,`` wręcz precyzyjnie , z zegarmistrzowską wręcz precucją wykańczają post sowiecką III RP - tak trzymać kochani i ani kroku w tył !
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.18 15:37
Mnie te "mocne wystąpienia" czy to Dupusia czy inej niJaki-ej Brochy bawią , reformę powinno się zacząć od zmiany prawa , potem ludzi wg już nowego prawa... nie tylko dawać "mocne przemówienia" ... i w TVP "dyskutować" już 5 rok o sędziach i pseudo kastach...
STANISLAW2020.01.19 13:19
Widzę, że Kościołem straszysz, jak zakopdowana oPOzycja Kaczyńskim. Nie zaszkodziło to ani Kaczyńskiemu, ani Kościołowi nie zaszkodzi. Ośmiesza dogłębnie tylko Ciebie i tych zakodowanych!
Irena2020.01.18 15:33
Brawa dla Autora. Sto procent racji.
nadzwyczajny kasteusz2020.01.18 15:27
Latem 2017 r. wystarczyło kontynuować ówczesną ofensywę. Ten sam artykuł pana Matki pasowałby do tamtego okresu.
nnn2020.01.18 15:23
Duda to marionetka, bez własnego zdania, rozumu, popychana przez prezydenta Trumpa, prezesa, a nawet szeregowych posłów. Myśli że ma jakiś posłuch na świecie, że ktoś się z nim liczy, a jak jest na prawdę, pokazano kiedy musiał stać w Białym Domu, kiedy nie udzielono mu głosu na planowanym spotkaniu w Izraelu, kiedy w Polsce przedstawiciel USA ogłosił że Polska rezygnuje z wprowadzenia podatku cyfrowego, kiedy USA zorganizowało szczyt na terenie naszego kraju przeciw Iranowi, na nasz koszt, kiedy Duda zadeklarował zakup samolotów nienadających się jeszcze do misji bojowych, nie pytając o cenę, offset, czy też nie konsultując ze specjalistami zasadności ich zakupu. Większy szacunek na świecie budził pijany Kwaśniewski, bredzący i stojący na krześle Komorowski niż ten podnóżek Kaczyńskiego
Tadeusz2020.01.18 15:17
@Eustachy Choćbyś się zesrał bolszewia pozostanie bolszewią i żadne twoje pobekiwania tego nie zmienią.
Andy Semicki Rabin2020.01.18 15:12
"Policzym ich, jak ich pobijem." To jest jedyne stanowisko godne polskiego rządu.
fryc2020.01.18 15:06
Wiesz Matka ,że kurka jest jedynym grzybem który jest niestrawny jak twoje długie peany.
Krystyna 2020.01.18 14:54
Dla chcących dobra Polski, Duda, albo NIKT. Jego błędy, trzeba zapomnieć. Wystąpienie PADA, to miód dla PATRIOTÓW.
Mirek2020.01.18 14:46
Brawo Panie Prezydencie . Lepiej późno niż wcale . Gonić brukselsko-targowickich szpicli !!! .
Haim2020.01.18 14:42
panie Kurka - a niechby spróbował NIE w Polsce, a ZAGRANICĄ tak mówić ...... Ale nie, on TYLKO w KRAJU i TYLKO na UŻYTEK WEWNĘTRZNY i W KAMPANII WYBORCZEJ. A jak było w ustawą o IPN i Z OBRAŻANIEM, LŻENIEM Polaków ? ! ? ! ? ! Bo Żydom można wszystko ???????????/
m42020.01.18 14:40
I takich komentarzy nam potrzeba. W punkt. A gdzież to trolle lewackie się podziały, chyba zdechły....
Rafapon2020.01.18 14:40
O, kurka mać! Przecież Budyń się tym swoim "szołem" kompletnie się ośmieszył. Niestety, ale w Polsce zaczadzonej kadzidłem, tzn. głównie w województwach południowo wschodnich, Budyń ciągle jest idolem. Jeśli wygra wyścig do żyrandola, to spodziewam się, że będzie miała miejsce kolejna fala emigracji.
Agnieszka2020.01.18 23:22
Nie jest idolem. Jest kodziarzem.
Agnieszka2020.01.18 23:25
jest tutaj dla nas kodziarzem i żydowskim pachołkiem, co za poklepanie po plecach przez Żydów odda Polskę na przemiał z pocałowaniem ręki, że chcą coś od niego wziąć. Zwykły pantoflarz w rodzinie i społeczności żonki.
JS2020.01.18 14:35
Można wygrać walkę słowem ale chyba nie z takim przeciwnikiem, bo tak trzeba to nazwać, jak Niemcy. Oni rozumieją tylko język siły. A że jesteśmy ciągle słabi gospodarczo i politycznie to pozostaje nam wzywanie o pomoc Nieba. Niech tu sobie wypisują anty-Polscy, przeciwni Jezusowi, Kościołowi krzykacze, ze jestem chory, że muszę zażyć tabletki, że mój umysł źle funkcjonuje, że wdycham jakieś opary z zielska. Jak ktoś jest z Bogiem to Bóg jest z nim. Nawróćmy się prawdziwie a ujrzymy owoce i przez Czyściec szybciej przejdziemy a tam uwierzcie mi Aniołki nie otrzepują nas piórkami. Pozdr.
Urszula2020.01.18 14:34
Analizując wyniki wyborów parlamentarnych 2019 w Polsce dowiedzieliśmy się, że my Polacy jesteśmy zmuszeni dzwigać na naszych barkach tych, którzy nienawidzą naszej Ojczyzny, tych, dla których Polskość to nienormalność. A jest ich niemało: 5 mln głosujących na złodziei, zdrajców i kłamców z POKO, i 2 mln głosujących na czerwoną i tęczową zarazę. W majowych 2020 wyborach prezydenckich znów musimy się zmobilizować, żeby nie daj Boże nie wybrać następnego Komorowskiego, Wałęsę czy Kwaśniewskiego. To musi być Andrzej Duda, który jest najlepszym prezydentem Polski od lat !
BOGAnieMA2020.01.18 14:36
Pani Urszula ze swoimi poglądami proszona jest z powrotem do kuchni!
Amada2020.01.19 8:29
Kwaśniewski wprowadził Polskę do Nato i UE, a Duda w ramach swoich osiągnięć (głównie w powiatach) to może mu po flaszkę skoczyć :) Mąż stanu
Janek2020.01.19 22:36
Troku postaraj się bardziej. za coś w końcu PIS ci płaci
Piotr Nowak2020.01.18 14:32
My, Polacy, mamy najlepszego i najgodniejszego Prezydenta wszechczasów – to Andrzej Duda ! Tyle co ten człowiek tylko przez kilka lat zrobił dla Polski – to ogromne osiągnięcia. Nie będę wymieniał poszczególnych jego zasług, bo lista jest bardzo długa, ale w dziedzinach takich jak bezpieczeństwo Polski i pokoju na świecie, służbę Polakom, reprezentowanie państwa polskiego, propagowanie przedsiębiorczości i biznesu, obronności kraju oraz rozwoju Polski i Europy nasz Prezydent brał czynny, intensywny i systematyczny udział ! To jest Prezydent wszystkich Polaków – jedynie z wyjątkiem tych, którzy tego nie chcą lub sobie tego nie życzą. To są w większości ludzie pochodzący ze wschodu (Rosja) lub zachodu (Niemcy). Oni pochodzą od innej małpy. Andrzej Duda jest naszym kandydatem na Prezydenta III RP na drugą kadencję. Niech Bóg ma go w swojej opiece !!!
Andy Semicki Rabin2020.01.18 15:14
Kiedy już wyjdziesz z tego bałwochwalczego amoku, to przypomnij sobie jedno z pierwszych działań "prezydęta" na jego urzędzie.
victoria2020.01.18 21:42
Ile Ci płacą za te pierdoły , które piszesz?
Janek2020.01.19 21:02
Słaba wypowiedź jak na płatnego trola propisowskiego. Mógłbyś się bardziej postarać , za coś przecież ci płacą
BOGAnieMA2020.01.18 14:19
Po Polsku czyli z szablą na czołgi?
cenisz dobre dziennikarstwo?2020.01.18 14:59
O tym samym pomyślałem :)
po polsku2020.01.18 15:24
z miną przeciwczołgową na plecach...
Tadeusz2020.01.18 16:13
DUREŃ
Michał Jan2020.01.18 17:14
Kiedy Polacy szarżowali z szablami na czołgi? Nie licząc przedstawienia w "Wochenschau"?
ja2020.01.19 12:25
No dokładnie, to z szablami na czołgi to niemiecka i później rosyjska propaganda która nie miała nigdy miejsca.
Marian2020.01.19 7:28
Nic takiego nie mialo miejsca!Wymyslil to"antykomunista" Wajda bo takie bylo zapotrzebowanie komunistycznej propagandy.
man.of.Stagira2020.01.18 14:06
The unrefined, untutored mind Of homo g e n d e r e n s i s Could only treat of things concrete And present to the senses . aha...
anonim2020.01.18 14:03
BRAWO PREZYDENT ANDRZEJ DUDA - MA PAN MÓJ GŁOS W WYBORACH !!!!!!!!!!!!!! TAK TRZYMAĆ !!!!!!!!!
StanPio2020.01.18 18:35
Polska, albo będzie katolicka, albo wcale jej nie będzie. Chylą głowy tylko przed patriotami polskimi, bo czynią to co należy przed Bogiem i ludźmi Przysięga żołnierza Armii Krajowej W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił - aż do ofiary życia mego. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń Dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy niezłomnie dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało. Tak mi dopomóż Bóg. Przyjmujący przysięgę odpowiadał: Przyjmuję Cię w szeregi Armii Krajowej, walczącej z wrogiem w konspiracji o wyzwolenie Ojczyzny. Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą. Zdrada karana jest śmiercią. "Bóg jest dla mnie źródłem wszelkiego dobra i siły. Żyję w obliczu Boga złączony jak najściślej z Chrystusem. Z życia Kościoła, z modlitwy i z sakramentów czerpię boskie życie dla duszy, aby je dawać innym, szerząc wokoło siebie Królestwo Prawdy i Dobra" - tak brzmią słowa z Komentarza do Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego Szarych Szeregów z sierpnia 1942 roku. "Baczność! Wodzu Najświętszy! Strzelec "Ćwik" melduje posłusznie swą gotowość i na rozkaz Twój staje do apelu. Jestem gotów w każdej chwili oddać życie w Twej świętej sprawie. Mam szczerą wolę przy wytrwałym dążeniu do doskonałości pełnić wierną służbę Tobie i Ojczyźnie, nieść pomoc bliźniemu i być posłusznym Twoim rozkazom. Tak mi dopomóż, Chryste Panie, Boże i Ty, Królowo Ludu Polskiego" Akcja M Żołnierzy Szarych Szeregów: Młodość, Miłość, Mickiewicz. Działali oni wedle przesłania modlitwy, która była kolportowana w marcu 1943 roku. Fragment jej brzmi: "Panie Jezu Chryste, dodaj mocy i światła wszystkim Polkom i Polakom cierpiącym pod przemocą wrogów i na wygnaniu. Uzbrój ich wielkodusznością i dzielnością, aby Słowo Twoje stało się w Polsce ciałem. Spraw, abyśmy przy Twojej przemożnej pomocy potrafili wywalczyć nową, wolną Polskę". . Dziełem Akcji M był także niezwykły Katechizm Szarych Szeregów, który narodził się w marcu 1943 roku. Były tam punkty, które polscy harcerze najchętniej cytują dzisiaj na naszych kominkach: "Życiem moim: Polska cierpiąca i walcząca. Wiarą moją: Polska zwycięska i tryumfująca. Rodakom niosę braterską pomoc, przyjaźń i serce. Młodość swą uratuję wbrew zakusom wroga, chcącego ją wyjałowić i zmarnować. Będę prawy, dobry i silny. Bogiem zbrojny, prawom powyższym zaprzysięgam wierność i ich apostolstwo pośród wszystkich młodych Polaków"
Lady Chapel2020.01.19 8:15
Po polsku, czyli mamy tupolew jak cholera :-) Polska szarża to chlanie, żarcie, zabawa a później: łolaboga jezusie maryjo łoni nas bijo
Marycha2020.01.19 14:05
Mój też !!!!
Andrzej2020.01.19 18:47
Słaba wypowiedź jak na płatnego trola propisowskiego. Mógłbyś się bardziej postarać , za coś przecież ci płacą
Eustachy2020.01.18 14:02
Jedno jest pewne, nie poprę Andrzeja Dudy. Pięć lat temu o tej porze byłem absolutnym Dudo-fanatykiem, kiedy sondaże dawały 70 procent Bronkowi i 15 procent Dudzie, już wśród znajomych i rodziny agitowałem za kandydatem PiS. Przed samymi wyborami mój profil na portalu społecznościowym przerodził się w jedno wielkie siedlisko różnego rodzaju banerów i ulotek zachęcających do głosowania na Dudę. Ależ mnie ten pan rozczarował. Okazuje się, że to u mnie rodzinne. Pamiętam jak mój ojciec na początku lat 90 fascynował się Wałęsą, a po jego porażce w 1995 roku z Kwaśniewskim niemal się załamał. Dziś ma o Bolku zupełnie inne zdanie. Tak samo ja, gotowy byłem w 2015 roku ręczyć za Dudą, ale skończyło się moje wsparcie. Dość już prezydentury na kolanach wobec Izraela, wobec Ukrainy, wobec środowisk żydowskich, wobec ludzi, którzy upokarzają Polskę i robienia z Polski państwa Polin. Nie ja jeden doszedłem do takich wniosków. Przypomnę, że w 2015 roku był pewien człowiek, który przyczynił się walnie do zwycięstwa Dudy nad Komorowskim i który w owym czasie był autorytetem PiS-owskich mediów. Ten człowiek to Wojciech Sumliński, autor głośniej książki, która pogrążyła Komora w 2015 roku. Dziś Sumliński nie zostawia suchej nitki na Dudzie i PiS, choć był ich zwolennikiem. Powody rozczarowania są powszechnie znane. Polecam odsłuchać wywiad sprzed kilku dni z W. Sumlińskim. Poniżej link do wywiadu: https://www.youtube.com/watch?v=euOrNrt6urM
anonim2020.01.18 14:04
spadaj ruski trollu ! NAS POLAKÓW NIE OSZUKASZ !!!!!!
Eustachy2020.01.18 14:08
Haha, ty debilu, twoja bezradność nie ma granic. Jeszcze raz odsyłam do wywiadu z Sumlińskim, link w moim pierwszym komentarzu.
luka2020.01.18 14:22
Ty wyrafinowany ruski klonie, mam juz tak wyostrzony węch, ze rozpoznaje was po pierwszym zdaniu...
Eustachy2020.01.18 14:25
Bydlaku ty nie masz żadnych argumentów. Dlatego na moje merytoryczne argumenty odpowiadasz kalumniami.
wróg zgredka2020.01.18 15:01
w dowodzie może masz, że ty Polak, ale piszesz po rusku(PO linii ruskiej0, toś ruska onuc panimajesz?
Eustachy2020.01.18 15:17
Cóż ja będę z debilami dyskutować?
pp2020.01.18 21:06
'ty nie masz zadnych argumentow czuje tu konfidentow!
C.K.2020.01.19 21:36
Eustachy, wyluzuj sobie ! Coś co podajesz na You tube wcale nie jest merytorycznym argumentem ! Każdy może sobie tam wrzucić, a ty się na to powołasz ! Ja mam wiele książek Sumlińskiego, kupowanych na jego spotkaniach ! Opisuje mnóstwo rzeczy o Komorowskim, Tusku, ale nie o Dudzie ! Nie pieprz głupot ! To są podstawione brednie, a ty w to wierzysz!
Arek2020.01.18 15:17
A fak na serio, ma pan alternatywę, jeżeli tak to proszę napisać: na kogo jeśli łaska. Wybór duży : Biedroń, Kidawa, Hołownia, moze Kamysz.?
Eustachy2020.01.18 16:02
Bosak.
Arek2020.01.18 17:15
Jedno ale; konfederacja nie ma żadnych szans, więc trzeba myśleć rozsądnie, walka będzie pomiędzy Dudą, a Kidawą; tu wybór jest prosty ; Duda
Eustachy2020.01.18 17:57
W pierwszej turze głosuje się zgodnie z sumieniem, w drugiej dokonuje się wyboru między mniejszym i większym złem. Jeśli w drugiej turze Duda spotka się z Kidawą, a nie z Bosakiem, zostanę w domu i nie oddam głosu, bo dość już tej hipokryzji.
victoria2020.01.18 21:37
Bosak
Irena2020.01.18 15:31
Kto wg Eustachego powinien zostać Prezydentem RP? Pani Kidawa-Błońska nie umie się wysłowić bez promptera i kartki, jest też "zielona" w sprawach międzynarodowych, Pan Hołownia, były ministrant, chciałby usunięcia krzyży z Sejmu. Pan Biedroń chce tęczowej Polski i małżeństw homoseksualnych. Pan Bosak zapewne kazałby "zresetować" relacje z Rosją. Kogo Pan proponuje na prezydenta? Tylko bez inwektyw, proszę.
Eustachy2020.01.18 16:04
Jeśli ktoś jest człowiekiem myślącym, to doskonale z mojego komentarza wywnioskował, że dzisiaj jestem wyborcą Konfederacji. Tylko intelektualny tuman mógł z mojego wpisu wyciągnąć wniosek, że poparłbym zamiast Dudy kandydata PO lub SLD.
sct2020.01.18 19:40
Tyś nie jest człowiekiem myślącym tylko debilem, a może nawet arcydebilem!
taro2020.01.18 18:13
wybor nie polega na slepej wierze,ale na wykorzystaniu PiS,by dojsc do celow wyzszych. Oni mieli tylko zatrzymac slepy marsz pozytecznych idiotow z PO i drobnych partii na zatracenie, w strone komunizmu niemieckiego. Teraz musialoby sie przebic ugrupowanie 100% propolskie, ktore mialoby przebicie w UE,by odsunac bolszewickich wariatow od rzadow ,a na ich miejsce wprowadzic przedstawicieli narodow, panstw.
Nimrodel2020.01.18 19:37
Taki z ciebie był Dudo-fanatyk jak ze mnie król
sct2020.01.18 19:39
Spadaj lewaku!!!
Marycha2020.01.19 14:25
Eustachy ja też bardzo lubię Wojtka Sumlińskiego,ale Nasz prezydent Duda jest jedyną alternatywą ,bo kto jak nie On, Kidawa? Kosiniak zdradziecki cz Biedroń ze swoją żona Śmiszkową? Głosowałam na Andrzeja i tym razem też będę