12.01.16, 20:22

Matka Kurka: Jutro przed Sądem Rejonowym w Złotoryi rozpocznie się proces Jerzego O.

Dziś będzie króciutko i technicznie. Informacja o tym, że 13.01.2016 r., o godz. 9.00 przed Sądem Rejonowym w Złotoryi stanie Jerzy O., nie została podana przez żadne media. Co więcej to Jerzy O. na antenie TVP Info przedstawił się jako pokrzywdzony i mówił coś o nieistniejącym procesie, czy też pozwie, który rzekomo miał do mnie wysłać. Taki stan życia publicznego i medialnego w Polsce jest wszystkim doskonale znany, ale wiadomo też, że są ludzie, którzy się z tą patologia nie godzą. Dlatego też w ramach swoich skromnych możliwości i zasięgu internetowego, informuję o samym procesie i podaję treść zarzutów. Jerzy O. odpowie za kłamstwa i inwektywy z art. 212 i 216 kk. Sięgnąłem po te przepisy z dwóch powodów. Po pierwsze sam Jerzy O. właśnie z tych artykułów wielokrotnie ścigał ludzi, a bywało, że prawie dzieci, które coś tam napisały w Internecie. Po drugie działania Jerzego O. nie odnoszą się tylko do naruszenia moich dóbr osobistych, ale naruszają najlepiej pojęty interes publiczny. Przypomnę, że oskarżony wszelkimi możliwymi sposobami, nie wyłączając agresji, broni dostępu do dokumentacji finansowej Fundacji WOŚP i „Złotego Melona”. Z grubsza to wszystko, resztę opisywałem w szczegółach ze sto razy. Poniżej, treść zarzutów, link do pełnej wypowiedzi i treść protokołu z posiedzenia pojednawczego, na którym Jerzy O. pomimo obowiązku się nie zjawił.

 1. W dniu 14 października 2014 roku zamieścił na swoim videoblogu nagranie, w którym określa pokrzywdzonego następującymi sformułowaniami: „głęboko upośledzony nienawiścią człowiek”, „mamy do czynienia z bardzo chorym gościem”,  „nierób”, „mur” (slangowe określenie napastliwego pijaka, synonim „menela”). Ponadto oskarżony wyraźnie sugerował, że pokrzywdzony jest utrzymankiem żony, którą traktuje jak sutener, „ukrywa dochody”, jest życiowym nieudacznikiem, żebrzącym pijakiem zaczepiającym ludzi, czym znieważył i poniżył pokrzywdzonego w oczach opinii publicznej, narażając na utratę zaufania potrzebnego do prowadzenia działalności publicznej

  tj. popełnił czyn z art. 216 i art. 212 § 2 Kodeksu karnego.

  Źródło: http://kreciola.tv/video/108905711
   

 2. W dniu 12 grudnia 2014 roku pełniąc funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dopuścił do sporządzenia i wysyłania w imieniu własnym oraz Fundacji, przynajmniej do 1467 osób dwóch pism zawierających liczne pomówienie i znieważenia pokrzywdzonego. W treści listów pojawiły się stwierdzenia:

  a. Wiemy już, że bloger Matka Kurka, z którym od ponad roku jesteśmy w sporze sądowym, a który w swoich publikacjach dopuścił się wielokrotnego zniesławienia i znieważenia tak Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak i Jurka Owsiaka, zasypuje Wasze skrzynki mailowe szkalującymi Orkiestrę wiadomościami.
  b. Nie mamy na to wpływu, ale jest nam przykro, że fakt Waszego zaangażowania w działania WOŚP staje się powodem, dla którego stajecie się obiektem ataków nienawidzącego ludzi,chorego z nienawiści, sfrustrowanego furiata.
  c. Nie raz już zmagaliśmy się z pieniaczami, wariatami, awanturnikami i ludźmi szukającymi sławy w atakowaniu symbolu jednoczącego wszystkich Polaków. Tym razem mamy do czynienia z człowiekiem wręcz niebezpiecznym. Cyniczny, pełen jadu, przepełniony złem, a jednocześnie przebiegły, sprytny, wyrachowany. Na co dzień bezrobotny, bez sukcesów w życiu, z trudną przeszłością, całą swoją energię wkłada w tworzenie bloga, gdzie publikuje treści tak skrajnie szowinistyczne i napastliwe, że nie raz już zaprowadziły go one przed oblicze sądu. Obiektami jego ataków są osoby publiczne, urzędnicy, działacze społeczni, politycy, publicyści. Skala nienawiści, z jaką rzuca się na kolejne ofiary, wykracza poza wszelkie normy moralności, etyki, człowiek ten nie uznaje kompromisów w dążeniu do celu jakim jest dzieło zniszczenia.
  d. Wam dziękuję za wpisy, jakie zostały wysłane do blogera, które pokazują, z jakim zapałem i jak profesjonalnie jesteśmy przygotowani do kolejnego, wspaniałego Finału. Tak jak Zarząd - przepraszam Was, że jesteście nękani przez tego oszołoma. Już dzisiaj czekam na 11-go stycznia, aby znowu pokazać, jak potrafimy fantastycznie się zjednoczyć i zagrać dla innych.

  czym znieważył i poniżył pokrzywdzonego w oczach opinii publicznej, narażając na utratę zaufania potrzebnego do prowadzenia działalności publicznej

  tj. popełnił czyn z art. 216 i art. 212 Kodeksu karnego.

matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze

anonim2016.01.12 22:07
Kurka walczy!
anonim2016.01.12 22:12
W 2014 roku budżet NFZ wyniósł 67,5 mld zł. Jeżeli założymy, że WOŚP zebrała 65 mln zł, to jest to mniej niż 0,1% całości budżetu!!! A teraz dla myślących inaczej - jeżeli macie 4 tys. netto, to raz w roku dostajecie zapomogę w kwocie 48 zł. I z tego powodu taka radość??? (Nie wspominam, że z okazji tej imprezki, że dostajecie 48 zł, z waszych podatków jest ta imprezka finansowana.) PS Polacy dodatkowo na zdrowie (prywatnie) wydają prawie tyle, co zbiera WOŚP, ale jakoś z tego powodu nikt imprezki im nie robi...
anonim2016.01.12 23:07
Tak to jest jak mówiącego niewygodną prawdę o pseudo-autorytecie i oszuście żerującym na dobroczynności Polaków obstąpi zgraja trolli nie mogących znaleźć właściwego sobie rynsztoka poza czcigodną Frondą.
anonim2016.01.12 23:58
Ostatni sędzia ze Złotoryi był mocno uprzedzony do Owsiaka z czego wynikło wiele absurdów, które prawacy namolnie powtarzają bez jakiegokolwiek zrozumienia. Jeśli tym razem sędzia będzie obiektywny i rzetelny to Wielguckiego nieźle wsmarują w grunt i nieźle trzepnie go po kieszeni ta rozprawa. Jeszcze trzeba przypomnieć, że Wielgucki może jeszcze szczekać tylko dlatego, że Owsiak po wygranej apelacji poprosił sądu o zrezygnowanie z wymierzenia mu kary.
anonim2016.01.13 0:06
Żebyś Ty wiedział, "Kopalny" co ja bym zrobił z awtomatem kałasznikowa.
anonim2016.01.13 2:46
Bo tu chodzi tylko o słowa. Policja nie wydałaby mi pozwolenia na broń, odkąd jej podpadłem.
anonim2016.01.13 4:07
Mnie śmieszy jak Fronda daje się nabierać na trolla Matke Kurka, tu trochę o nim: http://polskiateista.pl/kaprawymokiem/matka-kurka-wzorowy-troll/
anonim2016.01.13 7:10
Niech się Pan trzyma, @MatkaKurka! Ludzie, stosujący łajdackie metody dla osiągnięcia celów, i tak nie wygrają!
anonim2016.01.13 9:30
@GajewskiDominiqe W tym linku przez Ciebie wstawionym nic nie ma :D sporo inwektyw, zestawienie luźnych cytatów dowodzących nie wiadomo czego i jedna powtórka o 1 jego manipulacji. Najwyraźniej mało jest na niego, oj mało ;)
anonim2016.01.13 9:42
a tak nawiasem mówiąc, może procesy Sądowe sprawią, karząc go - że się Owsiak nawróci.
anonim2016.01.13 10:57
Radzi, z całym szacunkiem, o czem Ty? hahaha....
anonim2016.01.13 10:59
Matka K. znowu chce zapłacić Owsiakowi? :-D
anonim2016.01.13 11:52
A ja 10 lat temu dałem 2 złote owsiczce pod kościołem. Na szczęście tylko raz przez te lata.
anonim2016.01.18 22:37
I tak trzymać.