08.09.19, 13:30fot. PO RP, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr, zdj. edyt.

Matka Kurka: PO w ślepej uliczce. Oni już nie mają szans

"Geniusz to jest taki człowiek, który potrafi dostrzec, wykonać, przeskoczyć lub odkryć coś, co jest poza zasięgiem pozostałych ludzi. Czy solidnej klasy geniusz, na miesiąc przed wyborami, potrafiłby odkryć i zrealizować receptę na zwycięstwo POKO? Może gdzieś taki się urodził, ale to musiałby być geniusz nad geniuszami, posiadający w kontaktach numer telefonu do Pana Boga. Nikt inny nie jest w stanie z tego piachu zbudować choćby prowizorycznego fundamentu partii zdolnej do podjęcia walki" - pisze Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach bloga Kontrowersje.net.

"Zadam jeszcze jedno pytanie, czy w POKO lub w otoczeniu POKO znajdziemy choćby namiastkę geniuszu? Proszę wybaczyć brutalność dopowiedzi, ale szybciej w sekcie LGBT znajdziemy wiernego słuchacza i fana Radia Maryja, niż w POKO przebłyski zwykłej życiowej mądrości, o geniuszu zapomnijmy. Z taką bazą proroctwo jest formalnością. Dziś ma być zaprezentowany program POKO i ma to zrobić nowa kandydatka na premiera, która zaraz po nominacji zniknęła Polakom z oczu, podobnie jak wcześniej zniknął lider Schetyna, podejrzany o korupcję szef klubu Neuman i podejrzany o kierowanie „farmą trolli” szef kampanii Brejza. I co ona biedna może powiedzieć, co ona może Polakom zaproponować, biorąc pod uwagę, że geniuszem nie jest, a jej ukryty szef już przedstawił „program” POKO?" - wskazuje Kurka.

"Gdybym miał udzielić odpowiedzi na to pytanie, to musiałbym w tym miejscu skończyć felieton, ale mam nieco inne plany i chciałbym jeszcze kilka istotnych zdań dodać. Wczoraj jedna z dziennikarek sponiewierała Schetynę ulubioną dziennikarską bronią. Proszę wymienić punkty wchodzące w skład „Szóstki Schetyny” – usłyszał autor „Szóstki Schetyny” i po pierwszych słowach zamarł, dalej było tylko gorzej, finału wszyscy się domyślają. Wbrew pozorom i prostym analogiom, to nie jest porównywalne z innymi tego typu zabawami, na przykład słynną III ligą hokeja, na co się złapała Joanna Mucha sprawując funkcję ministra sportu. Mówimy nie tylko o długo wyczekiwanym programie PO, ale i o autorze tego programu, składającego się zaledwie z 6 punktów" - dodaje.
"Fakt, że Schetyna po miesiącu zapomniał, co obiecał Polakom jest dobitnym podsumowaniem PO, która zawsze i wszędzie uprawiała propagandę, nigdy prawdziwej polityki i tym bardziej nie zhańbiła się realizacją programu. Tonując optymistyczne prognozy głoszące, że takiej kompromitacji to i najtwardszy elektorat PO nie wytrzyma, muszę zasmucić optymistów – wytrzyma jeszcze więcej, tak działa ślepota polityczna i instynkt stadny. PO o nic więcej już nie walczy, tylko o utrzymanie twardego elektoratu. W takim razie po co ta zmiana lidera w finale kampanii? Paradoksalnie jest to ukłon w stronę twardego elektoratu, który oczekiwał działań dających nadzieję na zwycięstwo" - zaznacza publicysta.

"Dodałem ile chciałem, teraz mogę powoli kończyć, a przed końcem wrócić do Kidawy-Błońskiej. Nie ma geniuszy w PO, nie ma tam nawet średnio rozgarniętych i czujących nastroje społeczne magików od zawracania Wisły kijem. Dlatego nie będzie żadnych fajerwerków w wystąpieniu Kidawy-Błońskiej, poza jedną nowością. Ona przez dwa dni prawdopodobnie zdążyła wykuć na pamięć „Szóstkę Schetyny”, a jak nie to odczyta ten „program” z kartki i po imprezie. Cała reszta będzie zbiorem mało udanych i jeszcze gorszych hasełek w stylu: „łączymy nie dzielimy”, „uśmiechamy się”, „patrzymy w przyszłość”, „szanujemy wszystkich Polaków”" - zauważa.

"W PO nie ma potencjału intelektualnego lub chociaż propagandowego, który pozwoliłby na jakiekolwiek niespodzianki, o zwrotach akcji nie wspominając. Oni są ofiarami typowej sytuacji psychologicznej, zostali zagonieni i sami się zagonili w ślepą uliczkę, a ślepą uliczką nie da się iść do przodu. Ze ślepej uliczki trzeba wyjść, pod warunkiem, że ktoś przytomny się zorientuje gdzie jest i wskaże powrotną drogę. Innymi słowy PO musiałaby się cofnąć, żeby zacząć iść do przodu, tylko oni nie mają dokąd wracać, ich punktem wyjścia był początek ślepej drogi. W takich warunkach są skazani na dreptanie w miejscu i tak właśnie dziś podrepcze Kidawa-Błońska, po śladach Schetyny" - kończy.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze

farma trolli2019.09.8 17:57
dzielnicowy to szuja i ruski troll, kierowany przez Brejzę
Spoko2019.09.8 15:34
Wybory za pasem ! Pseudopolitykierzy z lewackiej zarazy wylczą o koryto wszelkimi sposobami. Wiem dlaczego oni to robią, bo dzięki korupcji, którą uwielbiają, mogą kraść do woli. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal >30% Polaków popiera tych przestępców (oboje premierów Tusk i Kopacz, Rostowski, Szczurek w drodze przed TS (Trybunał Stanu), wielu, w tym byli ministrowie, skazanych za korupcję, wielu z prokuratorskimi zarzutami). Szukałem przyczyny tego zjawiska i doszedłem do wniosku, że oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. Oni na prawdę mówią, że to manipulacja i odwrotnie. Stwierdziłem też, że nie ma żadnego sposobu, aby to zmienić. To jest po prostu niemożliwe ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. Proponuję więc eksperyment, aby od Greków kupić jedną z wysp i zapewnić tym ludziom, wraz z lewackimi politykami, darmową podróż na tą wyspę (one way ticket). Niech tam budują własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, ich wolność i demokrację, ich wiarę w neomarksistowską ideologię ..... To jest jedyne wyjście dla Polski, bo inaczej będziemy żyć z tą ich nienawiścią latami i modlić się, aby za 4 lata, nie daj Boże, nie przejęli władzy.
Topek2019.09.8 14:47
Z propagandą kłamstwa ciężko wygrać bo na każdy argument można wymyślić kłamstwo. Z Hitlerem w wyborach też nikt nie miał szans, podobnie gdyby Gierek startował w wyborach w latach 70 też by miał wysokie poparcie, ludźmi da się łatwo manipulować, coś podobnego do sekty
estetyk-wizażysta2019.09.8 14:46
Pana Schetynę i panią Kidawę łączy ten sam dentysta/protetyk. Kiepska robota. Powinien zwrócić kasę
Lech Keller-Krawczyk dumny z siebie pedofil2019.09.8 14:31
Halo, nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Szkoły się rozpoczynaja, a ja mam podstawówkę nr. 133 (W-wa). Krótki spacer od domu. Kupuje kilka batoników czekoladowych dla chłopaczyków. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏, 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp.. Znudzil mi sie poliamorysta, polishpatriot, mordechaj - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Jeżeli ktoś wątpi, że to nie ja, oto mój email: [email protected]
Spoko2019.09.8 15:25
Ja pier., ale tu śmierdzi !
JS2019.09.8 17:01
Jeżeli to co piszesz jest prawdą to brzmi to jak rodzaj spowiedzi. Pewnie nie będzie tutaj takiego odważnego, który by podjął się z tobą wymiany myśli, a za niektóre napisane tu słowa można trafić do aresztu. Jeżeli masz te 70 lat to ... wiedz o tym, że masz do stracenia DUSZĘ NIEŚMIERTELNĄ ! Jezus powiedział o ile pamiętam, św. Faustynie albo jest to w Ewangelii (przepraszam za słabą pamięć), że choćby dusza była grzeszna jak szkarłat to ma tym większe prawo do Jego Miłosierdzia. Pozdr.
BarbaraC.2019.09.9 1:10
JS. Zapomniałes o jednym ! Dusza ma prawo do Miłosierdzia, ale musi poprosić o to miłosierdzie ! Pan Jezus szanuję naszą wolną wolę prawda ? Musi tego chcieć. Lech Keller tym razem pisze prawdę! Poczytaj o nim w necie , to sie przekonasz ! Gdyby kłamał, to dawno podałby ludzi do Sądu! Ciągle go o to pytają o wiele gorsze rzeczy, których sie dopucił ! Nie chce odpisywać, udaje ślepego, nie widzi pytań!
Anglik2019.09.8 14:29
Co znaczy skrot POKO? Juz wyjasniam: Platforma Obywatelska jest Knock Out!
A2019.09.8 14:35
No to chyba debilu by było POJKO co? Widać że z PISu bo głupie
anonim2019.09.8 14:42
Twój intelekt poraża. Godny idioty z POKO
hallo asshole2019.09.8 14:49
no shit "Anglik" ... what else you can do in English? show me
szcze na PiS i rydzykowi w ryj2019.09.8 14:20
Osobiście wolałbym, żeby wygrali słabą większością i pokazali swojemu elektoratowi jak nie potrafią rządzić w dobie kryzysu do jakiego zbliża się świat! Bo rozdawać kasę w hossie potrafi każdy. A nic innego do tej pory nie pokazali przez cztery lata...
anonim2019.09.8 14:40
Takie właśnie idiotyczne myślenie, jak twoje jest charakterystyczne dla każdego totalniaka. Wszystko na nie. Zero kreatywności.
Spoko2019.09.8 14:53
Schetynizm to nowy termin psychiatryczny określający chorobę tych, którzy są jeszcze przekonani, że POKO wygra wybory 2019 !
Lublinianka2019.09.8 14:03
W sumie to Pan Wielgucki przeprowadził logiczny wywód dotyczący beznadziejnej sytuacji, w jakiej znajduje się POKO, a nic nie zapowiada, żeby miał stać się cud(otwórca), który odmieni ich los. Niestety to nie oznacza, że PIS i ich wyborcy oraz ci niezdecydowanie mogą spocząć na laurach i czekać na ogłoszenie przez PKW wyników wyborów!!!! POKO ma stały elektorat, który strachem przed utratą wpływów ni ciepłych posadek w urzędach i miejskich spółkach, jest bardzo zmobilizowany, aby utrzymać swój status quo, więc 13 października wezmą dowody osobiste i pójdą głosować na POKO (komuchy na Lewicę). Dlatego PRAWICA musi jeszcze głośniej mówić o potrzebie pójścia na wybory i oddania WAŻNEGO głosu przeciw POKO i komuchom! Nie spoczywać na laurach!!!!!
A2019.09.8 14:34
Do garów pisowska gospocho
anonim2019.09.8 13:58
LUDZIE UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
JS2019.09.8 14:35
Dzięki za te słowa ! Pozdr.
moher2019.09.8 13:58
Janusz Piechociński: „Program ideowy: Jedna Żona Jeden Mąż Jedna Partia Jeden Prezes”
Spoko2019.09.8 15:30
No, a jak wybory wygra PełO to będzie: Dwóch beszczeszczących sobie odbyty, Dwie liżące się bez seksu, Dwie/dwóch transidiotów, i jeden z kozą lub oślicą. Wspaniała przyszłość !!!
JS2019.09.8 13:47
Ale oni nie poddadzą się !! Mają plan do wykonania w Polsce z którego muszą się wywiązać. Prawica musi mieć oczy dookoła głowy. Ale samą gospodarką nie wygra się walki z demonami, które chcą zająć nasz kraj, społeczeństwo. Trzeba prosić o pomoc Niebo ! Ojciec Augustyn Pelanowski powiedział słowa Pana: Jeżeli nie uciekniemy się do krwi Jezusa, nasza krew się poleje ! Umocnienie wiary, oprócz Słowa w Ewangeliach jest w objawieniach tzw. prywatnych, które dopiero uświadamiają, że Jezus żyje a w kościołach mówi się o Jezusie sprzed 2000 lat. Jakie są owoce pracy kapłanów, nie tylko w kościołach ale i w szkołach na katechezach ? Dzisiaj na mszy św, w pewnym sanktuarium usłyszałem i mnóstwo ludzi także, że wg badań 95 % nastolatków po bierzmowaniu przestaje chodzić na mszę św. I kto będzie modlić się za Ojczyznę ??? Pozdr.
denaturat artystyczny2019.09.8 13:46
Nie wyszło im z tą Joanną D'arc. Zapomniała miecza
Lennon2019.09.8 13:39
>> podejrzany o kierowanie „farmą trolli” szef kampanii Brejza. Brejza kierował ludźmi PiS w urzędzie w Inowrocławiu, aby go samego i jego ojca (który na PiS-owskie złodziejki doniósł do prokuratury) hejtowały? Logiczne. PiS-owsko logiczne. A Wisła płynie na południe.
Spoko2019.09.8 15:31
Kiedy nie było internetu, nie było fejsa, to tylko twoja rodzina wiedziała żeś debil.