07.09.19, 15:00

Matka Kurka: To nie nokaut, to KOPANIE LEŻĄCEGO!!!

"Prochu na konwencjach politycznych się nie wymyśli, zawsze i wszędzie muszą być wykorzystane stałe fragmenty gry i pod tym względem PiS prochu nie wymyślił. Był hymn, ale jaki! Było podsumowanie dotychczasowych osiągnięć z całym pakietem spotów, co nieszczególnie przykuwa uwagę, natomiast pomysł z wystąpieniem polskiej normalnej rodziny, z tatą, mamą i gromadką dzieci idealnie trafia w emocje i symbolikę. Przy tym „amerykańska” oprawa, dbałość o szczegóły formy, której nie wolno lekceważyć. Polityka jest grą na emocjach, zawsze tak było począwszy od rzymskiego „chleba i igrzysk”, a właściwie trzeba sięgnąć jeszcze dalej" - pisze Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach bloga Kontrowersje.net.

 

Formą, rozmachem, pomysłem na prezentację politycznego programu PiS zagrał w zupełnie innej lidze niż cała reszta politycznej C klasy. Potem przyszedł czas na treść i najważniejsze wystąpienie dnia. Mowa Jarosława Kaczyńskiego, jak rzadko kiedy, dla masowego słuchacza pewnie nie była szczególnie porywająca, na pewno nie w pierwszej i dość długiej fazie. Podsumowanie tego czym jest system wartości konserwatywnych i narodowych, połączone z analizą historyczną patologii III RP i odkurzenie „haratania w gałę”, czyli gorszącej i nieudolnej zabawy Tuska w politykę, to uczta, ale dla koneserów i zawodowców. Wiele takich mów wygłosił lider PiS i to mogło nieco zaskoczyć, że w dniu tak uroczystym lider nie zaczął od motywu przewodniego kampanii, czyli czegoś na obraz i podobieństwo nowego 500+. Kaczyński tak naprawdę dał wykład, nawet nie dla studentów, ale dla magistrów, doktorów i profesorów politologii i historii.

W odniesieniu do atrakcyjności przekazu, ten wydłużony fragment momentami nadmiernie wydłużony, ocierał się o pełne rozczarowanie, wręcz załamanie. I gdyby rzeczywiście na akademickich wywodach się skończyło, opozycja mogłaby na Kremlu strzelać korkami od szampana, a zwolennicy PiS upijać się na smutno jakąś „Amareną”, jak to „patologia”. Próżne nadzieje, Kaczyński, co sam podkreślił, siedzi w polityce ponad pół wieku i tu nie było żadnego przypadku. Budowanie napięcia przy pomocy ważnego, bardzo ważnego, przypominania w jakim miejscu byliśmy, w jakim jesteśmy i do jakiego możemy dojść, wyeksponowało to, na co czekali wszyscy: wrogowie, zwolennicy i ci nie zdecydowani. Powstało tło i bardzo wyraźny kontrast dla sedna, które pozbawia wszelkich złudzeń, kto przejął lejce kampanii wyborczej.

„Hat trick Kaczyńskiego” niniejszym należy ogłaszam treścią, formą i finałem kampanii wyborczej. Minimalna pensja 3000 PLN na koniec 2020 r., 4000 PLN na koniec 2023 r., dwie 13 emerytury dla najstarszych i najbardziej poniewieranych Polaków, plus pełne dopłaty dla rolników, o czym mówiło się lub raczej marzyło od dawna. Koniec zabawy gówniarzy w politykę! Oczywiście pierwszym pytaniem jakie zaraz zacznie fruwać w eterze i długo z eteru nie wyjdzie będzie: „Skąd pieniądze?”. Dalej pójdą tyrady o populizmie, socjalizmie i rozdawnictwie, co przez blisko 25 lat działało doskonale. Każda próba budowy dużego lub choćby małego programu społecznego była wyszydzana i poniewierana, bo „liberałowie” jedno potrafią w ekonomii zrozumieć. Jeśli pieniądze trafiają do ludzi, to „elity” nie będą miały czego kraść.

Udawało się Polakom zatruwać umysły i udawało się złodziejstwo wynosić do rangi wolnego rynku, a sprawiedliwy podział dóbr wyzywać od komunizmu, ponieważ przez ćwierć wieku żadna władza w Polsce niczego istotnego ludziom nie dała, pomimo tysiąca obietnic. W 2015 roku nastąpił przełom ocierający się o cud i tej przewagi, jaką zyskało PiS nie jest w stanie nadrobić żadna partia, zwłaszcza, że wszystkie liczące się już rządziły. Na czym konkretnie to polega? Niektórzy nazywają to wiarygodnością, ale wiarygodność słabo się sprzedaje w narodzie, jeśli dotyczy polityków. Dlatego proponuję bardziej właściwe słowo, jakim jest namacalność. Prawie każdy Polak, czy kocha, czy nienawidzi Kaczyńskiego codziennie dotyka tego, co zostało dane i rzekomo przez konkurencję polityczną nie ma być odbierane.

Niech wszyscy dookoła obiecują złote góry, Schetyna może obiecać 100 milionów na głowę, Kosiniak-Kamysz po „Bizonie” i 300 hektarów, Czarzasty i reszta darmowe wycieczki do Bułgarii i występy Kardashianek w remizach. Nic to nie da, na nikim to nie zrobi wrażenia. Jedynym politykiem, który nie mówi, że da, ale z całą pewnością da, jest Jarosław Kaczyński. Cała reszta jest nieważna, cała reszta jest biciem piany. „Hat trick Kaczyńskiego” to oferta dla milionów Polaków, konkretne pieniądze nie pustosłowie i Polacy o tym wiedzą. PiS kopie w imieniu okradanych przez lata Polaków, kopie leżących na dechach złodziei, co było marzeniem co najmniej dwóch pokoleń.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze

Truteń\305\2042019.09.8 12:32
Tylko opozycja nie rozumie że skoro wszystkim wzrosną wynagrodzenia to i wzrosną ceny wszystkiego co oni produkują. Ważna jest relacja cen do wynagrodzeń a pewnie chodzi i oto żeby te dwa wskaźniki dorównały tym na zachodzie Europy. Wówczas ustanie presja na wyjazd z Polski i więcej fachowców zostanie a i przyjęcie euro będzie mniej groźne.
GabaGaba2019.09.8 9:12
Dobrze mowisz Matko Kurko!
mordechaj2019.09.8 0:19
Tzw. Matka Ku...a to skompromitowany klakier PiS-u. Jego ostatnie teksty pokazują, że facet się kompletnie zeszmacił i stał się propagandystą partyjnym. Przykre obserwować upadek człowieka.
Spoko2019.09.7 20:23
Polacy, mieliśmy wielkie szczęście, dane od Boga, że będąc na granicy katastrofy państwa po 8 latach rządów PO i PSL, zorientowaliśmy się, że to nie tędy droga, i w 2015 roku wybraliśmy zjednoczoną prawicę na czele z PIS-em, aby rządzili Polską i Polakami. Obecnie, po 4 latach wiemy, że wybraliśmy polityków prawdomównych i wiarygodnych, i mamy pewność na wspaniałą, bezpieczną ojczyznę i nadzieję dla nas i naszych rodzin na szczęśliwą przyszłość ! Obietnice wyborcze z 2015 zrealizowane, a dodatkowo piątki Kaczyńskiego i Morawieckiego w realizacji. 7.09.2019 został przedstawiony program wyborczy PIS: Plan Kaczyńskiego – polska wersja państwa dobrobytu !!! Program wyborczy: minimalna pensja na koniec 2020=3000 zł, a na koniec 2023=4000 zł, od 2021 14-tka dla emerytów, pełne dopłaty do 1 ha dla rolników, reforma sądownictwa będzie kontynuowana, fundusze: modernizacji szpitali, inwestycji dla szkół i 100 obwodnic, remonty 150 dworców kolejowych, ZUS liczony od dochodów firm, podstawa ryczałtu od dochodu a nie przychodu. Już niedługo dogonimy zachód, a krótko po tym Niemcy ! Podziękujmy im i podziękujmy Bogu !
12342019.09.7 18:06
Izraelska firma chowa Schetynę, Vega chciał przyłożyć rządowi, a przywalił opozycji. Mocny materiał. serdecznie zapraszamy :-) https://youtu.be/LesqFJ9zX7w
Nowak-Stach-Albert-LechKeller vier dumme Atheisten2019.09.7 17:48
𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐒𝐭𝐚𝐜𝐡-𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭-𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 𝐝𝐮𝐦𝐦𝐞 𝐀𝐭𝐡𝐞𝐢𝐬𝐭𝐞𝐧 𝐮𝐧𝐝 𝐒𝐜𝐡𝐰𝐮𝐥𝐞𝐧 aj am 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 end aj lajk sak dyks aj am 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤 end aj law to sak putins dyk aj am 𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤-𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤 end aj am from staten ajlend end kambrydzaj i szczam w gacie bo ZUS nie płaci za pieluchy
anonim2019.09.7 17:47
TO PRAWDA ZMIANY SĄ NAMACALNE ! można nie lubić PIS ale oni robią dobrą robotę i to widać chyba że ktoś oszukuje samego siebie.
szcze na PiS i rydzykowi w ryj2019.09.7 17:34
"polska normalna rodzina" czyli kaczyński z kotem!
andrzej2019.09.7 17:12
W krajach Europy zachodniej jak Niemcy i Anglia oraz innych dba się o ludzi,mają korzystny socjal , a jak w Polsce PiS troszczy się o ludzi zwykłych ,jak ja i chce zlikwidować biedę,nędze i ubóstwo to fala krytyki osiąga zenitu. Dlaczego siedzieliście cicho jak za rządów SLD, PO i PSL doprowadzono Polskę do totalnej ruiny ,a dzieci głodne chodziły do szkoły bo rodzice nie mieli na chleb,gdyz nie było pracy,Miliony rodaków wyjechało za chlebem.Opamiętajcie się
Marian2019.09.7 17:31
To sa antypolacy
eRKa2019.09.7 17:10
Bo to prawda, że podstawową jednostką społeczeństwa i zarazem najważniejszą jest rodzina, składająca się z kobiety matki rodzicielki i mężczyzny, a owocem ich miłości są dzieci, zagwarantowane w konstytucji do życia, rozwoju i kształcenia, czego związki jednopłciowe nie mają i nie mogą mieć.
Jestem z Białegostoku2019.09.7 20:40
Mówisz jedno zdanie, i kończysz dewagacje, z Bogiem.
Mirek2019.09.7 16:39
" Jeżeli w jakimkolwiek państwie jest za mało pieniędzy to znaczy że w państwie tym jest za dużo złodziei " . Oczywiście mogą się zdarzyć sytuacje nadzwyczajne jak np wojna . Wiadomo , że pieniędzy będzie za mało . Ale w Polsce jest 70 lat pokoju i naraz wychodzi taki tłuk Vincenty z Londynu i mówi : Piniendzy nie ma i nie będzie . Teraz wiemy dlaczego PINIENDZY NIE MA . Ano nie ma dlatego bo jak powiedział premier Morawiecki w Bydgoszczy za rządów PO - PSL rozkradziono w Polsce 600 miliardów złotych !!! . Każdy naród wytwarza jakieś dobra i jeżeli te dobra będą sprawiedliwie dzielone to naród to zrozumie . Ale jeżeli jedena uprzywilejowana grupa będzie jeździć porszakami a inni będą jedli szczaw i mirabelki to zderzenie jest nieuchronne .
Stach-Albert-Nowak-LechKeller vier dumme Atheisten2019.09.7 16:35
𝐒𝐭𝐚𝐜𝐡-𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭-𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 𝐝𝐮𝐦𝐦𝐞 𝐀𝐭𝐡𝐞𝐢𝐬𝐭𝐞𝐧 𝐮𝐧𝐝 𝐒𝐜𝐡𝐰𝐮𝐥𝐞𝐧 aj am 𝐋𝐨𝐧𝐝𝐫𝐞𝐬 𝐍𝐨𝐯𝐚 end maj inglisz is most ekslent aj am 𝐋𝐨𝐧𝐝𝐫𝐞𝐬 𝐍𝐨𝐯𝐚 end aj łud lajk tu hef mucio dineros, bat aj am tu stupid aj am 𝐉𝐨𝐧𝐚𝐬𝐢𝐤 end aj lajk smeling szit aj am 𝐒𝐭𝐚𝐜𝐡 end aj lajk tu put maj fingers in old cunts end esols aj am 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤 and aj am a ruskis hore end szit iter aj am 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 end aj lajk sak dyks aj am 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤 end aj law to sak putins dyk aj am 𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤-𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤 end aj am from staten ajlend end kambrydz aj am 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 end aj am a cunt
2019.09.7 16:25
Kaczyński dobrze zdaje sobie sprawę z tego że, w podstawówce nie uczą podstaw ekonomii - a to jest jego elektorat i do niego bredzi te pierdy. Przecież on olewa to że rozdawanie nieistniejących pieniędzy skończy się Grecją+ . Ważna jest tylko kasa i władza i to w krótkim okresie, bo przecież jak to wróci i trzeba będzie to "wypić" to kaczyński będzie ebe ebe i srrał pod siebie. Krótkowzroczne tępaki. A Polacy to chyba mają coś z prostytutek a nie husarzy...
marek2019.09.7 16:30
"A Polacy to chyba mają coś z prostytutek a nie husarzy..." Zapewne ty i twoja rodzina, nie przeczę. Tłuczku, wystarczy zabrać kasę złodziejom i przestępcom a dać ludziom. I umożliwić młodym dobry start, dać podstawy do realizacji ich "pomysłów" i kreatywności (wszyscy wiemy jak wspaniałych mądrych młodych ludzi mamy, którzy za PO musieli wyjeżdżać z kraju) a starym zapewnić godną starość i bazować na ich wiedzy i doświadczeniu. Tylko tyle ale pewnie twoja spocona główka i tak tego nie przyswoi. Za głupi po prostu jesteś na perły...
2019.09.7 16:38
Nie masz pojęcia o czym mówisz, ale spoko... masz do tego prawo. Słyszałeś o tym że lepiej jest dawać ludziom wędkę, a nie rybę. Kaczyński rzuca wam po rybie na pysk, tylko po to żebyście głosowali i nie zadawali pytań. A o ekonomi nie będę rozmawiał z kimś kto nie ma o tym pojęcia. Wybacz. :*
PePe2019.09.7 16:33
To wasze żałosne miauczenie koło d ... nam lata.
anonim2019.09.7 16:35
KTOŚ ODKRYŁ ZE TWOJA KOBIETA TO PROSTYTUTKA. NIE BRZYDZISZ SIĘ TAK PO KIMŚ JEJ UŻYWAĆ? MYJESZ JA CHOCIAŻ?
$$$2019.09.7 17:10
Można ci trepie milion razy pokazywać,że budżet niemal bez deficytu a ty ciągle jak zdarta płyta używasz słówka wytrychu "rozdawnictwo" Nikt już się na to nie nabierze, goń się pajacu!
2019.09.7 17:28
Po pierwsze. Jak zobaczę to uwierzę - czyli po zamknięciu roku obrachunkowego. Na pierdy się nie nabieram. Po drugie. To że gdyby udało się zamknąć budżet na 0 - to nie znaczy że są pieniądze na rozdawnictwo. A już tym bardziej w długim okresie. (bo przypominam że świat nie kończy się w przyszłym roku, ani nawet za dwa lata) Takie myślenie to czysty populizm i kupowanie głosów za kasę dzieci i wnuków... Ale skoro lubicie się znęcać nad nimi,,, Wasz wybór. Całe szczęście każdy ma tylko jeden głos.
$$$2019.09.7 17:51
Ja też się nie nabieram na gadki w stylu " piniedzy nie ma i nie będzie" Gdyby pisiory mieli w ręku tylko socjal dla ludzi i nie działali w innej materii państwa: drogi,mieszkania, rozwój to by było rozdawnictwo ale działają i to z coraz lepszym skutkiem więc nie jest to rozdawnictwo tylko stosowny podział majątku narodowego. Z jednym się z Tobą zgadzam,każdy z nas ma jeden głos wyborczy. Niech więc Polacy określą czego chcą! Już niebawem!
anonim2019.09.7 18:11
Ty oczywiście jesteś pierwszą k.rwą
Lublinianka2019.09.7 23:53
Słychać znów buraka wycie! ZNAKOMICIE!!!! ZNAKOMICIE!!!!!
Wa-aw2019.09.8 11:55
Jeden ze sprytnych zabiegów "Słońca Peru" wyglądało następująco. Kilkanaście lat temu Tusk powiedział, że inteligentni głosują na PO. To wystarczyło, żeby bardzo szybko awansować i zostać inteligentnym. Wystarczyło zagłosować na PO i już należało się do inteligencji.Nie wielki wysiłek, a już taka nobilitacja. Takim to sposobem w Polsce namnożyło się inteligencji. To jest cała prawda o elektoracie PO. Sama "inteligencja".
I'm from Londres Nova2019.09.7 16:23
Czy "dwóch facetów i gołąb" to także rodzina czy jednak nie?
Pokręć2019.09.7 16:19
PiS po prostu pokazuje na przykładzie, jak kradła PO. Nie dość, że rozdają na lewo i prawo żywą gotówkę, to jeszcze deficyt budżetowy jest w okolicach zera. Cud? Kto ma oczy i choć kilka szarych komórek - widzi, kto nie widzi - trudno. Jedynie ciepa woda w kranie to już dziś zdecydowanie bieda. PiS pokazało, że można dzięki pracy w Polsce żyć lepiej. Jeszcze ze 3 takie kadencje i Niemcy do nas na saksy będą przyjeżdżać.
JS2019.09.7 16:13
Ten tytuł przypomina mi czasy gdy Tusk śmiejąc się mówił - nie ma z kim przegrać. Niech Prawica nie przechwala się sukcesem w notowaniach bo do wyborów jeszcze trochę. Szatan jak lew ryczący krąży i szuka słabego punktu i sposobu aby złapać pazurami i wbić kły. Prawica musi cały czas mieć sie na baczności bo jak zrobi chociaż jeden gruby błąd albo kilka średnich, zaraz będzie atak. Jak Prawica przegra to wszyscy oni będą ścigani jak zwierzyna łowna i wierzcie mi, nie będzie dla nich litości ale bezwzględny ubecki terror. Albo Polska będzie silna albo nas nie będzie ! Silni będziemy nie tylko gospodarczo ale dzięki wierze w Jezusa ! Bez zdrowego, trzeźwo myślącego Kościoła zginiemy ! Pozdr.
marek2019.09.7 16:25
Dlatego jak dojdą po raz kolejny do władzy to MUSZĄ zrobić porządek z lewackim UBeckim łajnem z homoseksualnymi dewiantami i innymi zboczeńcami z wszelką lewacką patologią i ze zdrajcami i złodziejami co przez 8 lat okradali naród i kraj. Bezapelacyjnie osądzić PO PSLowskich gnojków skonfiskować całe majątki rodzinkom też i wsadzić do pudła na minimum 15 lat. I żeby te złodziejskie bydełka dzień w dzień pracowały w więzieniu na swoje utrzymanie. PIS musi być bardziej stanowczy w tych kwestiach bo póki co jest bardzo pobłażliwy w stosunku do w/w
JS2019.09.7 18:18
Po zielonej trawie piłka goni, albo my wygramy albo oni. Polska jest jedna a bramki są dwie. Jak nie będzie 100 000 rozliczonych to będzie źle. Pozdr.
Stach-Albert-Nowak-LechKeller vier dumme Atheisten2019.09.7 16:12
𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐒𝐭𝐚𝐜𝐡-𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭-𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 𝐝𝐮𝐦𝐦𝐞 𝐀𝐭𝐡𝐞𝐢𝐬𝐭𝐞𝐧 𝐮𝐧𝐝 𝐒𝐜𝐡𝐰𝐮𝐥𝐞𝐧 aj am 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 end aj lajk suk dyks aj am 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤 end aj law to sak putins dyk aj am 𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤-𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤 end aj am from staten ajlend end kambrydzaj
Hak Ci w smark2019.09.7 16:09
Matka Kurka ma bardzo niezdrowe relacje z ludźmi. Albo jest to jakaś ślepa nienawiść (Owsiak) albo chore uwielbienie (Kaczyński). Taki mały psycholek co pół Polski na Twitterze zablokował (mnie też :().
szcze na PiS i rydzykowi w ryj2019.09.7 16:03
Przykład kurki pokazuje tylko że łyka wszystko to co powie i obieca prezesina, jak kibel gwno!
anonim2019.09.7 18:06
Znasz to z autopsji, no nie - gównozjadzie.
Kazimierz2019.09.7 15:53
Totalna opozycja, bez względu na opcję jest bandą nieudaczników (ostatnio do tej grupy dołączył również Kukiz). Bezwstydnie pchają się do władzy nie mając nic do zaoferowania (no może za wyjątkiem oferty dla zboczeńców). Każda ich inicjatywa, to porażka. Na każdy sukces PIS-u reagują skargą w Brukseli. Założę się, że jakakolwiek grupa inteligentnych ludzi jest wstanie opracować dobry program i na podstawie niego podjąć się uczciwych rządów, ale nigdy totalne niedojdy.
lol2019.09.7 15:52
De-bi le.A chleb bedzie po 100 zl.
Lennon2019.09.7 15:48
Nawet łaskawy Pan Bóg ci tego nie da, co Kaczyński ci obieca... - byle tylko wygrać.
Ringo2019.09.7 15:55
Lennon z zagrobu.
sadfad2019.09.7 16:12
No cóż - na razie na pewno więcej daje w stosunku do obietnic niż kiedykolwiek dał Tusk i PO.
Ja 2019.09.7 15:44
I Mocno im dokopać!! Za wszystkich oszukanych Polaków. PiS, to drugi Cud nad Wisłą. Bogu dzięki.
wsciekła2019.09.7 15:06
Chetnie bym skopała te łajzy z platformy ale tak dosłownie za złodziejstwa i afery na niebywałą skale PO do delegizacji
jozef2019.09.7 17:37
Podaj jakieś konkrety to się przyłącze, na razie to afery są ale w PiS - ie.