08.08.17, 18:50Fot. Youtube

Michał Jach dla Fronda.pl o decyzji Dudy: Nominacji generalskich nie było też dwa lata temu

"Prezydent podjął decyzję. Nie ma potrzeby robić na temat tej sprawy wielkiego szumu" - stwierdził przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach, komentując decyzję Andrzeja Dudy o nie przyznaniu nominacji generalskich i admiralskich 15 sierpnia.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, stwierdził, że prezydent Andrzej Duda miał prawo podjąć decyzję o braku nominacji generalskich i sprawa ta nie ma wymaga większego komentarza.

W wypowiedzi dla naszego portalu Michał Jach, obecny poseł PiS, a zarazem major Wojska Polskiego w stanie spoczynku zaznaczył, że prezydent RP podjął niezależną decyzję i należy ją uszanować.

"Brak nominacji generalskich to decyzja pana prezydenta Andrzeja Dudy, do której miał pełne prawo. To wszystko co można na ten temat powiedzieć. Nie widzę sensu w dalszym komentowaniu tej kwestii" - powiedział pytany o decyzję Dudy. 

Jednak jak zauważył, to nie pierwszy przypadek, gdy prezydent zrezygnował z przydzielania awansów generalskich.

"Chciałbym przypomnieć, że nominacji generalskich nie przyznano także dwa lata temu, 15 sierpnia 2015 roku, więc nie jest to jakiś ewenement" - powiedział Jach.

Warto dodać, że Andrzej Duda swoją prezydenturę rozpoczął dokładnie 6 sierpnia 2015 roku, kiedy to zakończyła się kadencja poprzedniego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

emde/Fronda.pl