10.05.19, 07:15(fot. screen)

Michnik: Tym żyjemy - odsunąć PiS od władzy

Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik był gościem Tomasza Lisa w programie Newsweeka dla Onetu. "Dopóki mamy przekonanie, choćby my dwaj, że PiS można od władzy odsunąć, to znaczy, że można" - przekonywał Michnik.

- Dopóki mamy przekonanie, choćby my dwaj, że PiS można od władzy odsunąć, to znaczy, że można - przekonywał Michnik.

- Boje się, że dwa tygodnie temu to przekonanie było, nie powiem miażdżące, ale wyraźnie silniejsze niż dzisiaj (...) co trzeba robić? - odpowiedział Tomasz Lis.

- Moim zdaniem przede wszystkim nie poddawać się fatalizmowi. Tłumaczyć sobie, bliźnim, rodzinie, sąsiadom, jak wysoka stawka w tej grze jest. Że od tego zależy, czy Polska pójdzie w stronę demokratycznej Europy, czy będziemy postsowieckim, azjatyckim państwem, rządzonym przez ludzi złaknionych władzy i złaknionych odwetu na tych, którzy lepiej myślą, lepiej gospodarują, którzy mogą mówić o sukcesie w kulturze, nauce, w odpowiedzialności za państwo. To co robi PiS, to niszczenie państwa polskiego - mówił naczelny "Wyborczej".

 

tag/Tysol.pl/TT

Komentarze

fish12019.05.11 12:47
To oznacza ze Michnik już za długo nie pociągnie.Co najwyżej do 1 listopada, akurat będzie miał swoje święto.😢😢😢
Bogusław 2019.05.11 11:44
Wy DWAJ - Michnik i LIs - to dwa OO !... I to jest odpowiedź szczera. Żal mi Was obu, bo w Was nie ma miłości BOGA! To skąd może być miłość człowieka ? - jak nie ma Boga - źrodła miłości bez granic.
Janwid2019.05.11 0:44
# 51019 ...Oczekiwanie... Prowakatorzy Oraz degeneraci Dziękujcie codziennie Panu J.Kaczyńskiemu, że kaprale Nie wysłali Was do Modlina na stałe. Jan Tarwid.Kapral.Rez.Lot.Pol. May. 10/2019. ============== # 2770€ ...Oczekiwanie... Pamiętamy oraz Jako szeregowcy i kaprale Czekamy kiedy nas naród wezwie Do zrealizowania alternatywy Wysłania do Modlina elitę Zdegenerowaną, Która Na krzyż sikała Oraz wołała, jeszcze jeden, Jeszcze jeden gdy bracia Rosjanie Wypiwszy po stakanie Szyby w samolocie TU-154M łomem Wybijali. Jan Tarwid. Kapr.Rez.Lot.Pol. April. 14/2014 http://www.fronda.pl/a/michnik-tym-zyjemy-odsunac-pis-od-wladzy,126520.html?fbclid=IwAR1hKAfut58M_TuwDBxh9YG02ZJtuZdD1kskDqwB3v1JnfKQlgoYUlZ_X2Q P.S. Dziękujcie codziennie Panu J.Kaczyńskiemu, że kaprale Nie wysłałi Was do Modlina na stałe. Jan Tarwid.Kapral.Rez.Lot.Pol. # 2769€ ...Elity... Zdegenerowane elity Niesłusznie uważają, Że jak za czasów Pana Generała W. Jaruzelskiego Szeregowcy i kaprale Chronić Ich będą stale. . Jan Tarwid. Kapr.Rez.Lot.Pol. April. 13/2019 # 2762€a ...Liczenie... Szeregowcy Policzcie ilu macie Między sobą kaprali By przeciwstawić się Zdegenerowanej elicie. Elicie, która ma wpływ Destruktywny na nasze życie Od faszystow nas wyzywając Oraz pryncypia wiary Praojców znieważając Tylko dlatego bo cierpliwie Czekamy z alternatywą Wysłania do Modlina Na ćwiczenia tą elitę, Która stołki wyrywa Gdy patriotów Zgrywa. Następnie tak Ludzi otumania By w zabawie Światełek Do nieba trwali Gdy Prezydenta Sztyletując będą Do kolejnego Wymiaru Słali. Doświadczenie Elita zdobyła gdy polskich Prezydentów L.Kaczyńskiego Oraz R.Kaczorowskiego chowała Bawjąc się na krzyż sikaniem Oraz wołaniem, jeszcze jeden, Jeszcze jeden Gdy Bracia Rosjanie Wypiwszy po stakanie Szyby w samolocie Tu-154M wybijali. Autor Janwid. April. 04/2019 P.S. # 2495 ...Przebudzenie... Panowie Pułkownicy Oraz Generałowie straciliście szacunek U szeregowców i kaprali, którzy czekali. Czekali Kiedy nas obudzicie by zatrzymać Szyb w samolocie wybijanie, Na krzyż sikanie i wołanie Jeszcze jeden, jeszcze jeden. Dziękujcie codziennie Panu J.Kaczyńskiemu, że kaprale Nie wysłałi Was do Modlina na stałe. Jan Tarwid.Kapral.Rez.Lot.Pol. ///.
www2019.05.10 19:45
Ot i mamy przykład myślenia manipulatora. PiS został wybrany w legalnych wyborach, a Michnik te wybory bezczelnie ignoruje i wydaje mu się, że może stać ponad nimi i je korygować. Niestety Michnik, w demokracji rządzi większość, a nie mniejszość, do której należysz. Odsuwanie od władzy demokratycznie wybranego rządu, wskazuje na myślowe zapędy totalitarne.
Grizzly2019.05.10 16:59
Kto żyje? POsovieticusy, UBectwo i pedały?
izydor2019.05.10 16:48
To jest właśnie żydo-komuna , władza za wszelką cene.
ALABAMA 2019.05.10 16:28
Szreter do śmierci pozostanie anty-pisowski. Po prostu ma to we krwi. Tylko warto przypomnieć sobie słowa Radosława Sikorskiego, który mówił o państwie "teoretycznym", gdyż tak naprawdę pod rządami PO-PSL nie było polskiego państwa.
Wojciech2019.05.10 15:21
Michnik jest antypolakiem, tak jak wielu innych Żydów.
WIEKSZOSC ZYDOW TO OSZUSCI2019.05.10 14:26
ZYDOKOMUNA MYSLALA ZE POLACY WIECZNIE BEDA NA NICH PRACOWAC A CI TYLKO BEDA KNULI SPISKI I ZADYMY .JAKO POLAK MOWIE PRZECZOSZUSCI Z POLSKI NAM DARMOZJADOW NIE POTRZEBA TYLKO LUDZI UCZCIWYCH.
A PIS ZAMIAST ZYDOM DAJE PILSKIM DZIECIOM2019.05.10 14:24
PRZEZ TO ZE PIS PRZYWLADZY TRACA WSZYSTKIE ZYDOWSKIE FUNDACIE NO I GOWNIANA GAZETA NIE MA RZADOWYCH REKLAM TO SA SETKI TYSIECY ROCZNIE .
Pogon2019.05.10 13:19
"co robic jak pytal towarzysz wazny w histori" Hahaha czerwona dusza wyplywa na powierzchnie
Stanis\\\\305\\\\202aw2019.05.10 13:01
Całe życie kogoś chce "odsunąć" od władzy. Może samemu trzeba by odsunąć się od władzy? Bo jak odsuwał tę władzę w Magdalence i nie tylko widać jasno. Kogo nazywał mężem honoru. Żałość!
wklejka2019.05.10 11:33
Zbigniew Herbert o Michniku mówił: “Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny. Ideologia tych panów, to jest to, żeby w Polsce zapanował ‘socjalizm z ludzką twarzą’ . To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. Jak jest potwór, to powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam przez okno z krzykiem.” Między innymi za te słowa Michnik znienawidził wybitnego poetę i do końca Jego dni dręczył Go, nienawidził i zarzucał chorobę psychiczną. W podobnym tonie na temat szefa “Wyborczej” wypowiadał się profesor Jerzy Robert Nowak: “Michnik to cyniczny, instrumentalny krętacz. Prawdziwy „homo sovieticus”, który nigdy faktycznie nie wyzwolił się spod ducha skrajnej komunistycznej nietolerancji wobec wszystkich inaczej myślących.” Miał Michnik rzecz jasna i zagorzałych obrońców. Przodował wśród nich inny czerwony pachołek – Jerzy Urban. Wiele razy wypowiadał się na temat Michnika, ale najwięcej mówi chyba takie zdanie: “W latach osiemdziesiątych spotkałem Adama Michnika na takim, pamiętam, politycznym wiecu w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich i wówczas on nazwał mnie tam publicznie swoim przyjacielem.”
anonim2019.05.10 10:34
Myślałam, że sens życia daje Bóg, a tu się okazuje, że PiS!
Nina2019.05.10 10:01
To ci się nie uda antypolska małpo, bo nie jesteś Polakiem by Polacy ciebie posłuchali i polski rzad dla was wrogów Polski niszczyli. Lepiej zajmij się swoim bratem, który wydawał wyroki zabijania Polaków.
AB2019.05.10 9:36
Syn zbrodnairza-komucha (bo spiskował przeciw Polsce z bolszewią) i brat zbrodniarza-ubeka zamiast przepraszać za rodzinę, chce rządzić w Polsce, czyli kłamać, kraść (czym innym niż złodziejstwem było utrzymywanie GW przez spółki skarbu państwa) i urządzić tu tęczowo-islamskie państwo sorosa. Precz!!!
Jan Radziszewski2019.05.10 8:28
biedny człowieczek co do piekła się wybiera, który co dzień mnoży zasługi dla piekła !!! Przed oczyma duszy otwiera się piekło. I tam jakaś tajemnicza trąba zawyła tak, że w całym piekle słychać było najwyraźniej: „Jezus skazany na śmierć". Przy słowie „Jezus" szatani i potępieńcy upadli na kolana, a potem zawyli przeraźliwym głosem, powtarzając jak echo: „Jezus skazany na śmierć". Nie zauważyłam, by się szatani cieszyli. Owszem, jakaś niepojęta, spotęgowana w nich była rozpacz. Czuli, że skazany został na śmierć Ten, który jest zwycięzcą śmierci, piekła i szatana. Rzucili się na potępieńców z wściekłością, dręcząc ich nielitościwie, szarpiąc ich na strzępy ze złości, że oni powiększają ich mękę, bo się dali uwieść ich diabelskim podszeptom. Drżałam z bojaźni, by nie usłyszeć jakiegoś przekleństwa rzuconego na Jezusa. . Do jakiegoś potępieńca zbiegło się naraz wielu szatanów. Nie widziałam ich, a jednak miałam tę świadomość, że są tuż; że są potwornie obrzydliwi i straszni, a tak samo obrzydliwy był ów potępieniec. Szatani rozdzierali mu serce. Zdawało mi się, że tak jak blaszkę złota można rozklepywać i rozciągać na włosowate niteczki, tak oni rozrywali i rozciągali to serce, zalewając je roztopionym ogniem. Czułam, że był to ból straszny, niepojęty, i zrozumiałam, że cierpieć miał ów potępieniec to rozdarcie serca i ten ogień przez całą wieczność za to, że nie nosił za życia ani iskry ognia miłości Bożej w swym sercu. Równocześnie inni szatani wbijali nieszczęśliwemu ogniste gwoździe - osobno w oczy, w uszy [za to], że tymi zmysłami nie chwalił Boga. Skroń jego obijali również rozpalonymi gwoźdźmi – za to, że nie korzystał z ran cierniowej korony Zbawiciela. Zalewali szatani te rany rozpaloną smołą, by palić umysł, który – stworzony na to, by Boga poznawać - zajmował się sobą, stworzeniami i grzechem. Zęby wyrywali równocześnie z taką wściekłością, że szarpali głową na wszystkie strony, podrzucali nią w górę, uderzając o jakieś ogniste sklepienie, a potem rzucali w czeluście i znowu czynili to samo. Nieszczęsny wydawał z siebie straszliwe wycia, piski, którym odpowiadało echo całego piekła, groźne jak ryk lwów czy szakali i więcej jeszcze.
robot2019.05.10 8:10
Jak tylko po to żyjecie, to już niedługo Belzebuba poznacje osobiście.
DWIE GNIDY KOSZERNE2019.05.10 8:02
WY JUZ OBAJ ZYDKI ODSUNCIE SIE W CIEN KOSZERNY W KIBUCU.
Antonim2019.05.10 8:02
Normalnie zdarta płyta. W dodatku bez jakiejkolwiek historycznej wartości.
Żeby nikogo nie obrazić2019.05.10 7:59
Bliny gryczane Super pyszne i bardzo proste do zrobienia bliny gryczane, które zrobisz w 5 minut, wyłącznie z mąki gryczanej. Placki gryczane bez dodatku mąki pszennej będą świetne dla osób na diecie bezglutenowej. - wystarczy wymieszać razem składniki - bez dodatku mąki pszennej - placki można jeść na słono i na słodko
Derek2019.05.10 7:45
Dwóch bydlaków sowieckich !!!!
JR2019.05.10 7:43
Panie Michnik, a my Polacy żyjemy po to, by pijaczka Aarona Szechtera wysłać na emeryturę, a może i dalej. Jak jest Pan trzeźwy to może Pan zrozumie treść tych słów. To, że kiedyś Pan brał udział w jakichś demonstracjach to nie znaczy, że walczył Pan o Polskę jako Polskę. Walczył Pan o Polskę żydowską i robi to Pan do tej pory! Wspiera Pan wrogów Polski. Robił Pan wszystko aby przy tzw. okrągłym stole przywrócić do tego co było. Chyba Pan wie, że uczestniczyło tam tylko 8 Polaków. Na szczęście nie Pan decyduje o tym kto ma sprawować władzę, a obywatele w czasie wyborów. Na filmikach widać jak Pan podnosi kielich za kielichem i wlewa go gardła płyn, który Pan lubi najbardziej. Pańska makulatura rzuca bez przerwy oszczercze kłamstwa po adresem Polski i ludzi, którzy sprawują władzę obecnie, ludzi, którzy dbają o Polskę i jej obywateli.Niech Pan zamilknie, bo pańskiego jąkania mamy dość!!!
+++2019.05.10 7:35
Maryjo Królowo Polski, prosimy, pomóż nam uwolnić się od synów i córek spod znaku szatana. Niech to przewrotne, zdradzieckie, służące szatanowi plemię straci swą moc szkodzenia planom Bożym i naszej Ojczyźnie. Jesteśmy też grzeszni, ale Ty zechciałaś być naszą Królową, więc przez pamięć wszystkich świętych i ofiarnych Polaków, tych, co już są z Tobą i tych, którzy jeszcze żyją -nie odmawiaj nam Twojej pomocy, zapomnij o naszej niewierności i opieszałości - uproś nam u Boga w Trójcy Świętej uwolnienie od tych szyderców, profanatorów świętości, roszczeniowców, gorszycieli.
AB2019.05.10 9:42
Matko Boża, wysłuchaj tę modlitwę! Pomóż nam, bo agresywne zło i nieczystości zalewają Ojczyznę!
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.10 7:32
Pierwszy spot wyborczy WIOSNY. Koniec PiSobolszewii bliski! https://www.facebook.com/wiosnabiedronia/videos/669113340204878/
LEBNIETY FACET2019.05.10 7:31
SZTETER TWOJE MOTTO ZYCIOWE TO KLAMAC POMAWIAC SZANTAZOWAC OPLUWAC I LICZYC SREBRNIKI .ZACHOWUJESZ SIE JAK ZYD JUDASZ A PRZECIEZ ZYDEM CHYBA NIE JESTES
Szendzielarz2019.05.10 7:28
wrzody żołądka ma gwarantowane, a nawet zawał
Módlmy się za Żydów2019.05.10 7:27
Módlmy się za Żydów, aby nawrócili się na wiarę katolicką. Aby żyli w miłości do bliźnich. Aby żyli w prawdzie. Aby się modlili i pokutowali. Aby głównym celem ich życia było zbawienie ich dusz. Amen.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.05.10 7:26
Kiedyś też nadzieja była mała, a jednak pisałem na murach: Wrona skona!
Yes! yes! yes!2019.05.10 7:45
A teraz jeszcze skona, to co wysiedziała z kukułczego jaja przy okrągłym stole...
ZYDOWSKA CHORAGIEWKA2019.05.10 7:25
MIALES NA MYSLI CAGITO ICKU POLSKE ZA CZASOW KUNDELKA ANGELI
Tomek2019.05.10 7:22
Gość nad grobem stoi i nie odpuści sobie tego obłędu. Trzeba przyznać, że jest wytrwały. Ale wszak Adasiu Ty jesteś już z minionej epoki i twój czas już dawno przeminął. Czas położyć się w trumnie niebawem.
ZYDOWSKA CHORAGIEWKA2019.05.10 7:22
ALES SIE SZTETER DOPIEPRZYL DO TEGO CZERWONEGO GENERALA
Cogito ergo sum2019.05.10 7:20
Wasza Polska to raj dla złodziei VAT i impotencja Państwa w sprawie Amber Gold. To kraj jednej tuby medialnej. OK. 40% społeczeństwa nie miało swego głosu w mediach głównego nurtu.
polak2019.05.10 10:53
ten brat mordercy tego nie doczeka ..przyjaciel urbana jaruzelskiegi i innych zbrodniarzy z CCCP
POZDROW LEPIEJ BRATA ZBRODNIARZA2019.05.10 7:19
A ZYDOKOMUNA DALEJ JUDZI I WNERWIA POLAKOW ALE TO WSZYSTKO DO CZASU DZBAN WODE NOSI
Jan Radziszewski2019.05.10 8:33
weź po uwagę to, że słynny redaktor GW Adaś Michnik jest większym zbrodniarzem niż jego brat Stefan a wiesz dlaczego zastanów się ? tamten nie pomnarza swoich zbrodni a Adaś tak co dzień zwiększa zasługi dla piekła niszczą ducha Polaków