14.12.19, 15:19zdj. screen Youtube

Międlar już na wolności. Usłyszał zarzuty

Jacek Międlar jest już na wolności. Po piątkowym zatrzymaniu przez ABW został przesłuchany. Przedstawiono mu zarzuty publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowch.

"W dniu dzisiejszym fukncjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Jacka M., w związku z podejrzeniem publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych poprzez publikację w dniu 9 listopada 2019 r. na portalu internetowym artykułu pt. "Polska w cieniu żydostwa. O masowej zdradzie i dywersji wobec odradzającego się Państwa, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległości", tj. o czyn z art. 256 par. 1 kk i inne przestępstwa. Z zatrzymanym będą prowadzone dalsze czynności procesowe. Czynności były realizowane na polecenie Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia - Stare Miasto. Sprawa jest wyjaśniana przez Prokuraturę oraz ABW"-podał 13 grudnia Stanisław Żaryn, rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

"Mamy potwierdzone przez obrońcę Jacka Międlara szczegóły tego zatrzymania. Funkcjonariusze ABW, długa broń, wyłamana furka prowadząca do domostwa. A więc pokaz siły. Czy mamy do czynienia z zagrożeniami bezpieczeństwa publicznego, które uzasadniają tego typu działania?"-pytał poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

yenn/Tysol.pl

Komentarze

Kazimierz2019.12.16 17:43
Odp... się od Międlara.
RRR2019.12.15 14:26
Cytaty przytaczane na wstępie przez Międlara stanowią dla Międlara pretekst i przykrywkę do dwóch ostatnich akapitów tekstu Międlara, w których nawołuje do zbrodni. Tymi cytatami Międlar próbuje urabiać psychologicznie czytelników aby byli psychologicznie gotowi do popełniania zbrodni.
Jan Radziszewski2019.12.16 1:07
co powiesz nam jak cię żydy tak jak swoich z Galicji ofiarują Lucyferowi "Moi ludzie w ciągu kilkunastu lat doprowadzili do tego , że naród ten, pod naszym dyktandem – idzie do Unii Europejskiej jak nasza zawszona hołota szła (też pod dyktando) do „łaźni” hitlerowskich . W ciągu jednego pokolenia moi ludzie „wyprali” mózgi temu narodowi. Już nawet wielu Polaków wierzy w to że ich ojcowie mordowali naszą hołotę…. Polacy dopóki mają czym napchać swoje zwierzęce żołądki. to nic nie robią, tylko jak to bezmyślne cielęta patrzą w nasze okienko, w którym widzą świat i siebie takim jakich ich im przedstawiamy. A jak już nic mają, za co kupić żarcia,, to się wieszają, trują, skaczą z pięter na bruk. Nie minie wiele czasu a świat zapomni, że istniał naród polski.
gumowa kaczka2019.12.15 12:02
z jego słów zieje miłość do bliźniego
Iza2019.12.15 13:31
Wasza lewacka miłość jest lepsza .
Iza2019.12.15 11:14
W felietonie za który dostał zarzuty przytoczył całe fragmenty Witosa i Dmowskiego , niech pani prokurator Trzcińska wyśle ABW na cmentarz żeby wykopali Witosa i Dmowskiego żeby mogła im przedstawić zarzuty !
ksioncklaj2019.12.15 8:50
dobry wujaszek z Ameryki pogroził palcem...a Krzywousty stanął na baczność....
Jan Radziszewski2019.12.15 2:16
czy prokuratorzy z Wrocławia w przypadku Ukrainców będą równie skuteczni? Ukraińcy przeleją krew Polaków na polskiej ziemi. Za gościnę i nienależne przywileje zapłacą zbrodnią. Lecz potem ich krew się poleje i także na terytorium Ukrainy. I Ty będziesz w tym brał udział. W przelaniu ich krwi w słusznym gniewie, który Ja poprę. - Ale czy to możliwe, Panie Jezu, że Ty jesteś, mówisz, jak Bóg ze Starego Testamentu? - Zapewniam Cię, dziecko, że Bóg nie wypiera się, ani nie wstydzi czegokolwiek co uczynił, powiedział, do czego zachęcał. Przychodzi czas krwi. Czas krwi i ognia. Wywołuje to człowiek. Bóg zaś uniża się do człowieka jak uniżał się w czasach Starego Testamentu. - Panie Jezu, Ty wspominałeś o tym, ale jednak jestem miękki cywil i nic nie umiem. - Masz talent wojskowy odziedziczony po przodkach. Przy Moim wsparciu dużo zdziałasz a ściślej zdziałasz co potrzeba. - Ale kim miałbym, Panie Jezu, kierować. Teraz przecież jest nowoczesna technika i armia zawodowa. Trzeba wiedzy. A jakby było dawne pospolite ruszenie to nawet szablą dobrze robić nie umiem. - Ukraina musi spłynąć krwią. Polska też spłynie, ale w mniejszym stopniu. Wolna Elekcja zaś to jeszcze złagodziła. - Panie Jezu, ale powiedziane jest, że Polska ma nieść pokój i miłość innym narodom. - Powiedziałem: Miłujcie nieprzyjaciół swoich nawet ich karząc. I będziecie karać śmiercią Ukraińców, którzy na was podnieśli rękę na waszej ziemi, dziękując w ten sposób za chleb. Oni zrobią to tchórzowsko stojąc pod osłoną waszych wrogów, wy zrobicie to z otwartą przyłbicą, nie chowając się za niczyimi plecami. I Wołyń i Małopolska wschodnia, która dzisiaj jest poza granicą wschodnią, spłyną krwią ukraińską z waszych rąk. Tak musi się stać. Ilość zabitych ukraińskich dzieci i kobiet przekroczy ilość zabitych kobiet i dzieci polskich nie tylko w czasie drugiej wojny, ale i do czasów hajdamackich. Nie bój się o swoje zbawienie, w tym wypadku, dziecko. Ja, Bóg jestem mocen zdjąć z człowieka winę. Nie będziesz miał zasługi, ale nie będziesz też miał winy.
Alojzy Cedzidło2019.12.14 23:51
Lubię konkrety . A tu ,w tej sprawie p. Międlara jakoś ich mało. Dla ścisłości . Konkretów w komentarzach nie szukam . To są ,,komentarze " , a nie wiadomości. . Co też ten p. Międlar ,,nawojował " .ze oddziały ABW , uzbrojone po przysłowiowe zęby ( na wypadek wszelki - jaki ) dobrały się do byłego księdza . Pan Braun lepiej by to opisał Obawiam sie jednak ,ze i tu ,,komentarzowania " byśmy nie uniknęli .Pozostaje więc własne ,,dociekanie " Po pierwsze ,,primo " jak mówił Ferdek K. Dzieje się to we Wrocławiu . Tam nie bardzo sprzyjają obecnej władzy i każdą sprawę można przylepić PiS-owi . Międlar , ABW ,,,,no no no .... Dalej . Wlasne ,,dociekanie " Wina Międlara . ŻYDOWSKA . ( mój domysl) . No proszę jaki ten PiS prożydowski .... A z Grossem to w komitywę Wroclaw wchodzi. Alem się zapędzil ... Dość tego gdybania ....
1235813...2019.12.14 22:20
Międlar najpierw wsadzi kij w szprychy, a później krzyczy że go o wypadek rowerzysty się posądza. Kto sieje wiatr ten burze zbiera, ale Międlarowi i Konfederacji vel Konfabulacji zdaje się o to właśnie chodzi, czyli o - ZAMĘT, MĄCENIE i PODGRZEWANIE EMOCJI
stan2019.12.14 23:23
Grać na emocjach zamierza Tusk, przeczytaj jego wypowiedzi. Nie ma argumentów, więc liczy na emocje. Międlar ma chyba udokumentowane argumenty, potwierdzone dzisiaj tutaj kilkoma artykułami.
Jan Radziszewski2019.12.15 2:20
durniu - to żydy i masoneria pociąga za sznurki - i oni mają ciębie tak naprawdę jak to się mówi w czterech literach
Olej2019.12.14 21:13
A co z zarzutami dla ,,Otwartego dialogu'' i przedstawicielstwem tegoż w Polsce ? Dlaczego tam ABW jest nierychliwe ???
stan2019.12.14 23:25
Właśnie, Orban potrafił wyrzucić fundacje Sorosa z Węgier, a u nas? Bronią Rejtanem demoralizacji!
Kazimierz2019.12.14 19:59
Gdzie areszt dla tych wszystkich żydów którzy obrażali POLAKÓW.Obawiam się że PIS może być partią prożydowską jak PO proniemiecką a SLD bolszewicką.Panie prezesie obowiązkiem polityków POLSKICH jest dbanie o POLSKIE interesy.Mam nadzieje że tak jest choć mam dużo obaw.
stan2019.12.14 19:47
Przyjdźcie po mnie, bo ja też tak uważam. To jest prawda historyczna. Jakie macie kontrargumenty? Od kiedy mówienie prawdy nazywa się mową nienawiści? Hororrrrrrr Co robicie wobec prawdziwej mowy nienawiści w stosunku do Polaków? Kim jesteście, czy rzeczywiście reprezentujecie i dbacie o bezpieczeństwo Polaków? Proszę o wyjaśnienie, kto oskarżył Jacka Międlara o mowę nienawiści? Przeciwko słowom z długą bronią, wyłamywanie furtki? My, Polacy zapłacimy za odszkodowanie? Władza powinna ponosić pełną odpowiedzialność za swoje decyzje, osobiste konsekwencje materialne i polityczne, jak zapisano w pierwszej ustawie IIRP. Co zrobiliście wobec Tomasza Grossa (tam dopiero kotłuje się od nienawiści), wobec Hartmana, Palikota, Sikorskiego, Senyszyn, Schetyny, Neumana, Frasyniuka, Sthura, Czarzastego. Z tego powodu stajecie się niewiarygodni. Czekam na dalsze wyjaśnienia, konkretnie, kto za takie działania odpowiada. Minister Ziobro przecież ma nadzór nad Prokuraturą. Sprawa musi zostać wyjaśniona.
Cool2019.12.15 9:28
To już "wołanie na puszczy" ... klamka zapadła! Naród panujący został wybrany. ... Pytanie jaka populacja Polaków zostanie w Polin ... 5-10-15 mln???
POI2019.12.14 18:59
symbol na koszulkach, czapeczkach w sklepiku Międlara to nie żaden krzyż celtycki. Jak wygląda krzyż celtycki, to popatrzcie na zdjęciach z Irlandii. To co używa Międlar to zakamuflowana/zmodyfikowana z kwadratu na koło swastyka Niemców, którzy mordowali Polaków.
Jan Radziszewski2019.12.14 19:50
ot żydowski expert się znalazł
stan2019.12.14 20:05
Nie jesteś na czasie. Przecież to Polacy mordowali Niemców i Żydów.
WR2019.12.14 18:30
Z tekstu Międlara na końcu jego artykułu widać, że ma manię prześladowczą z manią wielkości i chęcią posiadania broni i robienia z niej użytku. Powinien być stale obserwowany.
Jan Radziszewski2019.12.14 19:51
wrona - od ciebie najpierw należałoby zacząć tę obserwację
Iza2019.12.15 11:23
Jesteś prowokatorem , albo lewackim cymbałem !
Czytelnik2019.12.14 17:00
Proces może być ciekawy. Bo tekst Międlara jest opisem faktów: dywersyjnych i antypolskich działań środowisk żydowskich. To jeszcze nie wystarczy, aby - tak jak chcą niedouczone lewackie ćwoki - oskarżyć kogoś o szerzenie nienawiści.
erwe2019.12.14 18:19
Nie za cytat a za kilkanaście ostatnich jego własnych słów w jego artykule.
stan2019.12.14 20:03
Za kilkanaście ostatnich słów? A na co zasługuje J.T. Gross, który na łamach kilku książek szkaluje Polaków, uderza w Polskę, sieje po całym świecie nienawiść wobec Polski i nazywa nas mordercami?
AAA2019.12.14 16:35
Rafał Ziemkiewicz znów się pospieszył broniąc "publicysty" Międlara bez wystarczającej informacji. Nie napisałby tego co napisał, gdyby przeczytał cały artykuł Międlara. Wystąpienia Ziemkiewicza nie wywołają nieporządku publicznego i przemocy fizycznej, a wystąpienia Międlara mogą pobudzić pewną ilość ludzi niezrównoważonych do przemocy fizycznej.
Agnieszka2019.12.14 17:23
Nie mów tak brzydko o funkcjonariuszach ABW. Ja też się nie zgadzam z użyciem przez nich przemocy fizycznej wobec Międrala za ten artykuł, ale niezrównoważeni psychicznie, to byli najwyżej ci, co wydali im taki rozkaz.
stan2019.12.14 20:00
A czy "lać dechą", "dorżnąć watahę", "Strząsnąć pisowską szarańczę ze zdrowego polskiego drzewa" - to nie jest nawoływanie do przemocy fizycznej? Wzywanie do "ponad milionowego marszu na Warszawę" - nie jest nawoływaniem do nieporządku publicznego? To co się działo w 2016r. w Sejmie III RP nie jest nie tylko nawoływaniem, ale działaniem sprzecznym z porządkiem obrad Sejmu, marsze-profanacje chrześcijaństwa- nie jest przejawem nienawiści? Doprawdy, te działania są co najmniej dziwne i wymagają gruntownego wyjaśnienia. Dziennikarze, do dzieła, nie odpuszczać, aż prawda ujrzy światło dzienne (prawdziwy powód i zleceniodawca).
Cool2019.12.15 15:02
A czemu nie wkleisz tu tego artykułu! ... mógłbyś to zrobić z łaski swojej?
AAA2019.12.14 16:29
ABW przyszło po niego z bronią ponieważ napisał on we wspomnianym artykule "Zbrójmy się więc, jak tylko możemy, w broń palną" ABW pomyślało, że Międlar nie nawołuje do rzeczy, których nie robi - a więc że jest uzbrojony. Proste ? Poza tym histeryczny (mania prześladowcza połączona z manią wielkości) styl Międlara świadczyć może o jego niezrównoważeniu psychicznym.
kgb2019.12.14 16:49
wychodzisz czasami z żydowskiej żopy?
Agnieszka2019.12.14 17:31
Uzbrojenie w broń palną to bardzo pożyteczna rzecz, jeśli człowiekowi życie, zdrowie i posiadanie w całości mienia miłe. Mi to nawet policja kazała nająć sobie firmę ochroniarską na 24 h na dobę, bo oni są zapewne stworzeni do pisania notatek a nie zapewniania bezpieczeństwa osób i mienia. Na ochroniarzy mnie nie stać, to będę musiała sobie kupić broń. I też po takich tekstach policjantów zachęcam innych do samowystarczalności w dbaniu o swoje i swoich bliskich bezpieczeństwo. Czy to powód, żeby wpadało do mnie ABW o 6 rano?
p.G.2019.12.14 18:23
W tej kwestii prosimy o zwrócenie się drogą pisemną na adres mailowy [email protected] i otrzyma Pani wyczerpującą odpowiedź
Jan Radziszewski2019.12.14 19:54
no cóż przecież nie kto inny - to żydzi organizowali wszelkie Ateistyczne Rewolucje skierowane przeciwko Bogu i ludzkości
Agnieszka2019.12.14 16:17
Czekam na zarzuty z tego samego paragrafu dla: - Czarzastego z kompania za propagowanie komunistycznego ustroju totalitarnego; - dla grabowskiego, Grossa i reszty spólki finansowanej m.in. przez polskie ministerstwo edukacji za szerzenie antypolonizmu na świecie. A artykuł, za który Międral dostał zarzuty - podobno z 9 listopada 2019 pt. "Polska w cieniu żydostwa. O masowej zdradzie i dywersji wobec odradzającego się Państwa, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległości" - to podobno w 90% składa się z cytatów i to w większości wziętych z ojców niepodległości. Jeżeli stawia się zarzuty za taki artykuł a do tego z tego powodu do domu redaktora wkracza o 6 rano z długą bronią ABW to ktoś za to powinien odpowiedzieć i to bardzo poważnie, publicznie, bo na wyjaśnienia takich kwestii jak to, co się napisało w artykule, to nie jest powód do traktowania go jak niebezpiecznego terrorysty. Czekam na działania wobec ludzi za to odpowiedzialnych!
Japa2019.12.15 0:04
Też CZEKAN . Tylko nie wiem na co i na kogo. Polska to nie PiS,. Warszawa , Wroclaw . Gdańsk , Białystok , Słupsk to też nie PiS A czy Polska nie wiem.?
Jan z Kleparza2019.12.15 12:43
co ty pieprzysz?PIS wygrał wybory jak żadna inna partia koniec kropka trolu z Kremla
Japa2019.12.15 14:03
Wygrał ? Coś podobnego ... Nie wiedziałem . ..To co w Polsce robią Trzaskowskie , Rabieje , Thuny . Czarzaste I te inne insekty. a brak jest opozycji . Dlaczego uczciwi sędziowie siedzą cicho , kiedy te Gelsdorfy , Tuleye , psuja im opinię . I na koniec . KULTURALNIE . Panie Janie z Kleparza . Nazywając mnie trolem z Kremla , ujawnił Pan swoja marną wiedzę o naszej polskiej a i pisowskiej doli. W miastach , które wymieniłem mają w nosie Rząd pisowski Tam rzadzą ci. co walczą o to aby było jak było . I tylko Erdogan dałby im rady .
sie ma2019.12.14 16:17
Aresztowanie za cytowanie Witosa i Dmowskiego ? Ciekaw
Cool2019.12.14 16:26
Skoro za cytowanie Biblii zwalnia się z pracy ... to cóż w tym dziwnego?
Japa2019.12.14 23:57
Wrocław ,panie ,,Cool " , Wroclaw ! ! !
Cool2019.12.15 9:07
Wiem wiem ... Wrocław i słonica z farmy! Pozdro :)
AAA2019.12.14 16:29
Za tekst pod cytatami.
Cool2019.12.15 15:20
Były tylko cytaty kłamco!!!
RRR2019.12.14 16:11
ABW zrobiło mu reklamę a ten artykuł "Polska w cieniu żydostwa. O masowej zdradzie i dywersji wobec odradzającego się Państwa Polskiego, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległości" przeczyta nie kilkadziesiąt osób a kilkadziesiąt tysięcy osób Po następnym takim dłuższym artykule lub książce Międlar powinien donosić sam na siebie. Reklama dźwignią handlu.
RRR2019.12.14 18:27
Przeczytałem jego tekst do końca. Międlar powinien być izolowany bo jest niezrównoważony i agresywny. Powinni robić u niego przeszukanie co 2 tygodnie.
Japa2019.12.14 23:54
A dlaczego nie codziennie . ? Dlaczego ?
Iza2019.12.15 11:17
Czytałam do końca i jest tam sama prawda !
POI2019.12.14 18:57
koszulki, czapeczki w jego sklepiku to nie żaden krzyż celtycki. Jak wygląda krzyż celtycki, to popatrzcie na zdjęciach z Irlandii. To co używa Międlar to zakamuflowana swastyka Niemców, którzy mordowali Polaków.
RRR2019.12.15 14:25
Te cytaty przytaczane przez Międlara stanowią dla Międlara pretekst i przykrywkę do dwóch ostatnich akapitów tekstu Międlara, w którym nawołuje do zbrodni. Tymi cytatami Międlar próbuje urabiać psychologicznie czytelników aby byli psychologicznie gotowi do popełniania zbrodni.
pierdu pierdu2019.12.15 21:30
odwiedż psychiatrę
Stańczyk2019.12.14 16:02
Jeśli Konfederacja nie dojdzie do władzy to w miejsce POLSKI powstanie polin. A może skoro już dziś za artykuł, którego przytłaczająca większość to cytaty Wielkich Polaków do domu "złoczyńcy" ...wjeżdża ABW (sic!) to może przegapiliśmy moment instalacji obcej suwerenności nad Wisłą?
Danuta2019.12.14 23:39
Racja.
ktosik2019.12.15 21:26
fronda ... nie uważa moich głosów/jestem zbanowana od dawna/, Stańczykowi mówię tak , jest mądry i myśli. Dawna violencja