27.01.21, 10:50Fot. via Pixabay - Alexandra Koch

Minister Czarnek: Nie będzie powrotu do szkół na początku lutego

Nie będzie powrotu uczniów do szkół od 1 lutego. Potwierdził to dziś minister Przemysław Czarnek.

Odnosząc się do informacji krążących w mediach, minister edukacji i nauki na antenie Radia Plus podkreślił:

Na 99 proc. od początku lutego starsi uczniowie nie wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach”.

Wyraził też nadzieję, że uda się do tego doprowadzić w lutym, jednak jak dodał, wszystko zależy od sytuacji epidemicznej.

Dalej podkreślał też:

To nie jest tylko kwestia spłaszczenia liczby zachorowań dziennych, czy zakażeń dziennych. To jest kwestia dynamiki rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce i za granicami. Trzeba brać pod uwagę wszystkie okoliczności, które się dzieją w Europie i zagrożenie uderzenia trzecią falą, nową mutacją wirusa”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Anonim2021.01.27 17:25
Szkoły długoooooooo nie zostaną otwarte a co roku PiS bezwirusowo będzie zabijał 100 tys ludzi. Obsługi patyczków do ryżu można sie nauczyć w domu.
Anonim2021.01.27 14:49
W październiku Przemysław Czarnek odwiedził w szpitalu w Lublinie babcię. Zgodę na jego wejście, mimo że obowiązuje zakaz odwiedzin, miał wyrazić kierownik oddziału. Dwa dni później polityk poinformował, że stwierdzono u niego zakażenie SARS-CoV-2. Okazało się, że na oddziale odwiedzonym przez Czarnka 90 proc. pacjentów ma koronawirusa, zakażeni byli także lekarze i pielęgniarki. Szpital w komunikacie podał, że "nie jest możliwe wskazanie źródła zakażenia".
Już nie wrócą wcale.2021.01.27 12:50
2 kwietnia 2020 w rozmowie z PR24 ówczesny MEN Piontkowski powiedział: " W budżecie MEN na 2020 rok mieliśmy zarezerwowane 50 mln zł na przeprowadzenie szkoleń nauczycieli, jak prowadzić lekcje on-line. Niestety rzeczywistość nas wyprzedziła." Przecież budżet na 2020 powstał w 2019 roku. To oznacza, że plan wyprowadzenia uczniów ze szkół już był wcześniej niż COVID. Jaki jest plan? Klasy 1-3 to z grubsza 1/3 uczniów szkoły. Jeżeli przeznaczyć szkoły stacjonarne tylko dla nauczania początkowego, to dwie na trzy szkoły można zlikwidować (przestać utrzymywać, sprzedać, itd.) Koszty zdalnej nauki, to tylko jednorazowe datki dla nauczycieli na sprzęt. Rodzicom nikt zwracać nie będzie za sprzęt i zwiększone zużycie energii, szybsze łącze itd. Dzieci klas 1-3 nie mogą zostawać bez opieki, więc muszą chodzić do szkoły. Starsze nie wymagają obecności dorosłych to nauka z domu. Skoro młodsze mają opiekę w szkołach, a starsze jej nie wymagają, to nikomu nie będzie trzeba płacić zasiłków. A że poziom edukacji spadnie to nawet lepiej. Ciemnymi masami łatwiej sterować. Owszem, jeszcze należy się spodziewać kilku zabiegów takich jak od września do połowy października 2020, że niby władzy na tym zależy, żeby dzieci chodziły do szkół. Ale to będą tylko pozory, wprowadzane zależnie od nastrojów społecznych. W końcu zrobią sondaż, że to my sami chcemy unormowania tematu a nie szarpania a to w domu a to w szkole i wprowadzą na stałe, to co jest od dawna zamierzone. Przecież powszechna edukacja stacjonarna ma ile - 150 lat?
PolakAnalfabetaToIdealnaOfiaraKościołaKatolickiego2021.01.27 12:02
Ten watykański agent, dewot Czarnek mści się na polskiej młodzieży pozbawiając ją możliwości stacjonarnego kształcenia się. Mści się za to, że młodzi Polacy zrywają pęta i kagańce narzucane im przez kleruchów, rezygnują masowo ze szkolnych seansów indoktrynacji katechetycznej i nawet na wsiach bronią się przed ministranctwem, bo to obciach i boli pupa. Edukacja jest wrogiem kleru - analfabeci dają się po stokroć łatwiej zwieść, manipulować i okradać.
anonim2021.01.27 12:19
Za to młodzież będzie mogła korzystać z przetłumaczonej przez KUL encyklopedii filozofii. Czarnek przeznaczył 1,7 mln zł dla KUL na przetłumaczenie encyklopedii filozofii. Umowę podpisał wykładowca KUL - Czarnek. Powszechna Encyklopedia Filozofii to pierwsze dzieło tego typu w dziejach polskiej filozofii. Jej inicjatorem był wieloletni rektor KUL o. profesor Mieczysław Krąpiec, a przygotowało ją w latach 2000 – 2009 Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu związane ze środowiskiem filozoficznym KUL. Potrzeba nam inżynierów i medyków a od Czarnka dostaniemy szamanów z kulu.
Anonim2021.01.27 11:25
Czarnek, a to nie jest tak że wy nie macie pieniędzy na powrót do kształcenia w szkołach? Wszystko przebimbaliście, rozdaliście i zaoraliście a teraz nie ma jak związać końca z końcem?
cogito2021.01.27 11:35
przecież pieniądze teraz w szkole są płacone te same, no może trochę ogrzewanie było podkręcone mniej jak nie było uczniów; ale szkoła zawsze natew jak nie ma uczniów remontuje unowocześnia różne sale więc raczej kasy nie płaci rząd mniej podczas pandemii tyle samo!
Anonim2021.01.27 12:16
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie, odczynniki chemiczne, sprzęt sportowy, przyrządy do eksperymentów fizycznych, elektronika i komputery. Ty myślisz że szkoła to ławka tablica i kałamarz? Żeby szkoły otworzyć trzeba nauczycieli przebadać, zapewnić środki do dezynfekcji. Prywaciarz to z księżyca musi pieniądze zdobyć na płyny, maseczki i sprzątanie. A tu się tylko podatki pobiera, premie rozdaje (jak Kurski w tvp za wspaniały "dochód"). A Minister Czarnek przeznaczył 1,7 mln zł dla KUL na przetłumaczenie encyklopedii filozofii. Umowę podpisał wykładowca KUL Czarnek.