09.05.20, 18:34Fot. screenschot: Youtube

Minister Sasin wydał ważne rozporządzenie ws. wyborów

W Dzienniku Ustaw opublikowano dziś rozporządzenie ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, które zarządza przekazanie spisów wyborców gminnej obwodowej komisji wyborczej i Poczcie Polskie, w związku z przeprowadzeniem wyborów prezydenckich.

Jest to pierwsze rozporządzenie, które wynika z podpisanej wczoraj przez prezydenta ustawy o powszechnym głosowaniu korespondencyjnym.  Stanowi ono, iż wójt, burmistrz lub prezydent miasta muszą przekazać spis wyborców przewodniczącemu gminnej obwodowej komisji wyborczej oraz wyznaczonemu operatorowi, tj. Poczcie Polskiej. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Do tej pory niektóre samorządy odmawiały przekazania takich danych, twierdząc, iż nie mają ku temu podstawy prawnej.

Wciąż nie wiadomo kiedy odbędą się w Polsce wybory prezydenckie. Jak nieoficjalnie donosi portal niezależna.pl, dziś wieczorem termin ten może zostać ogłoszony przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Jak informuje z kolei portal Onet.pl, możliwe jest, że wybory odbędą się w dniu 23 maja. Ostateczna decyzja, zdaniem portalu, ma zapaść na trwającej właśnie naradzie w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości.

kak/polsatnews.pl, wyborcza.pl, Fronda.pl

Komentarze

Walter2020.05.10 17:20
Jacek Sasin miał wydrukowanych kart do głosowania o 3 mln więcej niż liczna uprawnionych, to znaczy szykowano gigantyczne fałszerstwo. Wystarczyło podmienić karty do głosowania. Natomiast nie wydrukowano kart do głosowania na drugą turę. Karty do głosowania zostały wydrukowane bez podstawy prawnej. Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190 i jest posłusznym wykonawcą poleceń Jarosława Kaczyńskiego. Afery PiS: Getback, Skoki, KNF, PCK, Pegasus, CBA, NBP, Bartłomieja Misiewicza, Michała Dworczyka, Jana Szyszki, Stanisława Koguta, Łukasza Piebiaka, Mateusza Morawieckiego, Jacka Sasina..... Austriak G. Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w wysokości 50 tys zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobro nie zajęła się sprawą. Jeden poseł z PiS-u powiedział powołując się na Włodzimierza Czarzastego: "jak nie będziemy rządzili, to będziemy siedzieli". Dziwi mnie, że są wyborcy którym podobają się te wszystkie nikczemności rządzących. Polska zasługuje na lepsze rządy.
Foster2020.05.10 12:18
Wydal je po to, żeby nikt mu nie mógl zarzucić wydrukowania pakietów wyborczych bez podstawy prawnej.
Foster2020.05.10 12:13
a PKW ?
Hity kinowe online 2020.05.10 11:48
Oglądaj 365 dni oraz inne hity kinowe w domu! https://filmvod.pl Świetna wyszukiwarka filmów oraz seriali online. Nie przegap dzisiejszego hity oglądaj online Na komputerze czy tablecie! Kosz do serwisu to 19,99 jednorazowo!
Ja2020.05.10 9:55
Czyli samorządowcy, którzy zrobili to wcześniej złamali prawo! No ekstra. I co na to politycy PiS-u, którzy żądali wręcz udostępnienia danych osobowych Poczcie Polskiej? Czy my żyjemy w Polskim Stanie, czy w jakimś San Escobar?
Jan Radziszewski 2020.05.10 9:09
taka prawda 6 maja 2020 09:50 WEZWANIE JEZUSA NAZARETEGO DO SWOICH WIERNYCH LUDZI. WIADOMOŚĆ DO ENOCHA Moja trzoda, strzeżcie się masowych kampanii szczepień, finansowanych przez elity i chronionych i promowanych przez organizacje międzynarodowe, ponieważ szczepionki te mają na celu zdziesiątkowanie światowej populacji. Ogłaszam wam specjalną szczepionkę, która według elit służących złu uchroni całą ludzkość przed pandemiami; Uważaj na tę szczepionkę, ponieważ pochodzi ona z Mikroczipa, który po wstrzyknięciu do populacji narodów oznaczy ją znakiem bestii. Międzynarodowe organizacje i elity, które rządzą tym światem w milczeniu, chcą kontrolować ludzkość, aby przygotować ją na pojawienie się Antychrysta….pamiętajcie, że każdy, kto jest naznaczony znakiem bestii, straci życie Ducha i nie będzie już Owcą mojej trzody. Już wkrótce środki masowego przekazu zaczną ogłaszać masową kampanię szczepień dla całej światowej populacji, która będzie sponsorowana i finansowana przez elity i organizacje międzynarodowe. Przed szczepieniem przeprowadzą spis ludności na świecie w celu ustalenia liczby niemowląt, dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych. Nie bójcie się, ufajcie i módlcie się, a Niebo zajmie się ochroną was. Wszystko to zacznie się dziać po Ostrzeżeniu i Cudu; wszyscy, którzy nie są wpisani do Księgi Życia, zostaną utraceni… ..Moja trzoda, wirusy i pandemie będą pretekstem do masowego szczepienia ludzkości; Te szczepionki rozbudzą nowe pandemie, które w ogromnej ilości zdziesiątkują populację świata. Podczas ostatniego panowania mojego przeciwnika ludzkość oznaczona Mikroczipem straci swoją tożsamość jako istota ludzka; Nie będą już mieć nazwy, ale będą znani pod numerem, który zostanie zakodowany w pamięci „Wielkiego Brata”…. http://www.mensajesdelbuenpastorenoc.org/mensajesrecientes.html
ktoś tam2020.05.10 9:23
O szkodliwych szczepieniach mających na celu depopulację, wprowadzanych pod hasłem walki z pandemią to wiadomo od dawna. Nic nowego. Są o wiele wcześniejsze proroctwa. Teraz to ktoś próbuje zrobić karierę i namieszać w głowie, poprzez przemycenie pośród informacji prawdziwych także i całego zestawu fałszywych. Jeśli chodzi o chipowanie - jako znak bestii - to od dawna wiadomo, że ma to polegać na wstrzyknięciu czegoś w rodzaju "ziarnka ryżu" w określone miejsca o czym zresztą w Apokalipsie.
Jan Radziszewski 2020.05.10 15:12
nie uwzględniasz postępu technologicznego dawniej przy produkcji Np procesorów stosowano Np Pentuim III proces 18 . 13; IV 9: core 6,5 i 4,5 ; core i 5 3,2 ; 2.5; 1 .8
Jan Radziszewski 2020.05.10 15:21
nie uwzględniasz postępu technologicznego dawniej przy produkcji Np procesorów stosowano Np Pentuim III proces 18o. 13o; IV 9o: core 65 i 45 ; core i 5 32 ; 25; 1 4 nm a w procesorach obecnej generacji Ryzen 14 ; 12; 7 nm
Palindrom2020.05.10 8:18
Przecież wybory 23 maja to bzdura. Po co w ogóle powielać te brednie? Procedura związana z nierozstrzygnięciem wyborów opisana jest w Kodeksie Wyborczym, a z niej termin nowych wyborów 23 maja nijak nie wynika.
mega2020.05.10 8:42
Jak nie 23 maja to będą zmuszeni do ogłoszenia nowych wyborów.
Jan Radziszewski 2020.05.10 8:12
NMP 2.05 2020 Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna. Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. / mówiąc wprost żydy polskie służą żydom z Sanhedrynu światowego którzy chcą ograbić Polskę i Polaków podobnie jak to uczynili w Egipcie w czasie Exodusu co im na dobre nie wyszło - tzn służy jak to czyni PO żydowi Antychrystowi Antonio Tajaniemu synowi Bp i hebrajskiej zakonnicy czy nie dziwne - jakoś Adaś Michnik nie psioczy w tym przypadku / Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego.
ktoś tam2020.05.10 8:49
A to napisali w Moskwie? Bo tu u nas na miejscu to raczej na to nie wygląda. No to jak p. Kaczyński jest "be" to powinno być podane nazwisko kandydata na króla. U p. Mieci z Chicago, forsowanej przez zwolenników Konfederacji jako wielka mistyczka to występuje p. Braun. Natomiast p. Jackowski występujący jako wizjoner, nazwiska nie podaje i np. jego prognozy pogodowe to można wyczytać na stronach IMGW, ale PiS jest passe. Aj mamy ci teraz wysyp "proroków"... Jedno z proroctw z innej opcji nie tak dawno mówiło, że p. Duda owszem namaszczony ino się zbiesił i ma się poprawić. No to zwolennicy p. Mieci unieśli się gniewem, słusznym oczywiście i drwiną... No to może teraz ogłosimy program: prorok w twoim domu. A to będzie wesoło. Będziem się okładali wizjami jak cepem... Mój prorok lepsiejszy. Nie, mój najlepsiejszy... I buch go na na odlew. Na prawdę, świat ten zasługuje na zagładę. Poziom głupoty przerasta "stan zagrożenia na Wiśle w Miedonii".
ktoś tam2020.05.10 8:51
Ps. "nczas" w wydaniu internetowym p. Jackowskiego poważa i cytuje często. Wujek guugl w ramach prasówki często "wyrzuca" mi linki.
Walter2020.05.10 2:07
Przeprowadzenie wyborów odebrano Państwowej Komisji Wyborczej, a powierzono Jackowi Sasinowi, gdyż mają zostać masowo sfałszowane. Zamówiono o 3 mln kart wyborczych więcej niż ilość osób uprawnionych, w celu ich podmiany. Karty wyborcze zakreślone na kandydatów opozycyjnych maja być masowo podmieniane na Andrzeja Dudę. Nawet nie przewidują przeprowadzenia drugiej tury, gdyż nie ma na nich kart wyborczych. Samorządowcy nie powinni przekazywać danych osobowych Jackowi Sasinowi przed dniem 23 maja 2020 r.
Krystyna P. ze Sejmu2020.05.9 18:51
Odejdzie 18 szabel Gowina. Rząd mniejszościowy.
velor2020.05.9 18:50
Na Nowogrodzkiej tam Zabawa trwa Tam Jarek Kulas Śluby ma
PiSowiec po ojcu i dziadku2020.05.9 18:44
Nie wypisójcie bzdur!!! Zebranie na Nowogrodzkiej jest po to żeby ustalić dzień wyborów i to nie w maju! Pan Kaczyński to człowiek honoru i Mąż Stanu który nigdy nikogo nie oszukał i to co obiecał Gowinowi, wypełni!
mega2020.05.10 8:41
Kaczyński i honor.)))
Marian2020.05.9 18:44
Mozliwe ze Kaczynski chce wykorzystać wysokie notowania PIS-u i komletny dolek sondażowy totalnych a przy okazji pozbyc sie "koalicjanta".
Michał Jan2020.05.9 19:16
I objąć całe 204 mandaty? I przy okazji pozbyć się władzy, żeby inni sprzątali po nim bardak.
Marian2020.05.9 19:21
Spokojnie!Konfederacja nawet sprzątać nie potrafi.
katolicka kretynizacja polski 2020.05.9 18:41
Bardzo dobrze że kierownikiem tego burdelu pozostał nadal Sasin! To daje duże szanse na spektakularną katastrofę taką jak pod Smoleńskiem gdy Sasin też objął "opieką" przygotowanie lotu!
Waingrow2020.05.9 18:36
„nie może być polskich panów; jeśli polscy panowie jeszcze istnieją to należy ich – choć brzmi to twardo – wymordować… Polacy mogą mieć tylko jednego pana, a jest nim Niemiec; nie może i nie powinno być dwóch panów obok siebie, dlatego też należy wszystkich przedstawicieli polskiej inteligencji wytępić (umzubringen). Brzmi to twardo, ale takie jest prawo życia.” Adolf Hitler 2 X. 1940 r.
Karolina2020.05.9 22:23
Stagira! Masz pieskie poczucie humoru! MINĘŁO 80 LAT! OPAMIĘTAJ SIĘ !