31.10.19, 19:00Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Minister Szymański miażdży opinię rzeczniczki TSUE

"Wbrew dość publicystycznym rozważaniom zawartym w opinii rzecznika generalnego TSUE, Polska okazuje solidarność krajom, które mają problem z niekontrolowaną migracją"-zauważył wiceszef MSZ do spraw europejskich, Konrad Szymański. 

Polityk odniósł się do wypowiedzi rzecznik generalnej TSUE, która wydała dziś opinię, że Polska, Czechy i Węgry złamały unijne prawo, odmawiając uczestnictwa w relokacji uchodźców.

Choć opinia rzecznika Trybunału Sprawiedliwości UE nie jest wiążąca, to jednak zapowiada wyrok tej instytucji. 

W ocenie ministra Szymańskiego, Polska nie narusza prawa Unii Europejskiej. 

"Polska okazuje solidarność krajom, które mają problem z niekontrolowaną migracją. Pomagamy humanitarnie, wysyłamy wsparcie osobowe i techniczne dla ochrony granic, politycznie wzmacniamy europejskie narzędzia kontroli migracji"-wyliczał sekretarz stanu w MSZ. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Moshe Cvel2019.11.2 9:20
Polacy maja to do siebie ,siebie , ze staraja sié pomaga© innym nawet gdy grozi za to kara ßmierci dala pomagajácego i jego rodziny i DALSZEJ RODZINY!! Tak bylo za czasów Niemców ludobójców kiedy to gøupie Polaki masowo chowali po piwnicach, stodolach , strychach i szafach tych tchórzów Polaków wyznania mojzeszowego. Obecnie nazywajá sié te tchórze Syjonisci. Polaki ratowaly syjonistów a syjonisci ratowali swoje majátki. I co Polaki z tego maja po wojnie. Niektóre Polaki dostali medal wraz np. z nazistami niemieckimi jak niejaki gwaøciciel,oszust , i zlodziej Schindler. Syjonisty polakom teraz wystawili rachunki za to ,æe te syjonisty nie zaplacili za wikt i opierunek tym biednym Polakom rozstrzelanym przez Niemców za bezinteresowmá pomoc syjonistom. Jak zatem Polaki majá pomagac teraz innym przechodniom w Europie. Te przechodnie wystawiá nam za pomoc rachunki tak jak syjonisci wystawili. A co syjonisi zrobili z Narodem Palestyñskim przez 70 lat okupacji Palestyny ? W ludobójstwie i okrócieñstwie przeszli samych nazistów , i Pol Pota razem wziétych. Nie tak dawno syjonista Lauder domagaø sie ograniczenia swobów i wolnej wypowiedzi na temat tej rasistowskiej i ludobójczej ideologii jaka jest syjonizm! Za chwile ten opentany Lauder bédzie chciaø Polakó‘w pozamykac w gettach tak jak to zrobili z Palestyñczykami. Pani Merkel wbrew prawu EU przyjéøa miliony emigrantów zarobkowych to niech teraz pani Merkel ich wyæywi my mamy naszych braci z Ukrainy i Rosji i iim pomagamy jak moæemy. Szczésc Boze i Modlitwa za Wszystkich Swietych.
Antek2019.11.1 19:06
On ją miażdży, a ona ściska mu jądra.
grimm2019.11.1 16:19
I tak w kółko bicie piany. Nie lepiej to wyjść blokowo (kraje grupy wyszehradzkiej+pozostałe postkomunistyczne państwa) z niemieckiej komunistycznej unii. I stworzyć swoją unię na wzór polsko-litewskiej. Bez pałek ideologicznych. Na zdrowie wyszłoby konkurowanie ze sobą tych dwóch unii - barbarzyńskiej z chrześcijańską.
Foster2019.11.1 10:54
Dziwne wszystkie sądy krajowe i unijne przeciwko rządowi PIS ?. Może trzeba uderzyć się w piersi i przestać łamać Konstytucję.
Marek2019.11.1 6:49
Po takim zmiażdżeniu to się TSUE nie pozbiera.
JONASIK2019.10.31 22:19
A to słodkie: Uchodźcom pomagamy wspierając ochronę granic. To zupełnie jak NRD pomagała uchodźcom do Berlina Zachodniego, budując mur i strzelając do nich. No właśnie tego, panie Szymański, zasieków i strzału w plecy uchodźcy potrzebują najbardziej :))
Karol2019.10.31 22:44
Dlatego wez do siebie ze trzech Arabow na wikt, mieszknie i opierunek i zamknij ryja !
JONASIK2019.10.31 23:00
Ja nie muszę. Mam już cztery nastolatki z Ukrainy na opierunku :)
Piotr Nowak2019.10.31 20:46
Pierwsza kadencja była, można powiedzieć, kadencją wstępną. Kadencja druga musi być głęboką orką; orką w celu uporządkowania państwa. Druga część reformy sądownictwa nastąpi od 2020 roku: - w maju odejście niemki Gensdorf w tzw. stan spoczynku i wybór nowego prezesa i sędziów SN, - reorganizacja sądów okręgowych , rejonowych i apelacyjnych, w ich miejsce sądy regionalne i okręgowe (w miejsce rejonowych) - weryfikacja wszystkich sędziów, wymiana prezesów sądów i odsunięcie od orzekania tych sędziów, którzy nie tylko nie będą mogli więcej orzekać, ale sami będą sądzeni, - powołanie ławników do orzekania, tak aby sami sędziowie nie robili cyrku z sądów, - powołanie sędziów pokoju i rzeczników pokrzywdzonych przez sądy, wprowadzenie nowych przepisów antykorupcyjnych, antymafijnych i antypolitycznych. Lista sędziów Sądu Najwyższego: Tomasz Artymiuk, Teresa Bielska-Sobkowicz, Wiesław Bluś, Marian Buliński, Krzysztof Cesarz, płk Józef Dołhy, Dariusz Dończyk, Tadeusz Ereciński, Teresa Flemming-Kulesza, Małgorzata Gensdorf, Janusz Godyń, gen. Dywizji, Katarzyna Gonera, Antoni Górski, Beata Gudowska, Jacek Gudowski, Józef Iwulski, oficer kpt LWP, Przemysław Kalinowski, Anna Kozłowska, Jerzy Kuźniar, Michał Laskowski, ppłk Edward Matwijów, Anna Owczarek, Lech Paprzycki, Marek Pietruszyński, Henryk Pietrzkowski, Krzysztof Pietrzykowski, Tadeusz Płuciennik, Zbigniew Puszkarski, Krzysztof Rączka, Jan Bogdan Rychlicki, Dorota Rysińska, Andrzej Siuchniński, Jacek Sobczak, ppłk Jerzy Steckiewicz, Andrzej Stępka, Maria Szulc, Krzysztof Startyk, Katarzyna Tyczka-Rote, Eugeniusz Wildowicz, Dariusz Zawistowski, Urszula Daniuk. Wszyscy aktywnymi członkami PZPR, i działacze ZSMP i TPPR, entuzjaści komunizmu, dzieci lub krewni stalinowskich oprawców. Wielu z nich skazywało opozycjonistów, strakjkujących i innych na kary więzienia i represje w nielegalnym stanie wojennym. Wielu z nich jako kontakty operacyjne SB lub agenci SB. Ich członkowie rodzin bliscy i dalsi to w 99,9% komuniści związani z wojskiem, SB, milicji, sądownictwem.
2019.10.31 21:29
Znowu uciekłeś z oddziału pokuurwie? :D :D
mordechaj2019.10.31 20:46
Dokończymy reformę sądownictwa ! Sędzia Tuleja już podał się do dymisji ze strachu ! Czekamy na następnych. I nie czekajcie do czasu aż wywieziemy was na taczkach. Oszczędzcie sobie wstydu !
Dorota2019.10.31 20:44
Ten cały TSUE niczym się nie różni od POlskich sądów. Tacy sami debile !
KKK2019.10.31 20:43
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
lola2019.10.31 20:20
miażdżyć, to sobie może orzeszki.
Björn2019.10.31 20:50
Ty lola, jak bym cię dorwał, to zmiażdżyłbym ci cycki !
2019.10.31 21:27
Prawdziwy pisowsko-katolski gentleman z obory. :) Ty byś się dziadzia szybciej połamał.
anonim2019.10.31 20:15
autor - yenn ze zmiażdżonym łbem znowu w swoich wypocinach używa w tytule ulubione słowo "miażdży"
ian2019.10.31 21:54
blorn karson to peowska troll musi zarobic na kawusię ze starbusia