22.07.19, 18:44Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Minister Szymański OSTRO! 'Tuskowi puszczają nerwy'.

Wiceszef MSZ, Konrad Szymański zgrabnie podsumował haniebny wpis przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska na Twitterze. 

"Czasami puszczają nerwy szefowi RE Donaldowi Tuskowi i wychodzi on ze swojej roli, by wdawać się w nieuzasadnione i niesprawiedliwe zaczepki. No niezgodne z rolą, którą pełni"-skomentował Szymański w rozmowie z radiową Trójką. 

 "Kibole, antysemici, homofobia - nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem. Wszyscy przyzwoici Polacy, niezależnie od poglądów, muszą powiedzieć: dość przemocy!"-napisał na Twitterze Donald Tusk, odnosząc się do wydarzeń na sobotnim marszu równości w Białymstoku, gdzie grupa kiboli zaatakowała uczestników. 

"Trzeba odnotować, że jest to całkowicie niezgodne z rolą, którą pięć lat temu na siebie przyjął. To jest absolutnie bezprecedensowe. Nie słyszałem, żeby tego typu zaczepki były stosowane wobec jakiekolwiek innego rządu, niż rządu polskiego. Ja rozumiem frustrację związaną z tym, że w Polsce od długiego czasu nie rządzą partyjni koledzy przewodniczącego Tuska, ale jeżeli ktoś się decyduje na rolę międzynarodową, to powinien się powstrzymać od takich komentarzy"-ocenił w radiowej Trójce Konrad Szymański. 

"Mam nadzieję, że wszyscy, którzy w tym procesie uczestniczą, obserwują ten proces, zauważyli, że czasami niestety nerwy puszczają i przewodniczący wychodzi ze swojej roli, by wdawać się w tego typu zaczepki nieuzasadnione, niesprawiedliwe, które mogą budzić faktycznie później niesprawiedliwe sądy innych osób"-stwierdził sekretarz stanu w MSZ. Zdaniem wiceministra, "wysoko postawieni polscy politycy" powinni umieć wznieść się ponad tego typu plemienne emocje".

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

polak2019.07.23 12:10
ryży czopek to kawał JUHA --Polskę i polaków ma w ....poważaniu ---tak jak jego dziadek ,który był w obozie koncentracyjnym .....i strzelał do więżniów z wieżyczki
Mirek2019.07.23 6:49
do dzielnicowy . Oczywiście że za to co dzieje się w kraju odpowiada rząd . Ale oczywistym również jest że za to co wydarzyło się w Jedwabnem odpowiadała III Rzesza Niemiecka ponieważ to ona sprawowała jurysdykcję na tych okupowanych terenach . I to prezydent RFN powinien za zbrodnię w Jedwabnem przepraszać a nie polski prezydent który był w tamtym czasie na wygnaniu w Londynie .
anonim2019.07.22 20:02
Panie Szczymański! To rząd PiS cały czas przekonuje jako to w Polsce jest bezpiecznie i to rząd ponosi odpowiedzialność za to co w kraju się dzieje!
Mirek2019.07.22 19:42
Ale ten Szymański dowalił Tuskowi !!! . Oj dowalił !! . Jak tak dalej pójdzie to jeszcze go z fejsbuka wyrzuci !!! . I wtedy dopiero Tusk poczuje jaką dostał karę ! .
twitter:PromocjaPWS2019.07.22 19:31
Cała prawda o UE, historii integracji europejskiej i ideologii, która za nią stoi. historiasztuki com pl/strony/021-11-00-ANTYKULTURA-EUROKOMUNIZM.html , historiasztuki com pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW historiasztuki com pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php Polecam też kanał Pana Karonia: youtube com/HISTORIASZTUKI2011 i wiedzaspoleczna pl