03.07.20, 15:27Fot. screenshot - YouTube (Prawicowyinternet)

Minister Ziobro o manipulacjach ws. ułaskawienia pedofila: ,,Cyniczna gra tragedią ofiar''

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odniósł się dziś do sprawy ułaskawienia przez prezydenta mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne wobec małoletniej córki. Minister podkreśla, że twierdzenia, jakoby pedofil został ułaskawiony z kary są kłamstwem, a cała burza medialna to „cyniczna gra tragedią ofiar”.

„Rzeczpospolita” informował we wtorek, że pod koniec swojej kadencji prezydent Andrzej Duda ułaskawił siedem osób, w tym mężczyznę skazanego za przestępstwo seksualne wobec małoletniej córki. Do sprawy odniósł się sam Andrzej Duda, który dokładnie wyjaśnił swoją decyzję:

- „Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane (nie było gwałtu). Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna”.

Mimo to media opozycyjne szybko podchwyciły te informacje. Próbując wykorzystać je w ostatnich dniach kampanii wyborczej, przedstawiają prezydenta jako obrońcę pedofili. Do sprawy odniósł się dziś minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro:

- „Kłamstwem są stwierdzenia, że pedofil został ułaskawiony z kary, pan prezydent skorzystał tylko i wyłącznie z redukcji środka karnego w postaci zakazu kontaktowania się z rodziną” – wyjaśnił minister.

Zbigniew Ziobro podkreślił, że władze mają obowiązek brać pod uwagę oczekiwania ofiar:

- „One wręcz żądały, błagały, twierdziły, że państwo je represjonuje. Czy ja, jako Prokurator Generalny, w tej sytuacji mogłem odmówić im prawa głosu? (...) Uznałem, że nie mogę odmówić, że muszę okazać zrozumienie i poparłem ich wniosek. To samo zrobił pan prezydent, to samo wcześniej zrobiły niezawisłe sądy I i II instancji, to samo zrobili kuratorzy, to sami zrobili psycholodzy w aktach sprawy - wszyscy stwierdzili, że to jest najlepsze rozwiązanie dla ofiar” – wyjaśniał.

Podkreślił, że dziś te osoby padają ofiarą cynicznej gry opozycji:

- „Dzisiaj te ofiary kierują prośbę również do stojącego tutaj pana posła, a także pana Rafała Trzaskowskiego, by nie grali cynicznie ich tragedią, by dali im spokój, pozwolili im żyć” – mówił.

- „To, co PO robi w tej sprawie wobec gestu serca, jaki okazał pan prezydent, wobec stanowiska sądów niezawisłych, które tak bardzo sobie cenią zwykle posłowie PO (...) to jest bezduszność, to jest zimne, wyrachowane traktowanie tych ofiar” – dodał.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

ono2020.07.4 16:02
PiS - owska mafia ukradła fundusz dla niepełnosprawnych a teraz kradnie fundusz sprawiedliwości.
...2020.07.4 13:40
https://oko.press/ministerstwo-sprawiedliwosci-wirtualna-polska-kantar/
Jan Radziszewski2020.07.4 9:47
Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson. Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas. Ojcze z Nieba Boże - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Boże - zmiłuj się nad nami. Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami. Matko, Boża Rodzicielko - zmiłuj się nad nami. Chryste Królu Polski 20 lutego 2020 roku przez Boga Ojca Intronizowany - zmiłuj się nad nami. Chryste Królu Polski, z serc narodu na Króla Polski uproszony - zmiłuj się nad nami. Chryste Królu Polski, - nad Nowym Jeruzalem Panujący - zmiłuj się nad nami. Chryste Królu Polski, Królestwo Dwóch Serc Miłości w Polsce Tworzący - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Królu Polski i Matko Boża Królowo Polski - panujcie nad nami. Jezu Chryste Królu Polski – Boże porządki zaprowadzający w Polsce - zmiłuj się nad nami Polakami. Jezu Chryste Królu Polski – nad Polską czuwający - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Królu Polski – Polskę oczyszczający z grzechów - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Królu Polski – darzący kraj wybrany nad Wisłą wielkimi łaskami - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Królu Polski – oczyszczający serca, dusze, ducha i umysły Polaków - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Królu Polski – zawsze nad Polską czuwający - zmiłuj się nad nami. Panie Jezu Chryste Królu - zmiłuj się nad nami. Panie Jezu Chryste Królu, który gładzisz grzechy świata - przepuść nam Panie! Panie Jezu Chryste Królu, który gładzisz grzechy świata - wysłuchaj nas Panie! Panie Jezu Chryste Królu, który gładzisz grzechy świata - obdarz nas pokojem! 3x Chrystus Królem, Chrystus Wodzem, Chrystus Chrystus Władcą nam.
Ewa2020.07.3 21:58
https://natemat.pl/313749,duda-sklamal-w-sprawie-ulaskawienia-pedofila-z-gdyni-i-gwaltu-dowody
Prośba do redakcji fronda.pl2020.07.3 17:54
Proszę zablokować komentarze tych dwóch trollów KATOLICKA KRETYNIZACJA ! jeden obraża cały czas Katolików, PIS i Prezydenta a drugi zaśmieca komentarze jakimiś durnymi wklejkami !
fronda.pl2020.07.3 20:20
Niestety, bez nich zdechniemy z głodu. Wy, pisiory, jesteście mało wydajni, sorry.
katolicka kretynizacja polski✡️2020.07.3 17:10
„Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,…” 🕎 ! "Jestem gejem, a więc niczego nie muszę udowadniać!" 🌈
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.3 16:48
PiSdziaki bronią pedofilów! Partia zwyroli!!!
Duda-Gracz2020.07.3 16:43
Kandydat Duþa na kaczym nawozie.
Zbych2020.07.3 16:24
Trzasniety kandydat na prezydenta na niemieckim pasku.
Duda-Gracz2020.07.3 16:05
„Zero” kiedyś zgnoił lekarza, bo ten — jego zdaniem – nie uratował jego śmiertelnie chorego ojca.
Elektor2020.07.3 15:52
Pan Duda pomocnik PiS w okradaniu Polaków to nie mój zawodnik, ale w tym przypadku afera wzięta z kiszki końcowej układu trawiennego. A. Duda narobił bardzo wiele złego, to mega szkodnik jest, ale w tym przypadku dobra decyzja. Konkurenci coś tam słyszeli ale nie doczytali i robią z igły widły. Poszkodowana i sprawca się pojednali i państwu nic do tego. Jedna z nielicznych dobrych decyzji tego wyjątkowo nieudanego prezydenta.
Ewa2020.07.3 21:56
https://natemat.pl/313749,duda-sklamal-w-sprawie-ulaskawienia-pedofila-z-gdyni-i-gwaltu-dowody
jarek k.2020.07.3 15:50
Chciałbym wierzyć, że Duda uniewinnił a Ziobro broni wielokrotnego gwałciciela dziecka (tak, były gwałty!) nie dlatego, że szczególnie upodobali sobie obronę pedofili, a dlatego, że gwałciciel był z PiS, a przestępcy z PiS się wspierają nawzajem.
Jerzy2020.07.3 16:07
cześć rafał! rabiej już zaspokojony??? fajną debatę ze stokrotkę miałeś....
Jerzy2020.07.3 15:45
niech miłośnik pedofilów czaskowski jedzie na tym, niech mu pomaga bydło zatrudnione w nazistowskich mediach - już ma 20% w plecy, a każdy dzień zbliża go do magicznego wyniku kidawy....
kurwa, tyś nie Jerzy tylko gówniany jeżyk2020.07.3 16:07
°
Jerzy2020.07.3 16:12
rafał, witam ponownie...
Zaraz się wyrzygam2020.07.3 15:44
Czy gwałcenie po pijaku własnego dziecka to nie jest pedofilia? Tak, to jest pedofilia, gwałt i kazirodztwo. Trzy w jednym. Jesteście obrzydliwi w swojej dwulicowości.
zbigniew z.2020.07.3 15:38
Zdaniem pana Zbigniewa "środek karny" to nie "kara"? Mają doświadczenie w obronie pedofilii w PiS.
Polak2020.07.3 15:37
Zero jak zwykle musi się popisać analfabetyzmem i służalczością wobec partii komunistycznej. Adrianek ułaskawił mężczyznę skazanego za pedofilię? Ułaskawił. Więc co pisowców napadło żeby teraz przekręcać rzeczywistość i wmawiać Polakom że białe nie jest białe?
assa2020.07.3 15:34
POLAKU PARIOTO ZOBACZ SPOT O TRZASKOWSKIM „RAFAŁ NIE KŁAM” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!!
Polak2020.07.3 15:38
Adrianek nie ma na imię Rafał, a ja dotąd to Adrianek cały czas kłamie w tej kampanii.
ass2020.07.3 15:33
POLAKU PARIOTO ZOBACZ SPOT O TRZASKOWSKIM „RAFAŁ NIE KŁAM” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!!
Polak2020.07.3 15:38
Tyle że jak na razie to Adrianek cały czas kłamie w tej kampanii, a każdy Polak z patriotycznego obowiązku głosuje przeciwko tchórzliwej pisowskiej pacynce.