16.06.21, 11:39Fot. via Pixabay

Ministerstwo Finansów ostrzega przed nowymi oszustami. ,,Nieautoryzowana transakcja bankowa''

Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami, którzy dzwonią przez telefon i informują o "nieautoryzowanej transakcji bankowej". Powołują się przy tym na resort finansów. MF otrzymało w tej sprawie wiele zgłoszeń.

Na stronie Ministerstwa pojawił się już komunikat w tej sprawie w związku z licznymi zgłoszeniami tego rodzaju prób oszustwa. 

Oszuści dzwonią do przypadkowych osób i informują ich o dokonaniu na ich koncie rzekomych "nieautoryzowanych transakcji bankowych".

Oszuści w celu uwiarygodnienia się powołują się na Ministerstwo Finansów. Podają także szczegółowe dane jednego z departamentów Ministerstwa.

Odbiorcy takich telefonów mają rozmawiać z automatem lub żywą osobą, która informuje o nieznanej transkacji. Ministerstwo Finansów podejrzewa, że ma to na celu nakłonienie rozmówcy do wykonania telefonu pod numer o podwyższonej płatności, w celu uzyskania rzekomych dodatkowych informacji o zajściu.

Ministerstwo przestrzega przed takimi telefonami i apeluje o zachowanie ostrożności.

jkg/ministerstwo finansów

Komentarze

Na szczęście nasz wicepremier2021.06.16 19:10
ds.bezpieczeństwa do tego tego nie dopuści.
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.06.16 15:19
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
Anonim2021.06.16 19:12
"Schizofrenia to choroba psychiczna należąca do grupy psychoz, czyli stanów, które charakteryzują się nieadekwatnym postrzeganiem, przeżywaniem, odbiorem i oceną rzeczywistości. Chory na schizofrenię nie jest w stanie krytycznie ocenić siebie, swojego zachowania, reakcji najbliższych. (...) Chory może mieć urojenia paranoidalne, czyli dziwaczne myśli nieadekwatnie zabarwione emocjonalnie. Może być przekonany o tym, że ktoś go śledzi albo obserwuje, mieć urojenia wielkościowe" https://stylzycia.polki.pl/psychologia,schizofrenia-objawy-schizofrenii-paranoidalnej-osiowe-pierwsze,10424033,artykul.html
matis892021.06.16 13:08
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Cyfryzacja Antychrysta to narządzie polityków do realizacji Państwa Bezgotówkowego Antychrysta i Znamienia Bestii.
JonB2021.06.16 12:09
Czy ostrzegli juz przed najwiekszym oszustem w Polsce : Prawem i Spawiedliwoscia ?