20.03.19, 21:30Zdj. własne DT

Mocna deklaracja Tarczyńskiego: 26 maja nastąpi zmiana. Nie pozwolimy szykanować Polski!!!

W rozmowie z portalem Radia Maryja poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński odniósł się do sporu o praworządność między Brukselą a Warszawą. W ocenie polityka, Unia Europejska próbuje "straszyć" wygraną w wyborach do PE partii, które nie zgadzają się na jej "lewacką ideologię". 

Zdaniem Tarczyńskiego, jest to wyłącznie gra polityczna, która ma na celu wywołanie w obywatelach państw członkowskich poczucie zagrożenia. Pytany o nowy mechanizm oceny praworządności krajów UE, który forsują szczególnie Belgia oraz Niemcy, poseł stwierdził, że to "preludium kampanii wyborczej", a tego rodzaju decyzje podejmowane są na podstawie politycznych emocji. 

"Wszyscy mówią, że Parlament Europejski będzie absolutnie inny niż do tej pory. W mojej ocenie jest to kolejne działanie polityczne, które zakończy się po 26 maja. Zatroszczymy się o to, aby Polska oraz inne kraje, które dbają o tożsamość Europy, już nigdy nie były w ten sposób traktowane. Jestem spokojny, że po wyborach europejskich takich manipulacyjnych sytuacji nie będzie"- podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Zdaniem Dominika Tarczyńskiego, nie ma żadnych podstaw, aby traktować w ten sposób Polskę. 

" Jako delegat do Rady Europy pytałem o konkretne zapisy których ustaw Timmermans ma do nas zarzuty. Nie było odpowiedzi (…). Opinia, którą chce się budować i kreować o Polsce oraz innych krajach, które nie zgadzają się na lewacką ideologię Unii Europejskiej, ma być tworzona teraz, aby budować pewnego rodzaju poczucie zagrożenia, że jeśli siły konserwatywne wygrają te eurowybory, to będzie jeszcze gorzej. Jest to tylko gra polityczna, która ma zastraszać. Jest to zarządzanie strachem, które nie przyniesie efektów"- wskazał polityk. Pytany o jedno z założeń nowego mechanizmu, w myśl którego państwa członkowskie Wspólnoty miałyby wypracować wspólną definicję praworządności, Tarczyński podkreślił, że trzeba zastanowić się, kto będzie tę praworządność oceniał i na jakiej podstawie. 

"Będą to oceniać nominaci polityczni, urzędnicy niewybrani w demokratycznych wyborach czy może ci, którzy są reprezentantami narodu? Kto będzie je interpretował: prawnicy czy może ktoś, kto naprawdę wie, czego oczekują narody? Wszystkie wybory ostatnich 3-5 lat w Unii Europejskiej pokazują, że nie ma zgody na to, aby instrumentalnie traktować prawo, z czym – w mojej ocenie – mamy do czynienia (…)"-powiedział parlamentarzysta. 

Rozmówca Radia Maryja zaznaczył również, że nie ma szans, aby jakiekolwiek państwo oskarżane w ten sposób miało zostać faktycznie ukarane. 

"Jest potrzebna jedność głosowania, a takiej jedności nie ma, ponieważ wiele państw jest oskarżanych przez tych, którzy piastują „stołki”. Oni wykorzystują swoją pozycję administracyjną, a nie polityczną, bo nie zostali wybrani w demokratycznych wyborach"- wskazał polityk, określając unijny establishment jako "lewacko-politycznie namaszczonych urzędników".

Tarczyński wskazał, że jest spokojny o wynik eurowyborów, gdyż "większość narodów europejskich chce zmiany"

yenn/Radio Maryja, Fronda.pl

Komentarze

i2019.03.21 15:02
Szkoda,że on szybciej mówi niż myśli, jeżeli ma jakieś szare komórki.
ceramik2019.03.21 7:23
Wsyscy Polacy na to czekamy i liczymy na ludzi w Polsce i Europie. Mowię ludzi, a nie plemię wybrane przez Złego.
Urszula2019.03.21 0:52
Jak Tarczyński znajdzie sie w PE to PiS czeka to samo co Fidesz.
JR2019.03.21 7:16
Jasnowidz?
M.2019.03.21 10:59
Nie, tylko kolejna nawiedzona, której mózgownicę wyprały GóWniane media he he he
Wojtek2019.03.20 23:26
On i Pawłowicz powinni się połączyć i z tego związku narodził by się nowy Führer .
anonim2019.03.21 7:08
buheheheh dobre... Dzieki.
Dumi2019.03.20 22:12
Panie Dominiku. Kiedy będzie wprowadzicie zakaz aborcji? Dziękuje. Nie mam więcej pytań.
spederalizowana europa2019.03.20 22:09
No for German national socialism!!!!! W maju wybory do PE. Raus mit deutschen socjalismus aus Europa!!!
Andrzej Malik2019.03.20 22:02
"Musimy być liderami walki z kłamstwem i ja o to zadbam - zapowiedział poseł PiS Dominik Tarczyński. - Powołam się na ustawy, które istnieją w Europie. Obiecuję, że w najbliższych dniach przedstawię to marszałkowi i będziemy procedować. Równiutko rok temu, a ustawy ani śladu...
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.20 21:59
Tarczyński od już lat dostarcza na polskie, jak i zagraniczne stoły kiełbasę wyborczą najwyższej jakości.
ed2019.03.20 22:02
Prostak jesteś. Tyle na temat twoich wszystkich komentarzy. Naucz się Polskiego.
Panek2019.03.21 0:10
ed to jest tak straszna szuja tak mocno zgniła i wulgarna, że nie ma drugiej takiej w promieniu 2474 kilometrów!