22.01.18, 11:07Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Mocne słowa Wyszkowskiego: Neonaziści nie mają szans na bycie edukatorami, gdy...

"Postkomuniści mają posady w instytucjach państwowych umożliwiających deprawację młodzieży!"- w taki sposób działacz opozycji czasów PRL, Krzysztof Wyszkowski odniósł się do reportażu o polskich neonazistach w programie "Superwizjer" w TVN24. Wyszkowski dość ostro wypowiedział się o Jerzym Jaskierni, który niedawno objął funkcję dziekana Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Zachowania neonazistów, zaprezentowane w reportażu TVN24 spotkały się ze stanowczym potępieniem ze strony przedstawicieli polskich władz. Można spodziewać się również konsekwencji wobec stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". Odnosząc się do słów premiera Mateusza Morawieckiego po emisji reportażu, Krzysztof Wyszkowski napisał na Twitterze:

"Premierze- grupka neonazistów to nic nie znaczący drobiazg przy objęciu funkcji uniwersyteckiej przez zasłużonego sowietoida Jaskiernię. Neonaziści nie mają szans na bycie edukatorami, gdy postkomuniści mają posady w instytucjach państwowych umożliwiających deprawację młodzieży!"- ocenił legendarny działacz opozycji czasów PRL.

yenn/Twitter, Fronda.pl