27.09.19, 18:24Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Mocny list Porozumienia do kolegów z PO ws. Jachiry. 'Chowacie głowę w piasek...'

"Remperatura sporu politycznego rośnie, trwa kampania wyborcza, czas w którym z ust polityków często padają niefortunne słowa. Wierzymy jednak, że istnieją granice, których nie należy przekraczać”- piszą politycy Porozumienia Jarosława Gowina do dawnych kolegów z Platformy Obywatelskiej.

List działaczy ugrupowania wchodzącego w skład rządu Zjednoczonej Prawicy związany jest z zachowaniem Klaudii Jachiry, jednej z kandydatek Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. 

„Kiedyś, jako członkowie Platformy Obywatelskiej, chcieliśmy razem zmieniać polską rzeczywistość. Dziś stoimy po dwóch różnych stronach politycznego sporu”-czytamy. 

"Choć nasze zdania różnią się w wielu kwestiach, to nigdy nie myśleliśmy, że odsuniemy się od siebie tak daleko. I nie chodzi o sferę polityczną, ale tę czysto ludzką. Temperatura sporu politycznego rośnie, trwa kampania wyborcza, czas w którym z ust polityków często padają niefortunne słowa. Wierzymy jednak, że istnieją granice, których nie należy przekraczać”-zwracają się działacze Porozumienia do polityków Platformy Obywatelskiej. Członkowie partii Jarosława Gowina przypominają dzisiejszej PO, czym było niegdyś to ugrupowanie i pytają, czym jest dzisiaj. 

"Wasi liderzy w stosunku do haniebnych wypowiedzi i zachowań Klaudii Jachiry chowają głowę w piasek i udają, że tak musi być, bo taka jest dzisiaj Platforma. Znamy się wiele lat i wiemy, że Was to oburza i szokuje. To nie jest Wasz świat. W nim nie można szydzić z ludzkich tragedii, cierpienia, dramatów i żałoby"-wskazują sygnatariusze apelu do polityków Platformy Obywatelskiej. Pod listem podpisali się m.in. lider Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin, minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz, a także Jacek Żalek, Renata Janik, Andrzej Sośnierz etc. 

„Ten list to prośba o reakcję. Możecie to zrobić nie tylko dla dobra swojej partii, ale przede wszystkim po to, żeby zamanifestować kim jesteście. Szanujemy Was i wiemy, że daleko Wam do Klaudii Jachiry i jej prowokacyjnej i nieakceptowalnej moralnie działalności. Nie byliście i nie jesteście ludźmi, którzy drwią z ludzkiego cierpienia. W sprawach najważniejszych zawsze będziemy wyznawać wspólne wartości. Chyba się nie mylimy? Prawda? Współpraca, a nie kłótnie. Warto wziąć to hasło na serio”-wskazują politycy Porozumienia. List opublikował na swoim profilu na Twitterze minister Jarosław Gowin

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

Sycylijczyk2019.09.28 11:35
Czyli Gowin ma "kolegów" w peło???
Ciekawy2019.09.27 21:44
Gowin zakłamana lajzo jak Krycha bluźnią to byłeś ślepy i gluchy
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnicy2019.09.27 20:31
Co jest ulubionym miejscem na posiłki much? Goowno! Co jest ulubionym miejscem muchy blogowej? Goowno - 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲. Z goowna - 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 odleciała mucha, nawet ona miała dosyć, ale się znalazła inna, radziecka i poczuje się jak u siebie w domu. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 wypełnia blogi tym samym smrodem.
katolik2019.09.27 20:21
Pisma są wręcz nie na miejscu. Dno moralno-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna i tak nie wejdzie do sejmu.ZAgadka.Mądrzy i silni Polacy głosują na PIS!!!
JS2019.09.27 20:10
Jachira przy Pawłowicz to aniołek! a właśnie gdzie Kryśka? PiS jak zwykle przed wyborami schował tego obleśnego babochłopa do szafy i zapchał jej paskudny ryj sałatkami?
Nimrodel2019.09.27 19:39
Przez te cztery lata w opozycji niczego się nie nauczyli. NICZEGO!
Cogito ergo sum2019.09.27 19:30
Platforma pięknie się podłożyła z panią Jachirą. Mają bardzo duży gorący kartofel, który parzy i śmierdzi. Jednak brak im przyzwoitości aby jednoznacznie się odciąć od jej działalności. Za daleko weszli w to bagno hejtu. Okazało się, że walka z mową nienawiści to tylko strategia Platformy na użytek przyzwoitych wyborców.
man.of.Stagira2019.09.27 19:30
. . 'Jachira' to spolszczone jest z rosyjskiego 'Jakirow'. . . zdaje się, że był taki bohater Sovietskowo Sojuza w latach stalinowskich jakiś Generał Jakirow czy coś w tym stylu . tiaaa
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.09.27 19:22
Co tam- ciapaci, co tam czarnuchy, co tam mośki - to wszystko pryszcz!!! Jachira przebiła nawet ...... LGBT !!!!!
Ciekawy2019.09.27 21:46
Krycha nie takie pokazówki robiła i pisim lajzom nie przeszkadzalo