01.05.17, 17:00Fot. Domena Publiczna

MSZ dba o Polonię. Stworzy Konsulat Generalny w Montrealu

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zadecydował, że urząd konsularny RP w Montrealu stanie się Konsulatem Generalnym.

Resort spraw zagranicznych poinformował: "Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, iż kierując się troską o jak najlepsze reprezentowanie interesów Polski w Quebeku oraz efektywne wspieranie polskiej społeczności w tej prowincji minister Witold Waszczykowski podjął decyzję o utrzymaniu działalności urzędu konsularnego RP w Montrealu i sukcesywnym rozszerzeniu jego działalności, a także podniesieniu rangi tej placówki do rangi Konsulatu Generalnego".

Konsulat ma mieć siedzibę w dotychczasowej siedzibie urzędu konsularnego. Minister Waszczykowski prosi polonię kanadyjską o cierpliwość i "zrozumienie dla stopniowego rozszerzania zakresu działalności". Minister stwierdził, że Konsulat będzie "stanowić ważny ośrodek polskiej obecności w mieście i prowincji, a także – jak to miało miejsce przez kilkadziesiąt lat – podmiot współpracujący blisko z naszymi Rodakami mieszkającymi w Kanadzie wschodniej".

krp/onet.pl, Fronda.pl