29.07.13, 07:13Radosław Sikorski (fot. Balcer_Wikipedia)

MSZ płaci za zajęcia o gender. Senator PO: Wierzę w pomyłkę resortu. Co wspólnego ma MSZ z ideologią gender?

O warsztatach z gender, na które MSZ ma wyłożyć blisko 90 tys. złotych pisaliśmy na Fronda.pl w ubiegłym tygodniu. Senator PO Jan Filip Libicki uważa, że to po prostu jakaś pomyłka.

„ Nie może być naszej zgody na propagowanie ideologii gender w szkołach. Minister Radek Sikorski znany jest ze swoich konserwatywnych poglądów. Jestem przekonany, że ktoś wprowadził go w błąd. To trzeba koniecznie wyjaśnić” - apeluje polityk.

Na swoim blogu Libicki ostrzega, że stowarzyszenie „Jeden świat” (które miałoby przygotować warsztaty) prezentuje „ideologię samą w sobie nie tylko szkodliwą, ale na dodatek - zwyczajnie - sprzeczną ze zdrowym rozsądkiem”.

Co wspólnego ma MSZ z ideologią gender? Czy jej propagowanie to na przykład kształtowanie wizerunku Polski na świecie? Naprawdę - trudno zgadnąć” - przekonuje senator. I podkreśla: „Wierzę po prostu w pomyłkę MSZ. W pomyłkę Radka Sikorskiego. Człowieka kojarzonego przecież - i słusznie - ze środowiskami konserwatywnymi”.

eMBe/Gazeta.pl/Dziennik.pl 

Komentarze

anonim2013.07.29 7:51
Coś czuję, że Libicki dołączy do trójki Gowin-Godson-Żalek, która niedługo opuści PO.
anonim2013.07.29 8:02
Każde oszustwo jest dobre do osiągnięcia celu. Genderyści to ideologia niebezpieczna dla świata, Trzeba ją powstrzymać. W przeciwnym wypadku zgotujemy naszym potomkom piekło na ziemi.
anonim2013.07.29 8:15
@petrasCK Tylko, że nikt na lekcjach religii nie uczy dzieci nierządu i nie mówi chłopcom, że mogą stać się dziewczynką, ani dziewczynkom, że mogą stać się chłopcem. Nikt także nie stawia znaku równości między homoseksualizmem i heteroseksualizmem.
anonim2013.07.29 8:19
Zastanawiam się na czym miałyby polegać te konserwatywne poglądy min. R.Sikorskiego. Jeśli na tym, że jak dotąd ma żonę, a nie męża, to faktycznie konserwatysta.
anonim2013.07.29 8:27
Libicki jako pożyteczny idiota najpierw wspierał i zapracował, a teraz się zdziwił - tacy tak mają... A pytanie powinno brzmieć co lewacko zideologizowane MSZ ma wspólnego ze sprawami zagranicznymi i reprezentowaniem w nich Polski - pytanie oczywiście retoryczne, bo odpowiedź brzmi NIC!
anonim2013.07.29 16:52
Sikorski i konserwatyzm - co za bełkot
anonim2013.07.29 18:58
Jaka pomyłka..było zlecenie z "nowoczesnej Europy", to trzeba było je zrealizowac. Mam wrażenie, że pan Sikorski utracił zdolnosc samodzielnego podejmowania decyzji.
anonim2013.07.30 18:03
Ktoś ministra Radka Sikorskiego wprowadził w błąd. A jeśli nie, to trzeba to wyjaśnić. Na takie przedsięwzięcia nie może być powszechnej zgody" ....No prosze, w tym rządzie same LEBIODY..... Pan Sikorski nie odróżnia kija bejsbolowego od pałki policyjnej. To ci asa mamy w MSZ!!!!!!