25.02.20, 09:24Paweł Mucha, Donald Tusk/YT/Telewizja Republika, TVP

Mucha: Charakter Tuska prysł!

Głośno ostatnio było o budżecie na TVP. Wypowiedział się na ten temat także Donald Tusk, który pytany o możliwość zawetowania tej ustawy powiedział:

- Wydaje się, że prezydent Andrzej Duda nie ma tyle odwagi i charakteru, by zawetować nowelizację ustawy o rekompensatach dla TVP i PR, nie widzę powodu, dla którego miałby teraz stać się mężczyzną.

Na te w sumie słabe i wyświechtane złośliwości, pytany w TVN24 Paweł Mucha celnie odpowiedział:

- Złośliwy powiedziałby tak, że gdyby odwagi i charakteru nie brakowało Donaldowi Tuskowi, to wystartowałby w wyborach prezydenckich, a nie zasłaniałby się panią marszałek Małgorzatą Kidawą-Błońską

Dodał też:

- Dzisiaj widzimy, że Donald Tusk przebiera nogami, żeby popierać Małgorzata Kidawę-Błońską, natomiast sztabowcy Kidawy-Błońskiej z wyraźnym dystansem - mając świadomość całego negatywnego bagażu związanego z osobą Donalda Tuska, wtedy, kiedy był premierem, wtedy kiedy był przewodniczącym Rady Europejskiej - mówią „no my tego chcemy, ale może niech nie za bardzo Donald Tusk się pojawia w tej kampanii”.

Ja od siebie bym jeszcze dodał, że Tusk zachowuje się trochę jak Wałęsa. Prawą nogą jest w Brukseli, lewą przy Kidawie-Błońskiej, a sam nie bardzo wie, gdzie się podziać i co ze sobą zrobić.

 

mp/pap

Komentarze

Zygfryd2020.02.27 16:20
,,hej gerwazy daj gwintówkę! niechaj stracę tę makówkę'' wstyd dla Polski którą chciał okraść i sprzedać w całości Niemcom ,zero własnej refleksji po błędnych decyzjach smoleńskiej tragedii szczątki ofiar wrzucone byle jak i byle gdzie i nawet słowa skruchy dla rodzin nic bo po co? Polskość to nienormalność wg. byłego premiera.
polacke2020.02.25 20:03
Co tu w sprawach polskich robi ktoś, kto "awansował na Niemca". Żeby to jeszcze był ktoś mądry. Bezczelny nie oznacza inteligentny. Drobny cwaniaczek i nierób pospolity przyklejający się zawsze do kasy.
W\\\\305\\\\202adys\\\\305\\\\202aw2020.02.25 17:06
Tusk przyjechał tu w jednym celu - dać paliwo swoim wyznawcom. Wszystko, co mówił było skierowane do nich i tylko do nich. I oni teraz te prawdy objawione głosić będą, Amen. Aha, jeszcze jedno. Tusk zapomniał, kto wie, może i o najważniejszym, że jego słowa skierowane do wyznawców, będą słyszane również przez innych, w tym osoby niezdecydowane; jeśli chodzi o kandydaturę na prezydenta. I co te osoby usłyszały? Ano, że przyjechał ten gość, o którym mówią różnie i podsycił ogień nienawiści, który raz przygasał, raz płonął mocniej, ale nie do tego stopnia, jak w jego słowach. Nienawiść w najczystszej, nieskażonej formie - pewnie kiedyś trafi do Sevre pod Paryżem. Te osoby, panie Tusk, przez te parę lat pana nieobecności, nieco odwykły od pana nieskrywanych werbalnie fobii i lęków. Reasumując, myślę że zrobił pan swojej partyjnej koleżance niedźwiedzią przysługę. My, tu w Polsce, proszę pana, zaczęliśmy cenić spokój, rozwój i w miarę normalne rządy. Nie wykluczam, panie Tusk, że to właśnie pana działanie doprowadzi, że nie będzie drugiej tury. Pozdrawiam wszystkie stany! WP
katolik2020.02.25 17:13
i można donaldino się pochwalić ,ze mamy już port i kupiliśmy niemieckiego samolota.. Idzie nam,znaczy Polsce coraz lepiej i bez nerwów o rozbiór
Muchułap2020.02.25 14:51
Niech mi ktoś poda klapke na muchy
Stefa2020.02.25 12:17
Pamiętam posłankę Muchę. Wciąż wygląda młodo na zdjęciu, ale nie ogoliła się i trudno ją rozpoznać.
Polak 2020.02.25 11:15
Czopek merkelowej to największy złodziej Polaków
UHty2020.02.25 9:57
Tylko że Donald Tusk ma swoje zdanie i jest mężczyzną w przeciwieństwie do Dudusia jak to pięknie pokazano w Uchu Prezesa nim nie jest bo jest po prostu pis...ą
jula2020.02.25 10:23
Wypowiadanie zdań, nie jest dowodem na posiadanie przekonań. Zdał maturę więc musiał umieć wypowiadać zdania, logiczne, tak, prawdziwe-nie.
Marek2020.02.28 20:45
a wiesz dziewczyno, że zdanie matury nie jest miernikiem inteligencji, co doskonale widać na twoim przykładzie
katolik2020.02.25 17:04
czy to może żona małego donaldina( tak mówi?)
Marycha2020.02.25 19:06
Mężczyzną? ....tchórzem raczej....hehe.
jula2020.02.25 9:51
Tusk całą swoją działalnością polityczną pokazał, że cojones to nie jego zasób. - brał pieniądze od SPD na szkolenia, dla zbudowania kompetencji i w zamian realizował obce cela w polityce swojego kraju. - dla osiągnięcia lepszego wyniku w wyborach prezydenckich w 2005 roku uznał, że Belweder wart jest mszy, czego rezultatem była religijna ustawka z sakramentem małżeństwa i ołtarzykowe prezentacje na stoliku. - będąc premierem i nie nadzorując funkcjonowania państwa,zdecydował o:podwyższeniu wieku emerytalnego oraz skierował 6-cio latki do szkół co było elementem tego samego planu zmuszania Polaków do dłuższej pracy zawodowej, zabraniu 3/4 części składek z OFE, które były wprost ze składek imiennych odprowadzane na indywidualne rachunki. Nie reagując jako premier na kolejne coraz większe afery gospodarcze swoich partyjnych działaczy, dał totalne przyzwolenie na demontaż i bezhołowie w Polsce -w polityce zagranicznej demonstrował serwilizm i poddaństwo,dla realizacji obcych celów. -w sytuacji katastrofy smoleńskiej pokazał całkowitą bezradność i tchórzostwo. -rejterada na brukselskie korytarze tylko potwierdza, że Donald Tusk jest wytrzebionym politykiem.
MarcinP2020.02.25 9:41
Mucha odleciał.......odleciała ?
tfuj2020.02.25 9:37
Nieodrodny wnusio swojego dziadka, ale kieszonkowego formatu
katolik2020.02.25 9:27
złosliwośc i zazdrośc dupka odpowiednia do germantuskoland