26.08.19, 21:20Zdj. screen Polsat News

'My byliśmy blisko krzyża i przeżyliśmy, a ci co byli dalej, to zginęli'-ks. Kozłowski wspomina burzę na Giewoncie

Ksiądz Jerzy Kozłowski, który był na Giewoncie podczas potężnej burzy, przeżył trzy uderzenia piorunów. W ubiegłym tygodniu w Tatrach zginęły cztery osoby, natomiast ponad 160 turystów zostało poszkodowanych.

Co robił młody duchowny, ks. Jerzy Kozłowski, podczas potężnej burzy? Kapłan opowiedział o tym w programie "Interwencja" w Polsat News. 

"Jak piorun uderzył, to zacząłem rozgrzeszać ludzi, bo wiedziałem, że będą zabici. Pocieszaliśmy się nawzajem, mówiłem, że spotkamy się w szpitalu"-powiedział w rozmowie z dziennikarzami. 

"Nie zapowiadała się burza. Było słychać grzmoty w oddali. Poczułem ogromny ból, iskry, nie do opisania"-wspomina ks. Kozłowski. Jak dodaje, szczególnie zapamiętał trzecie uderzenie pioruna. Po tym, jak nastąpiło, krzyczał z bólu i błagał Boga, aby go zabrał. 

"My byliśmy blisko krzyża i przeżyliśmy, a ci co byli dalej, to zginęli"-powiedział młody kapłan.

yenn/Polsat News, Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.08.29 12:41
Ilu gdy waliły pioruny kładło się na ziemi zamiast lecieć w dół tratując innych? Nie uratowałoby to wszystkich ale pewnie wielu, tylko że w takim stresie zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w górach. Góry rządzą się własnymi prawami , prawami natury. Zal wszystkich .
fk2019.08.28 12:38
Jak by baran znał fizykę to by wiedział że krzyż działa jak piorunochron i nie dopuszcza do tego aby raziło ludzi chyba że taki sam baran trzyma za metalowy krzyż podczas wyładowań i na trasie wspinaczki ludzi w odpowiedniej odległości powinny powstać maszty ściągające wyładowania bo można to zrobić za pobierane opłaty wejścia na szlak
Ewa B.2019.08.27 14:27
Szkoda ludzi. Za śmiechem, tańcem, pląsają w kierunku otchłani. Szkoda ludzi. Otumanieni narkotycznymi oparami własnych świństw nie są w stanie ocenić swojego położenia. Prośmy, aby modlitwa Polski i Polaków zgromadzonych pod Krzyżem 14 września przyniosła zatrzymanie totalitaryzmu niemoralności w Polsce i na świecie.
Barbi2019.08.27 11:01
Uwaga Uwaga!!! Robie listę hańby kobiet. Lewackie dziwki, których nie należy traktowac z szacunkiem na tym portalu,które trzeba niszczyć, wyzywać, hańbić i gonić: 1. Maria Błaszczyk 2. Agnieszka Dz. 3. Urszula 4.....dopisujcie jak sobie jakąś przypomnicie.
Arthur von Kinsky2019.08.27 11:21
5. Barbi - lewacki prowokator
beata2019.08.27 12:59
nie trzeba ich wyzywać tylko im współczuć i się za nie modlić .Nigdy nie należy potępiać człowieka , tylko zło które czyni , a wiadomo kto na świecie stoi za każdym złem.
beata2019.08.27 13:03
Widać ,że Barbi ma określone zadanie do wykonania tj. szerzenie nienawiści
anonim2019.08.27 14:40
Tak jak zaprogramowana lala ,szkoda ,ze daje się tak sterować bezmyślnie.
Sebastian Lorenc2019.08.27 17:54
A dlaczego pani mi współczuje? I jakie czynię zło. Proszę o odpowiedź.
emeryt2019.08.27 22:28
Wyobraźnia buzuje? Jak sobie wyobrażasz listę, to co, bryknie czasem?
Krzysiek2019.08.27 10:55
Sz. P. Polak Ateista Dumny Gej, dzielnicowy itd. Partner-pedał cię rzucił? Rozumiem frustrację. Ale zmień forum na bardziej odpowiednie. Tu nabawisz się nerwicy.
Jan Radziszewski2019.08.27 10:45
Ziemia odpowiada na krzyk Tego, którego zabito, budzącym lęk hukiem. Wydaje się, jakby tysiąc gigantycznych rogów wydawało jeden dźwięk. Na ten przerażający akord nakładają się oddzielne i rozdzierające nuty błyskawic – znaczących niebo we wszystkich kierunkach. Spadają na miasto, na Świątynię, na tłum. Sądzę, że byli ludzie rażeni piorunami, gdyż biły one w tłum. Błyskawice są jedynym, nieregularnym światłem, pozwalającym coś widzieć. A potem nagle, gdy trwają jeszcze wyładowania piorunów, ziemia trzęsie się w wirze cyklonowej wichury. Trzęsienie ziemi i trąba powietrzna łączą się, by spuścić apokaliptyczną karę na bluźnierców. Szczyt Golgoty kołysze się i tańczy, jak taca w ręku szaleńca. Wstrząsy wywołują drżenie i falowanie i tak potrząsają trzema krzyżami, iż wydaje się, że je przewrócą. Longin, Jan, żołnierze chwytają się, czego mogą, jak mogą, żeby nie upaść. Jan jedną ręką trzyma się krzyża, a drugą podtrzymuje Maryję, która z powodu bólu i wstrząsów, opadła na jego pierś. Inni żołnierze – zwłaszcza ci z boku wzniesienia – musieli uciec na środek, aby nie spaść ze wzgórza. Złoczyńcy krzyczą z przerażenia. Tłum woła jeszcze głośniej i chciałby uciec, lecz nie może. Ludzie upadają jedni na drugich, depczą się, wpadają w szczeliny ziemi, odchodzą od zmysłów. Trzy razy powtarza się trzęsienie ziemi i trąba powietrzna, a potem martwy świat całkowicie nieruchomieje. Tylko błyskawice, lecz bez grzmotów, znaczą jeszcze niebo i oświetlają żydów. Uciekają we wszystkich kierunkach, z rękami we włosach lub wyciągniętymi przed siebie, lub wzniesionymi ku niebu, aż dotąd pogardzanemu, którego teraz się lękają. Ciemność zmniejsza się nieco pod wpływem przebłysku światła, wspomaganego przez milczące i magnetyczne wyładowania. Pozwala to zobaczyć wielu leżących na ziemi – nie wiem, czy martwych, czy też nieprzytomnych. Jeden dom płonie w obrębie murów. Płomienie wznoszą się prosto w nieruchomym powietrzu, wyrzucając swą żywoczerwoną barwę w ciemny popiel atmosfery. Maryja podnosi głowę z piersi Jana i patrzy na Swego Jezusa.
Jan Radziszewski2019.08.27 10:41
Dzienniczek św s Faustyny Nr 474-475 nn "+ Wieczorem, kiedy byłam w swojej celi, ujrzałam Anioła wykonawcę gniewu . Bożego. Był w szacie jasnej z promiennym obliczem , obłok pod jego stopami z obłoku wychodziły pioruny i błyskawice do rąk jego a z ręki JEGO WYCHODZIŁY I DOTYKAŁY ZIEMI . Kiedy ujrzałam ten znak gniewu Bożego, który miał dotknąć ziemię a sz6czgólnie pewne miejsce , którego nie mogę ujawnić dla słusznych przyczyn, zaczęłam prosić Anioła aby wstrzymał chwil kilka, a świat będzie czynił pokutę. Jednak niczym prośba moja była wobec gniewu Bożego. W tej chwili ujrzałam Trójcę Przenajświętszą. Wielkość Majestatu Jego przeniknęła mnie do głębi i nie śmiałam powtórzyć mojego błagania . W tej chwili uczułam moc Łaski Jezusa która mieszka w duszy mojej. kiedy przyszła świadomość tej Łaski , w tej chwili zostałam porwana przed Stolicę Bożą . O jak wielki jest Pan i Bóg nasz i niepojęta świętość Jego . Nie będą się kusić opisywać świętość Jego , bo niebawem ujrzymy Go wszyscy Jakim Jest. Zaczęłam błagać za światem słowami wewnętrznie słyszanymi Kiedy się tak modliłam ujrzałam bezsilność Anioła i nie mógł wypełnić sprawiedliwej kary która słusznie się należała za grzechy . Z taką mocą wewnętrzną nigdy się nie modliłam jako wtenczas.. Słowa którymi błagałam Boga są następujące Ojcze Przedwieczny ofiaruję ci Ciało i Krew Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa za grzechy nasze i świata całego Dla jego Bolesnej Męki miej Miłosierdzie dla nas
Ewa B.2019.08.27 10:40
Ateisto Dumny G. (bo czy jesteś Polakiem mam wątpliwości) - ty nie umrzesz ? Wieczność przyjdzie nieoczekiwanie, jak złodziej. Co dalej ?
Jarek2019.08.27 15:09
Martw się o siebie, nie o innych.
Benek2019.08.28 0:40
Ewa B, Nie wiesz kim jest ! Chwalił się ! To nie Polak, to Żyd w Polsce urodzony - Lech Keller- Kraqwczyk ! Stary człowiek , ponad 70 lat, jest homosiem, był w SB. Pedałuje dzieci, też się tym chwalił! Siedział kilka razy w więzieniu za pedofilię! Dopuszczał się jej nawet do dzieci siostry ! Tak pokrótce! Piszą,też, że jest w rejestrze IPNu i tam, jako były SB ma numer! Można wejść na strone i poczytać o nim!
Ewa B.2019.08.27 10:37
Prośmy aby modlitwa Polski i Polaków zgromadzonych pod Krzyżem 14 września przyniosła zatrzymanie totalitaryzmu niemoralności w Polsce i na świecie.
elektryk z uprawnieniami na odgromówkę2019.08.27 9:27
Poprawnie uziemiony Krzyż CHRONI, a nie zabija. Zabijały łańcuchy, bo nie były UZIEMIONE. . POZA TYM WEJSCIE NA SZCZYT POWINNO BYĆ WYPOSAŻONE W ŚWIATŁA - JAK NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH - CZERWONE I ZIELONE. ZASILANE FOTOWOLTAICZNIE I STEROWANE RADIEM Z DYREKCJI TATRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO. ZA WCHODZENIE NA SZCZYT - NA CZERWONYM ŚWIETLE - MANDAT NP. 100 ZŁ OD ŁEBKA.
Jan Radziszewski2019.08.27 11:07
Co powiesz o nauce tzw naukowy człowieczku - jeżeli ona w żywe oczy kłamie i ludzi na manowce wiedzie. co powiesz ty naukowy człowieku o Teorii Ewolucji słynnej w świecie małpy Karola Darwina - która do piekła prowadzi wyznawców tego tzw "ATEIZMU przyrody" A tam trwa wieczne cierpienie w ogniu piekielnym którego przedsmak doświadczasz jeszcze w tym życiu + a jak mogą być uziemione jeżeli są one pomalowane tzn ogniwa nie są połączone i tylko przez indukcję elektryczno magnetyczną następuje porażenie ludzi nauka nie rozwiązuje problemu kary Bożej spotykającej ludzi w życiu bo jak jest w powiedzeniu nawet na równej drodze można złamać nogę.
J.P2019.08.27 12:01
Tam gdzie nie ma nauki jest strach, nędza umysłowa i zabobon. Przestań pitolic.
Jan Radziszewski2019.08.27 17:46
Prawda ludzi wyzwala nie Kłamstwo nawet to nazywające się naukowym Bo wszelka "Gnosis" pochodzi od Węża tzn jest Kłamstwem Kłamcy /Rdz 3,1 nn J 8,44) i w Kłamstwie jest strach - bo ojcem strachu jest Kłamca Wąż Nędza Umysłowa i zabobon jest również jego dziełem . Słyszałeś może o tzw "Królewskiej sztuce" uprawianej w lożach masonerii i ILLUMINATI - to jest naprawdę perfidia diabelska tak nazywać Okultyzm Magię Jasnowidztwo czarnoksięstwo guślarstwo.
Kinga2019.08.30 3:17
A nauka skąd się bierze? Skąd rozum sie mierze? Skąd człowiek się bierze! Nie o d małpy!
jan2019.09.1 14:52
chopie a do czego przyczepione są łańcuchy? do skał czyli ziemi są doskonale uziemione
Regina2019.08.27 8:24
Zabija nie krzyż, tylko głupota takich jak durny ateista gej. Szła burza, trzeba było schodzic niżej.
Robert2019.08.27 7:46
Pioruny waliły w krzyż gdyby tego krzyża tam nie było to nie byłoby tragedii
Regina2019.08.27 8:41
Gdyby ludzie mieli tyle rozumu, żeby zejść niżej nie byłoby tragedii. Piorun i tak uderza w najwyższe miejsce. Nie uczyli tego?
Danuta2019.08.27 21:36
Może naukowo wytłumaczę Ci: Krzyż, metalowy, wysoki- ściąga pioruny- piorun uderza w najwyższy punkt! Gdyby nie ten Krzyż uderzałby w stojących tam ludzi- to oni wówczas ściągaliby pioruny!!!! Zginęli ci, co trzymali się metalowych łańcuchów rozpiętych dl ułatwienia wyjścia!
Ktotyjestes2019.08.30 0:44
Piorun i tak uderzy w wierzchołek, głąbie.
[email protected]2019.08.27 7:39
a co Admini na to, że farma troli systematycznie obraża i szkaluje wiarę i katolików na katolickim portalu ?HĘĘĘ???
Sebastian Lorenc2019.08.27 6:47
Dajcie już spokój, każdy z nas mógł być na wtedy w górach. Dziesiątki razy byłam na Giewoncie. Jakieś tam prognozy mówił o możliwości burz, ale nie było żadnych alertów.Ludzie, którzy już byli prawie na szczycie i tak nie zdążyliby zejść. To nie karma, nie kara boża, tylko natura. Tam zginęły dzieci, dorośli, którzy byli na wakacjach. Po co ciągle do tego wracać,kpić, rozwlekać temat? Wszyscy jesteśmy mądrzy przed komputerami, w domu.
jozef2019.08.27 8:38
Agnieszko tych ludzi tam nie powinno być. Wyolbrzymianie zasług księdza jest tak głupie, że nie mieści się w głowie.
anonim2019.08.27 8:58
Nie powinno ich tam być ale byli, robimy wiele rzeczy bezmyślnie, albo z niewiedzy. A ksiądz zachował się jak ksiądz, nie znam się za bardzo na tym, ale ci co się znają powiedzieli, że dla wierzących ma to duże znaczenie. Moim zdaniem nie ma się co czepiać. Ale co ja tam wiem, przecież ja zwykła lewaczka jestem ;)
Jan2019.08.27 10:00
Pani Agnieszko. Lewaczka czy nie, ale to co Pani w tym miejscu napisała powoduje wielki szacunek do Pani. Potrafi Pani zaakceptować wartości innych, a nie tylko nienawistnie hejtować, jak większość na tym portalu. Pozdrawiam
J.P2019.08.27 11:24
Nie lewaczka, normalna kobieta i ta normalność jest na frondzie przekleństwem. Hordy szatana tu rządzą! ☠👹☠
Maria Blaszczyk2019.08.27 14:49
No właśnie o to chodzi, że by zdążyli. Część ludzi zeszła i nawet próbowała ostrzegać wchodzących. Sami zdążyli zejść. A tamci to olali. Mnie osobiście wkurza takie bezsensowne narażanie życia. Tym bardziej, że sama widziałam to podczas tego szkwału na Mazurach w 2007 roku. Faktem jest, że to przyszło dość nagle - ale my zdołaliśmy dopłynąć i zrzucić żagle, a wiatr się zaczął, jak cumowaliśmy - i na własne oczy, walcząc z cumą widziałam łodzie na żaglach. Tak, to jest natura - ale jej olewanie, zwłaszcza, jeśli się ma dzieci pod opieką, jest nieodpowiedzialne. Istnieją proste zasady - grzmi - schodzisz ze szczytu, a nie na niego się pchasz, zwłaszcza jak Ci przewodnik mówi, żeby schodzić, zrzucasz żagle itd. Jeśli tego nie robisz - jest to po prostu głupie. https://wiadomosci.wp.pl/giewont-dramatyczna-relacja-przewodnika-tatrzanskiego-wokol-nas-fruwaly-kamienie-6416373721168001a
leszczyna2019.08.26 23:16
Dlaczego fronda pisze, że zginęły cztery osoby, skoro zginęło pięć osób? Piąta ofiara to turysta po stronie słowackiej. To nie człowiek, skoro zginął po drugiej stronie polskiej granicy?
Nauka głupcze2019.08.26 23:06
Patrzcie, jakaż u klechy wręcz fotograficzna pamięć. Tłumaczy się, bo ma wyrzuty sumienia, bo to on ich tam zaprowadził. Bo to on i jemu podobni całe życie mamili tych którzy ucierpieli - swoimi bajkami o krzyżu, Jezusie i aniołkach na chmurkach. A ci co tego dnia w ogóle nie poszli w góry nabawili się co najwyżej lekkiej niestrawności, bo z nudów zjedli za dużo lodów. I też nikt nie zginął.
anonim2019.08.26 23:20
Coś ten nick mówi o tobie głupcze prawdę ,żeś głupiec i z nauką to nie masz doczynienia bo takich głupot to normalny człowiek nie da rady wymyśleć co ty tu wypisałeś . Po prostu żenada
Anna2019.08.27 0:09
nie pisz bzdur jak nie wiesz ten ksiądz to kolega księdza z mojej parafii wspaniały młody człowiek nasz bohater
anonim2019.08.27 0:18
On Anno wie dobrze i celowo obraża tego księdza ,bo to nienawistny człowiek ,za niego trzeba się modlić .
Jan Radziszewski2019.08.27 10:39
Co powiesz o nauce tzw naukowy człowieczku - jeżeli ona w żywe oczy kłamie i ludzi na manowce wiedzie. co powiesz ty naukowy człowieku o Teorii Ewolucji słynnej w świecie małpy Karola Darwina - która do piekła prowadzi wyznawców tego tzw "ATEIZMU przyrody" A tam trwa wieczne cierpienie w ogniu piekielnym którego przedsmak doświadczasz jeszcze w tym życiu
Hak Ci w smark2019.08.26 22:27
Ten piorun ta kara za podłe słowa Jędraszewskiego
zatroskany2019.08.26 22:36
TO KARA ZA TWOJĄ GŁUPOTĘ i nie tylko głupotę
Hak Ci w smark2019.08.26 23:49
to kiepsko wyszło skoro mnie tam nie było :)
Cool2019.08.27 7:50
Logika ci szwankuje, bo Jedraszewskiego też tam nie było :-)
Hak Ci w smark2019.08.27 14:47
Tyle że z krzyżem mam jeszcze mniej wspólnego niż Jędraszewski.
Nie hak2019.08.26 22:37
I ucierpieli niewinni ludzie ,bredzisz kobieto ,pewnie parę ateistów też tam było ,nienawiść do Jędraszewskiego przesłania ci rozum .
JasiekPodG\305\202ow\304\2312019.08.26 22:40
Words, words, words! (W. Shakespeare)
violencja2019.08.26 22:44
Nie jesteś kobieca z takim nickiem , jest obleśny.
anonim2019.08.26 22:56
Za to ty jesteś kobiecy, jak spod Giewontu na Hel
Hihi2019.08.26 23:42
Ale mądrala z ciebie.Skąd czerpiesz tą mądrość ?
violencja2019.08.26 23:50
Czytaj ze zrozumieniem , JESTEM KOBIETĄ.Wiem , że sporo osób ma problem z czytaniem ze zrozumieniem , ale jak ma to niech nie pisze , bo się ośmiesza . I akurat Górale z Podhala spotkali się z Kaszubami na Helu , jest tam tablica pamiątkowa. Połączyła ich wiara. Zapraszam.
Hak Ci w smark2019.08.26 23:53
Nie musi Ci się podobać violencjo.
violencja2019.08.27 0:06
Wiem Kochana , ubierz sukienkę i koronki i balerinki i wtedy zobaczymy Królewnę:):):)Prawdziwą , z jajem , nie kiczowatą , taka przebojową , ale kobiecą , nie mdłą.
Hak Ci w smark2019.08.27 0:09
Może wybrałabym inny jakbym traktowała to forum choć odrobinę poważnie. Ale na to trzeba sobie zasłużyć.
violencja2019.08.27 0:15
Forum tutaj ma niski poziom , przyznaję rację.Denerwuje mnie poziom wypowiedzi, ale staram trzymać fason. Tematyka artykułów odpowiada mi , czytam i jestem tutaj , bywam też krytyczna dla merytoryki artykułów , ale czy sama napisałabym lepiej? Raczej nie. Forum jest i go nie będzie, ale Ty pozostaniesz...pomyśl....
Hak Ci w smark2019.08.27 0:27
Wiesz vioencjo - podpisujesz się pod tym co napisałaś więc myślę, że jednak zrobiłabyś to lepiej.
Dociekliwy2019.08.26 23:25
Tak to kto ukarał Bóg ,którego według ciebie nie ma ? A może to ta ,,tęczowa zaraza'' się zemściła,której też nie ma ? Ciekawe kto wymierzył tą karę ?
Hak Ci w smark2019.08.26 23:50
Oj ale zabolało :D Dla jaj se napisałam :P
Dociekliwy2019.08.26 23:59
Z czyjegoś nieszczęścia sobie jaja robisz? Tak sobie napsałam,haha ,bardzo śmieszne .Jak miało mnie co zaboleć to tylko to ,że są takie głupie baby jak ty.
Hak Ci w smark2019.08.27 0:04
Gdyby nie zabolało to byś nie odpisał. :) Ja tylko przemawiam takim językiem jakiego można się nauczyć na najbardziej katolickim portalu jaki istnieje :P
Dociekliwy2019.08.27 0:14
Zabolała mnie twoja głupota dlatego odpisałem ,bo nie mogę zrozumieć ,żeby ktoś był aż tak głupi ,zeby żartować sobie z cudzego nieszczęścia ,na to stać tylko prymityw. To nie jest najbardziej katolicki portal ,jesteś tu tylko dlatego ,bo bezkarnie możesz wyżyć się na kościele i masz tu doborowe towarzystwo troli i od nich faktycznie uczysz się języka .
Hak Ci w smark2019.08.27 0:25
Ja nie muszę wyżywać się na KK bo on już sam dawno się pogrąża np. poniżając innych ludzi, broniąc gwałcicieli i pedofilów (np. wspomniany Jędraszewski) lub znęcając się bezpośrednio nad dziećmi które zostały im powierzone w opiece. Mam nadzieję Dociekliwy że będziesz tam kiedy poszkodowani będą potrzebować pomocy. Ale z kolei to są żywi - nie wiem czy warto dla dla takich ludzi jak Ty się nimi przejmować. Czy Wam tak swoją drogą Bóg jakiś takich wskazówek nie daje?
Docielkiwy2019.08.27 0:44
Nie bronię pedofilów w kościele i też chce ,żeby byli ukarani ,ale też niech będą ukaranipedofile z innych środowisk ,a nie brakuje takich ,czemu tym też się nie zajmiesz ,czy tamte ofiary twoim zdaniem nie zasługują na pomoc ,czemu nie odezwałaś się jak był tu temat Sadowskiego ,bo to ciebie nie interesuje tylko ,zeby w kosciół uderzać .Mnie martwi i jedno i drugie i trzeba oczyścić z tego zła wszystkie środowiska ,a nie tylko kościół. . Jesteś jednostronna .jak wszystkie tu trole./
Hak Ci w smark2019.08.27 0:57
Gdybyś widział trochę więcej co pisałam to może byś zrozumiał, że nie jestem tak jednostronna jakbyś sobie tego życzył. Bo krytykowałam chociażby tego człowiek co podrzynał gardło dmuchanej lasce z twarzą Jędraszewskiego.
Docielkiwy2019.08.27 1:38
Nie siedżę tu codziennie ,żeby wszystko widzieć ,no to przepraszam masz plusa za to ;)
Docielkiwy2019.08.27 0:54
Ja się w przeciwieństwie do Ciebie przejmuję wszystkimi ludżmi i wszystkim w miarę moich możliwości staram się pomóc ,nie jest dla mnie ważne czy go lubię czy nie ,czy myśli inaczej jak ja ,bo dla mnie kazdy człowiek jest ważny ,ty też . Dlatego boli mnie to jak piszesz w takim prześmiewczym tonie o ludzkiej tragedii . Tam zginęli ludzie ,może z własnej winy ,bo mogli nie iść tam ,ale ich rodziny cierpią ,dla ciebie to nic takiego i to jest dla mnie po prostu straszne ta twoja bezduszność ,brak współczucia .
Docielkiwy2019.08.27 1:05
Nie życzę ci żle ,bo nikomu nie życzę ,ale pomyśl jakby komuś z bliskich przydarzyło się jakieś nieszczęście jakbyś się czuła jak by ktoś sobie z tego żarty robił ,czy tobie samej i ktoś by się z tego cieszył i żartował jak byś się z tym czuła. ? Żal mi ciebie dziewczyno na prawdę m ciebie żal .
Hak Ci w smark2019.08.27 1:22
I nigdy się nie zaśmiałeś chociażby z tego co ludzie zrobili by otrzymać nagrodę Darwina? Nie da się przejmować wszystkimi ludźmi bo jest to zwyczajnie niemożliwe. Jak myślisz dlaczego ludzie wykształcili czarny humor (czasami bazujący na prawdziwych wydarzeniach)? To jest trochę bardziej skomplikowane niż Ci się wydaje. Jest pewna różnica drogi dociekliwy pomiędzy nabijaniem się z reakcji na prowokację, a szydzeniem ze śmierci. Też mi Ciebie dociekliwy żal, że tego nie rozumiesz.
Docielkiwy2019.08.27 1:46
Zaśmiałem się z różnych rzeczy ,zaśmiałem się i z siebie samego nie raz ,ale uważam ,że na wszystko jest miejsce i czas . Dobrej nocy dziewczynko ;)
Hak Ci w smark2019.08.27 1:48
To siebie nawzajem pożałowaliśmy i tyle.
anonim2019.08.26 23:32
Dobrze się czujesz ? Bo mam wrażenie ,że coś nie bardzo z twoją głową ?Może sobie zimny okład zrób i ochłoń to może takich głupot nie będziesz pisała dziewczynko .
Hak Ci w smark2019.08.26 23:52
Bardzo dobrze się czuję i jestem bardzo rozbawiona Waszą reakcją - dawno się tak nie ubawiłam
Dociekliwy2019.08.27 0:05
To ,że ciebie to bawi to tylko świadczy o twojej głupocie i ,że jednak z głową masz coś nie w porzadku .Śmierć ludzi i cierpienie ciebie bawi ,masz bardzo prymitywne rozrywki,
Hak Ci w smark2019.08.27 0:12
Moje współczucie życia nie wróci. Tego dnia ostrzeżenia pogodowe były - można było uważać. A Ty Dociekliwy może się odrobinę o żywych pomartw - jeden aktywny użytkownik portalu namawiał do wbijania gejów na pal - jakoś Cibie tam nie było.
Docielkiwy2019.08.27 0:28
Nie wróci ,ale to nie znaczy ,ze można sobie z tego żarty robić ,ostrzeżenia były to prawda i też uważam ,że nie powinni iść tam ,ale stało się jak stało i współczuję tym ludziom i ich rodzinom . Nie siedzę na portalu non stop ,żebym wszystko widział co kto pisze ,widziałem za to inne wpisy ciekawe np o obozach koncentracyjnych dla katoli ,pewnie też to ciebie rozbawiło ,bo to takie fajne pośmiać się z katolików .
Hak Ci w smark2019.08.27 0:42
Codziennie ktoś ginie - a jedyną słuszną rzeczą jaką można robić to starać się temu zapobiegać. To jest prawdziwa pomoc - troska o żywych, a nie opłakiwanie tych co już odeszli i nic nie czują. Może faktycznie jeżeli Wasz Bóg istnieje to przekazał Wam, że agresja pewnych hierarchów Kościoła już przekroczyła jakieś granice.
Docielkiwy2019.08.27 1:31
Owszem codziennie giną ludzie ,ale ty sobie żartów nie robiłas z tych innych tylko z tej konkretnej sytuacj,zrobiłaś to złośliwie, ,Nie zawsze da się zapobiec katastrofom ,bo są nieprzewidywalne w większości przypadków ,ale o ile się da to treba pomóc Zmarli piszesz ,że już nie ma co się nimi przejmować ,bo nic nie czują ,dobrze jesteś niewierząca i nie będę ciebie przekonywał o życiu po śmierci ,ale zostały ich rodziny ,które są żywe i czują i czują ból i choćby ze względu na to należy im się szacunek ,a nie żartowaie sobie z ich tragedii ,bo to jest dla nich tragedia. . Nie zasłaniaj się agresją hierarchów Kościoła ,bo to nie miejsce tu na to ,uszanuj żałobę, bo to ta tragedia nie miała nic wspólnego z agresją ,o której piszesz ,mniej trochę taktu,Na pisanie o hierarchi jest miejsce pod innymi artukułami. bezpośrednio doczyczącej sprawy.
Hak Ci w smark2019.08.27 1:47
Tak i te rodziny przeczytają co ja tu napisałam i zapłaczą się z bólu. Już na pewno dociekliwy, weź się ogarnij. Przejmowanie się randomem z internetu mądre nie jest i nigdy nie będzie. Tak jakby KK nigdy nie wykorzystywał śmierci do własnych celów (nawet teraz to robi). Z jednego zdania narobiłeś tyle tragedii i dopisałeś sobie tyle swoich własnych halucynacji na mój temat, że coraz mniej żałuje, że to napisałam.
Dociekliwy2019.08.27 11:28
To ,że ktoś wykorzystał czy wykorzystuje czyjąś śmierć ja twierdzisz nie usprwiedliwa Ciebie ,że masz to samo robić ,bądź lepsza od innych i od KK ,którego nienawidzisz ,pokaż ,że jesteś lepsza ,a nie naśladujesz to co krytykujesz . Nie chodzi tu czy te rodziny to przeczytają ,ale o sam fakt szacunku dla innych ludzi i ich cierpienia ,nie rozumiesz tego ,szkoda. Nic sobie nie dorobiłem do ciebie tylko to co sama napisałaś ,nie mam halucynacji .. Wystarczyło napisać ,że głupotę strzeliłaś pisząc to zdanie ,ale nie potrafisz przyznać się do błędu,każdy moze strzelić gafę ,ale trzeba mieć godność i przyznać się do tego ,a ty dalej brniesz .Wszystkiego dobrego ci życzę .
Hak Ci w smark2019.08.27 14:49
Owszem jak najbardziej sobie wyhalucynowałes co przejawia się w drobnych złośliwościach.
Hak Ci w smark2019.08.27 14:59
Może bym dopuściła gdybyś z równą troską krytykował inne komentarze nawołujące wprost do nienawiści czy przemocy. Tak to jesteś tylko zwykłym hipokrytą.
anonim2019.08.27 5:58
poziom wprost proporcjonalny do nicku
Girl2019.08.27 10:32
podłe? otwórz książkę do biologii, tam to samo pisze :) to że czegoś nie rozumiesz nie oznacz że jest podłe
Hak Ci w smark2019.08.27 11:19
A jeżeli książka do biologii jedynie potwierdzi słowa WHO?
edi2019.08.26 22:23
NADCHODZI KLĘSKA TOTALNYCH - NAWRACAJCIE SIĘ - FATIMA - CUD SŁOŃCA - NIE CHCIAŁBYM BYĆ W SKÓRZE TOTALNEJ oPOzycji 13 października 2019 r. W MIESIĄCU MARYJNYM będzie ich POtężny POgrom - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
El2019.08.27 8:18
Klęska totalnej władzy? Bo komunistów z PiSu, którzy udają chrześcijan należy wygonić z Polski za działania na jej szkodę.
edi2019.08.26 22:21
TEN KRZYŻ NA GIEWONCIE - RATUJE ŻYCIE LUDZKIE - FIZYKA SIĘ KŁANIA- ściąga pioruny od lat i wiele osób dzięki temu przeżyło - inaczej pioruny uderzałyby gdzie popadnie a właściwie w ludzi chodzących na otwartej przestrzeni
Maria Blaszczyk2019.08.26 23:22
To może - tak sobie myślę - nie należy latać po otwartych przestrzeniach w czasie burzy??? Po pierwsze - tego dnia ostrzegano, że mogą być burze. Po drugie - kupa ludzi, gdy zaczęło być słychać grzmoty, zaczęła schodzić i ostrzegać idących pod górę. I co? Ano nic, ludzie wchodzili dalej. Po trzecie zaś - akurat Giewont z tym ratującym życie krzyżem słynie z masowych porażeń. Czerwone Wierchy są wyżej i też mają szlak - a jakoś sława porażeń piorunem się do nich nie przykleiła. Orla Perć - nawet 400 metrów wyżej, taras widokowy tam jest na Kozim Wierchu - a jakoś pioruny nie porażają masowo... Wyższy jest Kasprowy, na którym dziecięciem będąc uczyłam się jeździć na nartach. Kolejka tam nawet dochodzi... Owszem, czasem piorun uderzy, nawet kiedyś tę kolejkę uszkodził - ale żeby trup się ścielił gęsto, to jakoś nie bywa...
leszczyna2019.08.26 23:47
Po pierwsze, tego dnia nie ostrzegano, że mogą być burze. Nawet RCB się tłumaczyło, że IMiGW nie nadesłał danych. Po drugie - na głupotę nie ma lekarstwa. Po trzecie - rzecz nie w wysokości góry, ale składzie chemicznym jej skał. Tatry Zachodnie są niższe od Tatr Wysokich, ale ściągają więcej piorunów, bo mają żelaziste podłoże, o czym pisała "Rzeczpospolita". Pioruny oprócz Giewontu raziły Kopę Kondracką, Kasprowy i Małołączniak. Po czwarte - trup zaścielił się gęsto, bo było dużo ludzi i zdarzyło się tak pierwszy raz. Oby tak zostało i więcej nie bywało.
Maria Blaszczyk2019.08.27 0:07
Nie wiem, po co tak kłamać. http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25111684,tragedia-na-giewoncie-imgw-informowalismy-o-mozliwych-burzach.html Pierwszy raz??? No cóż, jak byłam mała, ostrzegano mnie, że na Giewoncie pioruny rażą i że takie rzeczy tam się zdarzają. Taka historia wydarzyła się 19 sierpnia 1937 r. Więc nie pierwszy raz się to zdarzyło. Kolejne kłamstwo... Problem w tym, że widać się już nie ostrzega. A właśnie piszę - że na tych pozostałych jakoś ofiar brak... Więc marnie coś ten krzyż chroni...
Bogumil2019.08.27 1:52
Mario! O , jaka prawdomówna się znalazłaś! Aż sie za tobą kurzy! Opamiętaj się ! Informacja podana przez G.. Warta gazetę .to nie jest wiarygodne źródło! Jej nie czytamy! No , ale to twoja ulubiona g. warta ! Nie nasza, więc się nią nie podpieraj !
Maria Blaszczyk2019.08.27 14:38
Tam jest infografika IMiGW z tego dnia. Więc nie wiem, co tu wiarygodność GW ma do rzeczy. A jak się coś twierdzi, to należy to sprawdzić. Inaczej jest to kłamstwo, zwłaszcza, że zostało to napisane w odpowiedzi na moje twierdzenia. Sprawdzone. Czyli pierwotnie kłamstwo de facto zarzucono mnie.
anonim2019.08.27 8:34
A Ty zaraz że kłamstwo. Mario, po pierwsze nie każdemu płaca za trolling, po drugie nie każdy przetrząsa internet żeby podważyć to co piszą inni. Masz za dużo wolnego czasu, może jakaś pożyteczna praca?
Maria Blaszczyk2019.08.27 14:40
Zaraz, zaraz... To chyba pozyteczne zajęcie, ustalanie faktów? Do tego nikt mi za nie nie płaci, to z upodobania do prawdy. A jak się podważa to, co pisze ktoś inny - to warto może to sprawdzić?
leszczyna2019.08.27 10:54
1. "Tragedii nie zapowiadały wcześniejsze prognozy pogody" - materiał tvn z 24 sierpnia 2019. Jak znam życie, RCB i IMiGW będą przerzucać się odpowiedzialnością za prognozy i ostrzeżenia lub ich wady i braki. 2. Ze strony www.tvn24.pl/krakow,50/tatry-sierpniowe-tragedie-na-giewoncie-w-1937-roku-i-na-swinicy-w-1939,963728.html: "Burze i pioruny sieją śmierć i zniszczenie" - alarmował 19 sierpnia 1937 roku "Ilustrowany Kurier Codzienny". Kilka dni wcześniej uderzenie pioruna w krzyż na Giewoncie spowodowało śmierć trzech osób. Czwarta zmarła wkrótce z powodu obrażeń. Dwa lata później, 15 sierpnia 1939 roku doszło do największej dotychczas tatrzańskiej tragedii, w której główną rolę odegrała burza. Piorun poraził wówczas wycieczkę żydowskich harcerzy na Świnicy. Zginęło sześć osób." Jak wynika z powyższego oraz relacji pilota śmigłowca ratowniczego TOPR nadawanej wczoraj, tj. 26 sierpnia, wielokrotnie w tvn24, po raz pierwszy zdarzyło się masowe rażenie ludzi piorunami: było 5 ofiar śmiertelnych na miejscu i ok. 160 rannych. Wynikało to nie z miejsca zdarzenia jako takiego, ale z ilości obecnych tam ludzi. Nie twierdziłam, że krzyż chroni przed piorunami, więc nie wiem, a propos czego taka Twoja uwaga pod moich postem do Ciebie. A dotychczas, jak wynika z prasy przedwojennej, jednorazowo najwięcej ludzi zginęło na Świnicy - 6 osób dnia 15 sierpnia 1939 roku. Proszę więc nie zarzucać mi kłamstwa.
Maria Blaszczyk2019.08.27 15:06
To było w pierwszym poście w wątku o tym krzyżu, na ten post była moja odpowiedź. Od tego się zaczęło, więc myślałam, że się z tym zgadzasz, skoro mnie krytykujesz. Kłamstwo zarzuciłam w kwestii, że burze były zapowiadane - a nawet gdyby nie były, to należało zejść, jak zaczęło grzmieć; i stwierdzenia, że "Po czwarte - trup zaścielił się gęsto, bo było dużo ludzi i zdarzyło się tak pierwszy raz. Oby tak zostało i więcej nie bywało". No więc nie pierwszy raz. Zdarzyło się tak już przedtem. I do to jest pół prawdy. "Naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej wyliczyli, że od 1901 roku – kiedy ustawiono krzyż – pioruny uderzyły już kilkadziesiąt tysięcy razy." Miejsce ma jednak znaczenie, choć że rażenia się zdarzają gdzie indziej, to pisałam. http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,22079656,w-krzyz-na-giewoncie-pioruny-uderzyly-kilkadziesiat-tysiecy.html Gdyby ci ludzie zachowywali się rozsądnie i zeszli gdy usłyszeli burzę lub gdy przewodnik próbował ich zganiać - to by do tego nie doszło. Mnie to maksymalnie wkurza. W sumie uważam, że dorośli mają prawo robić takie rzeczy - ale narażanie dzieci mnie doprowadza do szewskiej pasji.
leszczyna2019.08.27 18:57
Prognozy pogody to jedno, a zachowanie ludzi to drugie. Oczywiście, że należało schodzić, a nie wchodzić w obliczu burzy, ale na głupotę nie ma rady. Obecnie szlak jest zamknięty, a ludzie i tak wchodzą. Co więcej, dwóch mało rozważnych nocą weszło na Giewont, by farbą pomazać krzyż w "odwecie" za pioruny. Dopiero by się rozpętała wrzawa, gdyby w nocy burza ich tam zastała i raził piorun. Nie byłam na Giewoncie i nie wybieram się, nie lubię tłumu w górach. Widziałam natomiast, że ludzie zabierają małe dzieci, kilkuletnie, dla których kamienie na szlaku są wielkie, jakby metrowe były dla dorosłego, i mali biedacy wdrapują się tam z płaczem. Po co? Jest wyrażenie "Himalaje hipokryzji", może być "Giewont głupoty".
xz2019.08.30 6:56
Debilu, to prawa fizyki a nie krzyż ściągają pioruny. Gdyby to nie był krzyż tylko zwykły słup, ratowałby tak bardzo.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.26 22:15
Krzyż zabija, a barany dalej lezą po śmierć... "Szlak na Giewont zamknięty do odwołania. Turyści wchodzą mimo zakazu. "Chcemy zobaczyć krzyż" http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25122102,szlak-na-giewont-zamkniety-do-odwolania-turysci-wchodza-mimo.html#s=BoxOpImg1
JasiekPodGłowę2019.08.26 22:38
Tak napisał jak się podpisał...
Alicja2019.08.26 23:32
Cóż, Ci, którzy byli blisko krzyża - przeżyli, a Ci, którzy byli dalej - jak się okazuje, niestety nie wszyscy... Pisze wyraźnie. To była tragedia. Księdzu Kozłowskiemu dziękuję i wszystkim życzę powrotu do zdrowia.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.27 10:39
Pani nie wierzy w wywody kieckowego, który ściągnął na ludzi śmierć prowadząc ich pod kupę żelastwa w czasie burzy. Kieckowy próbuje bronić się jak umie. Naukowe fakty są takie, że gdyby nie było tam krzyża prawdopodobieństwo uderzenia piorunem byłoby wielokrotnie mniejsze. Krzyż ściągał pioruny do siebie, ale też w całą okolice dlatego ginęli ludzie obok krzyża.
ja2019.08.26 23:54
A ten swoje ,.... no cóż są tacy ludzie którzy jak zobaczą Jezusa chodzącego po wodzie to zakrzykną "Patrzcie nie umie pływać"
Arthur von Kinsky2019.08.27 0:16
Krzyż nikogo nie zabija ... PADGej+ zabija... swoimi postami...
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.27 9:44
Krzyż zabił 5 osób a dla ciebie to "nic". Krzyż ściąga pioruny, a ładunek elektryczny przeszywa m.in ciała ludzi trzymających się łańcuchów. Nie byłoby katolskiej wycieczki do kupy żelastwa - ludzie by dziś żyli.
Arthur von Kinsky2019.08.27 11:19
proponuję wyciąć wszystkie drzewa w Polsce... bo każde z nich jest potencjalnym zabójcą w czasie burzy jeśli się pod nimi stanie... a dla mnie "nic" to są Twoje chore wypociny...
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.27 11:27
Tak wycieczka pod jedno drzewo na pustym polu w trakcie burzy to byłby taki sam debilizm co wycieczka pod kupę żelastwa w góry. Dodatkowo tragedia na Giewoncie ma też charakter symboliczny jako nauczka dla naiwnych katoli. Nie ma żadnego bożka nikt was nie ochroni przed głupotą i zatraceniem choćby nawet pod symbolem waszej ideologii na Giewoncie. Poszliście po śmierć i ją dostaliście.
Benek2019.08.28 0:15
Brawo Arthur! mądrze odpisałeś, dzieki! Ale on pewnie nie zrozumie, ograniczony jest tylko do jednego! Widać, nie trzeba pytać !
Stanislaw2019.08.27 5:38
Ten ateista i bezwstydny gej to pracownik Frondy. Prawie zawsze występuję pierwszy, zaraz po opublikowaniu artykułu.
sru2019.08.27 17:26
Stanisław z Warszawy ?? To pan żyje?? Może jeszcze ma pan jakies auta do oddania ??
Benek2019.08.28 0:20
Nie, to płatny troll! Jest staruszkiem już , ma ponad 70 lat, samotny, bez przyjaciól i rodziny , zdegenerowany do spodu ,jak widać !!!
hela2019.08.27 6:50
pomiocie bolszewicki spadaj do TVN
Filomena2019.08.27 9:18
A moga widziec piora i tecze, i portki na glowie? Oj, co za barany...
Ronin2019.08.27 9:19
AIDS zabija...
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.27 9:41
^^^słabiutkie te białoruskie trole :)
Polak nie Goj2019.08.27 10:37
PO już nie rządzi to kasa ograniczona, dziwisz się
Jan Radziszewski2019.08.27 10:20
to ty sam jesteś baranem i to tzw ofiarnym tj składanym ,na ołtarzu piekła i to nie wiadomo czy nie zostaniesz ukrzyżowany na krzyżu w ogniu piekielnym w piekle - bo i taka też jest kara dla bezbożnych baranów tj. żydów i ateistów
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.27 10:31
Jasiu wciąż masz szansę nawrócić się na rozum. Zanim będzie za późno i wybierzesz się na Giewont pełen nadziei, że twój bożek ochroni cię pod krzyżem...
Jan Radziszewski2019.08.27 10:56
przeczytaj sobie co niżej napisałem abyś do rozumu doszedł. Bo kara Boża - piorunu może cię dosięgnąć nawet w własnym pokoju i to nawet w tzw. własnej uziemionej chałupie
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.27 11:07
Jasiu twój bezsens nadaje się co najwyżej do recytacji w psychiatryku. Katolski fanatyzm i rozum to się wyklucza. Wciąż jednak jeszcze masz szanse się ogarnąć, być może nawet z pomocą odpowiednich leków. Trzymam kciuki Jasiu!
Intek2019.08.27 10:31
w Krzyżu nadzieja, a gej w czym ma nadzieje :D nie myl z nadzieniem :D
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.27 10:33
Jak widać krzyż przynosi wam zatracenie rozumu, a śmierć dla baranów lezących do kupy żelastwa...
Intek2019.08.27 10:38
aha :D długo nad tym myślałeś? czy wy wyborczej znalazłeś :D
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.27 10:42
Intek też pomyśl to nie boli :)
Intek2019.08.28 8:48
was rowerzystów co innego boli :D
Gertruda2019.08.27 10:45
dumny ped..e zamilcz, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.27 10:46
Sama mądrość dlatego cię tak boli :)
Benek2019.08.28 0:29
To ciebie pedale boli prawda ! O sobie piszesz ! Widzisz jakie są odzewy na te twoje, głupie wpisy! Przecież każdy się z ciebie śmieje ! Nawet ty sam siebie widać, że nie szanujesz! To co od nas żadać??? Po co ci tytuły, jak ty głupszy jesteś od jeża?? Ty nic sobą dobrego nie reprezentujesz, tylko pogardę!
chrzaszcz2019.08.27 17:47
zapomniałeś oprócz teog że jesteś ateistą i gejem dopisać zwykły debil nie szanujący swoich rodaków
Anna2019.08.28 7:34
Ile ci chory trollu płacą za taki wpis? złotówkę? Wsadzasz organ w odbytnicę chłopa,jego kanalizację i to cię rajcuje? Jesteś chorym facetem i tyle i uciekaj stąd
Fido2019.08.31 6:48
Tak Krzyz zabija ale ateistow,bo zieja do krzyza i Jezusa nienawiscia.