14.05.20, 18:33

Skandal! Partia Tuska - EPL - atakuje Polskę

Europejska Partia Ludowa wydała oświadczenie, w którym ostro ocenia Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego w Polsce, które ma wyłonić kandydatów na nowego I Prezesa Sądu Najwyższego. Skrytykowano też działania zmierzające do przeprowadzenia w Polsce wyborów prezydenckich.

EPL wzywa polski rząd do przestrzegania konstytucji. Politycy europejskiej partii mają zastrzeżenia co do procesu wyboru nowego prezesa SN oraz wyborów prezydenckich w Polsce. Wiceprzewodniczący EPL odpowiedzialny za sprawy prawne i wewnętrzne, González Pons napisał o p. o. I Prezesa SN, Kamilu Zaradkiewiczu:

-„Wyznaczony politycznie urzędnik państwowy, wobec którego toczy się postępowanie dyscyplinarne, pełni obowiązki tymczasowego prezesa Sądu Najwyższego, którego nie przewiduje polska konstytucja”.

Podkreślono, że działania prof. Zaradkiewicza są oparte „o tak zwaną ustawę kagańcową, której legalność została wielokrotnie zakwestionowana, nie tylko przez polskich i międzynarodowych prawników, ale także przez Komisję Europejską”.

Natomiast rzeczniczka EPL w obszarze spraw wewnętrznych Roberta Metsola stwierdziła:

-„PiS nie powinien wykorzystywać pandemii koronawirusa jako przykrywki do zapewnienia drugiej kadencji na fotelu prezydenta swojemu kandydatowi. Nie powinien też zastępować przepisów polskiej konstytucji porozumieniem zawartym przez szefów partii kolacji rządzącej.  EPL wzywa polskie władze do poszanowania praworządności”.

kak/RMF FM

Komentarze

Pol-wyjscie2020.05.27 20:38
Dosc tej przekletej, diabelskiej unii - kosztuje nas krocie, zzera nasze nerwy. Dosc - niech zyje Polexit (to haslo to do WSZYSTKICH politykow.
lucek2020.05.15 11:27
Walczą o wolną Polskę. Mieliśmy Wojtyłę, którego tu uważa się za donosiciela, który trochę walczył też, więc Tusk jest taką lepszą wersją Jana Pawła II.
skarb2020.05.15 7:31
lewacki sad nie majacy nic wspolnego Z Prawem LEWACKIEMU KOLCHOZOWI EUROPEJSKIEMU,NIE PRZESZKADZA,TO JEST W ICH MOCODAWCOW INTERESIE ,ZEBY BYLO JAK BYLO ICO RAZ WIEKSZE OSLABIENIE POLSKI I POLAKOW W CELUACH GOSPODARCZYCCH ,GOSPODARKA IM PACHNIE I ZASOBY NIE TYLKO NATURALNE ,ALE I SILA NIEWOLNICZA , NIECH TAKA POmoc od szczujni komunistycznej miendzynarodowki przepadnie
drr2020.05.14 22:58
ch mu w d
polacke2020.05.14 21:30
Wypowiadają się na tematy polskie obcy i to w sposób szczególnie bezczelny. Jeśli partie należące do tego EPL to partie ludowe, to to jest śmiechu warte do rozpuku. Platforma Obywatelska i Naczelnik Tusk to są liberałowie "do zabicia", z ludem mają tyle wspólnego co przysłowiowa "świnia z tańcem".
lupus2020.05.14 20:37
González Pons = porca española
JANOSIK2020.05.14 20:30
No lowiecki pudzciez no pudzciez, nie sluchejciez ze juz tych eulropeskich BARANOW boc skoda casu.Dobrej nocy
JANOSIK2020.05.14 20:34
Sycka lowiecki juz spia a tu jak jedna nie wrzasnie POLEXIT.
i to by było na tyle2020.05.14 20:29
dojcze szwajne
GIZD2020.05.14 20:27
Lewactwo poczuło że jest połowa maja więc czas zacząć grilowanie Polski i Węgier.
anonim2020.05.14 19:52
Europejska Partia Ludowa... To ta partia, której przewodniczy nienawidzący swojego kraju polak, więc i rezolucje tej partii są Polsce wrogie. Głęboko wierzę, że po nim, jak i agenturalnej organizacji o nazwie PO. z której on się wywodzi wkrótce nie pozostanie nawet wspomnienie.
Japa2020.05.15 2:57
Ale smród może pozostać i bez gruntownego wietrzenia obejść się nie może To niebezpieczne .przekonał sie o tym m.innymi Macierewicz . śp.Olszewski. .
lewacka kretynizacja polski2020.05.14 19:15
poszli won
Japa2020.05.15 2:53
A kto towarzyszu , kto ?
gen. Franco2020.05.14 19:07
No cóż, lewactwo pręży muskle. Których nie ma.
marek z aten2020.05.14 21:05
Fallaci nazwała ich "brukselskimi eunuchami"
Waingrow2020.05.14 18:50
In Germany judges of FCC (Federal Constitutional Court) are elected in equal numbers by a non-transparent proces involving a special parliamentary election comittee formed by the lower house (Bundestag) and the upper house (Bundesrat). This effectively guarantees the 2 two larger parties (CSU/CDU and SPD) control over the composition of the FCC. Federal consitutional judges are de facto political apointees. The Rise and the fall of European Constitution, page 166 (notes). NW Barber, Maria Cahill tłumaczenie swobodne m.o.S: "W Niemczech sędziowie Federalnego Sądu Konstytucyjnego (odpowiednik TK) są wybierani w liczbach proporcjonalnych w niejawnej procedurze prowadzonej przez parlamentarną komisję w której składzie są posłowie Bundestagu (Sejmu) –izby niższej- oraz izby wyższej Bundesratu (Senatu). To znaczy, że procedura efektywnie gwarantuje, że Dwie Większe partie (CSU/CDU plus SPD) kontrolują obsadę FCC (TK). Federalni sędziowie konstytucyjni są d e . f a c t o nominatami p o l i t y c z n y m i." . KTO tutaj jest tą m a r i o n e t k ą teraz...hę...? Panie MARIONETKO Andreasie Voßkuhle!...nominacie partyjny...
gen. Franco2020.05.14 19:21
Ty wiesz, ja o tym wiem, ale różne frondowe cretino będą wrzeszczeć, że sądy w Polsce PiS upolitycznił. Pan González zapewne to Hiszpan. Jeżeli Hiszpania ma tylko takich reprezentantów to nie dziwię się, że epidemia zbiera tam takie żniwo. I zapewne to nie jest koniec "zabawy". Przepowiednie są jasne. Żadne żale nie pomogą.
Japa2020.05.15 2:48
No dobra ,panie ,,generale ' Na tym poziomie władzy o matolstwie. pisać nie wypada ,bo może go ,tego matolstwa , tam brak.Są dwie alternatywy .jesli jest (matolstwo ) to kto go tam wstawił ,czyli kto za tym stoi . Jeśli niema ,to gorzej .Maja nas , nasze rządy za skończonych idiotów . zdolnych tylko do pracy u jakiegoś bauera Ciekawym prawdy .bo myślę ,że przykład Anglików dla Polski nie jest dobry. Próba ,,przyjaciół "mogła by sę zle skończyć . Jak po roku 39.
gen. Franco2020.05.15 6:19
1). "gen..." to nick. I nijak się ma do mojej pozycji społecznej. Chodzi o stosunek do komuny. 2). Nie pisałem nic o "matolstwie" "na tym poziomie władzy". Odnosiłem się w tej materii do komentatorów. Natomiast co do kadr to mamy do czynienia z masońską opcją i często jest tak jak za komuny: mierny, ale wierny. Przy czym to nie jest oczywiście tylko cecha władzy masonów/komunistów, ale jest to cecha (zwłaszcza u komunistów) dominująca. Karierowicze w każdej opcji się znajdą. "I na to nie ma medycyny".
Japa2020.05.15 21:27
Panie "gen.Franco" .Nie wnikam w Pana pozycję społeczną .Nicka Panu nie wymyśliłem . I do "2" praktycznie sporu między nami brak. O ,,matolstwie ' to ja pisałem .Przyznaję mało precyzyjnie . Nie nazwał bym wszystkich " komentatorów "cretino" Jest ich paru z wiedza i kulturą .czasem z odmiennym zdaniem. Ich prawo.. Racja , nie brakuje ,,pisarzy ' bez wiedzy kultury , a co gorsze honoru . A o władzy . Ja nie wiem jak nazwać ludzi ,którzy swoich wyborców , rodaków maja za skończonych idiotów , którzy wierzą we wzstko co ,,władza " robi ,mówi. .Przy czym , byłbym ostrożny z podobną ocena naszej obecnej wladzy. Tak szczerze i teoretycznie .gdybym był na miejscu Kaczyńskiego dawno bym prasnał calą 'pisowska wladza " To by dopiero był ubaw .Tyle ,że u jakiego bauera , albo w kołchozie. I to by było na tyle. Pozdro.!
jp2gmd2020.05.14 19:41
Różnica nie w tym, jak są powoływani, a w tym, jak są odwoływani. W Niemczech sędzia nie ponosi konsekwencji za słuszny, ale niepoprawny politycznie wyrok. W Polsce po zmianach PiS - owszem.
Waingrow2020.05.14 19:46
@jp2gmd wierutna brednia, szczególnie w świetle hiperpolitycznie poprawnego wyroku ws ECU oraz zlecenia politycznego na polski TK jeżeli ktoś daje zlecenia i polecenia -ten egzekwuje swoje racje- szczególnie wobec sędziego 'na wlocie' jakim jest Andreas ustępujący z Urzędu Prezes.