25.11.20, 14:40fot. flickr.com

Newsweek w USA: UE chce wykorzystać epidemię Covid-19 do szantażu Polski i Węgier

- UE próbuje obecnie wykorzystać pomoc związaną z koronawirusem aby wymusić uległość konserwatywnych rządów w Polsce i na Węgrzech, zagrażając stabilności finansowej całego kontynentu – czytamy w amerykańskiej wersji „Newsweeka”.

Red. Jorge González-Gallarza Hernández pisze, że niejasne zapisy dotyczące praworządności próbuje się wykorzystywać jako „pałkę” „przeciwko krajom, których główna wina nie jest prawna, ale polityczna”.

Odnosi się też do zachowań polskiej lewicy:

- Polska lewica, tak zmęczona Polakami głosującymi w niewłaściwy sposób, zrobiła wokół tego tyle zamieszania, że w kwietniu 2019 roku Komisja Europejska wszczęła przeciwko Polsce „postępowanie w sprawie naruszenia przepisów” z powodu mechanizmu dyscyplinarnego.

Stwierdza też:

- Takie postępowania w sprawie naruszenia przepisów, maskowane przez wyniosłe afiszowanie się z „praworządnością”, są zakorzenione w stronniczej niechęci do konserwatywnych rządów

Hernández podkreśla też, że „przyszłość Europy jako opartej na współpracy unii suwerennych państw narodowych - a nie mechanizmu represji wobec konserwatystów - jest w rękach dwóch przywódców”.

I życzy Polakom i Węgrom powodzenia, mając nadzieję, że premierzy naszych krajów stawią czoła eurokratycznej machinie.

 

mp/newsweek.com

Komentarze

york2020.11.26 11:09
Na tej fotce widac ze frau jest nawalona.
Jan Radziszewski2020.11.26 6:33
Substancja syntetyczna PEG (glikol polietylenowy) w szczepionkach jest coraz bardziej kontrowersyjna z powodu gwałtownych reakcji układu odpornościowego. Stosowanie PEG w lekach i szczepionkach jest coraz bardziej kontrowersyjne z powodu dobrze udokumentowanych przypadków niepożądanych odpowiedzi immunologicznych związanych z PEG, w tym zagrażającej życiu. Minister Hugo de Jonge przyznał w liście do Parlamentu Europejskiego kilka dni temu, że nanocząsteczki w szczepionce Pfizer stanowią „ryzyko”, ponieważ obejmują nową technologię, która nigdy nie była stosowana w dotychczas zatwierdzonych szczepionkach. Mimo to rząd nie widzi sprzeciwu wobec prostego zezwolenia na dostarczenie tej szczepionki do UE. Amerykański dziennikarz pisze, że nanocząsteczki są „potencjalnie śmiertelne”, co można udowodnić tylko wtedy, gdy szczepionka zostanie faktycznie podana ludziom. Czy naprawdę chcą, żeby to zaszło tak daleko?’ ++ „Brytyjski informator GSK: szczepionki koronowe zawierają adiuwanty, które w przeszłości sprawiły, że 97% kobiet stało się bezpłodne gdy otrzymały je w ramach badań klinicznych”’. Amerykański prezenter David Knight zacytował niedawno informatora giganta farmaceutycznego GSK , który ujawnił, że tak zwane adiuwanty „anty-HCG” (hormon) w szczepionkach koronowych powodują 97% bezpłodności . Podczas badania klinicznego szczepionki GSK 61 z 63 kobiet stałoby się bezpłodne. W wariancie opracowanym dla mężczyzn z anty-GNRH (hormonem) jądra skurczyłyby się, poziom testosteronu spadłby, a DNA w nasieniu zostałoby zniszczone, powodując bezpłodność. Mówi się, że zostało to wykryte podczas testów szczepionek na pawianach. Według brytyjskiego rzecznika Govote.org , z którego Knight pokazał klip wideo, doprowadzi to do masowej śmierci ludzi z powodu szczepionek Covid-19 w nadchodzących latach, podczas gdy praktycznie więcej dzieci się nie urodzi. „Jeśli taki jest ich zamiar, nastąpi ogromna redukcja populacji na świecie, o której Bill Gates mówi od lat”. Dlatego Govote.org chce, aby szczepionki były testowane w niezależnych laboratoriach. (Czy to może być prawdziwy powód, dla którego wywiad wojskowy Deagel przewidywał od lat, że około trzy czwarte populacji – a więc setki milionów ludzi – w USA i Europie zniknie do 2025 roku? Po raz pierwszy pisałem o tym w 2018 roku. Zobacz także link do Deagel który pokazuje jak wiele milionów ludzi zniknie właśnie za 5 lat.
grimm2020.11.25 18:16
Czoło stawiać będzie na pewno Orban, do Morawieckiego nie mam zaufania. To człowiek Sorosa. Gdyby nie Ziobro Węgry walczyłby same.
Taro2020.11.25 16:59
Idiotka makrela wariuje z covidem,bo w niemczech jest czesciowo spuscizna po amerykanach, po 45 roku. Landy maja duzo do powiedzenia i aby makrela wszystkich zaszczepila to kazdemu prezydentowi landu musi zrobic loda pod stolem,by wprowadzil bolszewickie ( merkelowo- CDUsowskie ) prawa ,by ona mogla rzadzic.
barbara dopieła swego2020.11.25 16:50
Gdy umierało długo i tylko w teorii niedowiedzione statystykami ogólnymi 12 osób dziennie dochodziło do totalnego mrożenia służby zdrowia i regularnego wywolywania paniki u ludzi czego efekty sa teraz, nie tylko z covidem.. Tak bardzo przeszkadzało ludziom prawdopodobieństwo śmierci jak wygrana w lotto. Ludzie i władza w Polsce są gotowi podpalić bory tucholskie byle tylko uratować kwiatki. Najwazniejsze dla drugich że kwiatki poszły na wybory ................ półtorej osoby na 38 milionów, to tak jakby wygrać w lotto ale w drugą stronę Ba-ba 2020.09.10 19:27 Jeśli ci umrze na koronawirusa ojciec lub matka, powiem, że nie ma czym się przejmować, bo właśnie wygrali w totolotka. Czy nie rozumiesz, ze gdyby nie działania rządu ta proporcja byłaby zupełnie inna? We Włoszech zmarło kilkudziesięciu księży, którzy opiekowali się chorymi. Tu proporcja jest zupełnie inna. Anonim 2020.09.10 19:33 Ale ile w tym czasie umrze od nieleczenia nowotworow i innych chorob. Ile umrze bo wyrzucono w błoto 200 mld? Mam szczescie ze u mnie w rodzinie nie jedna osoba zdążyła wyleczyć nowotwory bo ideologia covid zabiła by ich jak tatę który nie znał słowa koronawirus i umarł na płuca. Siedz sobie w czerwonej strefie twoja wola a ode mnie i innych 3 ch.. w bok........... zdaniem takiej barbary wszyscy mamy zdechnac z glodu bo najwazniejsze ze uchronimy jednego koronalottowicza a ze umrze przez to 1000 innych ludzi to juz nie wazne KONKRET - 30% mniej pobieranych lekow, 30% mniej przeprowadzanych waznych zabiegow i nagminne teleporady zamiast profesjonalnych badan i o ile ktos w ogole odbierze sluchawke - Lekarze też nie chca wygranej w koronalotto
F 162020.11.25 16:32
50 lat po wojnie przesralismy sprawe, Teraz trzeba nie przegapic stulecia,
Anonim2020.11.25 16:21
Trochę powyrywane z kontekstu te cytaty, ale cóż....to Fronda Sam artykuł w Newsweeku zabawnie zakończony jest podsumowaniem Newsweeka : Newsweek nie identyfikuje się z tymi poglądami, Autorka artykułu wyraża swoją własną opinię.
Anonim2020.11.25 16:08
Polexit? Lisicki: Trzeba rozpocząć dyskusję nt. wyjścia Polski z UE. Polexit nie musi być katastrofą......... https://youtu.be/Q1PfqVAkYf0?t=841
Ryszard2020.11.25 15:58
Dorysujcie Merkel wąsy to zobaczycie kto rządzi Europą wstyd mi za tych co popierają Hitlera nowego bardzo sprytnego nowy pakt Ribentrop Mołotow to rurociąg przyjazni między naszymi najgorszymi wrogami co pokazała historia Polski
Pfizer, Moderna, AstraZeneca, J&J2020.11.25 15:17
do tej pory przestestowali-zaszczepili blisko 200 tysięcy ochotników na wszystkich kontynentach, różnych ras, wieku ... z wyjątkiem ortodoksyjnych parchów (tych z pejsami do ziemi)... Nie zanotowano żadnych zgonów ani ciężkich, lekkich powikłań. Ta z Kraju Rad pod nazwą Putinshit2020 okazała się pomocna w Holandii ... w eutanazji. Chińska zupełnie do doopy. Ciekawe jak szczepionką Putin się zaszczepi?
matis892020.11.25 15:06
Wyobrażacie sobie co by było jak PIS był prawicą, patriotami i powiedział że my Polacy nie kupujemy żadnych pseudo szczepionek od Niemców i Amerykanów ??? To by była zadyma w UE, ale PIS jest lewacki i to miśie Merkelowej, po Trumpie Bidena, więc nie ma co się przejmować teraz to tylko taka zabawa PISu w misia.
ASTOM2020.11.25 15:10
No cóż, tylko pokój bez klamek i elektrowstrząsy mogą przywrócic ci racjonalność myślenia.
ryszard2020.11.25 14:52
Oczywiście.To przecież widać gołym okiem. Po to manifestacje w rezultacie których ostatnio wzrosła skokowo ilość zmarłych.
Lulek2020.11.25 14:49
Szantażystki Merkel i Ursul von stąd Leyen poszukiwane
ala2020.11.25 14:43
Działania UE nie mają nic wspólnego z praworządnością, a forsowany mechanizm ma być politycznym narzędziem służącym Brukseli do wymuszenia na Polsce i Węgrzech przyjęcia imigrantów, propagandy LGBT i aborcji.
Anonim2020.11.25 15:36
Tak mówili w TVP, więc jako dobry wyborca musi to być prawda. Wiwat wódz, wiwat partia