15.08.17, 09:52Fot. Luiza Dołęgowska/Fronda.pl

Nie do wiary! Zobacz ile zapłacimy za protesty Kodziarzy i Obywateli RP przed Sejmem!

Protesty przeciw reformie sądownictwa z udziałem KOD-u i tzw. Obywateli RP dotkną kieszeni każdego z nas. Okazuje się, że koszt zabezpieczenia tych protestów wyniósł aż 2,5 mln zł!

Przypomnijmy, że w lipcowych protestach wymierzonym przeciw reformie sądownictwa wzięli udział przeciwnicy obecnego rządu, m.in. członkowie KOD-u i tzw. Obywatele RP. Ich popisy, chociażby kopanie na leżąco w barierki sprawiały, że należało zaangażować duże siły policji, aby zabezpieczyć to co działo się przed sejmem.

To z kolei wiąże się z gigantycznymi kosztami. Jak ujawnia portal niezalezna.pl, powołując się na kom. Monikę Brodowską z Komendy Stołecznej Policji, koszt zabezpieczenia protestów wyniósł ponad 2,5 mln złotych! „Policyjne działania w ramach operacji, podczas której zabezpieczano zgromadzenia publiczne, prowadzone były od godziny 8.00 dnia 16 lipca do godz. 5.00 w dniu 22 lipca. W tym czasie policjanci wykonali ponad 11 tysięcy służb, a koszt prowadzonych działań wyniósł ponad 2,5 miliona złotych„ – powiedziała portalowi niezalezna.pl kom. Brodowska.

2,5 miliona złotych zrobi wrażenie na politykach opozycji totalnej, zawsze skrupulatnie liczącej wydatki rządu?

krp/niezalezna.pl, Fronda.pl