Premier Mateusz Morawiecki przed dniem Wszystkich Świętych przygotował specjalny spot. "To taki szczególny czas, kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo, bardzo cenne jest nasze życie"-mówi szef rządu w nagraniu opublikowaym na Facebooku. 

Spot dotyczy bezpieczeństwa na drogach. W okresie między dniem Wszystkich Świętych a Dniem Zadusznym odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych, często poza miejscem zamieszkania, stąd wzmożony ruch na drogach. 

"Wielu z nas czeka przecież podróż. Niektórych na sąsiednią ulicę, a niektórych na drugi koniec Polski"-podkreśla Mateusz Morawiecki. Premier przypomniał, że w ubiegłym roku w tym okresie doszło do 408 wypadków, w których zginęło 50 osób, a 500 zostało rannych. 

"Nie dopuśćmy tego w tym roku"-apeluje polityk. 

Premier Morawiecki zapowiada również, że bezpieczeństwo pieszych i kierowców będzie priorytetem jego rządu w nowej kadencji.

"Mamy prawo czuć się bezpiecznie zarówno w domu, jak i poza nim. Dlatego zaproponujemy zmiany w prawie i będziemy wspierać odpowiednie służby"-podkreśla szef rządu.

yenn/Facebook, Fronda.pl