03.10.20, 08:20

Nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz że wasze imiona zapisane są w niebie

 PIERWSZE CZYTANIE

Bóg błogosławi skruszonemu Hiobowi

Hi 42, 1-3. 5-6. 12-17

Czytanie z Księgi Hioba

Hiob odpowiedział Panu: «Wiem, że Ty wszystko możesz, co zamyślasz, potrafisz uczynić. Kto przysłoni plan nierozumnie? O rzeczach wzniosłych mówiłem. To zbyt cudowne. Ja nie rozumiem. Dotąd Cię znałem ze słyszenia, teraz ujrzało Cię moje oko, dlatego odwołuję, co powiedziałem, kajam się w prochu i w popiele».

Potem Pan błogosławił Hiobowi, tak że miał czternaście tysięcy owiec, sześć tysięcy wielbłądów, tysiąc jarzm wołów i tysiąc oślic. Miał jeszcze siedmiu synów i trzy córki. Pierwszą nazwał Gołębicą, drugą – Kasją, a trzecią – Rogiem-z-kremem-do-powiek. Nie było w całym kraju kobiet tak pięknych jak córki Hioba. Dał im też ojciec dziedzictwo między braćmi.

I żył jeszcze Hiob sto czterdzieści lat, i widział swych synów i wnuków – cztery pokolenia. Umarł Hiob stary i w pełni dni.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Przywileje uczniów

Łk 10, 17-24

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością, mówiąc: «Panie, przez wzgląd na Twoje imię nawet złe duchy nam się poddają».

Wtedy rzekł do nich: «Widziałem Szatana, który spadł z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednakże nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie».

W tej to chwili rozradował się Jezus w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

Płazen to dobry Gad2020.10.3 13:33
Zepsucie przyśpieszające od 19 wieku to wina tych co uważają że są Prawi. To oni doprowadzali do tego że kobiety się wyzwalały ubiorem, a , mężczyzna miał być tym zawsze dostosowanym - to jest FEMINIZM dyktowany przez mężczyzn. Doprowadziliście ostrzyżone osły do tego, że na własne oczy widziałem jak w Parlamencie UE siedziała baba w koszulce na ramiączkach z dziarami na wierzchu. Faceta za taki wygląd by pewnie wyproszono.
Rehatyna na szlachetnych w zielonym lesie.2020.10.3 13:09
Chcecie wiedzieć co było punktem? To wam powiem szczerość, sam przed sobą i dobra pamięć ale tylko do tego co mnie ciekawi. I co Feminiści? jesteście tak wyzwoleni i pro wolnościowi że nie przeszkadzają wam wyzwolone kobiety dla których umieracie, pedały ubrane jak wyzwolone kobiety, a przeszkadza wam facet na poważnym stanowisku ubrany na sportowo z kolorowymi włosami i wytatuowaną twarzą. Jezus też tak uważa; grzech nie jest dla niego problemem , tylko brak celebrowania majestatu.
Włodzimierz Nechamkis2020.10.3 11:38
Módlmy się, żeby nasz dobroczyńca i jedyny obrońca, Pan Prezydent Donald Trump uwolnił się od chińskiego wirusa i wygrał nadchodzące wybory. Jeśli braknie Pana Prezydenta Donalda Trumpa, będzie to prawdziwa tragedia dla dwóch krajów, dla Izraela i dla Polski. Pan Prezydent Donald Trump dał Izraelowi Wzgórza Golan, Judeę i Samarię, po wygranych wyborach być może da Polsce Strefę Kaliningradu.