21.01.22, 16:07fot. yt/kprm/screen

Niedzielski liczy, że Sejm sfinalizuje projekt testowania pracowników w przyszłym tygodniu

Minister zdrowia Adam Niedzielski ma nadzieję, że na zbliżającym się posiedzeniu Sejm przyjmie ustawę, która ma umożliwić pracodawcom nałożenie na pracowników obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa. W jego ocenie, projekt ten jest obecnie "priorytetem na poziomie regulacyjnym".

"Zarówno ze strony pana premiera, jak i pana prezesa Kaczyńskiego jest jednoznaczna deklaracja wsparcia tego rozwiązania i mam nadzieję, że na tym posiedzeniu Sejmu będzie ten projekt finalizowany" – powiedział Niedzielski podczas konferencji prasowej.  

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19 jest inicjatywą poselską, dotychczas odbyło się jego pierwsze czytanie.

Niedzielski podkreślił, że priorytetem jest projekt ustawy, przedłożonej przez Czesława Hoca (PiS).

"To w niej pokładamy największe nadzieje, jeżeli chodzi o kwestie egzekwowania restrykcji, bo cały czas wydaje się że w tym obszarze mamy najwięcej do zrobienia, jeżeli chodzi o wartość dodaną, o wartość narzędzi, które stosujemy w walce z pandemią" – wskazał.

Kilka dni temu poselski projekt uzyskał pozytywną opinię rządu.

Projekt wprowadza możliwość żądania przez pracodawcę od pracownika lub osoby pozostającej w stosunku cywilnoprawnym z tym pracodawcą okazania informacji o wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19, posiadaniu ważnego negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub informacji o przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2.

Jednocześnie pracownicy lub osoby, które pozostają w stosunku cywilnoprawnym z pracodawcą mogłyby wykonywać nieodpłatne testy w kierunku SARS-CoV-2, w tym finansowane ze środków publicznych.

Zgodnie z projektem, pracodawca mógłby delegować pracowników lub osoby, które pozostają z nim w stosunku cywilnoprawnym, a które przekazały informację o braku zaszczepienia przeciwko COVID-19 lub braku przebycia infekcji wirusa SARS-CoV-2, do obowiązków poza stałym miejscem pracy lub do innego rodzaju pracy, z wynagrodzeniem odpowiadającym rodzajowi pracy.

W projektowanej regulacji zaproponowano, by weryfikacja tożsamości w zakładach pracy odbywała się przez okazanie unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID albo uproszczonego certyfikatu wraz z wizerunkiem osoby, której dane dotyczą. Przedsiębiorstwa, które zatrudniałyby wyłącznie osoby zaszczepione, ozdrowieńców lub osoby posiadające negatywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2, i z których usług korzystałyby osoby o takim samym statusie zdrowotnym, nie podlegałyby ograniczeniom wprowadzanym w związku ze stanem epidemii lub zagrożenia epidemicznego.

Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowano na 26-27 stycznia.


mp/ISBnews

Komentarze

Skrzypek na dachu2022.01.23 20:34
PiS tonie przez Niedzielskiego .
Skrzypek na dachu2022.01.23 20:30
Niedzielskiego do studni bo testy sa falszywe .
Jak to się mawiało?2022.01.23 13:07
"wszystkie dupki-hop do kupki"
matis982022.01.22 16:23
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
Ni szczepcie się frondelki!2022.01.22 14:14
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,28028238,mowila-ze-po-zastrzyku-ludzie-umra-pielegniarka-byla-przeciwniczka.html
Agnieszka2022.01.22 0:50
Pomijając już nawet nazizm tej ustawy to powiedz mi Niedzielski kogo teraz chcesz doprowadzić tym testowaniem do bankructwa po polskich szpitalach. Przy okazji komisji Norynberga 2.0 dotyczącej zabicia jednej z twoich ofiar czyli pani Ani, która zamiast dostać szybką diagnostykę i pomoc ratującą życie to została usmiercona, bo z zawałem serca i rozwarstwiającą się aortą czekała 8 godzin na rybnickim SORze na wynik tych twoich "zbawiennych testów" - przy okazji badania tej tragedii wyszło na przykład, że szpitale płacą za jeden test 158zł a NFZ zwraca szpitalom za ten test już tylko 113zł. Piekny sposób na doprowadzenie szpitali do bankructwa, więc gadaj niedzielski łajdaku jakie jeszcze instytucje w Polsce chcesz zrujnować po szpitalach? Forsy masz za dużo czy ludzi będziesz okradać, bo za mało nam putin za gaz dowalił i wasi geniusze na różne genialne zielone, polskie i niepolskie "łady". Jesteś śmieciu zbrodniarzem, który już tylko za ten pomysł zrujnowania państwa i niszczenia Polaków powinien mieć akt oskarżenia za sabotaż, zamiar ludobójstwa i tortur na szeroką skalę, szybki proces i dożywocie co najmniej.
Agnieszka2022.01.22 0:58
A tu ta komisja dotycząca przypadku zabicia pani Ani poprzez zaniechanie przez min. 8 godzin udzielenia pomocy i diagnostyki na SORze mimo zagrożenia życia, do czasu uzyskania wyniku testu u dziewczyny, która żadnych objawów covida nie miała, miała wszelkie objawy zawału serca, ale śmiała być nie-"zaszczepiona". A jakby przypadkiem test był na przykład fałszywie pozytywny, to pewnie jako przyczynę śmierci wpisaliby właśnie covida, choć rozerwało jej aortę "PILNE! Braun, żołnierze, lekarze i prawnicy: Komisja śledcza ws. pandemii C-19 i działania lekarzy!?" - https://www.youtube.com/watch?v=kwLmtPvTDX8
Sznur2022.01.21 23:01
Czas ucieka, a sznur czeka.
Anonim2022.01.21 21:22
ATHLETES’ HEARTS FAILING [TIMELINE BY MONTH / MAR 2021 TO JAN 2022], https://www.bitchute.com/video/wrxZH9fCzzjU/
gwno prawda dziadu2022.01.22 14:18
https://demagog.org.pl/fake_news/nie-media-nie-wymyslily-naglych-zgonow-podczas-pandemii/
Toni2022.01.21 18:21
Poałujta w d.... wójta. Eksperymenty róbcie na sobie i swoich rodzinach.
Anonim2022.01.21 18:19
Pfizer/FDA Corruption, Lethal Batches, and Autopsies Reveal COVID-19 Jab Genocide https://www.globalresearch.ca/pfizer-fda-corruption-lethal-batches-autopsies-reveal-covid-19-jab-genocide/5767123
Anonim2022.01.21 18:18
Pfizer 6 Month Data Shows COVID Shots May “Cause More Illness than They Prevent”: Canadian Doctors and Scientists https://www.globalresearch.ca/pfizer-6-month-data-shows-covid-shots-may-cause-more-illness-than-they-prevent/5766292
Do you speak English?2022.01.22 14:15
https://demagog.org.pl/fake_news/tajne-informacje-od-pracowniczki-pfizera-fake-news/
Anonim2022.01.21 18:15
Też na to liczę: World Council for Health Calls for an Immediate Stop to the COVID-19 Experimental “Vaccines”, https://www.globalresearch.ca/world-council-health-calls-immediate-stop-covid-19-experimental-vaccines/5765902, same głupki, nie to co nasze Horbany!
anonim2022.01.21 18:10
To są faszyści a ich ustawa jest faszystowska. Testy na covid nie dość że są testami dna na które powinna być dobrowolna zgoda, to jeszcze są niemiarodajne obarczone dużą ilością fałszywie dodatnich wyników. I na tej podstawie potem będą wysyłać ludzi bez objawów choroby, na kwarantanny, szykanować, pozbawiać pracy. Niedzielski zapomniał że jesteśmy LUDŹMI wolnymi a nie jego niewolnikami a "pracodawca" nie daje pracy tylko zatrudnia świadczących pracę na jego rzecz, więc pracujący też jego niewolnikami nie są. Ta ustawa jest niekonstytucyjna i mamy prawo konstytucyjne i naturalne jej nie przestrzegać. Widać tu wyraźnie, że cele takich ustaw są poza zdrowotne. Nie wiadomo też do kogo i w jakim celu trafi potem nasze DNA pobrane dzięki tym "testom" , taka ustawa stwarza zagrożenie dla wszystkich Polaków. W żaden sposób to nie jest "walka z epidemią".
Michał2022.01.21 18:05
ta ustawa nie ma nic wspólnego ze zdrowiem bo każdy widzi że preparat nie działa, na siłę chcą wprowadzić certyfikat niewolnika, ale opór społeczny jest ogromny, może się zakończyć jak w Bułgarii
Ktoś2022.01.21 17:55
A co z testowaniem ministrów, zwłaszcza Niedzielskich? Może go wreszcie naród przetestuje!
IDZIEMY NA CZOŁOWE ZDERZENIE2022.01.21 17:47
Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili w piątek nowe zasady walki z wirusem. Wśród nich jest m.in. skrócenie kwarantanny z 10 do 7 dni, darmowe testy antygenowe w aptekach, a także obowiązek zbadania - w ciągu 48 godzin - brawo!
Wojtek Polak2022.01.21 17:46
Niedzielski stara się wprowadzić przymus szczepień bo za to przytulił kasę od koncernów i mocodawcy żądają wywiązania się z umowy albo o zwrot kasy. przyjął kasę nie "wyszczepił" Polaków to albo pis przepchnie tą sanitarno-nazistowską ustawę albo ekonomeetra poda się do dymisji- a idź w piz doo. Ziobro pogonił go(nieudacznika) z MS to Morawiecki znalazł mu posadkę NFZ a po został ministrem zdrowia.
Marek2022.01.21 17:33
Niedzielski z Simonami i Horbanami już dawno powinni dostać kopa w d.... . Swoim postępowaniem i wypowiedziami ciągną PIS na dno .
Jerzy2022.01.21 17:25
no i jak dziada nie powiesić? cały świat się już śmieje z tej "pandemii", a ten ciągle swoje, najśmieszniejsze, że to podpucha tuska - obiecywał, że zagłosuje za, a już się wycofał. Ta nazistowska i niezgodna z jakimkolwiek prawem ustawa przejdzie więc głosami lewactwa i pis, i po raz kolejny alzheimer kaczor zorientuje się, że ma rękę w nocniku...
Przeciw kretynom2022.01.21 17:08
Wszystko się zgadza! W każdej aptece darmowy test żeby ogromne pieniądze z kasy państwa z rączki do rączki szły. Jeszcze tylko potrzeba ustawy, która przymusi miliony ludzi do skierowania kroczków w stronę aptekuni. Główka pracuję.
Anonim2022.01.21 17:24
Racja .Musi być sprzeciw działaniom kretynów z PiS i Kaczyńskiego.
Norymberga 2.02022.01.21 17:01
Uwaga dzien konca ..... zaPISow ... juz niedlugo .... szafot gotowy ... schalom badeCapo
Anonim2022.01.21 16:32
Czytam jeden szwedzki blog od ponad roku. Od kilku miesiecy trwa wojna w komentarzach czy byla jakakolwiek nadmierna smiertelnosc. Jak ujawniono srednia wieku zmarlych "z" covid w pierwszych raportach byla wyzsza od sredniej krajowej. Z kolei w roku 2019 byla wyjatkowa niska liczba zmarlych co czynic moglo rok 2020 jako splate nabytego kredytu. Rok 2021 generalnie constans... W Polsce tez sa ostre dyskusje czy umarlo nadmiarowo 170 czy 200 tys osob.
Jacuś2022.01.21 16:29
I w ten sposób uporczywie (jak mantra)PiS strzela sobie w stopę i eliminuje po równi pochyłej z polityki.
Hahaha2022.01.21 16:16
O nie, znowu ten wisielec. Nie tutaj jego miejsce.
olo2022.01.21 16:27
Katolikiem to ty nie jesteś. Jaka to religia ,którą reprezentujesz?
Gdy2022.01.23 13:06
przyjdzie ta właściwa godzina, wszystkie dzieci szatana za przyzwoleniem Boga zostaną rzucone piekłu na męki wieczne,a dzieci Boże na ten moment wyczekują, o czym katolicy wiedzą, nawet sąd nie widzi nic złego, że Niedzielski usłyszał od Brauna słowa ostrzeżenia.
Anonim2022.01.21 16:15
Brawo PiS .Chwała temu rządowi pod przywództwem Kaczyńskiego i Morawieckiego.
ect2022.01.21 17:18
Co Ty wypisujesz. Przeciweż tu chodzi ta naprawdę o ustawę pozwalajacą kontrolować ludzi przez paszporty covidowe. To największa paranoja wszechczasów.
Anonim2022.01.21 18:42
Spadaj do swojego tuska. Ja głosowałem Na PiS przez 16 lat i nadal będę.