25.06.20, 15:10Fot. suparna sinha via Flickr, CC BY-SA 2.0

Niemcy: Szefowa organizacji kobiet katolickich popiera aborcję i Planned Parenthood

Maria Flachsbarth, która od roku 2011 jest przewodniczącą Niemieckiej Federacji Kobiet Katolickich, wyraziła poparcie dla „praw reprodukcyjnych” oraz aborcji, a także inicjatywy „SheDecides” (Ona Decyduje), którą także wspiera Planned Parenthood. Flachsbarth jest członkinią Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej oraz Centralnego Komitetu Katolików Niemieckich, który zaangażowany jest w kontrowersyjny proces synodalny w niemieckim Kościele.

W imieniu niemieckiej działaczki wypowiedziała się rzeczniczka Federalnego Ministerstwa ds. Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, dla którego Flachsbarth pracuje jako parlamentarny sekretarz stanu. Rzeczniczka potwierdziła jej poparcie dla „SheDecides”, a także wyraziła pochwałę zarówno samej inicjatywy, jak i Planned Parenthood za „poważne przyczynienie się do redukcji wskaźnika śmiertelności w krajach rozwijających się poprzez pomoc medyczną dla matek i dzieci w czasie ciąży i narodzin”. Rzeczniczka nie wspomniała jednak o tym, że jednocześnie organizacja ta jest największym zagrożeniem dla życia dzieci nienarodzonych.

Rzeczniczka stwierdziła, że „SheDecides” to inicjatywa mająca na celu umożliwienie kobietom m.in. życia w godności, co wiąże się także z dostępem do „podstawowych medycznych usług seksualnych i reprodukcyjnych oraz samostanowieniem co do własnego ciała”. Dąży ona do zapewnienia „bezpiecznej aborcji” oraz pomocy w przypadku komplikacji po „niebezpiecznej aborcji”.

Flachsbarth przekazała też przez rzeczniczkę, że zawsze była „zaangażowana w ochronę życia”, a „aborcja nigdy nie jest środkiem planowania rodziny. W indywidualnych przypadkach może być ostatnią ucieczką”. Sama w podobnym duchu wyraziła swoje „katolickie” podejście 19 VI w oświadczeniu na własnej stronie internetowej. Niemiecka działaczka katolicka zdaje się nie brać pod uwagę wyraźnego potępienia aborcji przez Kościół, o czym mówi Katechizmi Kościoła Katolickiego. Wielokrotnie przeciw zabijaniu nienarodzonych wypowiadał się też papież Franciszek.

Poparcie Flachsbarth dla Planned Parenthood zostało skrytykowane przez innych członków Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej. Hubert Hüppe, polityk tej partii, oskarżył Flachsbarth o to, że jest „rzeczniczką lobby aborcyjnego”.

jjf/catholicnewsagency.com

Komentarze

Belinda2020.06.26 10:27
Tak wyglada Zachód!!!Ten mityczny na który powołuja sie PO i reszta barachła opozycyjnego.Bo cała opozycja to jedna pięść skierowana przeciwko PIS!!!
R2020.06.26 6:03
aborcja ostatecznym rozwiazaniem dla katolickiej działaczki... instytucje chrześcijan od dawna zawlaszczane są przez wrogów ludzi i Jezusa - morał z tego taki że instytucje nie są potrzebne - potrzebni są tylko ludzie
Anonim2020.06.25 18:39
Co na to nasz Papież Franciszek?!
Contral2020.06.25 18:09
Musza zmienić nazwę , bo z katolicyzmem to nie ma nic wspólnego.
Glaudiusman2020.06.25 15:30
To po prostu hańba, popierać aborcję i zboczenia.
"Leszek" wasz towarzysz radziecki2020.06.25 15:28
𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 !
Gratulacje FRONDA!2020.06.25 15:26
Nowy format - SUPER! Eliminuje mendy, hejterów a ci "wytrwali" stają się NIEWIDOCZNI!
katolicka kretynizacja polski2020.06.25 15:34
PiSdziaki też wspierają aborcję, nawet Kałczyński ostatnio się wypowiadał że to indywidualna sprawa każdego człowieka...