02.10.20, 20:10Podczas walk Niemców z ludem Herero, Lothar von Trotha ze stwoim sztabem w 1904 r./: Wikimedia Commons / Bundesarchiv

Niemieckie obozy koncentracyjne w Afryce powstały długo przed Hitlerem

Niemiecka narracja historyczna chce zatrzeć związek między Niemcami a ludobójstwem dokonanym przez Niemców podczas II wojny światowej. Zamiast o Niemcach mówi się o nazistach (komuniści w PRL o niemieckie zbrodnie oskarżali hitlerowców – wystarczy spojrzeć na warszawskie tablice w miejscach zbrodni niemieckich, na których słowa Niemcy nie ma). Padają z ust Niemców nawet stwierdzenia o nazistowskiej okupacji Niemiec.

Niemiecka narracja historyczna zbieżna jest z żydowskimi oskarżaniami wobec Polaków o odpowiedzialność za zagładę Żydów. Niemcy chcą się wybielić, a Żydzi chcą realizacji bezpodstawnych roszczeń finansowych opiewających na sumę 300 miliardów dolarów.

Problem dla Niemców są nie tylko fakty dotyczące powszechnego poparcia Niemców dla NSDAP i Hitlera, odpowiedzialności niemieckich nazistów za zbrodnie podczas II wojny światowej, ale również to, że Niemcy tworzyli obozy koncentracyjne i dokonali ludobójstwa na dekady przed pojawieniem się narodowego socjalizmu i Hitlera.

Niemieckie obozy koncentracyjne nie były wynalazkiem narodowych socjalistów i Adolfa Hitlera. Cierpienia Żydów podczas II wojny światowej nie były niczym wyjątkowym. Już w 1904 roku, kiedy Niemcy były monarchią, Niemcy stworzyli obozy koncentracyjne i przeprowadzali ludobójstwo oraz eksterminacje.

Miało to miejsce w niemieckiej kolonii w Namibii, czyli Niemieckiej Afryce Południowo-Zachodniej. Więźniami niemieckich obozów koncentracyjnych byli murzyni z plemion Herero i Nama. W niemieckich obozach koncentracyjnych rdzenna ludność Namibii ginęła z braku wody, ubrań i koców do ochrony przez zimnymi nocami, lekarstw, wyczerpana niewolniczą pracą.

Niemieckie obozy koncentracyjne w Namibii otoczone były drutem kolczastym lub zwałami kolczastych krzaków. Panował w nich głód i śmierć, niemieccy strażnicy sadystycznie torturowali, gwałcili i mordowali swoich więźniów.

Wiezieni w niemieckich obozach koncentracyjnych „więźniowie byli używani do niewolniczej pracy przy budowie infrastruktury niemieckiej kolonii”, w tym dróg, kolei i budynków. Kto nie pracował lub był za słaby do pracy, ten był zabijany przez niemieckich strażników.

W niemieckim obozie koncentracyjnym na Wyspie Rekinów było przeraźliwie zimno od wód Oceanu Atlantyckiego. Więźniowie wykonywali w lodowatych wodach oceanu niewolniczą pracę przy budowie nabrzeżny. Wszyscy szybko umierali, a ich trupy wrzucano do oceanu.

W niemieckich obozach koncentracyjnych niemieccy lekarze dokonywali eksperymentów medycznych na więźniach. Pozyskiwane od zamordowanych więźniów organy były wysyłane jako preparaty medyczne do nauki w niemieckim szkolnictwie i dla niemieckich kolekcjonerów.

Przyczyną umieszczenia tubylców w niemieckich obozach koncentracyjnych było powstanie tubylców spowodowane tym, że niemieccy osadnicy odbierali im ziemie. W walkach tubylcy zabili czworo dzieci i dwie kobiety kolonistów. W odwecie Niemcy wymordowali 20.000 kobiet i dzieci tubylców w obozach i tysiące kolejnych w czasie pacyfikacji wiosek tubylców. W sumie Niemcy wymordowali 80.000 murzynów.

Niemcy nie traktowali murzynów jak ludzi. W 1904 roku niemieckie dowództwo nakazało wymordowanie wszystkich murzynów, ci, którzy przetrwali pacyfikacje wiosek, trafiali do obozów koncentracyjnych.

Koniec eksterminacji przyniosło zajęcie w 1914 roku przez Związek Południowej Afryki (która z czasem przekształciła się w RPA i pełniła protektorat nad Namibią do 1990 roku).

Niemcy dokonywali zbrodni w Afryce pod hasłem walki o przestrzeń życiową dla Niemców. Ideową podstawą dla zbrodni niemieckich był darwinizm społeczny. Kontynuacją zbrodniczej polityki niemieckich sprzed Pierwszej Wojny Światowej były zbrodnie nazistowskie. Hitler nie wymyślił nic nowego, tylko czerpał z dorobku państwa niemieckiego. Niemieckim gubernatorem Namibii był ojciec Göringa, wielu kombatantów z Afryki zasiliło szeregi nazistów, nazistowskie brunatne koszule były niewykorzystanymi sortami pustynnych mundurów niemieckich używanych w Afryce.

Niemcy w swojej kolonii w Afryce wprowadzili przepisy zabraniające mieszanych małżeństw. Do dziś nie poniósł odpowiedzialności za ludobójstwo w Afryce. Biali Niemcy mieszkający w Namibii do dziś są dumni nie tylko z niemieckiego kolonializmu, ale i dziedzictwa III Rzeszy.

Zbrodnie niemieckie na kartach książki „Niemcy” (wydanej przez Rebis) przybliżył polskim czytelnikom Piotr Zychowicz.


Jan Bodakowski

Komentarze

Anna2020.10.5 9:34
Z tego co kiedyś czytałam pamiętam, że prekursorami obozów koncentracyjnych w Afryce byli Anglicy....
ola222020.10.3 17:52
najpierw synowie morderców Hererów mordowali Polaków, a teraz synowie morderców Polaków krytykują polską praworządność
Anonim2020.10.3 7:00
Pamiętajmy, ze wszystko zaczęło się (w kwestii obozów) od Rewolucji Francuskiej wywołanej przez Iluminatów. Tam były pierwsze obozy, ludobójstwo, okrucieństwo jakiego wcześniej nie było.
oficer LWP2020.10.3 18:06
polecam Umberto Eco "Cmentarz w Pradze" jako uzupełnienie wpisu
Portofino2020.10.3 6:41
" Cierpienia żydów w czasie II WS nie były wyjątkowe". Jak te "bluźniercze" słowa przeczytają żydzi to Pana rozszarpią. Aj,waj, taki antysemitysmus!!!
Precz z 🌈 zarazą!2020.10.3 4:56
Janie Radziszewski, wyłaź z nory! Gdzie są twoje fanatyczne tyrady, profesorku? Myślisz, że zmiana nicka cię zamaskuje? Jarmułka sterczy na zewnątrz!
Irmina, wasza koleżanka z Petersburga2020.10.3 1:52
https://www.youtube.com/watch?v=sZH8do_jhE4&t=42s
Polski obóz koncentracyjny w Polsce2020.10.2 21:37
również powstał na długo przed Hitlerem. A w pośredniaku byliście, Bodakowski?
Sandra2020.10.2 23:35
To jest oczywiste, ale niemcy uczyli sie od ruskich!
Jan Radziszewski2020.10.2 21:27
Sąd nad Niemcami +++ (…)Marpingen (Niemcy) 1983r takie Maryja podyktowała przesłanie dla Niemców i Europy - „Minęło już przeszło 100 lat od czasu Moich objawień Nie zrozumieliście Mojego przesłania. Wypaczaliście je i ośmieszyliście: należy grzeszyć i nie modlić się! Powiedziałam wam, jak należy żyć po chrześcijańsku i co prowadzi do grzechu. Pokazałam wam piekło dla grzeszników, którzy idą na wieczne zatracenie. (…) Widziało to wielu ludzi. Jednak wasze grzechy wywołały gniew Boga i drugą wojnę światową. O tym także zapomniano. Dzisiejsze występki swoją ohydą przerastają wszystkie z dawnych czasów. Teraz tryumfujecie jeszcze w swoich grzechach, drwicie i bluźnicie. Wyśmiewacie się z Moich przesłań i z wszystkich, którzy się modlą i mają zaufanie do cudownego źródła. Nie dziwcie się, jeśli katastrofa nadejdzie w ciągu nocy. Mieliście tyle czasu, by się nawrócić i poprawić. Kiedy nagle nieszczęście nadejdzie, wasze wołania * Panie, Panie * nie będą miały już znaczenia! Wszyscy zginiecie. Książę tego świata – przeciwnik Boga, uczynił was ślepymi na Boże przykazania i objawienia. Stłumił w was życie duchowe poprzez żądzę zysku i użycia. Wasze życie nie jest już życiem chrześcijan, lecz życiem nowych pogan! Triumfuje grzech, nienawiść, niezgoda, spory, chciwość, wolna miłość, żądza cielesna. Życie chrześcijańskiej rodziny zostało dawno zniszczone. Zaskoczy was wojna i inne nieszczęścia,. Zbliżacie się w waszych strasznych grzechach ku przepaści (…) Stoję płacząc u wrót Niemiec, tak jak Chrystus płakał nad Jerozolimą. Ludzie żyją bez wiary i modlitwy, chrześcijaństwo służy tylko zewnętrznym pozorom. Jakże często upominałam was poprzez Moje objawienia! W żadnych innych czasach dziejów ludzkości nie prosiłam Wszechmogącego Boga o tyle objawień co dzisiaj. Lecz książę tego świata, przeciwnik Boga uczynił was ślepymi na Boże przykazania i objawienia!”
Jan Radziszewski2020.10.2 21:26
Dlatego nie należy się dziwić że Bóg zapowiada swój sąd nad Niemcami. - „Niemcy nie Mnie pragną” „Dla Niemców mam inne słowa. Zawieszam nad nimi Mój sąd. Ich czyny osądzą ich przed światem. Oczekiwałem od nich wstydu i żalu za to, co uczynili ze sobą i względem innych narodów. Dałem czas na poruszenie sumień, na naprawienie krzywd, na postanowienie zmiany i zwrócenie się ku Mnie. Lecz oni, pewni swej bezkarności , zwrócili się ku światu, na jego bogactwach budując swoją przyszłość. Nie chcą się zmieniać, nie Mnie pragną, lecz władzy , bogactwa i mocy, by znowu powrócić do dawnych błędów. Dlatego nie ostrzegam ich , że przyszłości dla nich już nie ma . Zakończą swój żywot jako państwo w pełni swych nie odpokutowanych win. Nie wygubię wszystkich Niemców, lecz sprawię, że pycha ich zostanie zmiażdżona, bogactwa stracone, kraj zrujnowany, a na większości ziem rozleje się morze . Staną się rozbitkami państwa, któremu wyrwę serce, gdyż stolicę uczynili siedliskiem złych knowań i nienawiści.(..)I nie sądź, że Ja będę ich „ karał”. Ja tylko dopuszczę, aby powróciło i wyładowało się na nich ich własne zło. Zbyt długo służyli nieprzyjacielowi jako narzędzie chętne , posłuszne i gorliwe. Zbyt długo wierzyli , że im wolno przekraczać wszelkie prawa, że sprzyjam ich zbrodniom i wybaczam je. Prawdziwie - od dawna już nie uznają Mnie i nie liczą się ze Mną. Przeciwnie, nazywając się krajem chrześcijańskim szerzą kłamstwo, bo wprowadzili w środek Europy wilcze prawa i jak wilki zginą, aby owce Moje mogły żyć bezpiecznie .”
violencja2020.10.2 21:14
Milczenie, smutne milczenie.
...2020.10.2 20:48
Niemcy raz zwą się Prusami, które uczestniczyły w rozbiorach Polski, potem niby nie Niemcy, ale III Rzesza napadli na Polskę. Ograbili ze wszystkiego co tylko się dało, wymordowali miliony ludzi, następnie zrównali z ziemią wiele miast i wsi. A teraz te Niemcy chcą nas uczyć praworządności.
Ed2020.10.2 20:40
Niemcy to jedni z największych morderców i złodziei w historii. Większymi są tylko kacapy, i komunistyczne, maoistyczne Chiny. Pol-pot i afrykańscy komuniści chcieli ich dogonić, ale zabrakło im na własnych ziemiach ludzi do mordowania