17.01.22, 14:37Fot. via: Pxere.com CC0 Domena publiczna

Niemieckie stacje paliw przerażone obniżką podatków w Polsce. ,,Turystyka paliwowa będzie dla nas katastrofą’’

W przeciwieństwie do rządu Olafa Scholza, rząd Mateusza Morawieckiego reaguje na drastyczny wzrost cen paliw. W ramach Tarczy Antyinflacyjnej 2.0 zmniejszona zostanie stawka VAT, dzięki czemu ceny paliwa mają spaść nawet do 5 zł za litr. To jednak zła wiadomość dla niemieckich stacji paliw, które alarmują, że coraz popularniejsza turystyka paliwowa do Polski będzie dla nich katastrofą.

Już dziś mieszkający niedaleko granicy z Polską Niemcy korzystają z różnic cenowych i chętnie wybierają się do Polski, aby tankować swoje samochody.

Cena benzyny E10 za litr wynosi w Niemczech 1,47 euro, w Polsce natomiast równowartość 1,22 euro.

- „Każdy, kto może i ma ochotę, pojedzie do Polski”

- mówi agencji dpa przewodniczący stowarzyszenia branży garażowej i stacji paliw Północny-Wschód Hans-Joachim Ruehlemann.

To natomiast, podkreśla, może mieć „katastrofalne” skutki dla niemieckich stacji benzynowych.

Już dziś niektóre stacje skracają godziny otwarcia, aby zaoszczędzić na kosztach personelu.

kak/PAP, dziennik.pl

Komentarze

pute2022.01.18 11:54
i bardzo dobrze Makrela też przyjedzie na zakupy zatankuje taniej
kazioo z Leska2022.01.18 10:48
Powinna Unia zabronić Polsce, albo Polska w Unii albo wynocha z Unii. Polska traktuje Unię jako bankomat. Masakra poprostu.
ABC2022.01.18 4:06
Trochę poczekać i wykupić!
gość2022.01.17 20:41
Na skutek obniżenia podatków i ceny paliw w Polsce możliwości są tylko 2 (dwie): 1. Z powodu obniżek Skarb Państwa ponosi straty na każdym litrze sprzedanego paliwa - i w takim wypadku należy zmniejszać sprzedaż dla Polaków i odmawiać jej zagranicznym rejestracjom. Wtedy te straty się ogranicza do minimum. 2. Pomimo obniżek Skarb Państwa zarabia choć niewiele na każdym litrze sprzedanego paliwa. W takim wypadku należy sprzedawać każdemu , kto podjedzie na stację paliwową i kasować należność. Wtedy stratami niemieckich stacji paliwowych niech zajmą się już Kripo, Schupo, Gestapo, Stasi i cała ich rozbudowana i wprawna sieć konfidentów. Ale to już nie byłby nasz problem. Więc niech się nasz rząd jasno wypowie : sprzedawać Niemcom czy nie ???
A tym kaku nie naPiSzesz?2022.01.17 20:38
Polski rząd się zadłuża, odsetki drenują budżet. Rok temu, przy oprocentowaniu 1,2%, roczne odsetki to 18 mld zł. Przy obecnych stopach to już ponad 60 mld zł rocznie.
Mirek2022.01.17 20:34
To jest tak : cena baryłki ropy jest na całym świecie zbliżona . I teraz jeżeli pracownik na niemieckiej stacji paliw zarabia 10 euro a pracownik na polskiej stacji 10 złotych to znaczy że Niemiec zarabia o 35 złotych na godzinę więcej . A więc koszty na stacji z niemieckim personelem są o wiele większe . Dlatego na polskich stacjach możliwa jest obniżka cen paliw a na niemieckich niemożliwa ......chyba że rząd niemiecki będzie sponsorował swoje stacje benzynowe .
Polak2022.01.17 20:14
Co prawda nawet w miejscowościach nadgranicznych nie widać zainteresowania jeżdżeniem na wschód, choćby ze względu na postrzeganie Polski jako kraju o wysokim ryzyku zarażenia koroną, ale ***owska mafia będzie kłamać na każdy temat byle udawać że osiągnięto jakikolwiek pozór sukcesu.
Samo gęste2022.01.17 19:45
Jakim trzeba być imbecylem żeby coś takiego napisać. Jak blisko granicy trzeba mieszkać żeby opłaciło się jechać do Polski tankować? Może Gerlitz, może Guben. A jak ktoś mieszka w Dreźnie? Ale nic to, Niemce muszą nam zazdrościć.
Żelazna Logika2022.01.17 20:42
Jasne. Jak ktoś mieszka w Przemyślu, to opłaca mu się wyskoczyć na Ukrainę po tanie paliwo, booze i tytoń. Ale czy ktoś z Rzeszowa albo Lublina jeździ tankować na Ukrainie?
Anna2022.01.17 19:33
i tak za pól roku Obajtek przejmie stacje niemieckie w wschodnich landach za czapkę gruszek ! tu jeszcze obnizka na zywność! w polskim lidlu bedzie taniej
Anonim2022.01.17 18:30
Spokojnie - polskie celebryty będą jeździć do Niemiec, żeby tylko nie tankować na stacjach Orlenu.
Polak2022.01.17 20:15
Pewnie jako polskojęzyczny nie zauważyłeś, ale jednym z powodów ciągłego spadku wartości Orlenu jest to, że w 2016 Polacy przestali tam tankować.
matis892022.01.17 17:51
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
Anonim2022.01.17 17:48
Niższe ceny Wojaka i Harnasia, a także inne ulgi wynikające z Polnische Ordnung dobiją niemieckich browarników. Już dziś Niemcy wolą Kustosza i Van Pura niż Paulanera i Bitburgera. (tłum. dla członków PiS i innych niedorozwojów - to sarkazm i ironia) 😁😁😁
witold2022.01.17 18:59
Artykul jest o cenach benzyny,imbecylu.Mialem kiedys angielskiego bulldoga-wyjatkowo glupie psy-ale sarkazmu i ironi posiadal zdecydowanie wiecej od ciebie.
Anonim2022.01.17 17:44
Niemieccy fryzjerzy przerażeni ulgami, które dostaną w ramach Polnische Ordnung polscy specjaliści od koafiur. Turystyka fryzjerska stanie się gwoździem do trumny niemieckich fryzjerów.(tłum. dla członków PiS i innych niedorozwojów - to sarkazm i ironia) 😁😁😁
Anonim2022.01.17 17:40
W Kołobrzegu i Koszalinie latem tankują od 60 tych lat rok do roku
Anonim2022.01.17 17:40
Przecież tankują juz od jakiegoś czasu u nas
matis892022.01.17 17:17
Polska pierwszym krajem który dobił Niemiecką gospodarkę, Jesteśmy największą potęgą świata, na razie gospodarczą i religijną a niebawem też militarną
matis892022.01.17 17:31
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI partii POPIS----: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
stara wiedżma cyganka2022.01.17 17:13
Limitować dziadom niemieckim po 5 litrów. Nur fur Polen.
matis892022.01.17 17:12
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
matis892022.01.17 17:11
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2022.01.17 16:37
Polski konsulat w Berlinie szturmowany przez Niemców pragnących otrzymać polskie obywatelstwo, aby zaznać polskiego dobrobytu!!!(tłum. dla członków PiS i innych niedorozwojów - to sarkazm i ironia)😁😁😁
SZOK!!! ORKA!!!2022.01.17 15:21
Tłusta szefowa "Strajku Podpasek" Marta Lempart i szef-pisda kancelarii Klementyna Suchanow zostały wezwane do Najwyższej Izby Kontroli. Jak informuje RMF FM, NIK bada ewentualne nieprawidłowości z rozdawnictwem darmowych PODPASEK wyszantażowanych z Polskich Szwalni. Marta Lempart miała używać WIBRATOR ufundowany jej przez jedną z prywatnych firm, która chciała być dostawcą podpasek. Informacja na ten temat pojawiła się korespondencji, jaka wyciekła z sedesu kancelarii "Strajku Podpasek"
Anonim2022.01.17 15:45
Patoelektorat PiSdzielców kocha być dymany w dup/sko. 😁😁😁
Anonim2022.01.17 15:07
Buahhahahahahaaaaaaaaa 😁😂🤣😂😁 Niemcy masowo emigrują do Polski, bo zazdroszczą nam Polnische Ordnung! Straż Graniczna buduje mur na granicy polsko-niemieckiej.... (PiSdzielce - wasz idiotyzm przekracza wszelkie możliwe granice, więc tłumaczę: to sarkazm i ironia).😁😁😁
zek2022.01.17 16:22
młody to i zdziwiony...
Dumna Polka2022.01.17 17:27
A żebyś wiedział że tak już powli jest
Anonim2022.01.17 17:52
Katotaliban to stan umysłu... 😁😁😁
W Łeb Tuska Walić2022.01.17 18:02
LewactwoPedofilskie NSADP to stan umysłu... 😁😁😁