09.05.21, 20:45Fot. Michał Laudy via Wikipedia, CC 4.0

Niesamowity wyczyn polskiej oszczepniczki! Maria Andrejczyk z trzecim najlepszym rzutem w historii

Dzisiejszym rzutem Maria Andrejczyk zapisała się w annałach polskiego sportu. Polka w trakcie zawodów w Splicie rzuciła oszczepem na odległość 71,4 metra i tym samym aż o cztery metry pobiła rekord Polski, który również należał do niej.

To jednak nie wszystko. Rzut polskiej oszczepniczki jest trzecim najdalszym w historii tego sportu. Lepiej od Polski rzucały w przeszłości tylko Czeszka Barbora Spotakova (72,28) oraz Kubanka Osleidys Menendez (71,70).

Rzut Polki oznacza, że do pobicia światowego rekordu zabrakło jej zaledwie 88 centymetrów.

dam/PAP,fronda.pl

Komentarze

Judyta2021.06.2 1:40
Polecam https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kryzys-w-kosciele-co-jest-jego-powodem/xtk2lcy
Anonim2021.05.14 11:57
Wspierajcie Polskę ---------- napiszcie sprzedawcom w sieci że jak nie mają oferty poczty polskiej u siebie to nie będziecie u nich kupować -------------- poco dawać zarobić obcym firmom ----------- polskie firmy muszą zarabiać ------------ POLSKA SIE LICZY
czekista2021.05.10 12:41
Pewnie sie oszczepila i stad taki wynik. Brawo:)
Grizzly2021.05.10 9:50
Super dziewczyna! Brawo!
"Radziecki bokser zajął dobre drugie miejsce2021.05.10 8:02
w pojedynku z bokserem amerykańskim, który był przedostatni" hehehe
Pisz na temat artykułu!2021.05.10 2:19
ILE RAZY BEDZIESZ TO, LECHU, POWTARZAŁ!?
Abp Marek Jędraszewski:2021.05.9 21:27
Trzeba bardziej słuchać Boga aniżeli ludzi. ......... „Trzeba bardziej słuchać Boga aniżeli ludzi” – abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że to te słowa Apostołów zgromadziły dziś wiernych na Skałce, aby oddać cześć św. Stanisławowi. Odpustowej liturgii przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci przewodniczył abp Józef Górzyński. W czasie homilii metropolita warmiński podkreślił, że nie tylko wiedza, ale także miłość potrzebna jest w poznawaniu prawdy, którą przyniósł i objawił światu Chrystus, a w prawdę o człowieku wpisana jest także jego grzeszność. – Bez zrozumienia tajemnicy zła nie można człowiekowi pomóc – mówił abp Józef Górzyński. W sanktuarium męczeństwa św. Stanisława na krakowskiej Skałce w niedzielne przedpołudnie odbyły się uroczystości z udziałem Episkopatu Polski. Odpustowej liturgii przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci przewodniczył abp Józef Górzyński. Przedstawicieli duchowieństwa i laikatu, reprezentantów krakowskich uczelni, bractw i stowarzyszeń, a także władz państwowych i samorządowych przywitał metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
c.d2021.05.9 21:29
– Odpowiedź Apostołów dana żydowskim arcykapłanom i Sanhedrynowi, że „trzeba bardziej słuchać Boga aniżeli ludzi” przeszła nie tylko do historii Kościoła, ale przede wszystkim stała się fundamentem i zasadą całej Jego ewangelizacyjnej działalności, która nieprzerwanie trwa już prawie od dwóch tysięcy lat – mówił na początku Mszy św. abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski zwrócił uwagę, że posłuszeństwo Bogu odnosi się najpierw do konieczności samego głoszenia Ewangelii, nawet jeśli miałoby napotykać na trudności i zakazy ze strony możnych tego świata. W drugiej kolejności – do treści duchowego orędzia, z jakim Apostołowie i ich duchowi spadkobiercy zwracali się i zwracają do świata, a które stało się Credo Kościoła, czyli prawdy o śmierci i zmartwychwstaniu Bożego Syna dla zbawienia i życia wiecznego każdego człowieka. Abp Marek Jędraszewski zauważył, że w dzieje posłuszeństwa Bogu, którego bardziej trzeba słuchać aniżeli ludzi, i w dzieje świadectwa dawanego przez wszystkich, którzy są Mu posłuszni, wpisał się biskup krakowski św. Stanisław. – Będąc posłuszny Bogu nie uląkł się gniewu okrutnego władcy. Dla niego prawo Boże było ważniejsze niż samowola króla. Odpowiedzialność za życie sobie powierzonych owiec znaczyła więcej niż niebezpieczeństwo utraty własnego życia. Jego śmierć stała się – podobnie jak w przypadku męczeńskiej śmierci tylu chrześcijan przed nim – prawdziwym zasiewem nowego życia w Kościele, obudziła sumienia Polaków, zrodziła sprzeciw i bunt przeciw ewidentnemu złu, położyła kres nieprawości Bolesława Śmiałego – mówił abp Marek Jędraszewski dodając, że zasada zasad ewangelizacyjnego dzieła Kościoła „trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” przyświecała także następcy św. Stanisława na biskupiej stolicy w Krakowie – św. Janowi Pawłowi II.
c.d.2021.05.9 21:30
– Od pierwszych chwil swojego pontyfikatu głosił światu Chrystusa prosząc, aby ten świat zechciał otworzyć swe drzwi na oścież dla Jego zbawczej władzy po to, by móc służyć człowiekowi i całej ludzkości. Wielcy tego świata nie chcieli przyjąć Chrystusa, który jedynie wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek; nie chcieli pozwolić Chrystusowi mówić do człowieka; sprzeciwili się temu, żeby do wszystkich ludzi mogło docierać posłanie nadziei, ocalenia i całkowitego wyzwolenia, dlatego postanowili, aby głos tego wielkiego świadka Chrystusa raz na zawsze zamilkł – mówił abp Marek Jędraszewski przypominając zamach na życie ojca świętego z 13 maja 1981 r. Metropolita krakowski podkreślił, że słowa Apostołów „trzeba bardziej słuchać Boga aniżeli ludzi” zgromadziły dziś wiernych na Skałce, aby oddać cześć św. Stanisławowi. Podziękował za modlitwę w intencji Krakowa, archidiecezji krakowskiej (oraz diecezji tarnowskiej, na terenie której leży Szczepanów skąd wywodził się św. Stanisław) oraz całej ojczyzny.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.9 21:11
Będzie się działo ...dziewczyna jest niesamowita, mądra, wytrwała i do tego ateistka! trzymam kciuki!!!
ASTOM2021.05.9 23:13
Środkowe słowo z twojego nicka pasuje do ciebie jak ulał.
CÓZ TO..? Lechu.." niedumny...g.....ju"!?2021.05.10 2:22
CZYŻBY CI MÓWIŁA, ŻE JEST ATEISTKĄ...! Możesz sobie pogadać ... jak o "niebieskich migdałach!
Tadziu2021.05.10 10:26
Jaki zwiazek ma ateizm ze sportem odpowie nam tylko kretyn jak sie sam mianowal.
Henryk2021.06.1 21:32
Jesteś produktem rogatego,czerwono kopytnego!Dziewczyna jest katoliczką i m.in.dlatego odnosi sukcesy!Przeciwnie ty tylko jadem trujesz.Jesteś prosty!
Kościół Szatana w USA popiera aborcje na życzenie.2021.05.9 21:11
Ale co to znaczy aborcja i jak wygląda? Opowiadał o tym przed Kongresem USA dr Anthony Levatino, który w latach 1981-85 dokonał 1200 aborcji, w tym ponad 100 w drugim trymestrze ciąży, nawet gdy płody miały już pół roczku. Ale uwaga! Przy tym tekście można zemdleć! A sam lekarz ze zwolennika aborcji stał się jej zaciekłym przeciwnikiem. „– Pacjentka już co najmniej od 2 miesięcy czuje ruchy dziecka, które ma już wtedy ok. 20 cm i waży do pół kg ”– zeznaje lekarz. I mówi dalej: – Po znacznym rozszerzeniu ścian szyjki macicy i ściągnięciu płynu owodniowego, w którym pływa płód, bierzesz do rąk stalowe kleszcze. Mają ok. 30 cm długości, a kończą je 5-centymetrowe szczęki wykończone rzędami ostrych zębów. Służą do chwytania i miażdżenia tkanek. Aborcję w drugim trymestrze robi się na ślepo. Dziecko może być w każdym położeniu w każdym miejscu macicy. Sięgasz więc w głąb i łapiesz wszystko, co się da. (...) Gdy coś złapiesz, zgniatasz to szczypcami i z całej siły ciągniesz. Naprawdę mocno. Czujesz, że coś w środku puszcza – a na zewnątrz pojawia się całkowicie już ukształtowana nóżka o długości ok. 15 cm. Wtedy znów sięgasz kleszczami do środka. Znów ciągniesz ze wszystkich sił. Wyciągasz podobnej długości rączkę. Sięgasz kolejny raz i kolejny... Wyciągasz kręgosłup, jelita, serce i płuca. Ale najtrudniejszą częścią aborcji w drugim trymestrze jest wydobycie główki dziecka, która w tym wieku jest wielkości dużej śliwki i na tym etapie pływa już swobodnie po macicy. Sięgniesz jej, gdy włożysz do środka całe kleszcze. A pewność, że złapałeś już główkę masz, gdy kleszcze coś skruszą, a na zewnątrz wypłynie biaława galaretka. To mózg dziecka. Teraz możesz już sięgać po resztki czaszki. Często wychodzi malutka twarzyczka, która patrzy na ciebie szklanymi oczkami. Gratulacje! Właśnie dokonałeś aborcji w drugim trymestrze. Potwierdziłeś prawo kobiety do dokonania wyboru. A jeśli wierzysz, że ta procedura nie powoduje u dziecka bólu – przemyśl to jeszcze raz. (...) Lekarz w ten wstrząsający sposób namawiał amerykański kongres do zakazu aborcji w USA. I nic dziwnego, że mając takie doświadczenia, stał się zaciekłym przeciwnikiem tej procedury. Kościół Szatana w USA popiera aborcje na życzenie. A wy oceńcie sami.
Lechu!.."kretynizacjo".itd twoje nicki!2021.05.10 2:30
Zamknij japę z tą szatańską aborcją!... Co ty możesz o tym wiedzieć!? Przecież ty w swoim życiu nie miałeś ani żony, ani dzieci ! Wolałeś by pedalić cudze dzieci!...A teraz jesteś sam.....sam jak kołek w płocie! W dodatku staruszku jesteś chory w pampersach i na wózku!...Nie czas pomyśleć o sobie i swojej duszy!?? ...Przecież ty jesteś całkowicie zniewolony przez demona! ...TO NIE ŻARTY! Nie masz się czym cieszyć! Non-stop wylewasz tu wiadra swojej żółci i nienawiści! ... Opamiętaj się, póki czas, sobie źle robisz, nie nam! Bo my ciebie w ogóle nie słuchamy!