10.03.20, 12:52Maciej Łopiński/YT/Prezydent.pl

Nowy prezes TVP. Jest oficjalny komunikat

Po odwołaniu decyzją Rady Mediów Narodowych ze stanowiska prezesa TVP Jacka Kurskiego, w dniu dzisiejszym został oficjalnie powołany na to stanowisko Maciej Łopiński. Rada Nadzorcza Spółki TVP S.A. powołała Łopińskiego na pełniącego obowiązki prezesa zarządu TVP S.A.

Na okres 3 miesięcy zawieszona została także w czynnościach, Marzena Paczuska-Tętnik, członek zarządu spółki.

Maciej Łopiński był rzecznikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz szefem Kancelarii Prezydenta RP w latach 2007-2010 oraz ministrem w KPRP w latach 2015-16.

Nowemu prezesowi TVP pogratulował też na Twitterze odchodzący z tego stanowiska Jacek Kurski.

 

mp/pap

Komentarze

Saki Faki2020.03.11 9:02
W tym pisie to sami kumple tuska, rozwodnicy i komuchy, takiej patoli to nawet u biedronia nie ma :-)
Ogladaj hity online2020.03.10 21:09
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
komandor2020.03.10 19:19
Do telewidz.To nie było takie niewinne przynależenie do PZPR.Czy ty po tylu latach jeszcze na oczy nie przejrzałeś?To były stanowiska,awanse itp.za zdradę ojczyzny,bo przecież PZPR to partia na usługach komunistów radzieckich.Brak słów aby na tym forum tak zasadniczych faktów historycznych wyjaśniać.Poza tym były członek partii,to umysł skażony,wyprany mózg.Tylko niektórzy z byłych aparatczyków to zrozumieli i się "nawrócili"i chwała im za to.Reasumując trzeba bardzo ostrożnie i z rozwagą podchodzić do obsadzania stanowisk tymi ludżmi. Poskarżyłeś się I sekretarzowi na dyrektora,majstra,on przyznał ci rację,poklepał po ramieniu,a gdy za tobą zamknęły się drzwi,to sekretarz za słuchawkę telefoniczną i dzwoni do tow.dyrektora,majstra itp."słuchajcie tow.był tu u mnie taki sku.....syn i wicie co on na was wygadywał".Wy wicie tow.co macie z nim zrobić... hę .Takie to było wysłuchanie i zrozumienie w pojęciu PZPR!!!
Telewidz2020.03.10 17:16
Nie obchodzi mnie kto bedzie prezesem, tylko dlaczego istnieje taka nienawisc, ze ktos "zapisal sie do PZPR". Pisze zapisal, bo czesto nie nalezal, a wielu, ktorzy nie nalezeli do partii , byli bardzie gorliwi za tamtych czasow. Ludzie wyksztalceni, ktorych ambicja bylo pracowac na kierowniczych stanowiskach zapisywali sie, ale to tyle i tylko tyle. Nikomu krzywdy nie zrobili. A tak naprawde, to bylo komu sie poskarzyc, bo zaraz byla reakcja, a teraz kto za skrzywdzonym obstanie? W urzedach oleja cie rowno.
Narodowiec2020.03.10 16:06
kolejny komuch z PZPR w TVPiS
Walter2020.03.10 15:50
Skoro Stanisław Piotrowicz, który jako prokurator w PRL-u oskarżał opozycjonistów, a teraz Jarosław Kaczyński kazał dać go do Trybunału Konstytucyjnego, to każdy może kto popiera PiS. Maciej Łopiński wstąpił do PZPR w 1971 r., był członkiem tej partii do 14 grudnia 1981 r. Na najwyższych stanowiskach państwowych jest z nadania PiS-u 28 byłych członków PZPR. PiS pod wieloma względami przypomina PZPR. Podporządkowanie sądownictwa partii rządzącej, nacjonalizacja, jedynie słuszna polityka, propaganda sukcesu, konwencje przypominające zjazdy PZPR, władza Jarosława Kaczyńskiego przypominająca władzę Pierwszego Sekretarza KC PZPR.....
Aga2020.03.10 17:19
No ale wygląda na to, że wystąpił z PZPR po ogłoszeniu stanu wojennego...
Polexit2020.03.10 15:25
Tak jest. Na stanowisku prezesa TVP najlepszy jest Żyd!! Panie Duda, czy o to chodziło?
Marta2020.03.10 14:03
Rozumiem, że na naukę nigdy nie jest za późno, ale to chyba przesada, żeby dziadunia bez kwalifikacji, mianować na szefa TV w tak gorącym okresie! Doświadczonego, prężnego z odważnymi pomysłami zastąpił być może bardzo porządny człowiek, ale tutaj są potrzebne inne cechy! Można tylko powtórzyć za PJK "Andrzej zwariował". Gdyby Prezesem został Jaki, albo Fogiel to bym jeszcze miała nadzieję, ale dziadzio Łapiński?
Joanna2020.03.10 13:42
Sorry, ale przydałby się tam młody człowiek z ikrą i polotem, żeby przyciągnąć również młodego widza, bo ci starsi panowie to tak trochę do kabaretu raczej.
Krzysztof2020.03.10 13:59
Młody znaczy dzisiaj: GŁUPI! Może jeszcze "postępowy"?
Joanna2020.03.10 14:23
Nie, nie wszyscy młodzi są "postępowi" i głupi - jeśli myślimy o tym samym. Znam wielu wspaniałych młodych ludzi, wykształconych, wartościowych i ze zdrowym kręgosłupem moralnym, mogliby wiele dobrego i trochę świeżości wnieść w TVP -o to mi chodziło. I nie mam nic przeciwko starszym osobom, bardzo szanuję starszych ludzi, cenię ich doświadczenie, mądrość i wiedzę, ale czasem może warto pozwolić, aby w niektórych sytuacjach ktoś inny przejął ster.
Lolas2020.03.10 13:41
Spotkało się trzech panów. Jeden Branicki, drugi Poniatowski a trzeci też Eskimos.
Beno 2020.03.10 13:33
Cholera, nie ma młodych, zdolnych, utalentowanych i ambitnych ludzi, tylko ciągle stare emeryty przechodzące od jednego koryta do drugiego, zamiast przejść, ale na emeryturę.
PrawyCzłowiek2020.03.10 13:12
Kolejny komunista? Ileż można! Dyktatura bandytów!
Lobo2020.03.10 13:11
No to praktycznie Kurski pozostał prezesem. Pan prezydent Duda został wystawiony do wiatru.
sprawiedliwy2020.03.10 13:05
znowu judejczyki z Binarbirth i masoni obstawiają swoje stanowiska, przecież bez mediów masoneria ginie, dlatego dla nich jest to tak ważne
TAK Z INNEJ BECZKI.....2020.03.10 13:03
Tow. Czabański (w PZPR od 1967) powołał tow. Łopińskiego (w PZPR od 1971) na stanowisko tow. prezesa TVP. Lud pracujący miast i wsi PRL popiera zmiany kadrowe w mediach!
Ez 18, 21-282020.03.10 20:40
«Jeśliby występny porzucił wszystkie swoje grzechy, które popełniał, a strzegłby wszystkich moich ustaw i postępował według prawa i sprawiedliwości, żyć będzie, a nie umrze: nie będą mu policzone żadne grzechy, jakie popełnił, lecz będzie żył dzięki sprawiedliwości, z jaką postępował. Czyż tak bardzo miałoby mi zależeć na śmierci występnego – mówi Pan Bóg – a nie raczej na tym, by się nawrócił i żył? A gdyby sprawiedliwy odstąpił od swej sprawiedliwości i popełniał zło, naśladując wszystkie obrzydliwości, którym się oddaje występny, czy taki będzie żył? Żaden z wykonanych czynów sprawiedliwych nie będzie mu policzony, ale umrze on z powodu nieprawości, której się dopuszczał, i grzechu, który popełnił. Wy mówicie: „Sposób postępowania Pana nie jest słuszny”. Słuchaj jednakże, domu Izraela: Czy mój sposób postępowania jest niesłuszny, czy raczej wasze postępowanie jest przewrotne? Jeśli sprawiedliwy odstąpił od sprawiedliwości, dopuszczał się grzechu i umarł, to umarł z powodu grzechów, które popełnił. A jeśli bezbożny odstąpił od bezbożności, której się oddawał, i postępuje według prawa i sprawiedliwości, to zachowa duszę swoją przy życiu. Zastanowił się i odstąpił od wszystkich swoich grzechów, które popełniał, i dlatego na pewno żyć będzie, a nie umrze».
DEUS VULT2020.03.10 13:00
Maciej Łopiński w 1971 wstąpił do PZPR, był członkiem tej partii do 14 grudnia 1981.... kolejny komuch z PZPR w TVPiS
Michał Franciszek Kalinowski2020.03.10 14:47
Czabańskiemu i reszcie chyba odbiło. Ale jaja, Łopiński jest starszy o prawie 20 lat od Kurskiego. Nastąpiła zmiana pokoleniowa, komuniści i PRL wracają do łask! Świetna sprawa tylko jak to wytrzyma serce prezesa, chyba dostanie zawału!
Ez 18, 21-282020.03.10 20:40
Tak mówi Pan Bóg: «Jeśliby występny porzucił wszystkie swoje grzechy, które popełniał, a strzegłby wszystkich moich ustaw i postępował według prawa i sprawiedliwości, żyć będzie, a nie umrze: nie będą mu policzone żadne grzechy, jakie popełnił, lecz będzie żył dzięki sprawiedliwości, z jaką postępował. Czyż tak bardzo miałoby mi zależeć na śmierci występnego – mówi Pan Bóg – a nie raczej na tym, by się nawrócił i żył? A gdyby sprawiedliwy odstąpił od swej sprawiedliwości i popełniał zło, naśladując wszystkie obrzydliwości, którym się oddaje występny, czy taki będzie żył? Żaden z wykonanych czynów sprawiedliwych nie będzie mu policzony, ale umrze on z powodu nieprawości, której się dopuszczał, i grzechu, który popełnił. Wy mówicie: „Sposób postępowania Pana nie jest słuszny”. Słuchaj jednakże, domu Izraela: Czy mój sposób postępowania jest niesłuszny, czy raczej wasze postępowanie jest przewrotne? Jeśli sprawiedliwy odstąpił od sprawiedliwości, dopuszczał się grzechu i umarł, to umarł z powodu grzechów, które popełnił. A jeśli bezbożny odstąpił od bezbożności, której się oddawał, i postępuje według prawa i sprawiedliwości, to zachowa duszę swoją przy życiu. Zastanowił się i odstąpił od wszystkich swoich grzechów, które popełniał, i dlatego na pewno żyć będzie, a nie umrze».