06.09.20, 07:00fot. Gage Skidmore via Flickr, CC BY-SA 2.0/pixabay.com

Nowy regulamin Facebooka od października? Ciąg dalszy cenzury i kneblowania ust?

Jak podaje portal antyweb.pl, od października na Facebooku wchodzi nowy regulamin, zgodnie z którym „Serwis będzie mógł usunąć lub ograniczyć dostęp do każdej treści, którą uzna za niezbędną do skasowania, aby uniknąć ewentualnych skutków prawnych lub regulacyjnych”.

Autor tekstu podkreśla, że zmiana ta może być spowodowana wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, a ubiegający się tam o reelekcję prezydent Trump, doskonale o tym wie.

W tekście czytamy:

- Dana treść nie musi łamać prawa czy być nieodpowiednia (np. mowa nienawiści), wystarczy, że Facebook stwierdzi, że naraża FIRMĘ na problemy prawne i »puf«, post czy usługa magicznie znikają”

A punkt regulaminu, o którym mowa brzmi następująco:

- „Możemy również usuwać i ograniczać dostęp do treści, usług oraz informacji, jeżeli uznamy, że takie działanie jest uzasadnione i potrzebne w celu uniknięcia lub ograniczenia niekorzystnych prawnie i regulacyjne działań skierowanych przeciw Facebookowi”.

Czy cenzura i troska o „polityczną poprawność” powstrzyma wolność?

Czy stawką są wybory prezydenckie w USA?

 

mp/antyweb.pl

Komentarze

kazimierz2020.09.7 7:07
FBw szklanej kopule
Jerzy2020.09.7 4:39
Grozba obrazy uczuc religijnych to rowniez rodzaj nieustannej cenzury i terroru.
hoho2020.09.6 22:35
A kto normalny ma konto na pejsbuku? Może jakieś dzieci i BLM
Prawdziwy Polak2020.11.11 22:46
Ja usunełem swój profil, nie zamierzam być w burdelu FB
haker2020.09.6 21:20
Wbijajcie na polski portal: https://twarzoksiazka.pl ;-)
Anonim2020.09.6 18:35
Może się ktoś WRESZCIE ZDENERWUJE i zablokuje, i usunie ten inwigilujący dane Facebook.
Jan Radziszewski2020.09.6 18:23
Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen.
Jan Radziszewski2020.09.6 18:21
niedługo lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ A może to być już 14 września, pojawić się Krzyż na Niebie
Jan Radziszewski2020.09.6 18:13
Biedne te rządcy facebookiem krzyż na Niebie wkrótce a potem Sąd Duca św tzn prześwietlenie Sumień w tym miesiącu tj wrześniu 2020 r a za 3 lata i 1 m-c Potop ognia i siarki /Łk 17,26-30) tzw Trzy dni ciemności w czasie których anioły tj diabły cezara żydów /J 19,15) - żydów i ich prozelitów w ogniu piekielnym zabiorą do słynnego Raju Mahometa / Ap 21:8 8. A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga.
matis892020.09.6 16:04
Wystarczy żeby pejsbuk czyli firma Rządu Światowego NWO od globalnej kontroli skończył kłamać że ma cokolwiek wspólnego z wolnością słowa i demokracją i jest zakaz krytycznych poglądów o sodomii, pedofilii, LZPKNTB+, dewiantach, globalnym masońskim trującym szczepieniu, zakaz krytyki aborcyjnego mordowania dzieci, invitro, niemile widziany jest patriotyzm i katolicyzm..... Wszystko to jest tępione, cenzurowane i jest zakaz. A jak się nie podoba to mogą wyjść z Polski, ale nie to oni chcą tu być i przylepili się jak rzep psiego ogona ze swoimi komunistycznymi metodami.
Oj giwałt! Dzielny jak żydowski gajowy!2020.09.6 14:01
parch Keller-Krawczyk "oficyer LWP" uzbrojony w wiatrówkę z krzywą lufą! . . .parcha Keller-Krawczyk, żydopedał tutaj pozuje na "oficyer LWP". Parcha i homoseksualistę by w "LWP" - zayeebaliby śmiechem.
Jarosław Karłowaty2020.09.6 16:08
jego śmiechem, ciebie w żopu dlatego tak piejesz z zachwytu ja smród własnego guana czujesz
Dziadziu! A czy twój "Jezus" nie był obrzezany?2020.09.7 8:17
j.w.
oficer LWP2020.09.6 13:44
to teraz Jakubiak się zapłacze, już go raz żydzi tresowali z blokadą konta i płakał na wizji, chodził nawet do żydów z PIS aby się poskarżyć na żydów z USA i zeszło z niego powietrze, ryjoksiążka jest nie do ruszenia, wszak tam Duda i Morawitz publikują wytyczne dla głupiego polskiego goja,
NWO2020.09.6 13:39
najwyższy czas brać goja za ryj, będzie jakieś prawdy pisał, będzie źle pisał o żydach, dewiantach, napisze coś dobrego o kościele, ileż można, goj ma chodzić tak jak mu żydzi zagrają, ma robić za miskę ryżu jak to mawiał pewien jegomość u "Sowa i ...", który jawi się teraz ogłupiałym gojom za bożyszcze, teraz goj będzie błagaj żyda aby mu konta nie blokował, nadchodzą czasy wielkiego przykręcania śruby gojom
Jan Radziszewski2020.09.6 18:18
głupiś żydzie mówiąc wprost jak trafisz do Raju swojego cezara /J 19,15) przeklniesz dzień, że w tej nacji przeklętej się narodziłeś
Gyöngyhajú lány2020.09.6 13:34
https://www.youtube.com/watch?v=SNLsmh_otYs
katolicka deratyzacja Polski2020.09.6 13:22
W tym to caly jest ambaras,ze goj nie chce byc gejem.
pisz po polskiemu Igor2020.09.6 13:25
!!!
Jan Radziszewski2020.09.7 7:08
żydzie - tak naprawdę to żydzi to najgłupsza nacja na świecie która aby podeprzeć morale swojego narodu imputują swoją bezdenną głupotę tj. nam swoje kłamstwo tzn. obrzucając nas - Polaków!!! +++ jeżeli ktoś postawi pytanie dlaczego żydzi są najgłupszą nacją wybrani przez Boga jako tzw naród wybrany - odrzucił swoje Pana tj Adonai Izraela a wybrał przeklęte przez Boga stworzenie Lucyfera /iz 14,12-1 Sura 113,1) na swojego cezara "Nie mamy króla tj Namaszczonego Mesjasza Chrystusa króla - tylko cezara /J 19,15) z Piekła rodem tzw Czerwonego Smoka /Ap 12,3 nn) tzw starodawnego Węża /Rdz 3,1 nn) Dlatego na żydach ciąży obok Grzecu Pierworodnego Wina grzech BogoBójstwa / por Ewangelia św. Mateusza św. Marka św. Łukasza i św. Jana ) por również Dzieje Apostolskie; listy św Pawła św Piotra św. Jakuba św Judy oraz Apokalipsa św Jana
matis892020.09.6 12:48
FB nie jest firmą prywatną. Zukerman jest tylko słupem na pokaz, a pejsbuk jest tworem globalnej kontroli i cenzury Rządu Światowego NWO masonerii. Kluczowym jest jakie tematy na pejsie są objęte cenzurą i prześladowaniem za poglądy. Oczywiście to zakaz wyrażania czegokolwiek co nie sprzyja sodomii, LZPKNTB, aborcji, invitro, niemile widziany jest patriotyzm w narzędziu Rządu Światowego i religia katolicka. A więc widzimy że cenura i prześladowanie za poglądy dotyczy spraw światopoglądowych i jest realizowana lewacka polityka i ideologia. I oczywiście sam pejsbuk chce być w krajach i powinien szanować obywateli danego kraju, ich specyfikę i poglądy. Tyle że wolność słowa na pejsie była tylko na początku i tylko na pokaz, teraz to komunistyczna lewacka bestia cenzury i prześladowania za poglądy. Czyli to co zawsze prędzej czy później z lewactwa wyłazi.
do yehowego z IQ892020.09.6 13:05
FB jak i Fronda są w RĘKACH PRYWATNYCH i właściciel mam prawo każdego WYPIEERDOLIĆ, bo to jest JEGO WŁASNOŚĆ!
katolicka deratyzacja Polski2020.09.6 13:10
GDYBY tak rzeczywiscie bylo,to by w ogole nie istnialy rasistowskie i antykatolickie portale takie,jak WRealu,media Narodowe,albo Najwyzszy Czas,juz nie mowiac o nazistowskim milosniku Hitlera Mossakowskim.
spierrdalaj parchu2020.09.6 13:19
prowokatorze!
hakier internetowy2020.09.6 13:25
Co za skróty wymyślasz, dudku?
Do towarzyszy z PRL-u i Białorusi!2020.09.6 12:17
Towarzysze, kürwa wasza mać, FB jak i Fronda są w RĘKACH PRYWATNYCH i właściciel mam prawo każdego WYPIEERDOLIĆ, bo to jest JEGO WŁASNOŚĆ!
Jurek2020.09.6 12:05
Ale o co wrzask tym razem? To tak, jakbyś ścianę swojego domu udostępniał komukolwiek za darmo na reklamy i ktoś umieścił tam np. plakat ubliżający jakiejś osobie i ta osoba miałaby tytuł do pozwania Ciebie - więc co, nie ściągnąłbyś tego zawczasu..? Prawo do takiego działania zastrzega sobie właśnie fb - i wcale się temu nie dziwię..
Jarosław Karłowaty2020.09.6 12:44
prawo FB nie może stać i nie stoi ponad prawem państwa , w którym FB działa
coooo2020.09.6 15:26
A jakież to prawo łamie FB cenzurując?
Dlaczego FB to się nie podoba?2020.09.6 12:03
PiS stworzyło reguły walki politycznej „wzorowanej wprost, jeden do jednego, na kulturze więziennej, gdzie istnieje tylko siła i słabość”. „Przy czym siła to chamstwo i agresja, a słabość – skrupuły, wątpliwości, spoglądanie na sprawy z różnych perspektyw, dyskusje, debaty, rozdzielanie włosa na czworo, kultura, dobre wychowanie i wykształcenie, czyli, krótko mówić, wszystkie te inteligenckie bzdury, które powodują, że człowiek zanim zadziała myśli, zanim uderzy, to się zawaha” –
katolicka deratyzacja Polski2020.09.6 13:13
Konfederacja Rosyjska to darwinizm spoleczny,i moralnosc zydowsko-protestancka,a wiec totalne odrzucenie moralnosci katolickiej i tysiacletniej kultury polskiej.
matis892020.09.6 11:41
Lewactwo i sodomici robią wrzask jak człowiek założy sobie restaurację, sklep, cukiernię i zrobi strefę wolną od pedofili i zboczeń LZPKNTB. Przyjdzie sodomita i mówi zrób mi tort na imprezę sodomską i robią wrzask bo nie możesz odmówić. Ale już na pejsie nie możesz złego słowa powiedzieć na LZPKNTB, bo to jest sodomska strefa wolna od ludzi nielubiących sodomii, strefa cenzury i prześladowania za poglądy. A więc rodacy, robić strefy wolne od pedofilii i zboczeń LZPKNTB, sodomici i lewactwo robią to globalnie w drugą stronę.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.6 13:15
Zydowscy pedofile wymyslili youtuba i facebooka,a wiec bronia swoich interesow na swoich mediach. Zrobmy wiec to samo.
JS2020.09.6 11:24
Jak Amerykanie zorientują się jaką mają "wolność" w USA to rozwalą Statuę Wolności. Widział to Wiaczesław Sławik Kraszennikow. Pozdrawiam
katolicka deratyzacja Polski2020.09.6 13:16
Statue Wolnosci dostali w prezencie od francuskich masonow w dowod uznania,i nic sie tu nie zmienilo.
hakier internetowy2020.09.6 11:03
Wbijajcie na polski portal społecznościowy https://twarzoksiazka.pl :-D
W takim razie nie obrazi się pani2020.09.6 10:59
jeśli zareklamuję pani profil: https://pl-pl.facebook.com/maria.patynowska
Albert2020.09.6 11:25
Morda myśleniem nieskalana, chętnych do zdeflorowania pewnie też nie było. Nawet za dopłatą.
Wojtek Polak2020.09.6 10:28
A rezygnujcie sobie żuczki z facebooka i instagrama. Nikt po was płakał nie będzie.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.6 13:18
Wojtek to komunista i AntyPolak,na szczescie idiota. Chwala niech bedzie Panu.
Albert2020.09.6 10:27
"Czy cenzura i troska o „polityczną poprawność” powstrzyma wolność?" A kiedy Fronda opublikuje jakiś felieton Jerzego Urbana?
katolicka deratyzacja Polski2020.09.6 13:19
Jestes idiota genetycznym,czyli masz to po Mamusi.
Albert2020.09.6 14:09
To wszystko, co masz do powiedzenia? To niewiele nawet jak na katoćwoka.
nbc2020.09.6 23:00
Wojtuś , ty na pewno nie będziesz płakał , ale jeśli zrezygnują miliony użytkowników FB , to Zuckerberg może płakać ,
Po 11 ...2020.09.6 10:20
Ale jaja. W Polsce mamy prawną obronę "uczuć religijnych", a jak Facebook na własnym podwórku, chce pilnować własnych wartości, uczuć ... to robi się pis'k. Frondo ty też na własnym portalu publikujesz to co tobie się podoba.
Jarosław Karłowaty2020.09.6 12:42
jeżeli działa w Polsce to jest polskie podwórko
Anonim2020.09.6 14:06
Pomroczność jasna czy zanik instynktu samozachowawczego?
grimm2020.09.6 9:38
ludzie porzućcie tego pejsbooka. najlepsza kara dla nich !
Anonim2020.09.6 9:43
Jak rzyć bez znajomych? Co prawda w realu taki znajomy może okazać się skończoną mendą, ale na FB, palce lizać...
Anonim2020.09.6 10:05
Oj nie wiem czy to wyjdzie... Nie tak dawno wielu się odgrażało, że kończą z IKEĄ. Niedawno, że ani grosza na "Żywiec". Ciekawe ile zostało z tych deklaracji...
Jarosław Karłowaty2020.09.6 8:48
"ryjoskoczka" stworzona przez żydów dla głupiego goja aby on dobrowolnie dzielił się z żydami tym co myśli, co robi, co ma i jak można nim manipulować, i sterować, projekt się sprawdził , wszystkie służby specjalne są zadowolone, goj pod pełną kontrolą a jak mu żydzi zablokują konto to goj płacze, klęczy i błaga żyda o odblokowanie konta i deklaruje wiernopoddańczą postawę
Europa2020.09.6 8:19
terror uisraela w natarciu !!!
Torchwood2020.09.6 8:18
No i? Nie ma przecież obowiązku korzystania z Facebooka - jak komuś nie podoba się regulamin, może tak nie publikować.
Anonim2020.09.6 9:40
No co Ty... tak żyć bez laków...
Anonim2020.09.6 9:41
"lajków"
Pokręć2020.09.6 8:11
Zawsze mnie dziwiło, że ludzie, którzy maja problem z blokowaniem przez fejsbuk jakichkolwiek treści nie założą sobie własnego fejsbuka, gdzie będa banować LGBT, lewactwo i inne tego typu poglądy. Gdzie słowo "gej" będzie niepoprawne politycznie i za jego użycie się będzie banowanym a poprawnym będzie "pedał". Zarejestrować domenę, kupić miejsce na serwerze i jazda! Nie są to jakieś wielkie pieniądze, może kilkaset zł na rok na początek. Fejsbuk to PRYWATNY portal i jego właściciel "może wszystko". Tak, jak ja "mogę wszystko" w moim własnym domu. A że Zuckerberg skorzystał na tym, że był pierwszy w internetach z tym biznesem, kiedy nikt nie miał nawet cienia pojęcia, że to aż tak wypali - jego zysk. Wygrał w wielkiego totolotka i tyle. Mnóstwo innych, którzy wpadali na pomysły biznesu w dziedzinie mediów społecznościowych albo "nie trafili", albo woleli biznes sprzedać Zuckerbergowi zamiast ciężko pracować nad zrobieniem mu konkurencji. Ja nie mam konta na fejsbuku. Ani prawdziwego, ani "fejkowego". Po prostu jestem poza tym zupełnie. Nie chce mi się dosypywać mojego czasu ani informacji o mnie do sakiewki tęczowego lewaka.
Halina2020.09.6 8:03
Odpowiedzią może być rezygnacja z Facebooka.
1232020.09.6 8:02
jewrokracja gorsza od faszyzmu
ryszard2020.09.6 7:42
Po co jakiś tam regulamin, skoro istota sprawy sprowadza się do dwóch słów - "możemy wszystko". To wierzchołek góry lodowej. To wierzchołek faszyzmu narzucającego światu neoniewolnictwo.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.6 7:37
Facebook to prywatna inicjatywa i jak komuś nie odpowiadają warunki to niech usunie konto i wypyerdala!
bizboz2020.09.6 8:51
prowadzę firmę i okazuje się, że nie mogę wszystkiego, to jak to jest, oni mogą wszystko bo są właścicielami żydami a ja jestem właścicielem gojem i nie mogę?
Anonim2020.09.6 9:38
Czego nie rozumiesz? Jesteś gojem i to Ci powinno wystarczyć. Znaj swoje miejsce w szeregu i ciesz się, że w ogóle masz dostęp do klawiatury...
Szybka Randka2020.09.6 7:27
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- https://erooo.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
GunSheep2020.09.6 7:14
Nie mam PlotarzBooka i mam spokój, a Wy sobie możecie przeżywać ile chcecie.
Obiektywny2020.09.6 7:07
Zawsze mówiłem ze to nie zadem ustrój system wyznacza cenzurę jej ilość tylko postęp i w komunie było o wiele mniej cenzury niz w demokracji teraz już prawie w ogóle nie ma wolności słowa i poglądów a z biegiem lat inwigilowany będzie każdy jest niestety coraz gorzej i będzie jeszcze gorzej ,pozostaje wyprowadzić się gdzieś dla chcących spokoju doi krajów 3 świata .... tam ten sym knebla i kontroli dojdzie też ale juz nie za naszego życia.
Fuck system2020.09.6 8:20
dokładnie tylko tam w tych krajach mało fajnie jest :)))
Anonim2020.09.6 9:36
Możesz szukać wolności wypowiedzi w Pakistanie na przykład.