23.04.19, 08:17(fot. youtube)

o. Leon Knabit: Dedykuję wszystkim niewierzącym i sceptykom

Na pewnym zacnym spotkaniu głosowano, czy Bóg jest, czy też Go nie ma. Icek wstrzymał się od głosu. – Icek, dlaczego nie głosujesz? – Bo jak Boga nie ma, to dzięki Bogu, ale jak jest, to nie daj Boże!

A więc wszystkim niewierzącym i sceptykom dedykuję na Wielkanoc podobne rozumowanie: Jeśli Jezus, o ile w ogóle był, nie umarł i nie zmartwychwstał, to dzięki Bogu, jak to się mówi. Ale jeśli był, umarł i zmartwychwstał, to nie daj Boże!

 

A wszystkim wierzącym? Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!!!

o. Leon Knabit OSB/ ps-po.pl

Komentarze

gośka2019.04.23 18:49
ojcze...sama wiara nie wystarczy...Ty jeszcze nie wiesz co to jest SĄD!...ten po śmierci...to Sąd Bosko - Szatański....polecam jak najwięcej jałmużny i pokuty...zejdź mi proszę z mojej listy potępieńców, za których muszę odprawiać odpusty
Max Fiend2019.04.23 14:00
Znowu pogarda dla innych i zianie katolicką miłością? :-D
Michał2019.04.23 10:36
ehhh, starość nie radość. Pan Leon już gada od rzeczy
lucjanhenryk2019.04.23 10:03
"Knabitowi należy zadedykować nawrócenie się na rozum" i przypomnieć zawołanie Oświeconych: "; WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, BRATERSTWO albo ŚMIERĆ.
tretka2019.04.23 10:39
No to się powieś i zrealizujesz to słynne zawołanie a normalni ludzie sie ucieszą...
Glaudiusman2019.04.23 9:15
Cała istniejąca rzeczywistość świadczy o istnieniu Boga. Taka złożoność i logika nie mogą wziąć się z przypadku. A więc nie wierzyć w Boga, to wierzyć w absurd przypadków, gdzie prawdopodobieństwo jest zerowe. Po prostu ateista musi wyłączyć rozum. Dlaczego więc są tacy, którzy tak myślą. Ano bo są niewolnikami grzechu i diabła. I pokochali tak ułudną przyjemność grzechu, że nie mogą wyzwolić się z tej przerażającej niewoli, która kończy się w czeluści piekielnej, rozpalonej do niewyobrażalnej temperatury, gdzie demony, jako kaci będą dręczyć jeszcze dodatkowo potępionych przez całą wieczność, czyli bez końca. Nie ma większej tragedii niż niewola grzechu i piekło, jako konsekwencja codziennych wyborów.
zdziseg2019.04.23 9:38
ale gdyby los sprawił, że np. stała grawitacji była załóżmy 10 razy większa to słońce żyłoby na oko z milion lat i nie mogłoby się pojawić żadne inteligentne życie w kosmosie. więc może po prostu to, ze możemy sobie zadawać takie pytania to po prostu kwestia naszego szczęścia? w końcu ktoś gdzieś tam wygrywa w totka
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 9:03
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️10940zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 9:01
Z ostatniej chwili !! Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 9:01
Knabitowi należy zadedykować nawrócenie się na rozum, tym bardziej, że to są ostatnie podrygi dziadunia. Wykituje w tym lub następnym roku, stawiam diamenty przeciw orzeszkom, że dłużej nie pociągnie.
MarianCh2019.04.23 9:41
Lecz Bóg rzekł do niego: "Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?"
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 9:59
Matka jest katoliczką, ojciec nie żyje. Ojczym też katolik, znęcał się fizycznie nad Mikołajem bił go. Oboje wyrzucili Mikołaja z domu inspirując się katoideologią. Fanatyzm religijny ważniejszy od rodzonego dziecka....
Edward2019.04.23 9:00
Wolę zmarnować życie wierząc w Boga niż żyć w bogactwach bez niego jak zwierzę.
Czarny2019.04.23 9:48
Porównujecie ateistów do zwierząt a potem oczekujecie od nich tolerancji i akceptacji dla religii. No co może pójść nie tak?
zacofanie2019.04.23 8:37
Było dwóch braci. Jeden gorliwy katolik, drugi ateista. Pierwszy co niedziele godzinami modlił się gorliwe w kościele, w młodości krzyczał że ewolucja i nauka to lewactwo, czuł że ma misję, jeździł z kolegami pluć na marsze LGBT, żył w jadzie i nienawiści do mniejszości, pod szkołą pikietował że LGBT to koniec świata, że in Vitro zabija dzieci, a kobiety miejsce jest w kuchni, bo wśród kolegów nacjonalistów nie znalazł miłości. Drugi ateista cieszył się życiem, w młodości czas swój zamiast w kościele spędzał w bibliotece, uczył się, kształcił, potem dobra praca, szczęście, rodzina, dzieci, płaci wysokie podatki, ale go stać, dzięki czemu jego brat ma na zasiłek. Nigdy nie wierzył, nigdy ani godziny nie zmarnował na powtarzanie wierszyków modlitewnych, żył pełnią życia i zmarł szczęśliwy wiedząc że zostawił dzieciom swój majątek i sporo wiedzy. Obaj umarli, okazało się że boga nie ma. Jak sądzicie, który zmarnował swoje życie, a który był szczęśliwy?
zdziseg2019.04.23 8:50
Oboje, bo każdy za szczęście uważał co innego :>
MarianCh2019.04.23 9:32
Wizja ukochanej Babci Opuszczaliśmy się niżej. Opuszczaliśmy się do samego dna piekła. W jednym z kręgów zobaczyłam swoją Babcię. Tak, mamę mego Ojca. Moją dobrą, czułą, wspaniałą Babcię. Demon szczypcami wyciągał jej język. Szczypce rozżarzone. Od tych szczypiec zapala się język i całe ciało zwęgla się. I kiedy proch z ciała powinien się rozwiać i męczarnię się skończą, ona znów – demon otwierał szczypce, język wypadał i na tym miejscu proch się łączył i – ona znów stawała się tą, co poprzednio. I męczarnie trwały dalej. Ona krzyczała, ale powiedzieć nic nie mogła. Patrzyła na mnie wytrzeszczonymi oczami i wyciągała ręce. Nie mogłam na to patrzeć. Ponieważ pomóc jej w niczym nie mogłam. Mam nadzieję że coś podobnego Cię nie spotka.
validol2019.04.23 10:20
Widać , że dzisiaj nie ma szkoły . Jeśli jutro u ciebie w szkole nie będzie strajku to koniecznie zgłoś się do szkolnego psychologa . Jeśli niestety jesteś starszy to staraj się dzisiaj nie zbliżać do kuchenki gazowej lub czajnika !
Ben2019.04.23 8:33
Nie wiem czy śmiać się czy płakać.
Max Fiend2019.04.23 14:04
Ani jedno ani drugie nie pomoże.