31.05.15, 18:56Zbigniew Rynasiewicz (fot. wikipedia)

Obgadywali go w „Sowie”. Odchodzi

Jak informuje ministerstwo, rezygnacja została złożona „z przyczyn osobistych”. W piątek została przyjęta przez premier Ewę Kopacz. Zadania ministra Rynasiewicza od jutra przejmie sekretarz stanu w MIiR, Paweł Olszewski. Rynasiewicz o swojej decyzji miał poinformować w sobotę podczas posiedzenia zarządu podkarpackiej PO. W poniedziałek spodziewana jest konferencja w tej sprawie.

Rynasiewicz kierował podkarpacką Platformą Obywatelską od 2010 r. W listopadzie 2013 r. został sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz pełnomocnikiem rządu ds. zarządzania infrastrukturą drogową. Odpowiadał tam, m.in. za kontrowersyjną reorganizację systemu szkolenia na prawo jazdy.

Portal Rzeszów News przypomina, że w lipcu 2014 r. Rynasiewiczowi funkcjonariusze CBA przeszukali gabinet służbowy i mieszkanie. Stało się to na polecenie prokuratury w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie łapówek w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej. CBA dokonało wówczas kilkunastu przeszukań. Oprócz gabinetu i mieszkania Zbigniewa Rynasiewicza, przeszukano także m.in. biura podkarpackiego posła PSL Jana Burego. Nazwisko Rynasiewicza pojawiło się w tym kontekście na taśmach z nagraniami z rozmowy wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem.

KJ/Wgospodarce.pl/Onet.pl 

Komentarze

anonim2015.05.31 19:05
Bieńskowska i Wojtuniak pozostają zamiast razem z nim odejść i zachować się jak człowiek.
anonim2015.05.31 20:02
System wydawania praw jazdy jest ewidentną ustawką pod ubeckie lobby.
anonim2015.06.1 7:47
Całe to państwo jest ustawione :(