30.07.21, 10:22Fot. via Pixabay

Objawienie Chrystusa Pana św. Albertowi Kolońskiemu

1. Gdy dasz jałmużnę dla miłości mojej za żywota twego, to mnie milsza i tobie pożyteczniejsza jest, niżeli gdyby po śmierci twojej inni dali za cię górę jedną złota, wysoką aż do samego nieba.

2. ​Jedna łza wylana z miłości dla męki mojej za żywota twego, mnie milsza i tobie pożyteczniejsza jest, niż gdyby po śmierci twojej inni za cię wylali źródła łez z którychby stała się jedna rzeka.

3. Gdy się zerwiesz ze snu na modlitwę, milej mi i tobie pożyteczniej jest, niż gdybyś dziesięć tysięcy ludzi wyprawił na wojnę za wiarę świętą przeciwko niewiernym.

4. Gdy wybaczysz nieprzyjaciołom twoim i tym, którzy cię obrazili, i odpuścisz im, mnie milej i tobie pożyteczniej jest aniżeli gdybyś szedł do św. Jakuba (tzn. do grobu św. Jakuba Apostoła w Hiszpanii, dotąd sławne odbywają się pielgrzymki) nagi i gdybyś na każdej mili znajdował pole rózg, któremibyś się tak bardzo biczował, żebyś wszystką drogę krwią skropił.

5. Gdy o wszystkich sprawach bliźniego twego sądzisz dobrze, milej mi to i tobie pożyteczniej jest, niżeli  gdybyś wszystko rozdał na ubogich i przez całe życie twoje o chlebie i wodzie pościł.

6. Gdy się najgłębiej upokarzasz, to mnie milsze i tobie pożyteczniejsze jest, aniżeli gdybyś budował przy mostach kościoły i szpitale na drogach dla przyjęcia ubogich.

7. Modlitwy, które za żywota twego ty i inni za cię do Boga zanoszą, milsze mi i tobie pożyteczniejsze są, niżeli gdyby po śmierci twojej tysiące się za ciebie modliło.

8. Gdy ty opuszczasz wszelką pociechę światową dla miłości mojej, i mną samym się radujesz, to mnie milej i tobie pożyteczniej jest niżeli gdybyś czynił najcięższe umartwienia.

9. Znieść dla miłości mojej jedno słowo uraźliwe, pożyteczniej ci będzie aniżeli, gdyby po śmierci twojej czyniono wiele dyscyplin za ciebie.

10. Anzelm św. mówi: więcej daje jedno słuchanie godne Mszy św. za życia, niż gdyby po śmierci twojej za ciebie sto Mszy św. odprawiono.

Skarby Nieba 1928 via sanctus.pl

 

Komentarze

Anonimie"???2021.07.31 0:33
Lechu! ... Czy ty umiesz o czymkolwiek innym pisać, .... czy tylko o gwałtach?... Wiemy, że jesteś zboczonym homosiem, żydowskim ateistą, ... ale aż takie masz odchyłki?.... Jesteś ciężkim przypadkiem psychiatrycznym!... Dokąd będziesz Boga obrażał? Przecież zapłacisz za to!...TAK TRUDNO CI TO POJĄĆ?
Anonim2021.07.30 18:08
Gdy się zerwiesz ze snu na modlitwę, milej mi i tobie pożyteczniej jest, niż gdybyś dziesięć tysięcy ludzi wyprawił na wojnę za wiarę świętą przeciwko niewiernym"" ----znowu ktoś się najarał i smaruje jako jesus
STA2021.07.30 14:23
Lucyfie po co te bezsensowne zdania piszesz komu to potrzebne, robisz tylko błazna z siebie.
Lucyfer2021.07.30 14:04
Jestem radzieckim katolikiem, jestem jehowy, jestem "siódmego dnia" adwentysta, jestem mormonem, jestem zielonoświątkowcem.... jestem matis89 ...
matis892021.07.30 12:57
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2021.07.30 12:12
Nic o pogrzebie zgwałconej i zabitej 13-latki, której proboszcz nie chciał pochować, ponieważ gwałt "oddalił ją od wspólnoty religijnej"??? 🤢🤮🤮🤮🤮